'Explosieve situatie: Onyedika wil absoluut vertrekken'

door
'Explosieve situatie: Onyedika wil absoluut vertrekken'

Club Brugge slaagde er tijdens de voorbije zomermercato in om het merendeel van zijn sterkhouders aan boord te houden. Ook Raphael Onyedika bleef uiteindelijk op post. Maar de middenvelder zou nog steeds hopen op een verhuis naar Turkije.

De Nigeriaanse international werd in de zomer van 2022 weggeplukt bij FC Midtjylland voor een som van bijna 10 miljoen euro. Zijn start in Brugge was ook behoorlijk veelbelovend. Onder meer in de knappe Champions League-campagne van vorig seizoen liet hij mooie dingen zien.

LEES OOK: 'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Klaar voor transfer

Maar mede door blessureleed volgde daarna een flinke terugval. Bovendien was ex-coach Ronny Deila was naar verluidt allerminst overtuigd door hem. Diens opvolger Nicky Hayen gaf hem echter opnieuw vertrouwen en in het slot van vorig seizoen groeide Onyedika weer uit tot één van de smaakmakers.

Desondanks leek een zomers vertrek in de maak. Door zijn recente heropleving in combinatie met zijn prestaties bij de nationale ploeg, had Onyedika zijn marktwaarde opnieuw kunnen opkrikken. Bovendien had Club zich met Ardon Jashari al verzekerd van een vervanger op zijn positie.

Verkoopplannen aangepast

Er heerste ook belangstelling, die werd echter niet meteen concreet. En ondertussen begonnen de Bruggelingen erg matig aan het nieuwe seizoen, waardoor de sportieve leiding toch weer begon te twijfelen aan de verkoopplannen. Uiteindelijk besloot men dan ook om de middenvelder nog een jaartje aan boord te houden.

Deze week volgde evenwel een nieuwe wending. Galatasaray meldde zich immers aan het front voor Onyedika. En vermits de Turkse mercato nog tot vrijdag om middernacht geopend is, had de lokale kampioen voldoende tijd om de deal af te ronden. Dat was evenwel buiten Club gerekend.

Onyedika wil vertrekken

Bij gebrek aan de mogelijkheid om een vervanger te halen, weigerde Blauw-Zwart mee te werken aan een transfer. Naar verluidt vroeg de Belgische titelverdediger ook een bedrag dat veel te hoog was voor Galatasaray. Maar dat is blijkbaar niet naar de zin van de speler zelf, die met de Turken rond zou zijn over een vijfjarig contract.

Onyedika zou volgens Score Nigeria immers nog steeds druk zetten om alsnog een doorbraak te vinden. De kans dat hij zijn zin zal krijgen is erg klein. Maar Club riskeert zo wel met een ontevreden sterkhouder opgescheept te raken vlak voor de start van de Champions League. Het wordt dus zaak deze explosieve situatie zo snel mogelijk te ontmijnen.

Club kan beter meewerken aan een transfer ...

Meest recent

'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

0
0
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

109
109
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

66
66
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

186
186
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

108
108
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

116
116
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

320
320
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

214
214
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

108
108
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

254
254
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

53
53
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

138
138
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

129
129
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

72
72
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

261
261
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

254
254
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

409
409
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

62
62
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

197
197
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

94
94
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

90
90
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

322
322
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

143
143
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

537
537
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

203
203

Meer sportnieuws