Onthuld: 'Anciens bij Duivels verkozen andere kapitein'

door
Onthuld: 'Anciens bij Duivels verkozen andere kapitein'

Kevin De Bruyne dropte maandagavond een serieuze bom bij de Rode Duivels door openlijk uit te halen naar zijn ploegmaats. Hoewel hij over bepaalde zaken zeker gelijk had, toonde de aanvoerder zich publiekelijk wel heel hard voor zijn medespelers. Hier en daar wordt dan ook getwijfeld of hij wel de juiste kapitein is.

De aanvoerderschap van de nationale ploeg lag jarenlang in handen van Vincent Kompany. Een logische keuze. De huidige trainer van Bayern München had op clubniveau al heel wat ervaring als kapitein opgedaan. Bovendien was hij een absoluut leidersfiguur en iemand die uiterst mondig was naar de buitenwereld toe.

Toen Roberto Martinez het roer overnam als bondscoach en Kompany veruit aan het einde van zijn spelerscarrière zat, werd de band doorgegeven aan Eden Hazard. Martinez hoopte dat die extra verantwoordelijkheden een positieve invloed zouden hebben op zijn prestaties en professionaliteit.

LEES OOK: Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Consultaties bij routiniers

Na het WK in Qatar zwaaide Hazard echter af als international én stopte Martinez als bondscoach. Zijn opvolger Domenico Tedesco moest dus een nieuwe kapitein aanduiden. Uiteindelijk viel diens keuze op De Bruyne, met Romelu Lukaku en Thibaut Courtois als de twee vice-aanvoerders.

Om tot die beslissing te komen, hield Tedesco eerst een consultatieronde bij verschillende ervaren internationals. Volgens Kristof Liberloo, die de nationale ploeg van dichtbij volgt namens Het Belang van Limburg, sprak hij met jongens als Jan Vertonghen, Axel Witsel, Dries Mertens, Yannick Carrasco, De Bruyne, Lukaku en Courtois.

Lukaku gepasseerd

Opvallend: in die gesprekken werd een andere naam naar voren geschoven. "Het merendeel van de anciens zag in Romelu Lukaku de nieuwe kapitein. Zelfs Courtois kon zich daarin vinden", stelt Liberloo. Toch viel de keuze op KDB. Allicht wou Tedesco zijn belangrijkste speler op die manier extra paaien en meekrijgen in zijn verhaal.

De Bruyne nam zijn rol ook ten harte. Maar als pure winnaar blijft hij het lastig hebben om zijn emoties te controleren bij een nederlaag. "Dat gebeurde ook maandag in Lyon. Een topaanvoerder overkomt dit niet. Dus ja, De Bruyne is een goede kapitein, maar er zijn er zeker betere", besluit Liberloo.

Lukaku zou een betere aanvoerder zijn geweest dan De Bruyne ...

Meest recent

Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

23
23
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

46
46
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

213
213
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

161
161
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

82
82
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

229
229
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

38
38
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

119
119
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

107
107
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

68
68
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

242
242
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

233
233
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

391
391
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

57
57
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

180
180
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

88
88
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

88
88
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

307
307
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

138
138
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

508
508
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

199
199
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

99
99
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

459
459
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

20
20
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

190
190

Meer sportnieuws