Einde verhaal De Bruyne? 'City vindt spectaculaire opvolger'

door
Einde verhaal De Bruyne? 'City vindt spectaculaire opvolger'

Manchester City behoudt zijn perfecte rapport in de Premier League en won zaterdagnamiddag ook van Brentford FC. Kevin De Bruyne startte gewoon in de basis bij de titelverdediger. De spelmaker blijft dan ook van groot belang, desondanks zou de club al een opvolger in beeld hebben.

KDB werd destijds al op jonge leeftijd naar de Premier League gehaald door Chelsea FC. Daar kreeg hij evenwel nooit een volwaardige kans. Nadat hij vervolgens helemaal doorbrak in de Bundesliga, haalde City hem in 2015 terug naar Engeland. En dat werd de start van een bijzonder succesvolle periode.

Bij de Engelse topclub groeide De Bruyne immers uit tot één van de beste spelmakers ter wereld. Zo kroonde hij zich inmiddels al vier keer tot assist-koning in de Premier League en zette hij verschillende straffe records op zijn naam. En op collectief vlak haalden De Bruyne en City eveneens de ene prijs na de andere in huis.

LEES OOK: 'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

Laatste contractjaar

Maar ondertussen nadert de draaischijf de herfst van zijn carrière en heeft steeds vaker last van fysieke perikelen ten gevolge van de razend drukke kalender. Hoewel hij nog steeds van groot belang is, werd dan ook al gespeculeerd over een mogelijk vertrek. Zeker omdat kapitaalkrachtige clubs uit de Saudische Pro League aan zijn mouw trekken.

Afgelopen zomer bleef De Bruyne zijn huidige werkgever uiteindelijk trouw. Maar ondertussen is hij wel zijn laatste contractjaar ingegaan bij de Engelse kampioen. Volgens eerdere berichten zou City een verlenging niet uitsluiten, de club houdt echter ook al rekening met een mogelijk vertrek van de Belg.

Nederlands goudhaantje

Zo zou de grootmacht al een geschikte vervanger in het vizier hebben. Volgens BILD overweegt City namelijk om komende zomer een poging te ondernemen voor Xavi Simons. De Nederlandse international speelt voor het tweede opeenvolgende seizoen op huurbasis bij RB Leipzig, maar is nog steeds eigendom van Paris Saint-Germain.

Simons zou evenwel geen toekomst voor hem zien in Parijs. De kans is dan ook groot dat hij komende zomer definitief van de hand wordt gedaan door de Franse kampioen. En City is dus al één van de kandidaten om hem over te nemen als kroonprins van De Bruyne. Al zal Simons wel een smak geld moeten kosten en liggen ongetwijfeld nog meer clubs op de loer.

De Bruyne speelt volgend seizoen nog steeds bij City ...

Meest recent

Opvallende carrièreswitch: ex-topman voetbalbond verrast

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

0
0
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

75
75
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

299
299
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

29
29
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

124
124
Union-fans mogen dromen: indruk tegen Roma en Nice

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

23
23
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

246
246
Waarom KRC Genk al 25 jaar iedereen voorblijft

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

41
41
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

279
279
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

50
50
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

161
161
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

148
148
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

78
78
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

285
285
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

122
122
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

641
641
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

418
418
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

483
483
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

120
120
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

644
644
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

231
231
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

280
280
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

370
370
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

145
145
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

95
95

Meer sportnieuws