‘Koeman zwiert smaakmaker zonder pardon uit Oranje’

door
‘Koeman zwiert smaakmaker zonder pardon uit Oranje’

Nederland speelde in de Nations League 2-2 gelijk tegen Duitsland. Voorin kreeg Brian Brobbey de voorkeur op Joshua Zirkzee (ex-Anderlecht) en de Ajax-aanvaller stelde niet teleur. Dat heeft mogelijk grote gevolgen voor een absolute smaakmaker.

Ook Joshua Zirkzee maakte indruk in de Nations League en Ronald Koeman heeft met Wout Weghorst ook een targetman achter de hand. Het ziet er naar uit dat Memphis Depay genadeloos aan de kant zal worden geschoven.

LEES OOK: Koeman weg bij Oranje? Bondscoach doorbreekt de stilte

Zonder pardon

Dat Koeman knopen durft doorhakken werd al duidelijk met Steven Bergwijn. De aanvaller van Ajax maakte de overstap naar Saudi-Arabië en de Nederlandse bondscoach liet meteen weten dat Bergwijn niet meer welkom is bij Oranje. Depay wacht mogelijk eenzelfde lot.

Depay maakte namelijk de zéér verrassende transfer naar het noodlijdende Corinthians. De aanvaller is al jaren een smaakmaker bij de Nederlandse ploeg en was afgelopen EK nog vaste basispion, maar volgens ex-international Regi Blinker heeft Koeman nu ‘betere’ opties.

Sterk duo

Met Zirkzee én Brobbey stonden er twee nieuwe aanvallende krachten op bij Oranje. “De conclusie is helder: Met Brobbey in deze vorm in de spits bij het Nederlands elftal zijn we zeker niet minder dan met Zirkzee. Ik vond hem prima spelen, volwassen ook tegen de brute kracht van zijn tegenstander Jonathan Tah. Hij was altijd aanspeelbaar en hij koos zijn momenten voortreffelijk”, citeert De Telegraaf Blinker.

Het kan goed zijn dat Depay aldus het kind van de rekening wordt. “Hij wilde allebei de spitsen in twee interlands aan het werk zien. Door te kiezen voor nagenoeg hetzelfde elftal maakte hij duidelijk dat hij naar een vaste kern toe wil en een elftal in zijn hoofd heeft. Het is duidelijk dat de bondscoach ook echt aan het doorselecteren is nu. We moeten afwachten hoe het Memphis Depay vergaat in Zuid-Amerika, maar het zou niet raar zijn als in deze periode de eerste stappen zijn gezet naar de nieuwe spitsen van Oranje.”

Denk jij dat Depay aan de kant zal worden geschoven bij Oranje?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

24
24
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

33
33
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

49
49
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

58
58
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

43
43
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

46
46
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

77
77
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

174
174
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

145
145
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

126
126
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

65
65
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

61
61
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

125
125
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

181
181
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

264
264
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

154
154
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

102
102
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

204
204
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

379
379
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

119
119
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

502
502
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

132
132
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

132
132
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

281
281

Meer sportnieuws