Onthuld: 'Anciens bij Duivels verkozen andere kapitein'

door
Onthuld: 'Anciens bij Duivels verkozen andere kapitein'

Kevin De Bruyne dropte maandagavond een serieuze bom bij de Rode Duivels door openlijk uit te halen naar zijn ploegmaats. Hoewel hij over bepaalde zaken zeker gelijk had, toonde de aanvoerder zich publiekelijk wel heel hard voor zijn medespelers. Hier en daar wordt dan ook getwijfeld of hij wel de juiste kapitein is.

De aanvoerderschap van de nationale ploeg lag jarenlang in handen van Vincent Kompany. Een logische keuze. De huidige trainer van Bayern München had op clubniveau al heel wat ervaring als kapitein opgedaan. Bovendien was hij een absoluut leidersfiguur en iemand die uiterst mondig was naar de buitenwereld toe.

Toen Roberto Martinez het roer overnam als bondscoach en Kompany veruit aan het einde van zijn spelerscarrière zat, werd de band doorgegeven aan Eden Hazard. Martinez hoopte dat die extra verantwoordelijkheden een positieve invloed zouden hebben op zijn prestaties en professionaliteit.

LEES OOK: De Bruyne spreekt voor het eerst over Lukaku-rel

Consultaties bij routiniers

Na het WK in Qatar zwaaide Hazard echter af als international én stopte Martinez als bondscoach. Zijn opvolger Domenico Tedesco moest dus een nieuwe kapitein aanduiden. Uiteindelijk viel diens keuze op De Bruyne, met Romelu Lukaku en Thibaut Courtois als de twee vice-aanvoerders.

Om tot die beslissing te komen, hield Tedesco eerst een consultatieronde bij verschillende ervaren internationals. Volgens Kristof Liberloo, die de nationale ploeg van dichtbij volgt namens Het Belang van Limburg, sprak hij met jongens als Jan Vertonghen, Axel Witsel, Dries Mertens, Yannick Carrasco, De Bruyne, Lukaku en Courtois.

Lukaku gepasseerd

Opvallend: in die gesprekken werd een andere naam naar voren geschoven. "Het merendeel van de anciens zag in Romelu Lukaku de nieuwe kapitein. Zelfs Courtois kon zich daarin vinden", stelt Liberloo. Toch viel de keuze op KDB. Allicht wou Tedesco zijn belangrijkste speler op die manier extra paaien en meekrijgen in zijn verhaal.

De Bruyne nam zijn rol ook ten harte. Maar als pure winnaar blijft hij het lastig hebben om zijn emoties te controleren bij een nederlaag. "Dat gebeurde ook maandag in Lyon. Een topaanvoerder overkomt dit niet. Dus ja, De Bruyne is een goede kapitein, maar er zijn er zeker betere", besluit Liberloo.

Lukaku zou een betere aanvoerder zijn geweest dan De Bruyne ...

Meest recent

UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

4
4
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

8
8
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

61
61
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

164
164
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

91
91
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

133
133
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

73
73
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

146
146
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

377
377
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

267
267
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

389
389
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

100
100
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

118
118
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

139
139
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

111
111
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

71
71
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

20
20
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

53
53
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

420
420
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

187
187
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

42
42
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

108
108
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

492
492
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

214
214
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

32
32

Meer sportnieuws