'Explosieve situatie: Onyedika wil absoluut vertrekken'

door
'Explosieve situatie: Onyedika wil absoluut vertrekken'

Club Brugge slaagde er tijdens de voorbije zomermercato in om het merendeel van zijn sterkhouders aan boord te houden. Ook Raphael Onyedika bleef uiteindelijk op post. Maar de middenvelder zou nog steeds hopen op een verhuis naar Turkije.

De Nigeriaanse international werd in de zomer van 2022 weggeplukt bij FC Midtjylland voor een som van bijna 10 miljoen euro. Zijn start in Brugge was ook behoorlijk veelbelovend. Onder meer in de knappe Champions League-campagne van vorig seizoen liet hij mooie dingen zien.

LEES OOK: Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Klaar voor transfer

Maar mede door blessureleed volgde daarna een flinke terugval. Bovendien was ex-coach Ronny Deila was naar verluidt allerminst overtuigd door hem. Diens opvolger Nicky Hayen gaf hem echter opnieuw vertrouwen en in het slot van vorig seizoen groeide Onyedika weer uit tot één van de smaakmakers.

Desondanks leek een zomers vertrek in de maak. Door zijn recente heropleving in combinatie met zijn prestaties bij de nationale ploeg, had Onyedika zijn marktwaarde opnieuw kunnen opkrikken. Bovendien had Club zich met Ardon Jashari al verzekerd van een vervanger op zijn positie.

Verkoopplannen aangepast

Er heerste ook belangstelling, die werd echter niet meteen concreet. En ondertussen begonnen de Bruggelingen erg matig aan het nieuwe seizoen, waardoor de sportieve leiding toch weer begon te twijfelen aan de verkoopplannen. Uiteindelijk besloot men dan ook om de middenvelder nog een jaartje aan boord te houden.

Deze week volgde evenwel een nieuwe wending. Galatasaray meldde zich immers aan het front voor Onyedika. En vermits de Turkse mercato nog tot vrijdag om middernacht geopend is, had de lokale kampioen voldoende tijd om de deal af te ronden. Dat was evenwel buiten Club gerekend.

Onyedika wil vertrekken

Bij gebrek aan de mogelijkheid om een vervanger te halen, weigerde Blauw-Zwart mee te werken aan een transfer. Naar verluidt vroeg de Belgische titelverdediger ook een bedrag dat veel te hoog was voor Galatasaray. Maar dat is blijkbaar niet naar de zin van de speler zelf, die met de Turken rond zou zijn over een vijfjarig contract.

Onyedika zou volgens Score Nigeria immers nog steeds druk zetten om alsnog een doorbraak te vinden. De kans dat hij zijn zin zal krijgen is erg klein. Maar Club riskeert zo wel met een ontevreden sterkhouder opgescheept te raken vlak voor de start van de Champions League. Het wordt dus zaak deze explosieve situatie zo snel mogelijk te ontmijnen.

Club kan beter meewerken aan een transfer ...

Meest recent

'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

44
44
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

8
8
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

33
33
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

8
8
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

84
84
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

56
56
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

236
236
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

223
223
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

197
197
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

104
104
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

275
275
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

245
245
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

198
198
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

84
84
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

48
48
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

521
521
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

376
376
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

627
627
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

402
402
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

117
117
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

131
131
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

481
481
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

174
174
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

282
282
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

121
121

Meer sportnieuws