Openda alwéér de schlemiel, droom Engels blijft duren

door
Openda alwéér de schlemiel, droom Engels blijft duren

Loïs Openda heeft zijn mindere prestaties bij de nationale ploeg niet van zich af kunnen spelen bij zijn club RB Leipzig. Zaterdagmiddag tekende hij andermaal voor een peperdure misser van op de stip. Arne Engels was op zijn beurt wél doeltreffend namens Celtic.

Openda was sterk aan het seizoen begonnen bij zijn Duitse club. Tijdens de eerste drie matchen van het seizoen was hij meteen goed voor evenveel doelpunten. Maar die lijn kon hij niet doortrekken bij de Rode Duivels. Zowel tegen Israël als Frankrijk viel de spits vooral op met zijn gemiste kansen. In die eerste match liet hij zelfs een penalty liggen.

De Luikenaar wou die mindere prestaties dan ook zo snel mogelijk vergeten. Daar kreeg hij zaterdag alvast een goede kans voor, zo begon hij in de basis bij Leipzig voor de thuismatch tegen Union Berlin. Maar opnieuw werd Openda de anti-held van dienst na een gemiste strafschop. Een misser met grote gevolgen, Leipzig bleef immers hangen op 0-0.

LEES OOK: UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

Engels beleeft Schotse droom

Ondertussen was één van zijn collega-Duivels wél succesvol van op de stip. Engels werd bij zijn nieuwe club Celtic voor het eerst in de basiself gezet en liet een meer dan degelijke indruk achter tegen Hearts. Vlak na de pauze versierde de Schotse kampioen een strafschop en Engels nam deze foutloos voor zijn rekening. Het werd een belangrijke penalty, de beslissende 2-0 viel immers pas diep in de slotfase.

En zo blijft de 21-jarige middenvelder hoge toppen scheren. Vlak voor de interland-break rondde hij immers zijn transfer naar Celtic af, de Schotten legden een pak miljoenen voor hem neer. Vervolgens versierde hij zijn eerste cap namens de nationale ploeg en nu komt daar dus zijn eerste goal namens de Schotse topclub bovenop. Als kers op de taart mag hij volgende ook nog eens debuteren in de Champions League.

Openda zou geen penalty's meer mogen nemen bij de nationale ploeg ...

Meest recent

Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

106
106
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

199
199
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

32
32
'Genk pusht voor coach: gesprek met topkandidaat gepland'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

709
709
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

159
159
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

372
372
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

63
63
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

869
869
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

101
101
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

183
183
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

271
271
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

108
108
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

339
339
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

327
327
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

70
70
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

39
39
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

898
898
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

93
93
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

170
170
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

709
709
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

379
379
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

272
272
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

656
656
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

450
450
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

395
395

Meer sportnieuws