'Vervanger Vertonghen: Anderlecht start transfergesprekken'

door
'Vervanger Vertonghen: Anderlecht start transfergesprekken'

De transferperiode is inmiddels gesloten in de Jupiler Pro League, maar clubs kunnen zich nog steeds versterken met transfervrije spelers. En daar zou RSC Anderlecht wel eens gebruik van kunnen maken. Zo overwegen de Brusselaars een extra verdediger te strikken.

Tijdens de voorbije mercato lag de focus van Paars-Wit nochtans al grotendeels op het versterken van de achterhoede. Het aflopende contract van Jan Vertonghen werd verlengd, Ludwig Augustinsson, Mathias Jørgensen en Thomas Foket konden transfervrij op de kop worden getikt. Voor de jonge Jan-Carlo Simic werd een beperkte som aan AC Milan overgemaakt.

Daarmee leek de verdediging voldoende gewapend om te gaan strijden op drie fronten. Op voorwaarde dat iedereen fit blijft en gespaard wordt van lange schorsingen. Want op bepaalde posities is de spoeling toch vrij dun. In het centrum bijvoorbeeld, zijn er maar drie opties beschikbaar voor twee posities. En één van die opties is nu al een tijdje onbeschikbaar.

LEES OOK: Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Transfervrije oplossing

Vertonghen is immers nog steeds niet hersteld van zijn blessure aan de achillespees. De aanvoerder wordt nu zelfs pas ten vroegste halfweg oktober terug verwacht. En zelf dan is het maar de vraag of hij de rest van het seizoen kan afwerken zonder te hervallen. Een vervelende situatie, de sportieve leiding besloot dan ook om in te grijpen.

Om toch voldoende opties achter de hand te houden én te voorkomen dat Vertonghen zich forceert door te vroeg te willen terugkeren, overweegt RSCA om nog een transfervrije verdediger aan te werven. Sportieve baas Jesper Fredberg zou de markt daarvoor aan het verkennen zijn. En het eerste doelwit lijkt inmiddels zelfs al bekend.

Sterkhouder bij Salbzurg

Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat Anderlecht aan de mouw van Oumar Solet trekt. De 24-jarige Fransman was in de voorbije seizoenen een vaste waarde bij RB Salzburg, waar hij onder meer Champions League-ervaring opdeed. Maar zijn aflopende contract werd niet verlengd. En sindsdien haalde, ietwat verrassend, geen enkele club hem binnen.

Anderlecht volgde zijn situatie al een tijdje. En door de blessure van Vertonghen kan zijn dossier nu in een stroomversnelling terecht komen. Er zouden alvast eerste contacten gelegd zijn met de entourage van Solet. Afwachten of dat ook in concrete onderhandelingen uitmondt. Wie weet heeft Fredberg nog meer ijzers in het vuur ...

Anderlecht moet sowieso een extra verdediger halen ...

Meest recent

'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

12
12
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

28
28
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

56
56
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

29
29
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

146
146
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

185
185
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

195
195
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

150
150
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

265
265
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

254
254
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

340
340
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

641
641
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

455
455
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

113
113
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

68
68
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

182
182
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

344
344
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

283
283
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

302
302
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

183
183
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

447
447
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

102
102
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

72
72
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

136
136

Meer sportnieuws