Topfavoriet Gouden Bal al gekend: "Zou een droom zijn"

430 stemmen
Topfavoriet Gouden Bal al gekend:

Op 28 oktober is het weer zover, dan wordt bekend gemaakt wie Lionel Messi zal opvolgen op de erelijst van de Ballon d'Or. Organisator France Football maakte inmiddels de genomineerden bekend. Één kandidaat steekt er echter bovenuit.

De Gouden Bal is één van de meest begeerde individuele trofeeën in het mondiale voetbal en wordt jaarlijks uitgereikt aan de beste voetballer ter wereld. Tenminste toch volgens de stemgerechtigden. In de voorbije jaren werd de verkiezing vooral gedomineerd door Messi (8 eindzeges) en Cristiano Ronaldo (5).

Maar daar komt dit jaar sowieso verandering in. Voor het eerst sinds 2003 ontbreken zowel Ronaldo als Messi op de lijst met genomineerden. Daarnaast is nu ook al bekend dat er geen Belg met de trofee aan de haal zal gaan. Geen enkele landgenoot schopte het tot de laatste 30 kanshebbers.

LEES OOK: Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Europees kampioen als favoriet

Er zijn evenwel voldoende andere opties. Die komen niet toevallig van Real Madrid, dat de Champions League won én de Spaanse titel pakte. Zo wordt Vinicius Junior naar voren geschoven als een absolute topkandidaat, net als diens ploegmakker Jude Bellingham. Kylian Mbappé geldt dan weer als outsider, net als pakweg Dani Carvajal.

Die laatste pakte met Spanje immers de Europese titel. Vandaar dat ook Lamine Yamal (FC Barcelona) genoemd wordt. Maar dé absolute favoriet is toch wel Rodri. De middenvelder pakte met Manchester City de Engelse titel en schopte het tot de halve finales van de CL. Vervolgens won hij met Spanje het EK én werd hij verkozen tot 'Beste Speler vh Toernooi'.

Unicum voor voetbalnatie Spanje

Daar kan weldra dus ook de Gouden Bal bij komen. "Het zou een droom zijn die uitkomt", reageert de middenvelder bij ESPN. Als hij wint, wordt Rodri meteen de eerste Spanjaard ooit op de erelijst. Opvallend voor een land dat al zoveel prijzen pakte en topspelers voortbracht als Andres Iniesta en Xavi Hernandez. "Zij waren bij de beste spelers in de Spaanse geschiedenis maar hebben hem niet gewonnen. Als ik hem ga winnen, hoe kan het dan dat zij hem nooit hebben gewonnen? Het is best erg dat een land als Spanje maar een keer de prijs gewonnen heeft. Daarom wil ik graag mijn land trots maken."

Rodri moet de Ballon d'Or winnen ...

Meest recent

Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

10
10
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

14
14
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

60
60
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

90
90
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

126
126
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

281
281
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

145
145
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

69
69
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

364
364
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

195
195
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

231
231
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

86
86
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

165
165
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

320
320
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

175
175
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

182
182
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

225
225
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

831
831
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

176
176
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

669
669
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

620
620
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

393
393
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

279
279
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

236
236

Meer sportnieuws