Vidarsson krijgt lik op stuk na Club Brugge-sneertje

door
Vidarsson krijgt lik op stuk na Club Brugge-sneertje

Het tweede luik van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. Dat betekent ook de start van de competitie ná het afsluiten van de zomerse transferperiode. En in de voorbije maanden werd opnieuw lustig aan de selecties gesleuteld bij de ploegen in de Jupiler Pro League.

Naar jaarlijkse gewoonte zag de Belgische competitie weer een pak smaakmakers vertrekken tijdens de zomersmercato. Jongens als Antonio Nusa, Bilal El Khannouss, Cameron Puertas, Zeno Debast, Julien De Sart, Mandela Keita, .... trokken allen richting het buitenland. In totaal werd voor ruim 340 miljoen euro verkocht door de Belgische ploegen.

Het sportieve verlies moest uiteraard wel opgevangen worden en dus trokken de JPL-ploegen ook de nodige aanwinsten aan. Al viel het daarbij op dat de uitgaven relatief beperkt bleven. Zo spendeerden de Belgische eersteklassers samen zo'n 98 miljoen euro, het laagste bedrag sinds 2020.

LEES OOK: Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Opleidingscompetitie

Dat heeft onder meer te maken met het bussines-model van de meeste clubs. De JPL is meer dan ooit een opleidingscompetitie geworden. Het komt er dus op aan om relatief jonge en veelbelovende aanwinsten aan een beperkte som te strikken, om ze vervolgens verder te kneden en met een meerwaarde te verkopen.

Onder meer AA Gent hanteerde deze werkwijze met het aantrekken van twee jonge spitsen, Max Dean en Andri Gudjhonsen. "Het alternatief is Nilsson te halen voor 6 miljoen. Dat is makkelijker. Maar dan betaal je meer voor een speler waarvan de doorverkoopwaarde wellicht minder groot is", stelt sportieve baas Arnar Vidarsson bij Het Nieuwsblad.

Verkoopshuis 

De IJslander deelde daarmee een sneertje uit aan rivaal Club Brugge, dat wél zo'n bedrag neertelde om de Zweedse spits over te nemen van Union SG. Maar commentator/analist Tom Boudeweel dient Vidarsson nu van antwoord. "Het is gemakkelijk gezegd van Vidarsson dat Nilsson minder doorverkoopwaarde heeft, maar hij kan wel nog 5 jaar presteren bij Club Brugge. Dat is ook meerwaarde", klinkt het bij Sporza. "Nu is het veel jonge spelers kopen en na een aanpassingsperiode snel weer verkopen. Zo creëer je een verkoophuis."

Welke club heeft de meest succesvolle mercato achter de rug?

Meest recent

'Leko gaat all-in: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

53
53
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

121
121
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

154
154
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

24
24
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

191
191
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

247
247
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

83
83
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

156
156
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

124
124
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

299
299
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

72
72
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

153
153
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

190
190
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

205
205
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

96
96
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

87
87
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

238
238
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

302
302
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

170
170
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

233
233
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

192
192
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

34
34
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

259
259
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

372
372

Meer sportnieuws