'Club torpedeert last-minute transfer met exorbitant bedrag'

1492 stemmen
'Club torpedeert last-minute transfer met exorbitant bedrag'

De mercato in de Jupiler Pro League is bijna een week gesloten, maar in bepaalde andere landen kunnen ploegen zich wel nog versterken. In Turkije bijvoorbeeld, zette Galatasaray zijn zinnen op de komst van Raphael Onyedika. Maar Club Brugge laat zijn sterkhouder niet gaan.

Blauw-Zwart nam tijdens de voorbije transferzomer afscheid van Antonio Nusa en Igor Thiago, die voor een smak geld werden verkocht aan respectievelijk RB Leipzig en Brentford FC. Het aflopende contract van Denis Odoi werd dan weer niet verlengd. Voorts hield de landskampioen wel al zijn sterkhouders aan boord.

Nochtans kwamen nog meer smaakmakers in aanmerking voor een vertrek. Een zomertransfer van Andreas Skov Olsen leek bijvoorbeeld onvermijdelijk. En in het slot van de mercato drong Feyenoord ook nog stevig aan. Maar uiteindelijk besloot Club om de Deense aanvaller toch nog een jaartje te houden.

LEES OOK: 'Vuurwerk bij Club: Sommer binnen, drie knaltransfers in pijplijn'

Last-minute poging Galatasaray

Ook Onyedika leek op weg naar de uitgang. De Nigeriaanse middenvelder vond eind vorig seizoen zijn beste vorm weer terug onder het bewind van coach Nicky Hayen en dus leek het een goed moment om te cashen op hem. Maar na de wisselvallige seizoenstart zag Club uiteindelijk af van de verkoopplannen.

Onyedika leek zich dus op te maken voor een verlengd verblijf in Brugge. Deze week kende zijn dossier echter toch een nieuwe wending. Dinsdag raakte immers bekend dat Galatasaray aan zijn mouw trok. De Turkse kampioen wou de middenvelder aantrekken in de vorm van een huurbeurt met aankoopverplichting.

Club houdt been stijf

Naar verluidt was er zelfs een akkoord over de persoonlijke voorwaarden, zo lag een vijfjarig contract klaar voor de Nigeriaanse international. Onyedika zou ook de intentie hebben om in te gaan op het voorstel van Galatasaray. Maar een last-minute vertrek richting de Bosporus blijkt dan toch niet aan de orde.

Club was immers niet geneigd om mee te werken vermits het geen vervanger meer kan aantrekken. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri heeft Blauw-Zwart de deal zelfs getorpedeerd door meer dan 20 miljoen euro te vragen, wat véél hoger was dan de som die Galatasaray in gedachten had. Behoudens een absoluut mirakel blijft Onyedika dus minstens nog een halfjaar in Brugge.

Indien iedereen fit en in vorm, staat Onyedika dan in uw basisploeg bij het huidige Club?

Meest recent

'Miljoenentransfer kaatst af: Club gooit roer meteen om'

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de zomermercato. Door één ...

70
70
POLL⎜Spanje of Argentinië: wie wordt wereldkampioen?

De finalisten van het WK 2026 zijn bekend. Daags na Spanje wist ook titelverdediger Argentinië ...

147
147
Argentinië in WK-finale! Engeland kraakt na enorme comeback

De finale van het WK 2026 wordt aanstaande zondag betwist door Spanje en Argentinië. De ...

75
75
Fransen met grond gelijk gemaakt: drietal krijgt volle laag

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet voor de wereldtitel niet kunnen verzilveren. Les Bleus ...

82
82
Joos tikt Garcia op vingers: 'grove fout in WK-selectie'

De KBVB zal zich deze maand nog buigen over de toekomst van Rudi Garcia. Qua resultaten valt de ...

347
347
Plan-A binnen: Standard presenteert vijfde zomeraanwinst

Standard toont zich bijzonder gretig tijdens de huidige transferperiode. Zo werd woensdagavond ...

91
91
Anderlecht wint generale repetitie: bizarre rode kaart-fase

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in zijn laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding. Achter ...

554
554
'Diego Moreira naar topploeg: spectaculaire transfersom'

In navolging van het WK komen verschillende Rode Duivels in aanmerking voor een transfer. Onder meer ...

259
259
'Club haalt portefeuille boven: miljoenen voor sleuteltransfer'

Club Brugge begint stilaan onder stoom te raken op de transfermarkt. Met de Zwitsers Cheveyo Tsawa, ...

718
718
Marc Coucke en Jan Vertonghen bundelen plots de krachten

Marc Coucke zit in volle voorbereiding van het nieuwe seizoen bij Anderlecht. De trouwe fans van ...

79
79
Van Bommel en Mannaert: onderlinge vete laait weer op

Mark van Bommel werd al drie keer gepasseerd in dossiers waarin Vincent Mannaert een belangrijke ...

372
372
'Standard slaat wéér toe en vindt vervanger Teuma'

Standard beleefde al een zeer actieve transferzomer. De Rouches willen komend seizoen meestrijden ...

95
95
'Antwerp laat fans nog wat langer in spanning'

Het zijn spannende dagen voor de supporters van Antwerp, want de toekomst van hun club moet stilaan ...

340
340
Nu ook definitief: Trossard heeft lucratieve transfer beet

De uitschakeling in de kwartfinale van het WK betekende voor de Rode Duivels dat ze nu tijd hebben ...

22
22
Emotioneel afscheid bij Anderlecht: "CEO van mijn leven"

Opvallend nieuws uit Neerpede. Niet een speler of trainer, maar een bekend gezicht achter de ...

186
186
'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

259
259
'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

69
69
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

53
53
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

194
194
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

561
561
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

381
381
Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"

Nog drie matchen en het WK is voorbij. Een halve finale, een troostfinale en de finale. Wayne Rooney ...

117
117
'Anderlecht kent prijs vanuit Nederland: weldra bod?'

RSC Anderlecht heeft nog héél veel werk om een ploeg samen te stellen die top drie ...

656
656
'Manchester City en Lommel SK op weg naar nieuwe deals'

Manchester City en Lommel SK hebben dezelfde eigenaar met The City Football Group. Door de promotie ...

76
76
Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

447
447

Meer sportnieuws