Openda alwéér de schlemiel, droom Engels blijft duren

door
Openda alwéér de schlemiel, droom Engels blijft duren

Loïs Openda heeft zijn mindere prestaties bij de nationale ploeg niet van zich af kunnen spelen bij zijn club RB Leipzig. Zaterdagmiddag tekende hij andermaal voor een peperdure misser van op de stip. Arne Engels was op zijn beurt wél doeltreffend namens Celtic.

Openda was sterk aan het seizoen begonnen bij zijn Duitse club. Tijdens de eerste drie matchen van het seizoen was hij meteen goed voor evenveel doelpunten. Maar die lijn kon hij niet doortrekken bij de Rode Duivels. Zowel tegen Israël als Frankrijk viel de spits vooral op met zijn gemiste kansen. In die eerste match liet hij zelfs een penalty liggen.

De Luikenaar wou die mindere prestaties dan ook zo snel mogelijk vergeten. Daar kreeg hij zaterdag alvast een goede kans voor, zo begon hij in de basis bij Leipzig voor de thuismatch tegen Union Berlin. Maar opnieuw werd Openda de anti-held van dienst na een gemiste strafschop. Een misser met grote gevolgen, Leipzig bleef immers hangen op 0-0.

LEES OOK: 'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

Engels beleeft Schotse droom

Ondertussen was één van zijn collega-Duivels wél succesvol van op de stip. Engels werd bij zijn nieuwe club Celtic voor het eerst in de basiself gezet en liet een meer dan degelijke indruk achter tegen Hearts. Vlak na de pauze versierde de Schotse kampioen een strafschop en Engels nam deze foutloos voor zijn rekening. Het werd een belangrijke penalty, de beslissende 2-0 viel immers pas diep in de slotfase.

En zo blijft de 21-jarige middenvelder hoge toppen scheren. Vlak voor de interland-break rondde hij immers zijn transfer naar Celtic af, de Schotten legden een pak miljoenen voor hem neer. Vervolgens versierde hij zijn eerste cap namens de nationale ploeg en nu komt daar dus zijn eerste goal namens de Schotse topclub bovenop. Als kers op de taart mag hij volgende ook nog eens debuteren in de Champions League.

Openda zou geen penalty's meer mogen nemen bij de nationale ploeg ...

Meest recent

Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

2
2
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

15
15
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

31
31
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

56
56
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

29
29
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

151
151
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

187
187
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

195
195
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

151
151
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

267
267
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

255
255
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

341
341
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

643
643
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

457
457
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

114
114
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

68
68
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

182
182
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

344
344
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

283
283
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

304
304
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

186
186
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

452
452
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

102
102
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

72
72

Meer sportnieuws