Ronaldo kent opvolgers: "Zij vier kunnen Ballon d'Or winnen"

656 stemmen
Ronaldo kent opvolgers:

Eind volgende maand wordt bekend gemaakt wie Lionel Messi zal opvolgen op de erelijst van de Ballon d'Or. De Argentijn zelf behoort alvast niet tot de overgebleven genomineerden. Dat geldt ook voor zijn eeuwige nemesis Cristiano Ronaldo.

Jarenlang domineerden Ronaldo en Messi de Gouden Bal-verkiezing, en bij uitbreiding alle andere individuele awards. De Argentijn wist de prestigieuze prijs liefst acht keer te winnen en is daarmee de absolute recordhouder. De Portugees staat op de tweede plaats van de all time-ranking met vijf eindzeges.

LEES OOK: Veronique De Kock en Ronaldo: één bericht veranderde allés

Einde van een tijdperk

Sinds 2003 hoorde ook altijd minstens één van de twee bij de 30 laatste genomineerden. Maar aan dat tijdperk is sinds dit jaar dus een einde gekomen. En het lijkt zeer onwaarschijnlijk dat daar in de nabije toekomst nog verandering in komt vermits beide sterren in minder hoog aangeschreven competities spelen.

En dus is het aan een nieuwe generatie om de fakkel over te nemen. Want ook de twee laatste winnaars naast Ronaldo en Messi, namelijk Karim Benzema en Luka Modric, zitten inmiddels in de verre herfst van hun carrière. Gelukkig staat er meer dan voldoende jong geweld klaar om in hun voetsporen te treden.

Nieuwe sterren staan klaar

Ook Ronaldo zelf ziet de nodige talenten rondlopen die volgens hem het potentieel hebben om aan de haal te gaan met met de belangrijkste individuele prijs in het mondiale voetbal. In de nieuwste podcast van zijn ex-ploegmaat Rio Ferdinand schuift de superster van Al-Nassr vier namen naar voren.

Zo kan Kylian Mbappé volgens hem meermaals de Gouden Bal winnen.  "Waarschijnlijk ook Erling Haaland en Jude Bellingham", voegt hij eraan toe. Vervolgens liet Ferdinand de naam van Vinicius Junior vallen, waarna Ronaldo counterde met zijn vierde kandidaat: Lamine Yamal.

Wie ziet u als eerste een Gouden Bal winnen?

Meest recent

'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

34
34
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

31
31
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

13
13
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

144
144
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

87
87
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

34
34
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

16
16
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

34
34
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

27
27
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

65
65
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

253
253
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

209
209
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

104
104
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

639
639
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

248
248
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

319
319
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

622
622
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

67
67
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

397
397
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

170
170
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

108
108
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

615
615
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

90
90
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

696
696
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

1006
1006

Meer sportnieuws