Romelu Lukaku zet historische prestatie neer in Italië

1528 stemmen
Romelu Lukaku zet historische prestatie neer in Italië

Romelu Lukaku heeft zijn transfer naar Napoli afgerond en scoorde meteen bij zijn debuut. De 31-jarige aanvaller tekende voor drie jaar en kostte de club 30 miljoen euro. Voor ‘Big Rom’ is het wellicht ‘the last dance’ bij de Europese (sub)top. Nadien terug naar RSC Anderlecht

LEES OOK: Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Straffe spits in Italië

Lukaku is nog steeds een grote naam en zeker in Italië. Hij werd door de gekke Napolitaanse fans dolenthousiast welkom geheten. Dat de Rode Duivel nog steeds ‘hot’ is in Italië, is de logica zelve. De afgelopen jaren maakte hij daar heel veel indruk bij Inter en AS Roma. De Belgische spits is zonder twijfel een van de allerbeste spitsen in de Serie A van de afgelopen jaren.

Bij Inter en AS Roma speelde hij in totaal 179 wedstrijden en daarin scoorde Lukaku maar liefst 99 keer en deelde hij 27 assists uit. Lukaku was daar goed voor een goal of assist om de 108,33 minuten. Dan is het de logica zelve dat Napoli hem er zeer graag bij wilde hebben. Hij wist meteen geschiedenis te schrijven door zijn 100ste goal in Italiaanse loondienst te maken tegen Parma. En dat in 180 duels.

Beste jaren onder Conte

'Big Rom' speelt weer onder de hoede van Antonio Conte. De twee werkten al twee jaar samen bij Inter en daar zagen we de allerbeste Lukaku. Conte en Lukaku liggen elkaar zeer goed. Bij Inter leverde Lukaku onder Conte 64 goals af en deelde hij 16 assists uit in 95 duels. Zeer knappe cijfers. Voor Lukaku is het ook goed dat hij eindelijk stabiliteit zal krijgen met een contract van drie jaar. Sinds hij in 2021 afscheid nam van Conte speelde hij voor Chelsea, Inter, AS Roma en nu dus Napoli. 

Het valt te hopen dat Conte het ook zo lang kan volhouden in Napels, zodat Lukaku een zeer mooi einde aan de Europese (sub)top kan krijgen. Als er iemand is die Lukaku nog eens op zijn best kan krijgen, dan is het Conte wel. Daar geloven we zeker in.

Met een cv met ploegen als Anderlecht, Chelsea, WBA, Everton, Manchester United, Inter, AS Roma en Napoli mag Lukaku zeer trots zijn. Hopelijk kan hij bij Napoli nog eens een prijs pakken, want die oogst is te mager voor iemand die in zijn carrière voor clubs en land maar liefst 387 goals en 68 assists wist te produceren in 758 duels. En daarnaast ook nog eens 370 miljoen euro aan transfergelden opbracht. En in 2027 zien we hem op zijn 34ste toch terugkeren naar Anderlecht, nietwaar Romelu?

CR

Gaat Lukaku schitteren bij Napoli?

Meest recent

‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

15
15
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

30
30
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

24
24
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

130
130
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

383
383
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

300
300
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

187
187
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

351
351
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

99
99
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

138
138
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

172
172
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

395
395
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

526
526
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

198
198
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

370
370
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

302
302
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

74
74
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

300
300
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

131
131
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

150
150
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

610
610
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

165
165
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

210
210
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

804
804
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

70
70

Meer sportnieuws