'Vervanger Vertonghen: Anderlecht start transfergesprekken'

door
'Vervanger Vertonghen: Anderlecht start transfergesprekken'

De transferperiode is inmiddels gesloten in de Jupiler Pro League, maar clubs kunnen zich nog steeds versterken met transfervrije spelers. En daar zou RSC Anderlecht wel eens gebruik van kunnen maken. Zo overwegen de Brusselaars een extra verdediger te strikken.

Tijdens de voorbije mercato lag de focus van Paars-Wit nochtans al grotendeels op het versterken van de achterhoede. Het aflopende contract van Jan Vertonghen werd verlengd, Ludwig Augustinsson, Mathias Jørgensen en Thomas Foket konden transfervrij op de kop worden getikt. Voor de jonge Jan-Carlo Simic werd een beperkte som aan AC Milan overgemaakt.

Daarmee leek de verdediging voldoende gewapend om te gaan strijden op drie fronten. Op voorwaarde dat iedereen fit blijft en gespaard wordt van lange schorsingen. Want op bepaalde posities is de spoeling toch vrij dun. In het centrum bijvoorbeeld, zijn er maar drie opties beschikbaar voor twee posities. En één van die opties is nu al een tijdje onbeschikbaar.

LEES OOK: Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

Transfervrije oplossing

Vertonghen is immers nog steeds niet hersteld van zijn blessure aan de achillespees. De aanvoerder wordt nu zelfs pas ten vroegste halfweg oktober terug verwacht. En zelf dan is het maar de vraag of hij de rest van het seizoen kan afwerken zonder te hervallen. Een vervelende situatie, de sportieve leiding besloot dan ook om in te grijpen.

Om toch voldoende opties achter de hand te houden én te voorkomen dat Vertonghen zich forceert door te vroeg te willen terugkeren, overweegt RSCA om nog een transfervrije verdediger aan te werven. Sportieve baas Jesper Fredberg zou de markt daarvoor aan het verkennen zijn. En het eerste doelwit lijkt inmiddels zelfs al bekend.

Sterkhouder bij Salbzurg

Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat Anderlecht aan de mouw van Oumar Solet trekt. De 24-jarige Fransman was in de voorbije seizoenen een vaste waarde bij RB Salzburg, waar hij onder meer Champions League-ervaring opdeed. Maar zijn aflopende contract werd niet verlengd. En sindsdien haalde, ietwat verrassend, geen enkele club hem binnen.

Anderlecht volgde zijn situatie al een tijdje. En door de blessure van Vertonghen kan zijn dossier nu in een stroomversnelling terecht komen. Er zouden alvast eerste contacten gelegd zijn met de entourage van Solet. Afwachten of dat ook in concrete onderhandelingen uitmondt. Wie weet heeft Fredberg nog meer ijzers in het vuur ...

Anderlecht moet sowieso een extra verdediger halen ...

Meest recent

Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

1
1
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar onder het mes

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

16
16
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

72
72
Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

55
55
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

65
65
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

141
141
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

41
41
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Juventus'

Anderlecht kende vorige zomer een zeer drukke transferperiode, maar de voorbije maanden werd ...

102
102
Domper voor Antwerp: geen fans in topwedstrijd

Antwerp beleeft een moeilijk seizoen en is zelfs in de kelder van het klassement verzeild geraakt. ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

299
299
Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

85
85
'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

373
373
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

250
250
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

50
50
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

16
16
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

89
89
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

79
79
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

130
130
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

964
964
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

177
177
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

301
301
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

598
598
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

216
216
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

191
191
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

61
61

Meer sportnieuws