Openda alwéér de schlemiel, droom Engels blijft duren

door
Openda alwéér de schlemiel, droom Engels blijft duren

Loïs Openda heeft zijn mindere prestaties bij de nationale ploeg niet van zich af kunnen spelen bij zijn club RB Leipzig. Zaterdagmiddag tekende hij andermaal voor een peperdure misser van op de stip. Arne Engels was op zijn beurt wél doeltreffend namens Celtic.

Openda was sterk aan het seizoen begonnen bij zijn Duitse club. Tijdens de eerste drie matchen van het seizoen was hij meteen goed voor evenveel doelpunten. Maar die lijn kon hij niet doortrekken bij de Rode Duivels. Zowel tegen Israël als Frankrijk viel de spits vooral op met zijn gemiste kansen. In die eerste match liet hij zelfs een penalty liggen.

De Luikenaar wou die mindere prestaties dan ook zo snel mogelijk vergeten. Daar kreeg hij zaterdag alvast een goede kans voor, zo begon hij in de basis bij Leipzig voor de thuismatch tegen Union Berlin. Maar opnieuw werd Openda de anti-held van dienst na een gemiste strafschop. Een misser met grote gevolgen, Leipzig bleef immers hangen op 0-0.

LEES OOK: Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Engels beleeft Schotse droom

Ondertussen was één van zijn collega-Duivels wél succesvol van op de stip. Engels werd bij zijn nieuwe club Celtic voor het eerst in de basiself gezet en liet een meer dan degelijke indruk achter tegen Hearts. Vlak na de pauze versierde de Schotse kampioen een strafschop en Engels nam deze foutloos voor zijn rekening. Het werd een belangrijke penalty, de beslissende 2-0 viel immers pas diep in de slotfase.

En zo blijft de 21-jarige middenvelder hoge toppen scheren. Vlak voor de interland-break rondde hij immers zijn transfer naar Celtic af, de Schotten legden een pak miljoenen voor hem neer. Vervolgens versierde hij zijn eerste cap namens de nationale ploeg en nu komt daar dus zijn eerste goal namens de Schotse topclub bovenop. Als kers op de taart mag hij volgende ook nog eens debuteren in de Champions League.

Openda zou geen penalty's meer mogen nemen bij de nationale ploeg ...

Meest recent

Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

14
14
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

17
17
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

52
52
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

107
107
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

178
178
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

117
117
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

73
73
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

138
138
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

77
77
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

151
151
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

83
83
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

114
114
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

105
105
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

159
159
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

253
253
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

656
656
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

276
276
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

119
119
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

103
103
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

94
94
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

259
259
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

137
137
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

190
190

Meer sportnieuws