Romelu Lukaku zet historische prestatie neer in Italië

door
Romelu Lukaku zet historische prestatie neer in Italië

Romelu Lukaku heeft zijn transfer naar Napoli afgerond en scoorde meteen bij zijn debuut. De 31-jarige aanvaller tekende voor drie jaar en kostte de club 30 miljoen euro. Voor ‘Big Rom’ is het wellicht ‘the last dance’ bij de Europese (sub)top. Nadien terug naar RSC Anderlecht

LEES OOK: Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Straffe spits in Italië

Lukaku is nog steeds een grote naam en zeker in Italië. Hij werd door de gekke Napolitaanse fans dolenthousiast welkom geheten. Dat de Rode Duivel nog steeds ‘hot’ is in Italië, is de logica zelve. De afgelopen jaren maakte hij daar heel veel indruk bij Inter en AS Roma. De Belgische spits is zonder twijfel een van de allerbeste spitsen in de Serie A van de afgelopen jaren.

Bij Inter en AS Roma speelde hij in totaal 179 wedstrijden en daarin scoorde Lukaku maar liefst 99 keer en deelde hij 27 assists uit. Lukaku was daar goed voor een goal of assist om de 108,33 minuten. Dan is het de logica zelve dat Napoli hem er zeer graag bij wilde hebben. Hij wist meteen geschiedenis te schrijven door zijn 100ste goal in Italiaanse loondienst te maken tegen Parma. En dat in 180 duels.

Beste jaren onder Conte

'Big Rom' speelt weer onder de hoede van Antonio Conte. De twee werkten al twee jaar samen bij Inter en daar zagen we de allerbeste Lukaku. Conte en Lukaku liggen elkaar zeer goed. Bij Inter leverde Lukaku onder Conte 64 goals af en deelde hij 16 assists uit in 95 duels. Zeer knappe cijfers. Voor Lukaku is het ook goed dat hij eindelijk stabiliteit zal krijgen met een contract van drie jaar. Sinds hij in 2021 afscheid nam van Conte speelde hij voor Chelsea, Inter, AS Roma en nu dus Napoli. 

Het valt te hopen dat Conte het ook zo lang kan volhouden in Napels, zodat Lukaku een zeer mooi einde aan de Europese (sub)top kan krijgen. Als er iemand is die Lukaku nog eens op zijn best kan krijgen, dan is het Conte wel. Daar geloven we zeker in.

Met een cv met ploegen als Anderlecht, Chelsea, WBA, Everton, Manchester United, Inter, AS Roma en Napoli mag Lukaku zeer trots zijn. Hopelijk kan hij bij Napoli nog eens een prijs pakken, want die oogst is te mager voor iemand die in zijn carrière voor clubs en land maar liefst 387 goals en 68 assists wist te produceren in 758 duels. En daarnaast ook nog eens 370 miljoen euro aan transfergelden opbracht. En in 2027 zien we hem op zijn 34ste toch terugkeren naar Anderlecht, nietwaar Romelu?

CR

Gaat Lukaku schitteren bij Napoli?

Meest recent

Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

5
5
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

10
10
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

12
12
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

78
78
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

26
26
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

27
27
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

74
74
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

57
57
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

36
36
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

48
48
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

188
188
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

32
32
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

50
50
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

226
226
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

173
173
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

137
137
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

243
243
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

88
88
‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

64
64
Heeft Biglia spijt? Argentijn open over Anderlecht en Taravel

Lucas Biglia vertrok bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De Argentijn verliet de club ...

449
449
Degryse zet Doku op zijn plaats: “Hij valt mogelijk af”

Jérémy Doku kende een sterke periode bij Manchester City, maar de buitenspeler kampte ...

204
204
'Transferwending Anderlecht: drastische ommekeer op tafel'

Sinds Jérémy Taravel het roer overnam als (interim-)trainer, kan RSC Anderlecht ...

331
331
Straf statement Bayern: Kompany hemel in geprezen na monsterzege

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

301
301
Uithaal Verhaeghe, Mignolet-soap: Hayen doet Club-boekje open

Nicky Hayen staat bij KRC Genk voor enkele cruciale wedstrijden. De Limburgers hopen zich immers ...

987
987

Meer sportnieuws