Tedesco heeft plan met woeste De Bruyne, Guardiola reageert

door
Tedesco heeft plan met woeste De Bruyne, Guardiola reageert

Het clubvoetbal is opnieuw van start gegaan, maar ook de voorbije interland-break zindert nog na. En dan vooral de vernietigende uithaal van Kevin De Bruyne richting zijn ploegmaats. Voorlopig werd die affaire nog niet uitgesproken, maar dat blijft wel de bedoeling.

Na een logische overwinning tegen Israël, verloren de Belgen afgelopen maandag andermaal van Frankrijk. Voor De Bruyne was die nederlaag duidelijk de druppel. Al tijdens de wedstrijd werd duidelijk dat de kapitein zich aan het ergeren was. Zo gesticuleerde hij wild naar zijn ploegmaats en voorzag hij ze nu en dan van een verbale uitbrander.

Al viel de frustratie ook wel te rechtvaardigen. Wanneer De Bruyne bijvoorbeeld hoog druk ging zetten, moest hij regelmatig vaststellen dat zijn ploegmaats niet volgden en hij er dus alleen voor stond. Waardoor zijn fysieke inspanning dus overbodig werden. Daarnaast stapelden de defensieve foutjes zich op, terwijl de aanvallers het lieten afweten in de afwerking.

LEES OOK: Arthur Theate blaast loftrompet richting Rudi Garcia

Gesprek noodzakelijk

Na de match kookte KDB dan ook helemaal over met een vernietigend interview bij rechtenhouder VTM. "Als je de top niet aankunt, ben je niet goed genoeg. En dan moet je net alles geven en zelfs dat wordt door sommigen niet gedaan. Bepaalde zaken zijn onacceptabel, maar daar ga ik hier niet dieper op ingaan", klonk het onder meer.

Ook doken beelden op van De Bruyne in gesprek met TD Frank Vercauteren, waarbij de spelmaker duidelijk liet verstaan: 'Ik stop, ik stop'. Wat hij daarmee exact bedoelde is niet duidelijk, maar het is duidelijk dat deze situatie niet mag blijven aanslepen. Vrijdag raakte echter duidelijk dat er vanuit de bond nog steeds niet met de aanvoerder werd gesproken.

Wachten op juiste moment

Volgens La Dernière Heure is dat echter wel degelijk de bedoeling. Bondscoach Domenico Tedesco en Vercauteren wilden de zaak eerst even laten bekoelen en wachten nu het goede moment af om met KDB in gesprek te gaan. Liefst persoonlijk, maar gezien het drukke wedstrijdschema van City behoort ook een videocall tot de opties.

In ieder geval wil men de zaak opgelost hebben voor de volgende interland-periode in oktober. Ondertussen werd ook De Bruyne's clubcoach Pep Guardiola gepolst achter de zaak. Hij tilt er alvast niet te zwaar aan. "Het enige dat ik weet is dat hij de voorbije twee dagen heel happy was. Maar neen, ik heb niet met hem gesproken over wat er gebeurd is", aldus de Spanjaard.

De Bruyne gaat door als Rode Duivel ...

Meest recent

Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

0
0
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

69
69
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

93
93
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

115
115
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

42
42
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

56
56
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

175
175
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

358
358
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

346
346
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

269
269
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

220
220
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1608
1608
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

111
111
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

315
315
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

368
368
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

226
226
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

184
184
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

225
225
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

240
240
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

92
92
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

90
90
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

67
67
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

151
151
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

264
264
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

224
224

Meer sportnieuws