Vidarsson krijgt lik op stuk na Club Brugge-sneertje

936 stemmen
Vidarsson krijgt lik op stuk na Club Brugge-sneertje

Het tweede luik van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. Dat betekent ook de start van de competitie ná het afsluiten van de zomerse transferperiode. En in de voorbije maanden werd opnieuw lustig aan de selecties gesleuteld bij de ploegen in de Jupiler Pro League.

Naar jaarlijkse gewoonte zag de Belgische competitie weer een pak smaakmakers vertrekken tijdens de zomersmercato. Jongens als Antonio Nusa, Bilal El Khannouss, Cameron Puertas, Zeno Debast, Julien De Sart, Mandela Keita, .... trokken allen richting het buitenland. In totaal werd voor ruim 340 miljoen euro verkocht door de Belgische ploegen.

Het sportieve verlies moest uiteraard wel opgevangen worden en dus trokken de JPL-ploegen ook de nodige aanwinsten aan. Al viel het daarbij op dat de uitgaven relatief beperkt bleven. Zo spendeerden de Belgische eersteklassers samen zo'n 98 miljoen euro, het laagste bedrag sinds 2020.

LEES OOK: Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

Opleidingscompetitie

Dat heeft onder meer te maken met het bussines-model van de meeste clubs. De JPL is meer dan ooit een opleidingscompetitie geworden. Het komt er dus op aan om relatief jonge en veelbelovende aanwinsten aan een beperkte som te strikken, om ze vervolgens verder te kneden en met een meerwaarde te verkopen.

Onder meer AA Gent hanteerde deze werkwijze met het aantrekken van twee jonge spitsen, Max Dean en Andri Gudjhonsen. "Het alternatief is Nilsson te halen voor 6 miljoen. Dat is makkelijker. Maar dan betaal je meer voor een speler waarvan de doorverkoopwaarde wellicht minder groot is", stelt sportieve baas Arnar Vidarsson bij Het Nieuwsblad.

Verkoopshuis 

De IJslander deelde daarmee een sneertje uit aan rivaal Club Brugge, dat wél zo'n bedrag neertelde om de Zweedse spits over te nemen van Union SG. Maar commentator/analist Tom Boudeweel dient Vidarsson nu van antwoord. "Het is gemakkelijk gezegd van Vidarsson dat Nilsson minder doorverkoopwaarde heeft, maar hij kan wel nog 5 jaar presteren bij Club Brugge. Dat is ook meerwaarde", klinkt het bij Sporza. "Nu is het veel jonge spelers kopen en na een aanpassingsperiode snel weer verkopen. Zo creëer je een verkoophuis."

Welke club heeft de meest succesvolle mercato achter de rug?

Meest recent

Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

201
201
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

77
77
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

61
61
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

252
252
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

23
23
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

69
69
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

91
91
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

20
20
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

67
67
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

507
507
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

91
91
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

183
183
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

64
64
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

267
267
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

66
66
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

92
92
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

135
135
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

114
114
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

184
184
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

107
107
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

141
141
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

212
212
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

369
369
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

167
167
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

163
163

Meer sportnieuws