Tedesco heeft plan met woeste De Bruyne, Guardiola reageert

door
Tedesco heeft plan met woeste De Bruyne, Guardiola reageert

Het clubvoetbal is opnieuw van start gegaan, maar ook de voorbije interland-break zindert nog na. En dan vooral de vernietigende uithaal van Kevin De Bruyne richting zijn ploegmaats. Voorlopig werd die affaire nog niet uitgesproken, maar dat blijft wel de bedoeling.

Na een logische overwinning tegen Israël, verloren de Belgen afgelopen maandag andermaal van Frankrijk. Voor De Bruyne was die nederlaag duidelijk de druppel. Al tijdens de wedstrijd werd duidelijk dat de kapitein zich aan het ergeren was. Zo gesticuleerde hij wild naar zijn ploegmaats en voorzag hij ze nu en dan van een verbale uitbrander.

Al viel de frustratie ook wel te rechtvaardigen. Wanneer De Bruyne bijvoorbeeld hoog druk ging zetten, moest hij regelmatig vaststellen dat zijn ploegmaats niet volgden en hij er dus alleen voor stond. Waardoor zijn fysieke inspanning dus overbodig werden. Daarnaast stapelden de defensieve foutjes zich op, terwijl de aanvallers het lieten afweten in de afwerking.

LEES OOK: Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Gesprek noodzakelijk

Na de match kookte KDB dan ook helemaal over met een vernietigend interview bij rechtenhouder VTM. "Als je de top niet aankunt, ben je niet goed genoeg. En dan moet je net alles geven en zelfs dat wordt door sommigen niet gedaan. Bepaalde zaken zijn onacceptabel, maar daar ga ik hier niet dieper op ingaan", klonk het onder meer.

Ook doken beelden op van De Bruyne in gesprek met TD Frank Vercauteren, waarbij de spelmaker duidelijk liet verstaan: 'Ik stop, ik stop'. Wat hij daarmee exact bedoelde is niet duidelijk, maar het is duidelijk dat deze situatie niet mag blijven aanslepen. Vrijdag raakte echter duidelijk dat er vanuit de bond nog steeds niet met de aanvoerder werd gesproken.

Wachten op juiste moment

Volgens La Dernière Heure is dat echter wel degelijk de bedoeling. Bondscoach Domenico Tedesco en Vercauteren wilden de zaak eerst even laten bekoelen en wachten nu het goede moment af om met KDB in gesprek te gaan. Liefst persoonlijk, maar gezien het drukke wedstrijdschema van City behoort ook een videocall tot de opties.

In ieder geval wil men de zaak opgelost hebben voor de volgende interland-periode in oktober. Ondertussen werd ook De Bruyne's clubcoach Pep Guardiola gepolst achter de zaak. Hij tilt er alvast niet te zwaar aan. "Het enige dat ik weet is dat hij de voorbije twee dagen heel happy was. Maar neen, ik heb niet met hem gesproken over wat er gebeurd is", aldus de Spanjaard.

De Bruyne gaat door als Rode Duivel ...

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

24
24
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

43
43
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

24
24
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

183
183
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

52
52
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

278
278
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

38
38
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

140
140
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

323
323
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

372
372
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

188
188
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

621
621
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

418
418
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

94
94
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

200
200
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

132
132
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

119
119
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

164
164
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

444
444
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

683
683
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

333
333
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

188
188
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

558
558
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

551
551

Meer sportnieuws