Topfavoriet Gouden Bal al gekend: "Zou een droom zijn"

door
Topfavoriet Gouden Bal al gekend:

Op 28 oktober is het weer zover, dan wordt bekend gemaakt wie Lionel Messi zal opvolgen op de erelijst van de Ballon d'Or. Organisator France Football maakte inmiddels de genomineerden bekend. Één kandidaat steekt er echter bovenuit.

De Gouden Bal is één van de meest begeerde individuele trofeeën in het mondiale voetbal en wordt jaarlijks uitgereikt aan de beste voetballer ter wereld. Tenminste toch volgens de stemgerechtigden. In de voorbije jaren werd de verkiezing vooral gedomineerd door Messi (8 eindzeges) en Cristiano Ronaldo (5).

Maar daar komt dit jaar sowieso verandering in. Voor het eerst sinds 2003 ontbreken zowel Ronaldo als Messi op de lijst met genomineerden. Daarnaast is nu ook al bekend dat er geen Belg met de trofee aan de haal zal gaan. Geen enkele landgenoot schopte het tot de laatste 30 kanshebbers.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

Europees kampioen als favoriet

Er zijn evenwel voldoende andere opties. Die komen niet toevallig van Real Madrid, dat de Champions League won én de Spaanse titel pakte. Zo wordt Vinicius Junior naar voren geschoven als een absolute topkandidaat, net als diens ploegmakker Jude Bellingham. Kylian Mbappé geldt dan weer als outsider, net als pakweg Dani Carvajal.

Die laatste pakte met Spanje immers de Europese titel. Vandaar dat ook Lamine Yamal (FC Barcelona) genoemd wordt. Maar dé absolute favoriet is toch wel Rodri. De middenvelder pakte met Manchester City de Engelse titel en schopte het tot de halve finales van de CL. Vervolgens won hij met Spanje het EK én werd hij verkozen tot 'Beste Speler vh Toernooi'.

Unicum voor voetbalnatie Spanje

Daar kan weldra dus ook de Gouden Bal bij komen. "Het zou een droom zijn die uitkomt", reageert de middenvelder bij ESPN. Als hij wint, wordt Rodri meteen de eerste Spanjaard ooit op de erelijst. Opvallend voor een land dat al zoveel prijzen pakte en topspelers voortbracht als Andres Iniesta en Xavi Hernandez. "Zij waren bij de beste spelers in de Spaanse geschiedenis maar hebben hem niet gewonnen. Als ik hem ga winnen, hoe kan het dan dat zij hem nooit hebben gewonnen? Het is best erg dat een land als Spanje maar een keer de prijs gewonnen heeft. Daarom wil ik graag mijn land trots maken."

Rodri moet de Ballon d'Or winnen ...

Meest recent

Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

5
5
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

22
22
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

60
60
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

167
167
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

371
371
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

397
397
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

242
242
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

120
120
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

87
87
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

308
308
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

174
174
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

251
251
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

303
303
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

46
46
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

115
115
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

165
165
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

615
615
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

164
164
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

223
223
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

431
431
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

100
100
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

232
232
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

225
225
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

112
112
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

86
86

Meer sportnieuws