Anderlecht wanhopig: wat gebeurt er met Verschaeren?

738 stemmen
Anderlecht wanhopig: wat gebeurt er met Verschaeren?

Yari Verschaeren, ooit de lieveling van het Anderlecht-publiek, staat steeds meer ter discussie. Hoewel coach Brian Riemer hem ziet als een van de grootste talenten van de Jupiler Pro League, blijft Verschaeren onder de verwachtingen presteren. Zijn blessuregevoeligheid en gebrek aan impact op het spel zorgen voor toenemende kritiek. Fans geven nu de voorkeur aan Mario Stroeykens, die meer aansluiting zoekt met spits Kasper Dolberg.

Ondanks de teleurstellende prestaties blijft Anderlecht in Verschaeren geloven. Ze kozen ervoor om geen vervanger als Dennis Praet of Christian Eriksen binnen te halen, en geven de voorkeur aan het laten doorgroeien van hun jonge talenten, in de hoop op lange termijn kapitaal te creëren. Toch weegt Verschaeren met zijn salaris zwaar op de begroting en zou een transfer niet worden uitgesloten bij een aantrekkelijk bod.

LEES OOK: Anderlecht titelkandidaat? Analist doet voorspelling

Intrinsiek te goed voor België: Verschaeren is Gouden Schoen materiaal

Brian Riemer is een grote bewonderaar van Yari Verschaeren. Hij is zelfs gek van het Neerpede-product. De Deense coach noemt Verschaeren één van de beste spelers in de Jupiler Pro League—mits hij fit is. Riemer ziet zelfs potentie voor een Gouden Schoen in de toekomst.

Hij vergeleek Verschaeren eerder al met Luka Modric, verwijzend naar zijn technische kwaliteiten en immense werkkracht, al blijft dat op het niveau van Anderlecht. “Ik denk dat hij met die techniek - dat lage zwaartepunt - ooit mee zal kunnen in Engeland. Al moet hij dan wel efficiënter worden”, zei de coach in Het Nieuwsblad.

Verschaeren heeft de unieke gave om zich op Hazard-achtige wijze vrij te draaien van zijn tegenstanders, gecombineerd met sterk spelinzicht, een scherpe pass en uitstekende balbehandeling. Marc Degryse noemde hem een technisch complete speler, te goed voor België op basis van puur talent.

Hoewel dat talent onmiskenbaar is, moet Verschaeren op zijn 23e nog steeds definitief doorbreken als dé spelmaker van Anderlecht. In zes seizoenen in de A-ploeg van Sporting kampte hij met zware blessures, maar kon hij de verwachtingen ook zelden inlossen.

Voor dit seizoen werd Verschaeren door Het Nieuwsblad dan ook uitgedaagd: “Yari het wordt nu toch tijd om meer impact te hebben. Het talent is er en laat die grotere buitenlandse clubs verdorie nog eens watertanden.”

Hij zou de Hans Vanaken van Anderlecht kunnen worden, maar Vanaken is een echte patron en heeft met Club Brugge al zes landstitels op zak. “Dit wordt dan toch een beetje het seizoen van de waarheid”, aldus HNB.

Het is vijf voor twaalf voor Verschaeren

Maar ook dit seizoen blijft Yari Verschaeren onder zijn potentieel presteren. Hij speelt te veel horizontaal, zonder de dirigerende, flitsende impact die van een nummer 10 wordt verwacht. De oorzaak hiervan is tweeledig.

Hoewel hij inmiddels zijn 150e wedstrijd in de Belgische competitie heeft gespeeld, heeft hij zich nog steeds niet ontpopt tot de patron die Anderlecht nodig heeft. Hij werd zelfs de aanvoerder van de ploeg, in de hoop dat de band hem zou stimuleren, maar onder Brian Riemers systeem speelt Verschaeren vooral te weinig op intuïtie.

