Romelu Lukaku zet historische prestatie neer in Italië

door
Romelu Lukaku zet historische prestatie neer in Italië

Romelu Lukaku heeft zijn transfer naar Napoli afgerond en scoorde meteen bij zijn debuut. De 31-jarige aanvaller tekende voor drie jaar en kostte de club 30 miljoen euro. Voor ‘Big Rom’ is het wellicht ‘the last dance’ bij de Europese (sub)top. Nadien terug naar RSC Anderlecht

LEES OOK: 'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Straffe spits in Italië

Lukaku is nog steeds een grote naam en zeker in Italië. Hij werd door de gekke Napolitaanse fans dolenthousiast welkom geheten. Dat de Rode Duivel nog steeds ‘hot’ is in Italië, is de logica zelve. De afgelopen jaren maakte hij daar heel veel indruk bij Inter en AS Roma. De Belgische spits is zonder twijfel een van de allerbeste spitsen in de Serie A van de afgelopen jaren.

Bij Inter en AS Roma speelde hij in totaal 179 wedstrijden en daarin scoorde Lukaku maar liefst 99 keer en deelde hij 27 assists uit. Lukaku was daar goed voor een goal of assist om de 108,33 minuten. Dan is het de logica zelve dat Napoli hem er zeer graag bij wilde hebben. Hij wist meteen geschiedenis te schrijven door zijn 100ste goal in Italiaanse loondienst te maken tegen Parma. En dat in 180 duels.

Beste jaren onder Conte

'Big Rom' speelt weer onder de hoede van Antonio Conte. De twee werkten al twee jaar samen bij Inter en daar zagen we de allerbeste Lukaku. Conte en Lukaku liggen elkaar zeer goed. Bij Inter leverde Lukaku onder Conte 64 goals af en deelde hij 16 assists uit in 95 duels. Zeer knappe cijfers. Voor Lukaku is het ook goed dat hij eindelijk stabiliteit zal krijgen met een contract van drie jaar. Sinds hij in 2021 afscheid nam van Conte speelde hij voor Chelsea, Inter, AS Roma en nu dus Napoli. 

Het valt te hopen dat Conte het ook zo lang kan volhouden in Napels, zodat Lukaku een zeer mooi einde aan de Europese (sub)top kan krijgen. Als er iemand is die Lukaku nog eens op zijn best kan krijgen, dan is het Conte wel. Daar geloven we zeker in.

Met een cv met ploegen als Anderlecht, Chelsea, WBA, Everton, Manchester United, Inter, AS Roma en Napoli mag Lukaku zeer trots zijn. Hopelijk kan hij bij Napoli nog eens een prijs pakken, want die oogst is te mager voor iemand die in zijn carrière voor clubs en land maar liefst 387 goals en 68 assists wist te produceren in 758 duels. En daarnaast ook nog eens 370 miljoen euro aan transfergelden opbracht. En in 2027 zien we hem op zijn 34ste toch terugkeren naar Anderlecht, nietwaar Romelu?

CR

Gaat Lukaku schitteren bij Napoli?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

4
4
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

59
59
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

14
14
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

167
167
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

128
128
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

132
132
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

26
26
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

100
100
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

90
90
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

36
36
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

119
119
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

73
73
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

308
308
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

75
75
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

83
83
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

160
160
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

319
319
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

134
134
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

221
221
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

716
716
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

67
67
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

440
440
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

139
139
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

272
272
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

175
175

Meer sportnieuws