'Explosieve situatie: Onyedika wil absoluut vertrekken'

door
'Explosieve situatie: Onyedika wil absoluut vertrekken'

Club Brugge slaagde er tijdens de voorbije zomermercato in om het merendeel van zijn sterkhouders aan boord te houden. Ook Raphael Onyedika bleef uiteindelijk op post. Maar de middenvelder zou nog steeds hopen op een verhuis naar Turkije.

De Nigeriaanse international werd in de zomer van 2022 weggeplukt bij FC Midtjylland voor een som van bijna 10 miljoen euro. Zijn start in Brugge was ook behoorlijk veelbelovend. Onder meer in de knappe Champions League-campagne van vorig seizoen liet hij mooie dingen zien.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

Klaar voor transfer

Maar mede door blessureleed volgde daarna een flinke terugval. Bovendien was ex-coach Ronny Deila was naar verluidt allerminst overtuigd door hem. Diens opvolger Nicky Hayen gaf hem echter opnieuw vertrouwen en in het slot van vorig seizoen groeide Onyedika weer uit tot één van de smaakmakers.

Desondanks leek een zomers vertrek in de maak. Door zijn recente heropleving in combinatie met zijn prestaties bij de nationale ploeg, had Onyedika zijn marktwaarde opnieuw kunnen opkrikken. Bovendien had Club zich met Ardon Jashari al verzekerd van een vervanger op zijn positie.

Verkoopplannen aangepast

Er heerste ook belangstelling, die werd echter niet meteen concreet. En ondertussen begonnen de Bruggelingen erg matig aan het nieuwe seizoen, waardoor de sportieve leiding toch weer begon te twijfelen aan de verkoopplannen. Uiteindelijk besloot men dan ook om de middenvelder nog een jaartje aan boord te houden.

Deze week volgde evenwel een nieuwe wending. Galatasaray meldde zich immers aan het front voor Onyedika. En vermits de Turkse mercato nog tot vrijdag om middernacht geopend is, had de lokale kampioen voldoende tijd om de deal af te ronden. Dat was evenwel buiten Club gerekend.

Onyedika wil vertrekken

Bij gebrek aan de mogelijkheid om een vervanger te halen, weigerde Blauw-Zwart mee te werken aan een transfer. Naar verluidt vroeg de Belgische titelverdediger ook een bedrag dat veel te hoog was voor Galatasaray. Maar dat is blijkbaar niet naar de zin van de speler zelf, die met de Turken rond zou zijn over een vijfjarig contract.

Onyedika zou volgens Score Nigeria immers nog steeds druk zetten om alsnog een doorbraak te vinden. De kans dat hij zijn zin zal krijgen is erg klein. Maar Club riskeert zo wel met een ontevreden sterkhouder opgescheept te raken vlak voor de start van de Champions League. Het wordt dus zaak deze explosieve situatie zo snel mogelijk te ontmijnen.

Club kan beter meewerken aan een transfer ...

Meest recent

‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

40
40
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

25
25
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

72
72
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

87
87
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

13
13
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

74
74
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

237
237
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

98
98
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

446
446
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

154
154
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

152
152
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

178
178
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

117
117
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

257
257
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

190
190
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

229
229
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

343
343
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

243
243
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

410
410
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

173
173
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

184
184
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

111
111
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

249
249
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

910
910
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

235
235

Meer sportnieuws