Anderlecht wanhopig: wat gebeurt er met Verschaeren?

738
Anderlecht wanhopig: wat gebeurt er met Verschaeren?

Yari Verschaeren, ooit de lieveling van het Anderlecht-publiek, staat steeds meer ter discussie. Hoewel coach Brian Riemer hem ziet als een van de grootste talenten van de Jupiler Pro League, blijft Verschaeren onder de verwachtingen presteren. Zijn blessuregevoeligheid en gebrek aan impact op het spel zorgen voor toenemende kritiek. Fans geven nu de voorkeur aan Mario Stroeykens, die meer aansluiting zoekt met spits Kasper Dolberg.

Ondanks de teleurstellende prestaties blijft Anderlecht in Verschaeren geloven. Ze kozen ervoor om geen vervanger als Dennis Praet of Christian Eriksen binnen te halen, en geven de voorkeur aan het laten doorgroeien van hun jonge talenten, in de hoop op lange termijn kapitaal te creëren. Toch weegt Verschaeren met zijn salaris zwaar op de begroting en zou een transfer niet worden uitgesloten bij een aantrekkelijk bod.

LEES OOK: Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

Intrinsiek te goed voor België: Verschaeren is Gouden Schoen materiaal

Brian Riemer is een grote bewonderaar van Yari Verschaeren. Hij is zelfs gek van het Neerpede-product. De Deense coach noemt Verschaeren één van de beste spelers in de Jupiler Pro League—mits hij fit is. Riemer ziet zelfs potentie voor een Gouden Schoen in de toekomst.

Hij vergeleek Verschaeren eerder al met Luka Modric, verwijzend naar zijn technische kwaliteiten en immense werkkracht, al blijft dat op het niveau van Anderlecht. “Ik denk dat hij met die techniek - dat lage zwaartepunt - ooit mee zal kunnen in Engeland. Al moet hij dan wel efficiënter worden”, zei de coach in Het Nieuwsblad.

Verschaeren heeft de unieke gave om zich op Hazard-achtige wijze vrij te draaien van zijn tegenstanders, gecombineerd met sterk spelinzicht, een scherpe pass en uitstekende balbehandeling. Marc Degryse noemde hem een technisch complete speler, te goed voor België op basis van puur talent.

Hoewel dat talent onmiskenbaar is, moet Verschaeren op zijn 23e nog steeds definitief doorbreken als dé spelmaker van Anderlecht. In zes seizoenen in de A-ploeg van Sporting kampte hij met zware blessures, maar kon hij de verwachtingen ook zelden inlossen.

Voor dit seizoen werd Verschaeren door Het Nieuwsblad dan ook uitgedaagd: “Yari het wordt nu toch tijd om meer impact te hebben. Het talent is er en laat die grotere buitenlandse clubs verdorie nog eens watertanden.”

Hij zou de Hans Vanaken van Anderlecht kunnen worden, maar Vanaken is een echte patron en heeft met Club Brugge al zes landstitels op zak. “Dit wordt dan toch een beetje het seizoen van de waarheid”, aldus HNB.

Het is vijf voor twaalf voor Verschaeren

Maar ook dit seizoen blijft Yari Verschaeren onder zijn potentieel presteren. Hij speelt te veel horizontaal, zonder de dirigerende, flitsende impact die van een nummer 10 wordt verwacht. De oorzaak hiervan is tweeledig.

Hoewel hij inmiddels zijn 150e wedstrijd in de Belgische competitie heeft gespeeld, heeft hij zich nog steeds niet ontpopt tot de patron die Anderlecht nodig heeft. Hij werd zelfs de aanvoerder van de ploeg, in de hoop dat de band hem zou stimuleren, maar onder Brian Riemers systeem speelt Verschaeren vooral te weinig op intuïtie.

Hij lijkt constant te moeten nadenken over zijn positie, taken en looplijnen, waardoor hij te diep terugzakt, terwijl hij juist dichter bij spits Kasper Dolberg zou moeten opereren om voor creativiteit te zorgen.

