'Club torpedeert last-minute transfer met exorbitant bedrag'

1492
'Club torpedeert last-minute transfer met exorbitant bedrag'

De mercato in de Jupiler Pro League is bijna een week gesloten, maar in bepaalde andere landen kunnen ploegen zich wel nog versterken. In Turkije bijvoorbeeld, zette Galatasaray zijn zinnen op de komst van Raphael Onyedika. Maar Club Brugge laat zijn sterkhouder niet gaan.

Blauw-Zwart nam tijdens de voorbije transferzomer afscheid van Antonio Nusa en Igor Thiago, die voor een smak geld werden verkocht aan respectievelijk RB Leipzig en Brentford FC. Het aflopende contract van Denis Odoi werd dan weer niet verlengd. Voorts hield de landskampioen wel al zijn sterkhouders aan boord.

Nochtans kwamen nog meer smaakmakers in aanmerking voor een vertrek. Een zomertransfer van Andreas Skov Olsen leek bijvoorbeeld onvermijdelijk. En in het slot van de mercato drong Feyenoord ook nog stevig aan. Maar uiteindelijk besloot Club om de Deense aanvaller toch nog een jaartje te houden.

LEES OOK: Club Brugge krijgt fikse waarschuwing na transferzomer

Last-minute poging Galatasaray

Ook Onyedika leek op weg naar de uitgang. De Nigeriaanse middenvelder vond eind vorig seizoen zijn beste vorm weer terug onder het bewind van coach Nicky Hayen en dus leek het een goed moment om te cashen op hem. Maar na de wisselvallige seizoenstart zag Club uiteindelijk af van de verkoopplannen.

Onyedika leek zich dus op te maken voor een verlengd verblijf in Brugge. Deze week kende zijn dossier echter toch een nieuwe wending. Dinsdag raakte immers bekend dat Galatasaray aan zijn mouw trok. De Turkse kampioen wou de middenvelder aantrekken in de vorm van een huurbeurt met aankoopverplichting.

Club houdt been stijf

Naar verluidt was er zelfs een akkoord over de persoonlijke voorwaarden, zo lag een vijfjarig contract klaar voor de Nigeriaanse international. Onyedika zou ook de intentie hebben om in te gaan op het voorstel van Galatasaray. Maar een last-minute vertrek richting de Bosporus blijkt dan toch niet aan de orde.

Club was immers niet geneigd om mee te werken vermits het geen vervanger meer kan aantrekken. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri heeft Blauw-Zwart de deal zelfs getorpedeerd door meer dan 20 miljoen euro te vragen, wat véél hoger was dan de som die Galatasaray in gedachten had. Behoudens een absoluut mirakel blijft Onyedika dus minstens nog een halfjaar in Brugge.

Indien iedereen fit en in vorm, staat Onyedika dan in uw basisploeg bij het huidige Club?

Meest recent

Vanderbiest haalt schouders op: "Dat interesseert mij niet"

KV Mechelen neemt het vanavond op tegen Lommel SK. Een nederlaag is absoluut uit den boze. Trainer ...

11
11
De zoektocht van Bruno: 5 spelers voor één positie

Bij RSC Anderlecht krijgt de basisploeg stilaan vorm. Er zijn nog weinig knopen door te hakken. Op ...

59
59
Gent verliest steunpilaar: De Mil doet zorgwekkende voorspelling

Met 19 op 21 kan AA Gent met een uitstekend rapport de interland-periode induiken. Maar vrijdagavond ...

25
25
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? Leko spreekt heldere taal

KRC Genk gaat zondagavond op bezoek bij Club Brugge. Voor Noah Adedeji-Sternberg wordt dat sowieso ...

163
163
Keuze Van Bommel onder vuur: "Hij móést in selectie zitten"

Aanstaande maandag blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK verzamelen. Vrijdag maakte ...

190
190
Boskamp stomverbaasd door Anderlecht: "Begrijp er niets van"

RSC Anderlecht speelde woensdag tegen Olympique Lyon (1-2-nederlaag) weer een uiterst wisselvallige ...

210
210
‘Leko breekt zijn woord: Vanaken vliegt eruit’

Hans Vanaken beleefde zondag een opvallende avond bij Club Brugge. De aanvoerder bleef tegen Antwerp ...

668
668
Eerst selectie Van Bommel: dit zijn de grootste verliezers

De eerste selectie van Mark van Bommel als bondscoach van België is een feit. Het werd een al ...

173
173
Meer kwaliteit? Opvallende vaststelling bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft meer kwaliteit in de kern dan vorig jaar. Dat ziet iedereen, alleen moet de ...

184
184
De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

STVV is degelijk begonnen aan het seizoen. Het is nog wat wisselvallig, maar de Truienaars staan ...

53
53
Union SG gaat voor stunt: Schoofs en Patris geven ambities prijs

Union SG is op dit moment de beste Belgische ploeg. Ze staan mee aan de leiding in de Jupiler Pro ...

79
79
Aanwinsten bezorgen AA Gent straffe 19 op 21

Om 20u45 begonnen AA Gent en Standard aan hun onderlinge treffen. De Buffalo's hoopten achtervolgers ...

153
153
Bayern München trakteert fans op absolute monsterscore

Bayern München kwam in de Bundesliga nog niet echt op toerental. De troepen van Vincent Kompany ...

89
89
Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp

Royal Antwerp FC begon met een zes op zes goed aan het seizoen, maar nadien volgde een een op ...

178
178
Puntendeling bij Club NXT, RSCA Futures in zware crisis

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. Er was de altijd ...

157
157
Nieuwe coach van KV Kortrijk al bekend?

KV Kortrijk en Michiel Jonckheere gingen uit elkaar. De afgelopen circuleerden er al namen van ...

225
225
Afscheid van een Belgisch icoon die te laag werd ingeschat

De afgelopen dagen namen een aantal Rode Duivels afscheid van de nationale ploeg. Matz Sels en Axel ...

122
122
Vandenbempt waarschuwt Van Bommel meteen al

Mark van Bommel maakt zich klaar voor zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. Peter ...

112
112
Druk neemt toe op Genk: vurige Thorup wil méér

KRC Genk staat voor een moeilijke partij. De Limburgers moeten aan de bak tegen Club Brugge. Het is ...

193
193
Verschueren: "Begrijp niet dat hij moest vertrekken bij Anderlecht"

De passage van Wouter Vandenhaute bij RSC Anderlecht was een flop. Hij was de grote roerganger ...

392
392
‘Nieuwe uppercut voor Sommer: Club had andere nummer één’

Yann Sommer ligt na twee pijnlijke wedstrijden plots zwaar onder vuur bij Club Brugge. Extra ...

442
442
Zinho Gano pakt uit met nieuwe werkgever

Zinho Gano is al een aantal jaren weg uit België. De centrumspits speelt in het buitenland en ...

51
51
De Mil waarschuwt spelers: “Zij zetten stappen voorwaarts”

AA Gent neemt het vanavond op tegen Standard. Als de Buffalo’s deze partij ook kunnen winnen, ...

46
46
Euvrard looft speler Standard: "Zeer veelbelovend"

Bij Standard wisten ze deze week een volgend contract open te breken. Sportief directeur Marc ...

66
66
Van Bommel speelt open kaart: volgende Rode Duivel uit JPL

Bij zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel een plekje viel voor ...

181
181

Meer sportnieuws