Tedesco heeft plan met woeste De Bruyne, Guardiola reageert

door
Tedesco heeft plan met woeste De Bruyne, Guardiola reageert

Het clubvoetbal is opnieuw van start gegaan, maar ook de voorbije interland-break zindert nog na. En dan vooral de vernietigende uithaal van Kevin De Bruyne richting zijn ploegmaats. Voorlopig werd die affaire nog niet uitgesproken, maar dat blijft wel de bedoeling.

Na een logische overwinning tegen Israël, verloren de Belgen afgelopen maandag andermaal van Frankrijk. Voor De Bruyne was die nederlaag duidelijk de druppel. Al tijdens de wedstrijd werd duidelijk dat de kapitein zich aan het ergeren was. Zo gesticuleerde hij wild naar zijn ploegmaats en voorzag hij ze nu en dan van een verbale uitbrander.

Al viel de frustratie ook wel te rechtvaardigen. Wanneer De Bruyne bijvoorbeeld hoog druk ging zetten, moest hij regelmatig vaststellen dat zijn ploegmaats niet volgden en hij er dus alleen voor stond. Waardoor zijn fysieke inspanning dus overbodig werden. Daarnaast stapelden de defensieve foutjes zich op, terwijl de aanvallers het lieten afweten in de afwerking.

LEES OOK: 'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Gesprek noodzakelijk

Na de match kookte KDB dan ook helemaal over met een vernietigend interview bij rechtenhouder VTM. "Als je de top niet aankunt, ben je niet goed genoeg. En dan moet je net alles geven en zelfs dat wordt door sommigen niet gedaan. Bepaalde zaken zijn onacceptabel, maar daar ga ik hier niet dieper op ingaan", klonk het onder meer.

Ook doken beelden op van De Bruyne in gesprek met TD Frank Vercauteren, waarbij de spelmaker duidelijk liet verstaan: 'Ik stop, ik stop'. Wat hij daarmee exact bedoelde is niet duidelijk, maar het is duidelijk dat deze situatie niet mag blijven aanslepen. Vrijdag raakte echter duidelijk dat er vanuit de bond nog steeds niet met de aanvoerder werd gesproken.

Wachten op juiste moment

Volgens La Dernière Heure is dat echter wel degelijk de bedoeling. Bondscoach Domenico Tedesco en Vercauteren wilden de zaak eerst even laten bekoelen en wachten nu het goede moment af om met KDB in gesprek te gaan. Liefst persoonlijk, maar gezien het drukke wedstrijdschema van City behoort ook een videocall tot de opties.

In ieder geval wil men de zaak opgelost hebben voor de volgende interland-periode in oktober. Ondertussen werd ook De Bruyne's clubcoach Pep Guardiola gepolst achter de zaak. Hij tilt er alvast niet te zwaar aan. "Het enige dat ik weet is dat hij de voorbije twee dagen heel happy was. Maar neen, ik heb niet met hem gesproken over wat er gebeurd is", aldus de Spanjaard.

De Bruyne gaat door als Rode Duivel ...

Meest recent

Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

13
13
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

58
58
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

152
152
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

143
143
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

104
104
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

157
157
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

181
181
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

346
346
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

221
221
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

72
72
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

253
253
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

130
130
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

180
180
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

493
493
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

64
64
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

191
191
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

542
542
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

177
177
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

243
243
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

304
304
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

525
525
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

262
262
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

585
585
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

453
453

Meer sportnieuws