Anderlecht ziet steunpilaar uitvallen, Simons wisselt één keer

door
Anderlecht ziet steunpilaar uitvallen, Simons wisselt één keer

RSC Anderlecht is goed aan het seizoen begonnen, maar staat in de komende weken voor een loodzwaar schema. Zaterdagavond wil de recordkampioen dan ook absoluut de drie punten thuis houden tegen KVC Westerlo. Ref Nathan Verboomen fluit de match in het Lotto Park om 20u45 op gang.

In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisteams aan beide zijden. Anderlecht speelde dit seizoen nog geen topvoetbal, maar haalde wel optimale resultaten. Die lijn wil men dan ook doortrekken, liefst wel met beter spel. Coach Riemer moet het wel nog steeds zonder de geblesseerde Vertonghen doen en ook Dolberg is afwezig wegens een kwetsuur aan de enkel.

Om de Deense spits te vervangen kiest Riemer zoals verwacht voor Vazquez. Achterin behoudt Sardella dan weer zijn plek ondanks een zware interland-verplaatsing. Stroeykens begint dan weer op de bank. Voorts is het uitkijken naar het debuut van topaanwinst Dendoncker. Die krijgt op het middenveld het gezelschap van Leoni en Verschaeren, voorin mag ook Amuzu starten.

LEES OOK: 'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

Westerlo wil aanknopen met zege

Ook Westerlo kende een goede start van het seizoen, maar vlak voor de interland-break liet de promovendus enkele steken vallen. Na een 1 op 9 hoopt de ploeg van coach Simons dan ook aan te knopen met een stuntzege in het Lotto Park, waarmee het opnieuw mee aan de leiding kan komen.

Simons doet daarvoor grotendeels beroep op zijn gekende namen. Ten opzicht van de laatste match tegen Genk, voert hij maar één wissel door. Voorin mag Bayram immers starten, Sayyadmanesh moet daardoor op de bank plaatsnemen.

Wie wint?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

71
71
Bondsparket velt verdict over schorsing Burgess

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

3
3
'Grote kuis in Genk: 12 (!) spelers richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

37
37
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

165
165
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

323
323
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

83
83
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

90
90
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

30
30
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

15
15
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

39
39
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

51
51
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

126
126
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

86
86
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

299
299
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

128
128
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

218
218
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

36
36
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

227
227
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

57
57
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

210
210
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

200
200
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

320
320
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

91
91
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

371
371
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

205
205
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

481
481

Meer sportnieuws