'Club torpedeert last-minute transfer met exorbitant bedrag'

1492 stemmen
'Club torpedeert last-minute transfer met exorbitant bedrag'

De mercato in de Jupiler Pro League is bijna een week gesloten, maar in bepaalde andere landen kunnen ploegen zich wel nog versterken. In Turkije bijvoorbeeld, zette Galatasaray zijn zinnen op de komst van Raphael Onyedika. Maar Club Brugge laat zijn sterkhouder niet gaan.

Blauw-Zwart nam tijdens de voorbije transferzomer afscheid van Antonio Nusa en Igor Thiago, die voor een smak geld werden verkocht aan respectievelijk RB Leipzig en Brentford FC. Het aflopende contract van Denis Odoi werd dan weer niet verlengd. Voorts hield de landskampioen wel al zijn sterkhouders aan boord.

Nochtans kwamen nog meer smaakmakers in aanmerking voor een vertrek. Een zomertransfer van Andreas Skov Olsen leek bijvoorbeeld onvermijdelijk. En in het slot van de mercato drong Feyenoord ook nog stevig aan. Maar uiteindelijk besloot Club om de Deense aanvaller toch nog een jaartje te houden.

LEES OOK: 'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Last-minute poging Galatasaray

Ook Onyedika leek op weg naar de uitgang. De Nigeriaanse middenvelder vond eind vorig seizoen zijn beste vorm weer terug onder het bewind van coach Nicky Hayen en dus leek het een goed moment om te cashen op hem. Maar na de wisselvallige seizoenstart zag Club uiteindelijk af van de verkoopplannen.

Onyedika leek zich dus op te maken voor een verlengd verblijf in Brugge. Deze week kende zijn dossier echter toch een nieuwe wending. Dinsdag raakte immers bekend dat Galatasaray aan zijn mouw trok. De Turkse kampioen wou de middenvelder aantrekken in de vorm van een huurbeurt met aankoopverplichting.

Club houdt been stijf

Naar verluidt was er zelfs een akkoord over de persoonlijke voorwaarden, zo lag een vijfjarig contract klaar voor de Nigeriaanse international. Onyedika zou ook de intentie hebben om in te gaan op het voorstel van Galatasaray. Maar een last-minute vertrek richting de Bosporus blijkt dan toch niet aan de orde.

Club was immers niet geneigd om mee te werken vermits het geen vervanger meer kan aantrekken. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri heeft Blauw-Zwart de deal zelfs getorpedeerd door meer dan 20 miljoen euro te vragen, wat véél hoger was dan de som die Galatasaray in gedachten had. Behoudens een absoluut mirakel blijft Onyedika dus minstens nog een halfjaar in Brugge.

Indien iedereen fit en in vorm, staat Onyedika dan in uw basisploeg bij het huidige Club?

Meest recent

'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

6
6
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

54
54
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

406
406
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

254
254
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

309
309
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

33
33
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

194
194
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

41
41
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

29
29
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

523
523
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

469
469
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

122
122
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

351
351
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

85
85
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

404
404
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

376
376
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

146
146
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

154
154
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

696
696
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

289
289
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

323
323
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

302
302
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90

Meer sportnieuws