Romelu Lukaku zet historische prestatie neer in Italië

1528
Romelu Lukaku zet historische prestatie neer in Italië

Romelu Lukaku heeft zijn transfer naar Napoli afgerond en scoorde meteen bij zijn debuut. De 31-jarige aanvaller tekende voor drie jaar en kostte de club 30 miljoen euro. Voor ‘Big Rom’ is het wellicht ‘the last dance’ bij de Europese (sub)top. Nadien terug naar RSC Anderlecht? 

LEES OOK: Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Straffe spits in Italië

Lukaku is nog steeds een grote naam en zeker in Italië. Hij werd door de gekke Napolitaanse fans dolenthousiast welkom geheten. Dat de Rode Duivel nog steeds ‘hot’ is in Italië, is de logica zelve. De afgelopen jaren maakte hij daar heel veel indruk bij Inter en AS Roma. De Belgische spits is zonder twijfel een van de allerbeste spitsen in de Serie A van de afgelopen jaren.

Bij Inter en AS Roma speelde hij in totaal 179 wedstrijden en daarin scoorde Lukaku maar liefst 99 keer en deelde hij 27 assists uit. Lukaku was daar goed voor een goal of assist om de 108,33 minuten. Dan is het de logica zelve dat Napoli hem er zeer graag bij wilde hebben. Hij wist meteen geschiedenis te schrijven door zijn 100ste goal in Italiaanse loondienst te maken tegen Parma. En dat in 180 duels.

Beste jaren onder Conte

'Big Rom' speelt weer onder de hoede van Antonio Conte. De twee werkten al twee jaar samen bij Inter en daar zagen we de allerbeste Lukaku. Conte en Lukaku liggen elkaar zeer goed. Bij Inter leverde Lukaku onder Conte 64 goals af en deelde hij 16 assists uit in 95 duels. Zeer knappe cijfers. Voor Lukaku is het ook goed dat hij eindelijk stabiliteit zal krijgen met een contract van drie jaar. Sinds hij in 2021 afscheid nam van Conte speelde hij voor Chelsea, Inter, AS Roma en nu dus Napoli. 

Het valt te hopen dat Conte het ook zo lang kan volhouden in Napels, zodat Lukaku een zeer mooi einde aan de Europese (sub)top kan krijgen. Als er iemand is die Lukaku nog eens op zijn best kan krijgen, dan is het Conte wel. Daar geloven we zeker in.

Met een cv met ploegen als Anderlecht, Chelsea, WBA, Everton, Manchester United, Inter, AS Roma en Napoli mag Lukaku zeer trots zijn. Hopelijk kan hij bij Napoli nog eens een prijs pakken, want die oogst is te mager voor iemand die in zijn carrière voor clubs en land maar liefst 387 goals en 68 assists wist te produceren in 758 duels. En daarnaast ook nog eens 370 miljoen euro aan transfergelden opbracht. En in 2027 zien we hem op zijn 34ste toch terugkeren naar Anderlecht, nietwaar Romelu?

CR

Gaat Lukaku schitteren bij Napoli?

Meest recent

Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

60
60
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

13
13
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

11
11
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

4
4
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

11
11
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

24
24
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

213
213
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

60
60
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

15
15
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

66
66
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

47
47
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

124
124
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

245
245
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

88
88
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

284
284
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

129
129
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

51
51
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

37
37
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

82
82
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

193
193
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

54
54
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41

Meer sportnieuws