Ronaldo kent opvolgers: "Zij vier kunnen Ballon d'Or winnen"

656 stemmen
Ronaldo kent opvolgers:

Eind volgende maand wordt bekend gemaakt wie Lionel Messi zal opvolgen op de erelijst van de Ballon d'Or. De Argentijn zelf behoort alvast niet tot de overgebleven genomineerden. Dat geldt ook voor zijn eeuwige nemesis Cristiano Ronaldo.

Jarenlang domineerden Ronaldo en Messi de Gouden Bal-verkiezing, en bij uitbreiding alle andere individuele awards. De Argentijn wist de prestigieuze prijs liefst acht keer te winnen en is daarmee de absolute recordhouder. De Portugees staat op de tweede plaats van de all time-ranking met vijf eindzeges.

LEES OOK: Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Einde van een tijdperk

Sinds 2003 hoorde ook altijd minstens één van de twee bij de 30 laatste genomineerden. Maar aan dat tijdperk is sinds dit jaar dus een einde gekomen. En het lijkt zeer onwaarschijnlijk dat daar in de nabije toekomst nog verandering in komt vermits beide sterren in minder hoog aangeschreven competities spelen.

En dus is het aan een nieuwe generatie om de fakkel over te nemen. Want ook de twee laatste winnaars naast Ronaldo en Messi, namelijk Karim Benzema en Luka Modric, zitten inmiddels in de verre herfst van hun carrière. Gelukkig staat er meer dan voldoende jong geweld klaar om in hun voetsporen te treden.

Nieuwe sterren staan klaar

Ook Ronaldo zelf ziet de nodige talenten rondlopen die volgens hem het potentieel hebben om aan de haal te gaan met met de belangrijkste individuele prijs in het mondiale voetbal. In de nieuwste podcast van zijn ex-ploegmaat Rio Ferdinand schuift de superster van Al-Nassr vier namen naar voren.

Zo kan Kylian Mbappé volgens hem meermaals de Gouden Bal winnen.  "Waarschijnlijk ook Erling Haaland en Jude Bellingham", voegt hij eraan toe. Vervolgens liet Ferdinand de naam van Vinicius Junior vallen, waarna Ronaldo counterde met zijn vierde kandidaat: Lamine Yamal.

Wie ziet u als eerste een Gouden Bal winnen?

Meest recent

'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

6
6
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

25
25
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

31
31
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

73
73
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

32
32
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

659
659
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

127
127
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

77
77
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

49
49
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

28
28
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

221
221
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

84
84
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

57
57
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

192
192
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

293
293
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

89
89
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

169
169
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

39
39
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

261
261
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

74
74
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

41
41
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

614
614
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

617
617
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

74
74
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

140
140

Meer sportnieuws