Openda alwéér de schlemiel, droom Engels blijft duren

door
Openda alwéér de schlemiel, droom Engels blijft duren

Loïs Openda heeft zijn mindere prestaties bij de nationale ploeg niet van zich af kunnen spelen bij zijn club RB Leipzig. Zaterdagmiddag tekende hij andermaal voor een peperdure misser van op de stip. Arne Engels was op zijn beurt wél doeltreffend namens Celtic.

Openda was sterk aan het seizoen begonnen bij zijn Duitse club. Tijdens de eerste drie matchen van het seizoen was hij meteen goed voor evenveel doelpunten. Maar die lijn kon hij niet doortrekken bij de Rode Duivels. Zowel tegen Israël als Frankrijk viel de spits vooral op met zijn gemiste kansen. In die eerste match liet hij zelfs een penalty liggen.

De Luikenaar wou die mindere prestaties dan ook zo snel mogelijk vergeten. Daar kreeg hij zaterdag alvast een goede kans voor, zo begon hij in de basis bij Leipzig voor de thuismatch tegen Union Berlin. Maar opnieuw werd Openda de anti-held van dienst na een gemiste strafschop. Een misser met grote gevolgen, Leipzig bleef immers hangen op 0-0.

LEES OOK: Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Engels beleeft Schotse droom

Ondertussen was één van zijn collega-Duivels wél succesvol van op de stip. Engels werd bij zijn nieuwe club Celtic voor het eerst in de basiself gezet en liet een meer dan degelijke indruk achter tegen Hearts. Vlak na de pauze versierde de Schotse kampioen een strafschop en Engels nam deze foutloos voor zijn rekening. Het werd een belangrijke penalty, de beslissende 2-0 viel immers pas diep in de slotfase.

En zo blijft de 21-jarige middenvelder hoge toppen scheren. Vlak voor de interland-break rondde hij immers zijn transfer naar Celtic af, de Schotten legden een pak miljoenen voor hem neer. Vervolgens versierde hij zijn eerste cap namens de nationale ploeg en nu komt daar dus zijn eerste goal namens de Schotse topclub bovenop. Als kers op de taart mag hij volgende ook nog eens debuteren in de Champions League.

Openda zou geen penalty's meer mogen nemen bij de nationale ploeg ...

Meest recent

Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

58
58
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

136
136
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

24
24
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

107
107
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

47
47
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

105
105
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

143
143
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

363
363
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

61
61
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

114
114
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

39
39
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

122
122
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

130
130
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

239
239
Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Club Brugge werkte zopas in de Youth League de match af tegen Sporting CP.  Blauw-Zwart heeft ...

76
76
Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

120
120
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

178
178
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

88
88
Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

133
133
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

269
269
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

244
244
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

142
142
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

268
268
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

183
183
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

860
860

Meer sportnieuws