Onthuld: 'Anciens bij Duivels verkozen andere kapitein'

door
Onthuld: 'Anciens bij Duivels verkozen andere kapitein'

Kevin De Bruyne dropte maandagavond een serieuze bom bij de Rode Duivels door openlijk uit te halen naar zijn ploegmaats. Hoewel hij over bepaalde zaken zeker gelijk had, toonde de aanvoerder zich publiekelijk wel heel hard voor zijn medespelers. Hier en daar wordt dan ook getwijfeld of hij wel de juiste kapitein is.

De aanvoerderschap van de nationale ploeg lag jarenlang in handen van Vincent Kompany. Een logische keuze. De huidige trainer van Bayern München had op clubniveau al heel wat ervaring als kapitein opgedaan. Bovendien was hij een absoluut leidersfiguur en iemand die uiterst mondig was naar de buitenwereld toe.

Toen Roberto Martinez het roer overnam als bondscoach en Kompany veruit aan het einde van zijn spelerscarrière zat, werd de band doorgegeven aan Eden Hazard. Martinez hoopte dat die extra verantwoordelijkheden een positieve invloed zouden hebben op zijn prestaties en professionaliteit.

LEES OOK: Noa Lang compleet van zijn melk door De Bruyne

Consultaties bij routiniers

Na het WK in Qatar zwaaide Hazard echter af als international én stopte Martinez als bondscoach. Zijn opvolger Domenico Tedesco moest dus een nieuwe kapitein aanduiden. Uiteindelijk viel diens keuze op De Bruyne, met Romelu Lukaku en Thibaut Courtois als de twee vice-aanvoerders.

Om tot die beslissing te komen, hield Tedesco eerst een consultatieronde bij verschillende ervaren internationals. Volgens Kristof Liberloo, die de nationale ploeg van dichtbij volgt namens Het Belang van Limburg, sprak hij met jongens als Jan Vertonghen, Axel Witsel, Dries Mertens, Yannick Carrasco, De Bruyne, Lukaku en Courtois.

Lukaku gepasseerd

Opvallend: in die gesprekken werd een andere naam naar voren geschoven. "Het merendeel van de anciens zag in Romelu Lukaku de nieuwe kapitein. Zelfs Courtois kon zich daarin vinden", stelt Liberloo. Toch viel de keuze op KDB. Allicht wou Tedesco zijn belangrijkste speler op die manier extra paaien en meekrijgen in zijn verhaal.

De Bruyne nam zijn rol ook ten harte. Maar als pure winnaar blijft hij het lastig hebben om zijn emoties te controleren bij een nederlaag. "Dat gebeurde ook maandag in Lyon. Een topaanvoerder overkomt dit niet. Dus ja, De Bruyne is een goede kapitein, maar er zijn er zeker betere", besluit Liberloo.

Lukaku zou een betere aanvoerder zijn geweest dan De Bruyne ...

Meest recent

"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

83
83
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

135
135
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

412
412
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

148
148
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

122
122
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

358
358
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

439
439
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

73
73
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

240
240
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

185
185
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

120
120
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

197
197
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

83
83
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

513
513
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

120
120
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

152
152
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

285
285
Anderlecht dé grote winnaar: slordig Union onderuit in derby

RSC Anderlecht heeft zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond aan de top van de Jupiler ...

330
330
Druk op Hayen stijgt: verklaring voor opvallende opstelling

Club Brugge zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Na de Europese nederlaag op Sporting ...

555
555
Arsenal niet onklopbaar: tienkoppig Chelsea pakt cruciaal punt

In de Premier League is leider Arsenal FC er niet in geslaagd om nog wat verder uit te lopen. In de ...

36
36
Supporters Anderlecht vervloeken arbitrage: "Schandalig!"

Sinds de grote terugkeer van Union SG op het hoogste niveau, kon RSC Anderlecht zijn Brusselse ...

497
497
Vanaken sakkert: "Waren tien keer beter dan Antwerp"

Club Brugge heeft één van zijn minste weken van het seizoen tot dusver achter de rug. ...

239
239
4 op 42 - bodem bereikt voor kwakkelend Club Nxt

Het gaat van kwaad naar erger met Club Nxt in de Challenger Pro League. De beloften van Club Brugge ...

177
177
Antwerp staat op uit doden: "Dán kan je Club pijn doen"

Van de hel naar de hemel ... in het voetbal kan dat erg snel gaan. Vraag dat maar aan Antwerp FC. ...

393
393
Anderlecht-Union: ontdek de basisploegen in Brusselse derby

In de Jupiler Pro League is het zondagavond reikhalzend uitkijken naar de Brusselse derby. Zowel RSC ...

98
98

Meer sportnieuws