Ronaldo kent opvolgers: "Zij vier kunnen Ballon d'Or winnen"

door
Ronaldo kent opvolgers:

Eind volgende maand wordt bekend gemaakt wie Lionel Messi zal opvolgen op de erelijst van de Ballon d'Or. De Argentijn zelf behoort alvast niet tot de overgebleven genomineerden. Dat geldt ook voor zijn eeuwige nemesis Cristiano Ronaldo.

Jarenlang domineerden Ronaldo en Messi de Gouden Bal-verkiezing, en bij uitbreiding alle andere individuele awards. De Argentijn wist de prestigieuze prijs liefst acht keer te winnen en is daarmee de absolute recordhouder. De Portugees staat op de tweede plaats van de all time-ranking met vijf eindzeges.

LEES OOK: 'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Einde van een tijdperk

Sinds 2003 hoorde ook altijd minstens één van de twee bij de 30 laatste genomineerden. Maar aan dat tijdperk is sinds dit jaar dus een einde gekomen. En het lijkt zeer onwaarschijnlijk dat daar in de nabije toekomst nog verandering in komt vermits beide sterren in minder hoog aangeschreven competities spelen.

En dus is het aan een nieuwe generatie om de fakkel over te nemen. Want ook de twee laatste winnaars naast Ronaldo en Messi, namelijk Karim Benzema en Luka Modric, zitten inmiddels in de verre herfst van hun carrière. Gelukkig staat er meer dan voldoende jong geweld klaar om in hun voetsporen te treden.

Nieuwe sterren staan klaar

Ook Ronaldo zelf ziet de nodige talenten rondlopen die volgens hem het potentieel hebben om aan de haal te gaan met met de belangrijkste individuele prijs in het mondiale voetbal. In de nieuwste podcast van zijn ex-ploegmaat Rio Ferdinand schuift de superster van Al-Nassr vier namen naar voren.

Zo kan Kylian Mbappé volgens hem meermaals de Gouden Bal winnen.  "Waarschijnlijk ook Erling Haaland en Jude Bellingham", voegt hij eraan toe. Vervolgens liet Ferdinand de naam van Vinicius Junior vallen, waarna Ronaldo counterde met zijn vierde kandidaat: Lamine Yamal.

Wie ziet u als eerste een Gouden Bal winnen?

Meest recent

Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

42
42
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

57
57
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

39
39
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

93
93
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

296
296
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

179
179
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

328
328
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

91
91
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

99
99
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

118
118
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

107
107
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

66
66
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

19
19
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

52
52
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

407
407
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

181
181
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

40
40
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

105
105
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

471
471
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

207
207
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

32
32
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

86
86
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

460
460
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

392
392
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

106
106

Meer sportnieuws