Topfavoriet Gouden Bal al gekend: "Zou een droom zijn"

door
Topfavoriet Gouden Bal al gekend:

Op 28 oktober is het weer zover, dan wordt bekend gemaakt wie Lionel Messi zal opvolgen op de erelijst van de Ballon d'Or. Organisator France Football maakte inmiddels de genomineerden bekend. Één kandidaat steekt er echter bovenuit.

De Gouden Bal is één van de meest begeerde individuele trofeeën in het mondiale voetbal en wordt jaarlijks uitgereikt aan de beste voetballer ter wereld. Tenminste toch volgens de stemgerechtigden. In de voorbije jaren werd de verkiezing vooral gedomineerd door Messi (8 eindzeges) en Cristiano Ronaldo (5).

Maar daar komt dit jaar sowieso verandering in. Voor het eerst sinds 2003 ontbreken zowel Ronaldo als Messi op de lijst met genomineerden. Daarnaast is nu ook al bekend dat er geen Belg met de trofee aan de haal zal gaan. Geen enkele landgenoot schopte het tot de laatste 30 kanshebbers.

LEES OOK: 'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

Europees kampioen als favoriet

Er zijn evenwel voldoende andere opties. Die komen niet toevallig van Real Madrid, dat de Champions League won én de Spaanse titel pakte. Zo wordt Vinicius Junior naar voren geschoven als een absolute topkandidaat, net als diens ploegmakker Jude Bellingham. Kylian Mbappé geldt dan weer als outsider, net als pakweg Dani Carvajal.

Die laatste pakte met Spanje immers de Europese titel. Vandaar dat ook Lamine Yamal (FC Barcelona) genoemd wordt. Maar dé absolute favoriet is toch wel Rodri. De middenvelder pakte met Manchester City de Engelse titel en schopte het tot de halve finales van de CL. Vervolgens won hij met Spanje het EK én werd hij verkozen tot 'Beste Speler vh Toernooi'.

Unicum voor voetbalnatie Spanje

Daar kan weldra dus ook de Gouden Bal bij komen. "Het zou een droom zijn die uitkomt", reageert de middenvelder bij ESPN. Als hij wint, wordt Rodri meteen de eerste Spanjaard ooit op de erelijst. Opvallend voor een land dat al zoveel prijzen pakte en topspelers voortbracht als Andres Iniesta en Xavi Hernandez. "Zij waren bij de beste spelers in de Spaanse geschiedenis maar hebben hem niet gewonnen. Als ik hem ga winnen, hoe kan het dan dat zij hem nooit hebben gewonnen? Het is best erg dat een land als Spanje maar een keer de prijs gewonnen heeft. Daarom wil ik graag mijn land trots maken."

Rodri moet de Ballon d'Or winnen ...

Meest recent

Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

55
55
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

52
52
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

67
67
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

48
48
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

82
82
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

101
101
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

93
93
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

70
70
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

194
194
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

127
127
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

153
153
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

232
232
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

239
239
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

132
132
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

224
224
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

401
401
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

110
110
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

654
654
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

320
320
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

503
503
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

429
429
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

438
438
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

78
78
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

73
73

Meer sportnieuws