Onthuld: 'Anciens bij Duivels verkozen andere kapitein'

door
Onthuld: 'Anciens bij Duivels verkozen andere kapitein'

Kevin De Bruyne dropte maandagavond een serieuze bom bij de Rode Duivels door openlijk uit te halen naar zijn ploegmaats. Hoewel hij over bepaalde zaken zeker gelijk had, toonde de aanvoerder zich publiekelijk wel heel hard voor zijn medespelers. Hier en daar wordt dan ook getwijfeld of hij wel de juiste kapitein is.

De aanvoerderschap van de nationale ploeg lag jarenlang in handen van Vincent Kompany. Een logische keuze. De huidige trainer van Bayern München had op clubniveau al heel wat ervaring als kapitein opgedaan. Bovendien was hij een absoluut leidersfiguur en iemand die uiterst mondig was naar de buitenwereld toe.

Toen Roberto Martinez het roer overnam als bondscoach en Kompany veruit aan het einde van zijn spelerscarrière zat, werd de band doorgegeven aan Eden Hazard. Martinez hoopte dat die extra verantwoordelijkheden een positieve invloed zouden hebben op zijn prestaties en professionaliteit.

LEES OOK: De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Consultaties bij routiniers

Na het WK in Qatar zwaaide Hazard echter af als international én stopte Martinez als bondscoach. Zijn opvolger Domenico Tedesco moest dus een nieuwe kapitein aanduiden. Uiteindelijk viel diens keuze op De Bruyne, met Romelu Lukaku en Thibaut Courtois als de twee vice-aanvoerders.

Om tot die beslissing te komen, hield Tedesco eerst een consultatieronde bij verschillende ervaren internationals. Volgens Kristof Liberloo, die de nationale ploeg van dichtbij volgt namens Het Belang van Limburg, sprak hij met jongens als Jan Vertonghen, Axel Witsel, Dries Mertens, Yannick Carrasco, De Bruyne, Lukaku en Courtois.

Lukaku gepasseerd

Opvallend: in die gesprekken werd een andere naam naar voren geschoven. "Het merendeel van de anciens zag in Romelu Lukaku de nieuwe kapitein. Zelfs Courtois kon zich daarin vinden", stelt Liberloo. Toch viel de keuze op KDB. Allicht wou Tedesco zijn belangrijkste speler op die manier extra paaien en meekrijgen in zijn verhaal.

De Bruyne nam zijn rol ook ten harte. Maar als pure winnaar blijft hij het lastig hebben om zijn emoties te controleren bij een nederlaag. "Dat gebeurde ook maandag in Lyon. Een topaanvoerder overkomt dit niet. Dus ja, De Bruyne is een goede kapitein, maar er zijn er zeker betere", besluit Liberloo.

Lukaku zou een betere aanvoerder zijn geweest dan De Bruyne ...

Meest recent

Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder zwaar aangepakt

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

27
27
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

10
10
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

77
77
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

19
19
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

30
30
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

98
98
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

33
33
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

109
109
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

310
310
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

41
41
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

465
465
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

90
90
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

215
215
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

97
97
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

469
469
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

166
166
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

67
67
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

327
327
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

294
294
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

157
157
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

171
171
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

116
116
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

198
198
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

23
23
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

419
419

Meer sportnieuws