'Vervanger Vertonghen: Anderlecht start transfergesprekken'

499
'Vervanger Vertonghen: Anderlecht start transfergesprekken'

De transferperiode is inmiddels gesloten in de Jupiler Pro League, maar clubs kunnen zich nog steeds versterken met transfervrije spelers. En daar zou RSC Anderlecht wel eens gebruik van kunnen maken. Zo overwegen de Brusselaars een extra verdediger te strikken.

Tijdens de voorbije mercato lag de focus van Paars-Wit nochtans al grotendeels op het versterken van de achterhoede. Het aflopende contract van Jan Vertonghen werd verlengd, Ludwig Augustinsson, Mathias Jørgensen en Thomas Foket konden transfervrij op de kop worden getikt. Voor de jonge Jan-Carlo Simic werd een beperkte som aan AC Milan overgemaakt.

Daarmee leek de verdediging voldoende gewapend om te gaan strijden op drie fronten. Op voorwaarde dat iedereen fit blijft en gespaard wordt van lange schorsingen. Want op bepaalde posities is de spoeling toch vrij dun. In het centrum bijvoorbeeld, zijn er maar drie opties beschikbaar voor twee posities. En één van die opties is nu al een tijdje onbeschikbaar.

LEES OOK: Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Transfervrije oplossing

Vertonghen is immers nog steeds niet hersteld van zijn blessure aan de achillespees. De aanvoerder wordt nu zelfs pas ten vroegste halfweg oktober terug verwacht. En zelf dan is het maar de vraag of hij de rest van het seizoen kan afwerken zonder te hervallen. Een vervelende situatie, de sportieve leiding besloot dan ook om in te grijpen.

Om toch voldoende opties achter de hand te houden én te voorkomen dat Vertonghen zich forceert door te vroeg te willen terugkeren, overweegt RSCA om nog een transfervrije verdediger aan te werven. Sportieve baas Jesper Fredberg zou de markt daarvoor aan het verkennen zijn. En het eerste doelwit lijkt inmiddels zelfs al bekend.

Sterkhouder bij Salbzurg

Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat Anderlecht aan de mouw van Oumar Solet trekt. De 24-jarige Fransman was in de voorbije seizoenen een vaste waarde bij RB Salzburg, waar hij onder meer Champions League-ervaring opdeed. Maar zijn aflopende contract werd niet verlengd. En sindsdien haalde, ietwat verrassend, geen enkele club hem binnen.

Anderlecht volgde zijn situatie al een tijdje. En door de blessure van Vertonghen kan zijn dossier nu in een stroomversnelling terecht komen. Er zouden alvast eerste contacten gelegd zijn met de entourage van Solet. Afwachten of dat ook in concrete onderhandelingen uitmondt. Wie weet heeft Fredberg nog meer ijzers in het vuur ...

Anderlecht moet sowieso een extra verdediger halen ...

Meest recent

'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

20
20
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

22
22
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

9
9
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

43
43
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

26
26
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

63
63
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

32
32
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

34
34
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

9
9
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

102
102
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

92
92
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

179
179
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

15
15
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

188
188
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

438
438
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

361
361
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

345
345
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

48
48
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

345
345
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

94
94
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

43
43
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

173
173
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

148
148
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

92
92

Meer sportnieuws