Vidarsson krijgt lik op stuk na Club Brugge-sneertje

936 stemmen
Vidarsson krijgt lik op stuk na Club Brugge-sneertje

Het tweede luik van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. Dat betekent ook de start van de competitie ná het afsluiten van de zomerse transferperiode. En in de voorbije maanden werd opnieuw lustig aan de selecties gesleuteld bij de ploegen in de Jupiler Pro League.

Naar jaarlijkse gewoonte zag de Belgische competitie weer een pak smaakmakers vertrekken tijdens de zomersmercato. Jongens als Antonio Nusa, Bilal El Khannouss, Cameron Puertas, Zeno Debast, Julien De Sart, Mandela Keita, .... trokken allen richting het buitenland. In totaal werd voor ruim 340 miljoen euro verkocht door de Belgische ploegen.

Het sportieve verlies moest uiteraard wel opgevangen worden en dus trokken de JPL-ploegen ook de nodige aanwinsten aan. Al viel het daarbij op dat de uitgaven relatief beperkt bleven. Zo spendeerden de Belgische eersteklassers samen zo'n 98 miljoen euro, het laagste bedrag sinds 2020.

LEES OOK: 'AA Gent eist waanzinnig prijskaartje: 15 miljoen'

Opleidingscompetitie

Dat heeft onder meer te maken met het bussines-model van de meeste clubs. De JPL is meer dan ooit een opleidingscompetitie geworden. Het komt er dus op aan om relatief jonge en veelbelovende aanwinsten aan een beperkte som te strikken, om ze vervolgens verder te kneden en met een meerwaarde te verkopen.

Onder meer AA Gent hanteerde deze werkwijze met het aantrekken van twee jonge spitsen, Max Dean en Andri Gudjhonsen. "Het alternatief is Nilsson te halen voor 6 miljoen. Dat is makkelijker. Maar dan betaal je meer voor een speler waarvan de doorverkoopwaarde wellicht minder groot is", stelt sportieve baas Arnar Vidarsson bij Het Nieuwsblad.

Verkoopshuis 

De IJslander deelde daarmee een sneertje uit aan rivaal Club Brugge, dat wél zo'n bedrag neertelde om de Zweedse spits over te nemen van Union SG. Maar commentator/analist Tom Boudeweel dient Vidarsson nu van antwoord. "Het is gemakkelijk gezegd van Vidarsson dat Nilsson minder doorverkoopwaarde heeft, maar hij kan wel nog 5 jaar presteren bij Club Brugge. Dat is ook meerwaarde", klinkt het bij Sporza. "Nu is het veel jonge spelers kopen en na een aanpassingsperiode snel weer verkopen. Zo creëer je een verkoophuis."

Welke club heeft de meest succesvolle mercato achter de rug?

Meest recent

'Zulte Waregem heeft beet en vindt nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem kijkt vooral naar jonge buitenlandse spelers om de kern te versterken. Essevee staat ...

134
134
Rodri-gekte barst los: Maresca spreekt over Real Madrid

Volgens recente geruchten zou Rodri openstaan voor een mogelijke transfer naar Real Madrid. De ...

39
39
Alderweireld reageert en laat fans nu al dromen

Toby Alderweireld stapt mee in het nieuwe project bij Royal Antwerp FC. Hij is een van de vele ...

174
174
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

93
93
Van Bommel bij België: wordt het dit type voetbal?

Mark van Bommel werd aangesteld als bondscoach van België. Dat is op zich een goede keuze, al ...

96
96
'OHL strijkt miljoenen op én vindt nieuwe aanvaller'

Bij OH Leuven zijn ze in gang geschoten op de transfermarkt. Timmy Simons krijgt er weldra nog een ...

58
58
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

66
66
Summerville verbaast iedereen met nieuwe club

Crysencio Summerville zete zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

40
40
Antwerp tankt vertrouwen en wint galamatch

Royal Antwerp FC werkte vanavond een oefenmatch af op de eigen Bosuil. Zondere coach en zonder echt ...

164
164
'Anderlecht legt stevig miljoenenbod neer voor international'

RSC Anderlecht heeft flink wat versterking nodig als het wil meestrijden voor de prijzen in ...

499
499
'Van Bommel bondscoach: Waalse pers dropt bommetje'

Het doorsturen van Rudi Garcia door Vincent Mannaert wordt niet heel erg geapprecieerd in ...

269
269
Drie ‘namen’ krijgen stevig signaal van Bruno

RSC Anderlecht speelde 1-1 na een degelijke, geen geweldige, prestatie tegen Hammarby. Coach Vitor ...

279
279
'Rode Duivels opgelicht? WK-gokbom van 500.000 dollar'

Een vreemde weddenschap rond Folarin Balogun haalde bijna 500.000 dollar aan handelsvolume. Ze ...

216
216
Dochter van Mark van Bommel doet monden openvallen

Mark van Bommel staat sinds vrijdag volop in de schijnwerpers als de nieuwe bondscoach van de Rode ...

117
117
'Italië stelt legende aan als nieuwe bondscoach'

Italië zit in een ongeziene crisis. Ze misten de laatste drie WK's en Paolo Maldini moet ...

103
103
STVV slaat toe: contract tot medio 2029

STVV wil de komende jaren een vaste waarde worden in de subtop van de Jupiler Pro League. De ...

41
41
Tessa Wullaert verrast met nieuwe club

Tessa Wullaert heeft een nieuwe club gevonden en het is een verrassende. De Red Flame blijft dan ...

61
61
'Grote kuis in Genk: plan De Condé valt in duigen'

Op inkomend vlak tastte KRC Genk al diep in de buidel voor Jeppe Erenbjerg en Rafiu Durosinmi, maar ...

898
898
'Sibierski verrast: transfertargets Anderlecht onthuld'

Na het gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht volgende week vol aan de bak tegen Hammarby wil het ...

711
711
Brandon Mechele bezorgt Ruud Vormer enorm kippenvelmoment

Ruud Vormer en Brandon Mechele blijven ook naast het veld graag iets terugdoen voor het Belgische ...

477
477
Bommetje voor Van Bommel: direct clash met Courtois?

Witte rook vanuit Tubeke, waar Mark van Bommel vrijdag officieel werd voorgesteld als bondscoach van ...

474
474
'Antwerp zoekt trainer: Vandenhaute drukt stempel'

Wouter Vandenhaute mag zich eindelijk ook officieel eigenaar van Antwerp noemen. Na zijn mislukte ...

322
322
'Jackpot voor Club Brugge: record Tzolis al aan diggelen'

Het belooft alsmaar meer een ronduit historische zomer te worden voor Club Brugge. Niet alleen lijkt ...

1041
1041
Antwerp rondt overname af: Vandenhaute meteen in actie

De kogel was al langer door de kerk, maar nu de laatste details zijn uitgeklaard is de miljoenendeal ...

416
416
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

61
61

Meer sportnieuws