Onthuld: 'Anciens bij Duivels verkozen andere kapitein'

door
Onthuld: 'Anciens bij Duivels verkozen andere kapitein'

Kevin De Bruyne dropte maandagavond een serieuze bom bij de Rode Duivels door openlijk uit te halen naar zijn ploegmaats. Hoewel hij over bepaalde zaken zeker gelijk had, toonde de aanvoerder zich publiekelijk wel heel hard voor zijn medespelers. Hier en daar wordt dan ook getwijfeld of hij wel de juiste kapitein is.

De aanvoerderschap van de nationale ploeg lag jarenlang in handen van Vincent Kompany. Een logische keuze. De huidige trainer van Bayern München had op clubniveau al heel wat ervaring als kapitein opgedaan. Bovendien was hij een absoluut leidersfiguur en iemand die uiterst mondig was naar de buitenwereld toe.

Toen Roberto Martinez het roer overnam als bondscoach en Kompany veruit aan het einde van zijn spelerscarrière zat, werd de band doorgegeven aan Eden Hazard. Martinez hoopte dat die extra verantwoordelijkheden een positieve invloed zouden hebben op zijn prestaties en professionaliteit.

LEES OOK: 'Unicum bij Rode Duivels: Garcia broedt op verrassing'

Consultaties bij routiniers

Na het WK in Qatar zwaaide Hazard echter af als international én stopte Martinez als bondscoach. Zijn opvolger Domenico Tedesco moest dus een nieuwe kapitein aanduiden. Uiteindelijk viel diens keuze op De Bruyne, met Romelu Lukaku en Thibaut Courtois als de twee vice-aanvoerders.

Om tot die beslissing te komen, hield Tedesco eerst een consultatieronde bij verschillende ervaren internationals. Volgens Kristof Liberloo, die de nationale ploeg van dichtbij volgt namens Het Belang van Limburg, sprak hij met jongens als Jan Vertonghen, Axel Witsel, Dries Mertens, Yannick Carrasco, De Bruyne, Lukaku en Courtois.

Lukaku gepasseerd

Opvallend: in die gesprekken werd een andere naam naar voren geschoven. "Het merendeel van de anciens zag in Romelu Lukaku de nieuwe kapitein. Zelfs Courtois kon zich daarin vinden", stelt Liberloo. Toch viel de keuze op KDB. Allicht wou Tedesco zijn belangrijkste speler op die manier extra paaien en meekrijgen in zijn verhaal.

De Bruyne nam zijn rol ook ten harte. Maar als pure winnaar blijft hij het lastig hebben om zijn emoties te controleren bij een nederlaag. "Dat gebeurde ook maandag in Lyon. Een topaanvoerder overkomt dit niet. Dus ja, De Bruyne is een goede kapitein, maar er zijn er zeker betere", besluit Liberloo.

Lukaku zou een betere aanvoerder zijn geweest dan De Bruyne ...

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

97
97
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

28
28
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

63
63
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

25
25
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

152
152
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

119
119
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

141
141
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

48
48
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

59
59
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

597
597
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

344
344
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

578
578
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

431
431
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

310
310
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

132
132
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

119
119
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

376
376
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

190
190
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

299
299
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

365
365
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

54
54
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

126
126
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

219
219
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

660
660
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

186
186

Meer sportnieuws