Daarnaast kampt Verschaeren met fysieke problemen. Zijn blessuregevoeligheid heeft zijn ontwikkeling geremd en hij mist het fysieke vermogen om echt door te drukken. Ook qua mentaliteit moet er meer pit komen. Vorige zomer probeerde Anderlecht zelfs Christian Eriksen binnen te halen—een directe concurrent voor Verschaeren.

“Het is aan hem om op tafel te slaan: ‘Hey, ik ben hier ook nog.’”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws. “Het is twee voor twaalf voor Verschaeren”, besloot Degryse.

Anderlecht had plan: Verschaeren out, Eriksen in

Zou het dan toeval zijn dat Le Soir medio augustus meldde dat Yari Verschaeren, naast Luis Vázquez en Théo Leoni, op de transferlijst stond bij Anderlecht? En dat de club zó graag Christian Eriksen wilde aantrekken? La Dernière Heure merkte op dat Anderlecht een creatieve speler mist—een rol die Verschaeren eigenlijk zou moeten vervullen.

“Als Anderlecht op zoek is naar creativiteit, betekent dat dat wat ze hebben, niet genoeg is,” klonk het. Marc Delire gaf in La Vestiaire zelfs aan dat Anderlecht afhankelijk is van Thorgan Hazard, zelfs in zijn afwezigheid. "Verschaeren heeft niet de persoonlijkheid om aanvoerder van Anderlecht te zijn; hij kan anderen niet op sleeptouw nemen."

Ooit werd Verschaeren een grootse toekomst voorspeld, maar zijn naam komt niet in het rijtje van Anderlecht-legendes als Zetterberg, Boussoufa of Tielemans. Misschien waren de verwachtingen van meet af aan te hoog. In de afgelopen vijf jaar is zijn marktwaarde bijna gehalveerd, van 16 miljoen naar 8,5 miljoen euro.

Hoewel Verschaeren zich nog steeds thuis voelt in het Lotto Park en geen vertrek plande, zou Anderlecht bij een interessant bod wél bereid zijn om te luisteren. Bovendien drukt zijn salaris van 2 miljoen euro per jaar zwaar op de begroting van de club.

Anderlecht hoopt ooit te cashen op Verschaeren

De kritiek op Yari Verschaeren neemt toe, zelfs vanuit de supporters, die hem ooit als de onaantastbare chouchou van Anderlecht beschouwden. Zijn status als ‘incontournable’ bij de fans is tanende; hij slaagt er niet in om de ploeg te laten draaien zoals van hem wordt verwacht.

Veel supporters geven inmiddels de voorkeur aan Mario Stroeykens op de nummer 10-positie. Stroeykens denkt verticaal en zoekt meer de verbinding met spits Kasper Dolberg, iets waar Verschaeren vaak tekortschiet.

Ondanks de kritiek blijft Anderlecht geloven in Verschaeren. De club had het dossier van Dennis Praet overwogen, maar besloot uiteindelijk om niet door te duwen. Praet zou qua profiel te veel lijken op Verschaeren, Stroeykens en Leoni.

Anderlecht wil deze jonge spelers de ruimte geven om zich te ontwikkelen, niet alleen om het team te versterken, maar ook om op termijn kapitaal te creëren. Bij Praet is de doorverkoopwaarde minimaal, terwijl de drie jonge talenten potentieel grote inkomsten kunnen genereren—mits ze goed spelen en hun potentieel waarmaken.

Zal Verschaeren knallen dit seizoen?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

7
7
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

8
8
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

9
9
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

28
28
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

106
106
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

24
24
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

36
36
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

84
84
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

52
52
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

173
173
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

58
58
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

169
169
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

25
25
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

80
80
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

875
875
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

155
155
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

838
838
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

149
149
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

130
130
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

294
294
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws