Nieuwe eigenaar Club Brugge? Verhaeghe laat zich horen

958 stemmen
Nieuwe eigenaar Club Brugge? Verhaeghe laat zich horen

Club Brugge begon afgelopen zomer aan een compleet nieuw hoofdstuk. Na het vertrek van CEO Vincent Mannaert werd de clubleiding immers volledig herschikt. Voorzitter Bart Verhaeghe bleef echter wel op post en dat lijkt nog een tijdje de bedoeling te zijn.

Verhaeghe bouwde destijds een mooie carrière uit al zakenman en verdiende een behoorlijk fortuin aan zijn werk in de vastgoedsector. Vervolgens maakte hij de overstap naar het voetbal. Zo werd hij voorzitter van Club Brugge, waarna hij niet veel later ook het merendeel van de aandelen bij Blauw-Zwart overnam.

Het duurde een tijdje alvorens dat een succesverhaal werd. Maar met Mannaert als zijn sportieve rechterhand, groeide Club toch uit tot de toonaangevende ploeg in België. Onder hun bewind werden bijvoorbeeld al een zestal landstitels gepakt. Naast enkele andere prijzen én geslaagde Europese campagnes.

LEES OOK: Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Club moet Vlaams blijven

Desondanks doken in de voorbije periode regelmatig geruchten op over een mogelijke verkoop van de club. Zo was er bijvoorbeeld eerst de mislukte beursgang, vervolgens werd de markt afgezocht naar kandidaat-investeerders/overnemers. Maar inmiddels zijn die plannen weer helemaal van de baan.

In een uitgebreid gesprek met Het Laatste Nieuws bevestigt Verhaeghe dat hij niet van plan is om de club op korte termijn te verkopen. En al zeker niet aan een buitenlandse kandidaat. "Mijn visie is dat Club Brugge een Vlaamse club blijft, verankerd in Vlaanderen", klinkt het duidelijk.

Stadion blijft grote doel

Verhaeghe heeft dan ook nog de nodige ambities bij de regerende landskampioen. "Ik heb nog zoveel uitdagingen met Club. Voor de zevende keer kampioen worden, die tweede ster halen, het nieuwe stadion...", aldus de preses. Wat dat nieuwe stadion betreft hoopt Verhaeghe dat de rechtsgang zijn werk doet en dat de bezwaren van tafel worden geveegd. In ieder geval denkt hij er niet aan om die aanslepende plannen te laten vallen. "Een ondernemer is per definitie een positieve optimist. Ik probeer dat ook te blijven. Bluvn Goan. Niet opgeven."

Club heeft nood aan een nieuwe voorzitter ...

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

0
0
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

12
12
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

116
116
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

45
45
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

59
59
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

129
129
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

155
155
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

167
167
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

57
57
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

132
132
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

284
284
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

346
346
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

77
77
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

532
532
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

72
72
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

427
427
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

619
619
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

239
239
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

297
297
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

99
99
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

905
905
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

486
486
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

149
149
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

452
452
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

601
601

Meer sportnieuws