Hij lijkt constant te moeten nadenken over zijn positie, taken en looplijnen, waardoor hij te diep terugzakt, terwijl hij juist dichter bij spits Kasper Dolberg zou moeten opereren om voor creativiteit te zorgen.

Daarnaast kampt Verschaeren met fysieke problemen. Zijn blessuregevoeligheid heeft zijn ontwikkeling geremd en hij mist het fysieke vermogen om echt door te drukken. Ook qua mentaliteit moet er meer pit komen. Vorige zomer probeerde Anderlecht zelfs Christian Eriksen binnen te halen—een directe concurrent voor Verschaeren.

“Het is aan hem om op tafel te slaan: ‘Hey, ik ben hier ook nog.’”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. “Het is twee voor twaalf voor Verschaeren”, besloot Degryse.

Anderlecht had plan: Verschaeren out, Eriksen in

Zou het dan toeval zijn dat Le Soir medio augustus meldde dat Yari Verschaeren, naast Luis Vázquez en Théo Leoni, op de transferlijst stond bij Anderlecht? En dat de club zó graag Christian Eriksen wilde aantrekken? La Dernière Heure merkte op dat Anderlecht een creatieve speler mist—een rol die Verschaeren eigenlijk zou moeten vervullen.

“Als Anderlecht op zoek is naar creativiteit, betekent dat dat wat ze hebben, niet genoeg is,” klonk het. Marc Delire gaf in La Vestiaire zelfs aan dat Anderlecht afhankelijk is van Thorgan Hazard, zelfs in zijn afwezigheid. "Verschaeren heeft niet de persoonlijkheid om aanvoerder van Anderlecht te zijn; hij kan anderen niet op sleeptouw nemen."

Ooit werd Verschaeren een grootse toekomst voorspeld, maar zijn naam komt niet in het rijtje van Anderlecht-legendes als Zetterberg, Boussoufa of Tielemans. Misschien waren de verwachtingen van meet af aan te hoog. In de afgelopen vijf jaar is zijn marktwaarde bijna gehalveerd, van 16 miljoen naar 8,5 miljoen euro.

Hoewel Verschaeren zich nog steeds thuis voelt in het Lotto Park en geen vertrek plande, zou Anderlecht bij een interessant bod wél bereid zijn om te luisteren. Bovendien drukt zijn salaris van 2 miljoen euro per jaar zwaar op de begroting van de club.

Anderlecht hoopt ooit te cashen op Verschaeren

De kritiek op Yari Verschaeren neemt toe, zelfs vanuit de supporters, die hem ooit als de onaantastbare chouchou van Anderlecht beschouwden. Zijn status als ‘incontournable’ bij de fans is tanende; hij slaagt er niet in om de ploeg te laten draaien zoals van hem wordt verwacht.

Veel supporters geven inmiddels de voorkeur aan Mario Stroeykens op de nummer 10-positie. Stroeykens denkt verticaal en zoekt meer de verbinding met spits Kasper Dolberg, iets waar Verschaeren vaak tekortschiet.

Ondanks de kritiek blijft Anderlecht geloven in Verschaeren. De club had het dossier van Dennis Praet overwogen, maar besloot uiteindelijk om niet door te duwen. Praet zou qua profiel te veel lijken op Verschaeren, Stroeykens en Leoni.

Anderlecht wil deze jonge spelers de ruimte geven om zich te ontwikkelen, niet alleen om het team te versterken, maar ook om op termijn kapitaal te creëren. Bij Praet is de doorverkoopwaarde minimaal, terwijl de drie jonge talenten potentieel grote inkomsten kunnen genereren—mits ze goed spelen en hun potentieel waarmaken.

Zal Verschaeren knallen dit seizoen?

Meest recent

'Talbi maakt alweer verrassende transfer'

Club Brugge stuurt de laatste jaren alsmaar meer zijn zonen uit, ook uit de eigen jeugdopleiding. ...

