'Explosieve situatie: Onyedika wil absoluut vertrekken'

door
'Explosieve situatie: Onyedika wil absoluut vertrekken'

Club Brugge slaagde er tijdens de voorbije zomermercato in om het merendeel van zijn sterkhouders aan boord te houden. Ook Raphael Onyedika bleef uiteindelijk op post. Maar de middenvelder zou nog steeds hopen op een verhuis naar Turkije.

De Nigeriaanse international werd in de zomer van 2022 weggeplukt bij FC Midtjylland voor een som van bijna 10 miljoen euro. Zijn start in Brugge was ook behoorlijk veelbelovend. Onder meer in de knappe Champions League-campagne van vorig seizoen liet hij mooie dingen zien.

LEES OOK: Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Klaar voor transfer

Maar mede door blessureleed volgde daarna een flinke terugval. Bovendien was ex-coach Ronny Deila was naar verluidt allerminst overtuigd door hem. Diens opvolger Nicky Hayen gaf hem echter opnieuw vertrouwen en in het slot van vorig seizoen groeide Onyedika weer uit tot één van de smaakmakers.

Desondanks leek een zomers vertrek in de maak. Door zijn recente heropleving in combinatie met zijn prestaties bij de nationale ploeg, had Onyedika zijn marktwaarde opnieuw kunnen opkrikken. Bovendien had Club zich met Ardon Jashari al verzekerd van een vervanger op zijn positie.

Verkoopplannen aangepast

Er heerste ook belangstelling, die werd echter niet meteen concreet. En ondertussen begonnen de Bruggelingen erg matig aan het nieuwe seizoen, waardoor de sportieve leiding toch weer begon te twijfelen aan de verkoopplannen. Uiteindelijk besloot men dan ook om de middenvelder nog een jaartje aan boord te houden.

Deze week volgde evenwel een nieuwe wending. Galatasaray meldde zich immers aan het front voor Onyedika. En vermits de Turkse mercato nog tot vrijdag om middernacht geopend is, had de lokale kampioen voldoende tijd om de deal af te ronden. Dat was evenwel buiten Club gerekend.

Onyedika wil vertrekken

Bij gebrek aan de mogelijkheid om een vervanger te halen, weigerde Blauw-Zwart mee te werken aan een transfer. Naar verluidt vroeg de Belgische titelverdediger ook een bedrag dat veel te hoog was voor Galatasaray. Maar dat is blijkbaar niet naar de zin van de speler zelf, die met de Turken rond zou zijn over een vijfjarig contract.

Onyedika zou volgens Score Nigeria immers nog steeds druk zetten om alsnog een doorbraak te vinden. De kans dat hij zijn zin zal krijgen is erg klein. Maar Club riskeert zo wel met een ontevreden sterkhouder opgescheept te raken vlak voor de start van de Champions League. Het wordt dus zaak deze explosieve situatie zo snel mogelijk te ontmijnen.

Club kan beter meewerken aan een transfer ...

Meest recent

Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

0
0
Straffe beelden: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

198
198
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

81
81
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

389
389
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

39
39
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

74
74
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

161
161
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

62
62
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

145
145
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

441
441
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

67
67
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

32
32
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

28
28
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

183
183
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

244
244
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

489
489
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

186
186
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

165
165
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

146
146
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

91
91
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

76
76
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

386
386
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

62
62
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

94
94
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

61
61

Meer sportnieuws