Topfavoriet Gouden Bal al gekend: "Zou een droom zijn"

430 stemmen
Topfavoriet Gouden Bal al gekend:

Op 28 oktober is het weer zover, dan wordt bekend gemaakt wie Lionel Messi zal opvolgen op de erelijst van de Ballon d'Or. Organisator France Football maakte inmiddels de genomineerden bekend. Één kandidaat steekt er echter bovenuit.

De Gouden Bal is één van de meest begeerde individuele trofeeën in het mondiale voetbal en wordt jaarlijks uitgereikt aan de beste voetballer ter wereld. Tenminste toch volgens de stemgerechtigden. In de voorbije jaren werd de verkiezing vooral gedomineerd door Messi (8 eindzeges) en Cristiano Ronaldo (5).

Maar daar komt dit jaar sowieso verandering in. Voor het eerst sinds 2003 ontbreken zowel Ronaldo als Messi op de lijst met genomineerden. Daarnaast is nu ook al bekend dat er geen Belg met de trofee aan de haal zal gaan. Geen enkele landgenoot schopte het tot de laatste 30 kanshebbers.

LEES OOK: 'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Europees kampioen als favoriet

Er zijn evenwel voldoende andere opties. Die komen niet toevallig van Real Madrid, dat de Champions League won én de Spaanse titel pakte. Zo wordt Vinicius Junior naar voren geschoven als een absolute topkandidaat, net als diens ploegmakker Jude Bellingham. Kylian Mbappé geldt dan weer als outsider, net als pakweg Dani Carvajal.

Die laatste pakte met Spanje immers de Europese titel. Vandaar dat ook Lamine Yamal (FC Barcelona) genoemd wordt. Maar dé absolute favoriet is toch wel Rodri. De middenvelder pakte met Manchester City de Engelse titel en schopte het tot de halve finales van de CL. Vervolgens won hij met Spanje het EK én werd hij verkozen tot 'Beste Speler vh Toernooi'.

Unicum voor voetbalnatie Spanje

Daar kan weldra dus ook de Gouden Bal bij komen. "Het zou een droom zijn die uitkomt", reageert de middenvelder bij ESPN. Als hij wint, wordt Rodri meteen de eerste Spanjaard ooit op de erelijst. Opvallend voor een land dat al zoveel prijzen pakte en topspelers voortbracht als Andres Iniesta en Xavi Hernandez. "Zij waren bij de beste spelers in de Spaanse geschiedenis maar hebben hem niet gewonnen. Als ik hem ga winnen, hoe kan het dan dat zij hem nooit hebben gewonnen? Het is best erg dat een land als Spanje maar een keer de prijs gewonnen heeft. Daarom wil ik graag mijn land trots maken."

Rodri moet de Ballon d'Or winnen ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

0
0
Oranje met grote zorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

34
34
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

117
117
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

59
59
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

134
134
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

359
359
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

90
90
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

466
466
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

294
294
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

620
620
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

143
143
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

382
382
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

172
172
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

71
71
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

115
115
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

106
106
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

287
287
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

312
312
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

436
436
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

469
469
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

488
488
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

172
172
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

211
211
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

87
87
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

467
467

Meer sportnieuws