Tedesco heeft plan met woeste De Bruyne, Guardiola reageert

door
Tedesco heeft plan met woeste De Bruyne, Guardiola reageert

Het clubvoetbal is opnieuw van start gegaan, maar ook de voorbije interland-break zindert nog na. En dan vooral de vernietigende uithaal van Kevin De Bruyne richting zijn ploegmaats. Voorlopig werd die affaire nog niet uitgesproken, maar dat blijft wel de bedoeling.

Na een logische overwinning tegen Israël, verloren de Belgen afgelopen maandag andermaal van Frankrijk. Voor De Bruyne was die nederlaag duidelijk de druppel. Al tijdens de wedstrijd werd duidelijk dat de kapitein zich aan het ergeren was. Zo gesticuleerde hij wild naar zijn ploegmaats en voorzag hij ze nu en dan van een verbale uitbrander.

Al viel de frustratie ook wel te rechtvaardigen. Wanneer De Bruyne bijvoorbeeld hoog druk ging zetten, moest hij regelmatig vaststellen dat zijn ploegmaats niet volgden en hij er dus alleen voor stond. Waardoor zijn fysieke inspanning dus overbodig werden. Daarnaast stapelden de defensieve foutjes zich op, terwijl de aanvallers het lieten afweten in de afwerking.

LEES OOK: ‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Gesprek noodzakelijk

Na de match kookte KDB dan ook helemaal over met een vernietigend interview bij rechtenhouder VTM. "Als je de top niet aankunt, ben je niet goed genoeg. En dan moet je net alles geven en zelfs dat wordt door sommigen niet gedaan. Bepaalde zaken zijn onacceptabel, maar daar ga ik hier niet dieper op ingaan", klonk het onder meer.

Ook doken beelden op van De Bruyne in gesprek met TD Frank Vercauteren, waarbij de spelmaker duidelijk liet verstaan: 'Ik stop, ik stop'. Wat hij daarmee exact bedoelde is niet duidelijk, maar het is duidelijk dat deze situatie niet mag blijven aanslepen. Vrijdag raakte echter duidelijk dat er vanuit de bond nog steeds niet met de aanvoerder werd gesproken.

Wachten op juiste moment

Volgens La Dernière Heure is dat echter wel degelijk de bedoeling. Bondscoach Domenico Tedesco en Vercauteren wilden de zaak eerst even laten bekoelen en wachten nu het goede moment af om met KDB in gesprek te gaan. Liefst persoonlijk, maar gezien het drukke wedstrijdschema van City behoort ook een videocall tot de opties.

In ieder geval wil men de zaak opgelost hebben voor de volgende interland-periode in oktober. Ondertussen werd ook De Bruyne's clubcoach Pep Guardiola gepolst achter de zaak. Hij tilt er alvast niet te zwaar aan. "Het enige dat ik weet is dat hij de voorbije twee dagen heel happy was. Maar neen, ik heb niet met hem gesproken over wat er gebeurd is", aldus de Spanjaard.

De Bruyne gaat door als Rode Duivel ...

Meest recent

'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

72
72
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

18
18
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

167
167
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

10
10
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

98
98
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

18
18
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

395
395
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

202
202
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

326
326
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

267
267
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

640
640
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

602
602
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

84
84
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

95
95
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

228
228
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

85
85
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

169
169
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

95
95
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

191
191
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

112
112
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

64
64
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

328
328
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

100
100
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

393
393

Meer sportnieuws