Vidarsson krijgt lik op stuk na Club Brugge-sneertje

936 stemmen
Vidarsson krijgt lik op stuk na Club Brugge-sneertje

Het tweede luik van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. Dat betekent ook de start van de competitie ná het afsluiten van de zomerse transferperiode. En in de voorbije maanden werd opnieuw lustig aan de selecties gesleuteld bij de ploegen in de Jupiler Pro League.

Naar jaarlijkse gewoonte zag de Belgische competitie weer een pak smaakmakers vertrekken tijdens de zomersmercato. Jongens als Antonio Nusa, Bilal El Khannouss, Cameron Puertas, Zeno Debast, Julien De Sart, Mandela Keita, .... trokken allen richting het buitenland. In totaal werd voor ruim 340 miljoen euro verkocht door de Belgische ploegen.

Het sportieve verlies moest uiteraard wel opgevangen worden en dus trokken de JPL-ploegen ook de nodige aanwinsten aan. Al viel het daarbij op dat de uitgaven relatief beperkt bleven. Zo spendeerden de Belgische eersteklassers samen zo'n 98 miljoen euro, het laagste bedrag sinds 2020.

LEES OOK: AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

Opleidingscompetitie

Dat heeft onder meer te maken met het bussines-model van de meeste clubs. De JPL is meer dan ooit een opleidingscompetitie geworden. Het komt er dus op aan om relatief jonge en veelbelovende aanwinsten aan een beperkte som te strikken, om ze vervolgens verder te kneden en met een meerwaarde te verkopen.

Onder meer AA Gent hanteerde deze werkwijze met het aantrekken van twee jonge spitsen, Max Dean en Andri Gudjhonsen. "Het alternatief is Nilsson te halen voor 6 miljoen. Dat is makkelijker. Maar dan betaal je meer voor een speler waarvan de doorverkoopwaarde wellicht minder groot is", stelt sportieve baas Arnar Vidarsson bij Het Nieuwsblad.

Verkoopshuis 

De IJslander deelde daarmee een sneertje uit aan rivaal Club Brugge, dat wél zo'n bedrag neertelde om de Zweedse spits over te nemen van Union SG. Maar commentator/analist Tom Boudeweel dient Vidarsson nu van antwoord. "Het is gemakkelijk gezegd van Vidarsson dat Nilsson minder doorverkoopwaarde heeft, maar hij kan wel nog 5 jaar presteren bij Club Brugge. Dat is ook meerwaarde", klinkt het bij Sporza. "Nu is het veel jonge spelers kopen en na een aanpassingsperiode snel weer verkopen. Zo creëer je een verkoophuis."

Welke club heeft de meest succesvolle mercato achter de rug?

Meest recent

Van der Elst kiest twee verrassende Duivels in elftal van WK

De wereldbeker is intussen in zijn eindfase aanbeland. Acht landen blijven nog over en binnen acht ...

14
14
Ein-de-lijk! Club kan beginnen aan bouw van nieuw stadion

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot de absolute primus in België op sportief en ...

164
164
'Volgende sterkhouder Union weg: PL meldt zich'

Union moest de voorbije zomers telkens zijn beste spelers laten vertrekken en dat zal dit jaar ...

20
20
'Anderlecht heeft derde aanwinst beet: 5 miljoen'

Er ligt deze zomer heel wat werk op de plank voor sportief directeur Antoine Sibierski bij ...

241
241
Ruben Van Gucht dropt enorme bom bij Vandaag Inside

Maandenlang werd er volop gespeculeerd, maar Ruben Van Gucht hield de lippen stijf op elkaar. Tot ...

66
66
'Standard vangt plots complete jackpot met transfer'

Standard lijkt deze zomer weer zeer actief te gaan zijn op de transfermarkt. Sportief directeur Marc ...

114
114
Olmo vreest één Rode Duivel vooral: "Beste ter wereld"

Vrijdag kunnen de Rode Duivels voor een enorme stunt zorgen op het WK. Dan nemen ze het in hun ...

246
246
'Anderlecht zet zinnen op vervanger van Hazard'

Antoine Sibierski moet stilaan toch gaan doorschakelen in de transferdossiers. Paars-Wit heeft nog ...

156
156
Moreira geeft aan hoe België Spanje moet aanpakken

België neemt het vrijdag op tegen Spanje. De Rode Duivels hopen op een stunt zoals 40 jaar ...

105
105
Courtois verrast iedereen met update over Duivels-toekomst

Thibaut Courtois leek enkele weken geleden aan te geven dat het na het WK misschien wel eens gedaan ...

157
157
Anderlecht verbaast: 15M-transfer plots op tafel

Anderlecht heeft een ideaal target op het oog, maar het botst meteen op een stevig prijskaartje. Er ...

295
295
'Drama voor Anderlecht: wéér speler maanden out'

De voorbereiding van RSC Anderlecht begint stilaan een nachtmerrie te worden. De Brusselaars zijn ...

432
432
Courtois laat België dromen: "Spanje? Het is mogelijk"

België speelt vrijdagavond tegen Spanje. De Belgen zijn uiteraard niet de favoriet in deze ...

81
81
KRC Genk zoekt vervanger Hayen: 10 mogelijke kandidaten

De passage van Nicky Hayen bij KRC Genk is afgelopen. De Limburger maakte niet bepaald indruk en won ...

513
513
'Theate versiert na WK absolute droomtransfer'

Arthur Theate is niet langer een basispion op het WK. De linksvoetige centrale verdediger verloor ...

153
153
Anderlecht heeft opvolger Nathan De Cat al beet

We haalden al aan dat Antoine Sibierski nog een berg werk heeft te verzetten, want voorlopig is het ...

371
371
'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

658
658
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

223
223
'Transferbom Arsenal, United dokt 50 miljoen aan Chelsea'

Door het wereldkampioenschap gaat het nieuwe seizoen in de Premier League pas eind augustus weer van ...

79
79
'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Hoewel de voorbereiding inmiddels op toerental draait, moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe ...

704
704
'Balogun-bom zindert na: Infantino in vieze papieren'

Uiteindelijk maakte het op het veld geen verschil, maar de affaire rond Folarin Balogun heeft heel ...

967
967
Kritiek uit Waalse hoek: positie Mechele weer onder druk?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

466
466
'Club wil fors uitpakken: nieuwe middenvelder uit Serie A'

Bij landskampioen Club Brugge draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren, maar het is ...

409
409
'Bondscoach Nederland: topkandidaat open voor de job'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

200
200
'Anderlecht onder stoom: zes miljoen voor nieuwe spelmaker'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

755
755

Meer sportnieuws