Anderlecht slaat toe: aanvaller tekent tot medio 2027

564 stemmen
Anderlecht slaat toe: aanvaller tekent tot medio 2027

RSC Anderlecht maakt zich momenteel op voor een bijzonder drukke periode. Ondertussen wordt bij de recordkampioen echter ook al werk gemaakt van de langere termijn. Zo tekende opnieuw een jong talent zijn eerste profcontract bij Paars-Wit.

De Belgische recordkampioen pakte al sinds 2017 geen enkele grote prijs meer. Daar moet zo snel mogelijk verandering in komen. De resultaten op korte termijn zijn dan ook van prioritair belang. Maar ondertussen blijft de eigen jeugdopleiding eveneens een centrale rol vertolken binnen de club.

LEES OOK: Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Jeugddepartement herschikt

Neerpede blijft dan ook van goudwaarde voor RSCA, zowel op sportief als financieel vlak. Binnen dat departement werden in de voorbije periode wel enkele drastische veranderingen doorgevoerd. Zo werd afscheid genomen van de legendarische jeugd-coördinator Jean Kindermans en enkele van zijn vazallen.

Daar tegenover haalde CEO Sports Jesper Fredberg enkele verse krachten in huis. Zijn landgenoot Mikkel Hemmersam werd bijvoorbeeld aangesteld als 'Acadamey Director'. Oude bekende Peter Verbeke keerde terug als 'Head of Talent & Innovation' en Henk Mariman (Academy Head of Football).

Jonkie tekent tot 2027

Onder hun bewind wist RSCA in de voorbije maanden verschillende jonge talenten te overtuigen in het tekenen van hun (eerste) profcontract. Dat lijstje wordt nu aangevuld met Noa Ojea Cobiella. De aanvaller, die ook als spelmaker uit de voeten kan, werd een jaar geleden weggeplukt uit de opleiding van Standard.

Nu zet de 15-jarige zijn kribbel onder een overeenkomst tot medio 2017. "Noa is een zeer interessant profiel: hij is een tweevoetige flankaanvaller die weet te scoren en assists af te leveren, maar ook de visie heeft om zijn teamgenoten in goede posities te brengen. We zijn erg benieuwd naar zijn ontwikkeling in de toekomst", reageert Hemmersam op de clubwebsite.

Anderlecht heeft de beste jeugdopleiding van België ...

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

30
30
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

244
244
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

82
82
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

120
120
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

186
186
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

106
106
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

166
166
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

57
57
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

330
330
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

118
118
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

684
684
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

74
74
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

278
278
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

300
300
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

607
607
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

480
480
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

836
836
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

119
119
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

193
193
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

251
251
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

175
175
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

174
174

Meer sportnieuws