24
24
Thorup komt met update over Smets en El Ouahdi

KRC Genk beleefde een lastige voorbereiding, met in de laatste wedstrijden stevige pandoeringen ...

95
95
Ajax-trainer neemt standpunt in over transfer Godts

Het zag er de hele zomer naar uit dat Mika Godts na een knaljaar gewoon bij Ajax zou blijven, maar ...

48
48
Bisiwu spreekt voor eerst bij Barça: "Dat wordt mijn rol"

FC Barcelona heeft deze week de derde Belg uit zijn clubgeschiedenis aangetrokken. De voetsporen van ...

55
55
'Standard wil uitpakken met oud doelwit Anderlecht'

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De Rouches haalden tot dusver al zeven ...

120
120
Union keihard: grote namen en 4(!) nieuwkomers niet op lijst

Union begon vrijdag goed aan zijn seizoen, want na strafschoppen wist het de Supercup van Club ...

104
104
Cristiano Ronaldo versiert de 'transfer' van zijn leven

Cristiano Ronaldo beleefde een wisselvallig WK met Portugal. De Portugese vedette liet nog geregeld ...

108
108
Olise naar Real Madrid? Eberl komt met statement

Bayern München is voorlopig klaar met zijn transferhuiswerk. Er gaat wel nog volk de club ...

102
102
Probleemdossier bij Anderlecht: "Nog niet over voor hem"

Bij RSC Anderlecht gaat er in- en uitgaand nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt. ...

336
336
Raman staat voor immense uitdaging: "3 tegen 1..."

Benito Raman wil komend seizoen komaf maken met een moeilijke periode. De aanvaller van KV Mechelen ...

128
128
'Transferstunt Anderlecht: ex-Antwerp-ster met monsterloon'

Anderlecht werkt aan een opvallend transferdossier op de Spaanse markt. Paars-wit heeft een ...

504
504
'PSG haalt na Godts ook ex-smaakmaker JPL'

PSG gaat wellicht Mika Godts wegplukken bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is niet de laatste ...

82
82
Kampioen en tweede in JPL gekend? "Zij worden één en twee"

De Jupiler Pro League opent zijn deuren weer. Komend weekend start het nieuwe seizoen. Bij De Zondag ...

379
379
'Transfergevecht dreigt tussen Anderlecht en Standard'

RSC Anderlecht en Standard worden aan heel veel spelers gelinkt. Beide clubs worden ook vaak ...

279
279
'Club ontketent oorlog: miljoenentarget boycot trainingen'

Club Brugge blijft werken aan de komst van een nieuwe flankaanvaller. Die zoektocht loopt behoorlijk ...

969
969
'Grote De Bruyne-schok: spraakmakende transfer op tafel'

Kevin De Bruyne geniet momenteel met volle teugen van zijn vakantieperiode. Ondertussen wordt volop ...

277
277
'Supertransfer Mika Godts: eerste bod van 45 miljoen'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

69
69
Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels en is helemaal klaar voor een nieuw ...

114
114
'Club Brugge heeft beet: vierde aanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge moest vrijdagavond na strafschoppen zijn meerdere erkennen in de supercup tegen Union ...

990
990
'Antwerp gaat voor stunt: huurbod op Overmars-bekende'

Nu de overname is beklonken, heeft Antwerp FC de inhaalbeweging ingezet op de mercato. Maar de Great ...

599
599
'PSG pakt weer uit: wereldkampioen naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain kroonde zich in de voorbije twee seizoen telkens tot eindwinnaar in de Champions ...

120
120
Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

79
79
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

849
849
Vermeeren (met nieuwe look) verbaast vriend en vijand bij Leipzig

Nu Mark van Bommel het roer heeft overgenomen als bondscoach, mag een aantal kandidaat-Rode Duivels ...

606
606
'Concurrentie gruwt: Arsenal pakt uit met nieuwe sterspeler'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

253
253

Meer sportnieuws