Romelu Lukaku zet historische prestatie neer in Italië

1528 stemmen
Romelu Lukaku zet historische prestatie neer in Italië

Romelu Lukaku heeft zijn transfer naar Napoli afgerond en scoorde meteen bij zijn debuut. De 31-jarige aanvaller tekende voor drie jaar en kostte de club 30 miljoen euro. Voor ‘Big Rom’ is het wellicht ‘the last dance’ bij de Europese (sub)top. Nadien terug naar RSC Anderlecht

LEES OOK: Vlaamse BV bekent: "Ben verliefd op Romelu Lukaku"

Straffe spits in Italië

Lukaku is nog steeds een grote naam en zeker in Italië. Hij werd door de gekke Napolitaanse fans dolenthousiast welkom geheten. Dat de Rode Duivel nog steeds ‘hot’ is in Italië, is de logica zelve. De afgelopen jaren maakte hij daar heel veel indruk bij Inter en AS Roma. De Belgische spits is zonder twijfel een van de allerbeste spitsen in de Serie A van de afgelopen jaren.

Bij Inter en AS Roma speelde hij in totaal 179 wedstrijden en daarin scoorde Lukaku maar liefst 99 keer en deelde hij 27 assists uit. Lukaku was daar goed voor een goal of assist om de 108,33 minuten. Dan is het de logica zelve dat Napoli hem er zeer graag bij wilde hebben. Hij wist meteen geschiedenis te schrijven door zijn 100ste goal in Italiaanse loondienst te maken tegen Parma. En dat in 180 duels.

Beste jaren onder Conte

'Big Rom' speelt weer onder de hoede van Antonio Conte. De twee werkten al twee jaar samen bij Inter en daar zagen we de allerbeste Lukaku. Conte en Lukaku liggen elkaar zeer goed. Bij Inter leverde Lukaku onder Conte 64 goals af en deelde hij 16 assists uit in 95 duels. Zeer knappe cijfers. Voor Lukaku is het ook goed dat hij eindelijk stabiliteit zal krijgen met een contract van drie jaar. Sinds hij in 2021 afscheid nam van Conte speelde hij voor Chelsea, Inter, AS Roma en nu dus Napoli. 

Het valt te hopen dat Conte het ook zo lang kan volhouden in Napels, zodat Lukaku een zeer mooi einde aan de Europese (sub)top kan krijgen. Als er iemand is die Lukaku nog eens op zijn best kan krijgen, dan is het Conte wel. Daar geloven we zeker in.

Met een cv met ploegen als Anderlecht, Chelsea, WBA, Everton, Manchester United, Inter, AS Roma en Napoli mag Lukaku zeer trots zijn. Hopelijk kan hij bij Napoli nog eens een prijs pakken, want die oogst is te mager voor iemand die in zijn carrière voor clubs en land maar liefst 387 goals en 68 assists wist te produceren in 758 duels. En daarnaast ook nog eens 370 miljoen euro aan transfergelden opbracht. En in 2027 zien we hem op zijn 34ste toch terugkeren naar Anderlecht, nietwaar Romelu?

CR

Gaat Lukaku schitteren bij Napoli?

Meest recent

'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

18
18
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

85
85
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

127
127
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

194
194
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

25
25
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

26
26
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

399
399
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

320
320
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

268
268
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

673
673
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

151
151
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

153
153
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

559
559
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

693
693
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

344
344
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

77
77
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

406
406
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

914
914
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

208
208
Ongezien! Trump zorgt voor bizar moment op WK-uitreiking

Zestien jaar na hun triomf in Zuid-Afrika, heeft Spanje zich voor de tweede keer tot wereldkampioen ...

322
322
Argentinië met grond gelijk gemaakt: "Schande voor het voetbal"

Argentinië kreeg zondagavond een uitgelezen kans om zich voor de twee keer op rij tot ...

704
704
Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

De komst van Andrej Vasovic lijkt op papier goed nieuws voor Club Brugge. In werkelijkheid bezorgt ...

445
445
'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

355
355
Individuele prijzen WK 2026: géén Gouden Bal voor Messi

Het wereldkampioenschap 2026 zit er sinds zondagavond op. Na een ware marathon van liefst 104 ...

140
140

Meer sportnieuws