Tedesco heeft plan met woeste De Bruyne, Guardiola reageert

door
Tedesco heeft plan met woeste De Bruyne, Guardiola reageert

Het clubvoetbal is opnieuw van start gegaan, maar ook de voorbije interland-break zindert nog na. En dan vooral de vernietigende uithaal van Kevin De Bruyne richting zijn ploegmaats. Voorlopig werd die affaire nog niet uitgesproken, maar dat blijft wel de bedoeling.

Na een logische overwinning tegen Israël, verloren de Belgen afgelopen maandag andermaal van Frankrijk. Voor De Bruyne was die nederlaag duidelijk de druppel. Al tijdens de wedstrijd werd duidelijk dat de kapitein zich aan het ergeren was. Zo gesticuleerde hij wild naar zijn ploegmaats en voorzag hij ze nu en dan van een verbale uitbrander.

Al viel de frustratie ook wel te rechtvaardigen. Wanneer De Bruyne bijvoorbeeld hoog druk ging zetten, moest hij regelmatig vaststellen dat zijn ploegmaats niet volgden en hij er dus alleen voor stond. Waardoor zijn fysieke inspanning dus overbodig werden. Daarnaast stapelden de defensieve foutjes zich op, terwijl de aanvallers het lieten afweten in de afwerking.

LEES OOK: Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

Gesprek noodzakelijk

Na de match kookte KDB dan ook helemaal over met een vernietigend interview bij rechtenhouder VTM. "Als je de top niet aankunt, ben je niet goed genoeg. En dan moet je net alles geven en zelfs dat wordt door sommigen niet gedaan. Bepaalde zaken zijn onacceptabel, maar daar ga ik hier niet dieper op ingaan", klonk het onder meer.

Ook doken beelden op van De Bruyne in gesprek met TD Frank Vercauteren, waarbij de spelmaker duidelijk liet verstaan: 'Ik stop, ik stop'. Wat hij daarmee exact bedoelde is niet duidelijk, maar het is duidelijk dat deze situatie niet mag blijven aanslepen. Vrijdag raakte echter duidelijk dat er vanuit de bond nog steeds niet met de aanvoerder werd gesproken.

Wachten op juiste moment

Volgens La Dernière Heure is dat echter wel degelijk de bedoeling. Bondscoach Domenico Tedesco en Vercauteren wilden de zaak eerst even laten bekoelen en wachten nu het goede moment af om met KDB in gesprek te gaan. Liefst persoonlijk, maar gezien het drukke wedstrijdschema van City behoort ook een videocall tot de opties.

In ieder geval wil men de zaak opgelost hebben voor de volgende interland-periode in oktober. Ondertussen werd ook De Bruyne's clubcoach Pep Guardiola gepolst achter de zaak. Hij tilt er alvast niet te zwaar aan. "Het enige dat ik weet is dat hij de voorbije twee dagen heel happy was. Maar neen, ik heb niet met hem gesproken over wat er gebeurd is", aldus de Spanjaard.

De Bruyne gaat door als Rode Duivel ...

Meest recent

De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

0
0
Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

0
0
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

59
59
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

197
197
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

119
119
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

604
604
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

115
115
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

85
85
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

108
108
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

169
169
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

574
574
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

37
37
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

303
303
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

221
221
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

161
161
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

367
367
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

188
188
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

65
65
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

45
45
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

278
278
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

92
92
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

345
345
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

180
180
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

47
47
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

308
308

Meer sportnieuws