'Explosieve situatie: Onyedika wil absoluut vertrekken'

door
'Explosieve situatie: Onyedika wil absoluut vertrekken'

Club Brugge slaagde er tijdens de voorbije zomermercato in om het merendeel van zijn sterkhouders aan boord te houden. Ook Raphael Onyedika bleef uiteindelijk op post. Maar de middenvelder zou nog steeds hopen op een verhuis naar Turkije.

De Nigeriaanse international werd in de zomer van 2022 weggeplukt bij FC Midtjylland voor een som van bijna 10 miljoen euro. Zijn start in Brugge was ook behoorlijk veelbelovend. Onder meer in de knappe Champions League-campagne van vorig seizoen liet hij mooie dingen zien.

LEES OOK: Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Klaar voor transfer

Maar mede door blessureleed volgde daarna een flinke terugval. Bovendien was ex-coach Ronny Deila was naar verluidt allerminst overtuigd door hem. Diens opvolger Nicky Hayen gaf hem echter opnieuw vertrouwen en in het slot van vorig seizoen groeide Onyedika weer uit tot één van de smaakmakers.

Desondanks leek een zomers vertrek in de maak. Door zijn recente heropleving in combinatie met zijn prestaties bij de nationale ploeg, had Onyedika zijn marktwaarde opnieuw kunnen opkrikken. Bovendien had Club zich met Ardon Jashari al verzekerd van een vervanger op zijn positie.

Verkoopplannen aangepast

Er heerste ook belangstelling, die werd echter niet meteen concreet. En ondertussen begonnen de Bruggelingen erg matig aan het nieuwe seizoen, waardoor de sportieve leiding toch weer begon te twijfelen aan de verkoopplannen. Uiteindelijk besloot men dan ook om de middenvelder nog een jaartje aan boord te houden.

Deze week volgde evenwel een nieuwe wending. Galatasaray meldde zich immers aan het front voor Onyedika. En vermits de Turkse mercato nog tot vrijdag om middernacht geopend is, had de lokale kampioen voldoende tijd om de deal af te ronden. Dat was evenwel buiten Club gerekend.

Onyedika wil vertrekken

Bij gebrek aan de mogelijkheid om een vervanger te halen, weigerde Blauw-Zwart mee te werken aan een transfer. Naar verluidt vroeg de Belgische titelverdediger ook een bedrag dat veel te hoog was voor Galatasaray. Maar dat is blijkbaar niet naar de zin van de speler zelf, die met de Turken rond zou zijn over een vijfjarig contract.

Onyedika zou volgens Score Nigeria immers nog steeds druk zetten om alsnog een doorbraak te vinden. De kans dat hij zijn zin zal krijgen is erg klein. Maar Club riskeert zo wel met een ontevreden sterkhouder opgescheept te raken vlak voor de start van de Champions League. Het wordt dus zaak deze explosieve situatie zo snel mogelijk te ontmijnen.

Club kan beter meewerken aan een transfer ...

Meest recent

Vanhaezebrouck ziet één grote fout bij Club Brugge

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

14
14
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

63
63
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

61
61
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

125
125
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

80
80
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

131
131
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

178
178
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

150
150
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

141
141
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

31
31
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

203
203
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

385
385
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

299
299
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

162
162
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

61
61
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

156
156
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

123
123
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

461
461
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

152
152
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

290
290
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

60
60
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

73
73
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

408
408
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

104
104

Meer sportnieuws