Anderlecht slaat toe: aanvaller tekent tot medio 2027

564
Anderlecht slaat toe: aanvaller tekent tot medio 2027

RSC Anderlecht maakt zich momenteel op voor een bijzonder drukke periode. Ondertussen wordt bij de recordkampioen echter ook al werk gemaakt van de langere termijn. Zo tekende opnieuw een jong talent zijn eerste profcontract bij Paars-Wit.

De Belgische recordkampioen pakte al sinds 2017 geen enkele grote prijs meer. Daar moet zo snel mogelijk verandering in komen. De resultaten op korte termijn zijn dan ook van prioritair belang. Maar ondertussen blijft de eigen jeugdopleiding eveneens een centrale rol vertolken binnen de club.

LEES OOK: Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Jeugddepartement herschikt

Neerpede blijft dan ook van goudwaarde voor RSCA, zowel op sportief als financieel vlak. Binnen dat departement werden in de voorbije periode wel enkele drastische veranderingen doorgevoerd. Zo werd afscheid genomen van de legendarische jeugd-coördinator Jean Kindermans en enkele van zijn vazallen.

Daar tegenover haalde CEO Sports Jesper Fredberg enkele verse krachten in huis. Zijn landgenoot Mikkel Hemmersam werd bijvoorbeeld aangesteld als 'Acadamey Director'. Oude bekende Peter Verbeke keerde terug als 'Head of Talent & Innovation' en Henk Mariman (Academy Head of Football).

Jonkie tekent tot 2027

Onder hun bewind wist RSCA in de voorbije maanden verschillende jonge talenten te overtuigen in het tekenen van hun (eerste) profcontract. Dat lijstje wordt nu aangevuld met Noa Ojea Cobiella. De aanvaller, die ook als spelmaker uit de voeten kan, werd een jaar geleden weggeplukt uit de opleiding van Standard.

Nu zet de 15-jarige zijn kribbel onder een overeenkomst tot medio 2017. "Noa is een zeer interessant profiel: hij is een tweevoetige flankaanvaller die weet te scoren en assists af te leveren, maar ook de visie heeft om zijn teamgenoten in goede posities te brengen. We zijn erg benieuwd naar zijn ontwikkeling in de toekomst", reageert Hemmersam op de clubwebsite.

Anderlecht heeft de beste jeugdopleiding van België ...

Meest recent

Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

2
2
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

16
16
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

33
33
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

72
72
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

288
288
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

172
172
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

82
82
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

28
28
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

115
115
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

28
28
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

147
147
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

387
387
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

48
48
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

418
418
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

177
177
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

188
188
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

572
572
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

160
160
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

170
170
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

780
780
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

193
193
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

113
113
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

158
158
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38

Meer sportnieuws