Memphis Depay over verrassende keuze: "Daarom speel ik hier"

59
Memphis Depay over verrassende keuze:

Het einde van de internationale zomermercato bracht nog enkele zeer opvallende transfers met zich mee. Sommige spelers die elders geen onderdak vonden, kozen nog voor verrassende bestemmingen. Zo belandde Memphis Depay zowaar in Brazilië.

De 30-jarige Nederlandse aanvaller zag deze zomer zijn contract bij Atletico Madrid ontbonden worden en moest dus op zoek naar een nieuwe werkgever. Die zoektocht duurde uiteindelijk meer dan twee maanden, maar uiteindelijk zette hij enkele dagen geleden zijn handtekening bij Corinthians.

Depay voelt geweldige energie in Brazilië

Dat een Nederlands international die vorig seizoen nog voor Atletico speelde en een verleden heeft bij Manchester United en FC Barcelona nu belandt bij een ploeg die voor het behoud moet knokken in de Braziliaanse Serie A, deed uiteraard de nodige wenkbrauwen fronsen.

Bij zijn officiële voorstelling aan de pers kwam Depay echter met een verklaring voor zijn keuze. "Waarom ga ik helemaal aan de andere kant van de wereld spelen, terwijl de meeste Brazilianen juist naar Europa willen? Ik ben hier vooral vanwege de geweldige energie die ik sinds het eerste contact voel van en met deze club, de clubleiding en de supporters", tekende Algemeen Dagblad op.

Competitie wordt in Europa onderschat

"Brazilië heeft zoveel gedaan voor het voetbal in de wereld, zoveel mensen geïnspireerd. Brazilië is het mekka van het voetbal, het ‘jogo bonito’, het mooie voetbal wordt hier gespeeld. De competitie hier is in Europa misschien niet zo bekend, maar dit is echt een topcompetitie. Heel competitief en met veel strijd. Heel intens, anders dan het voetbal in Europa. Dat wilde ik graag meemaken en Corinthians is een absolute topclub, met een geweldige geschiedenis", besloot Depay nog;

Corinthians heeft op zijn palmares onder meer zeven Braziliaanse titels staan en won twee keer het WK voor clubteams, in 2000 en 2013. Tegenwoordig vergaat het de club echter een pak minder. Na 25 speeldagen staan ze immers op de zeventiende plaats in de Braziliaanse competitie en dat is een degradatieplaats. Depay moet het tij dus helpen keren.

Kan je de keuze van Depay begrijpen?

Meest recent

Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

1
1
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

6
6
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

18
18
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

27
27
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

31
31
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

34
34
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

36
36
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

50
50
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

2
2
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

124
124
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

55
55
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

128
128
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

64
64
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

81
81
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

65
65
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

151
151
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

63
63
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

100
100
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

188
188
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

271
271
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

242
242
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

335
335
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

142
142
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

135
135
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

98
98

Meer sportnieuws