'Club torpedeert last-minute transfer met exorbitant bedrag'

1492
'Club torpedeert last-minute transfer met exorbitant bedrag'

De mercato in de Jupiler Pro League is bijna een week gesloten, maar in bepaalde andere landen kunnen ploegen zich wel nog versterken. In Turkije bijvoorbeeld, zette Galatasaray zijn zinnen op de komst van Raphael Onyedika. Maar Club Brugge laat zijn sterkhouder niet gaan.

Blauw-Zwart nam tijdens de voorbije transferzomer afscheid van Antonio Nusa en Igor Thiago, die voor een smak geld werden verkocht aan respectievelijk RB Leipzig en Brentford FC. Het aflopende contract van Denis Odoi werd dan weer niet verlengd. Voorts hield de landskampioen wel al zijn sterkhouders aan boord.

Nochtans kwamen nog meer smaakmakers in aanmerking voor een vertrek. Een zomertransfer van Andreas Skov Olsen leek bijvoorbeeld onvermijdelijk. En in het slot van de mercato drong Feyenoord ook nog stevig aan. Maar uiteindelijk besloot Club om de Deense aanvaller toch nog een jaartje te houden.

LEES OOK: Van der Elst ziet groot probleem ontstaan bij Club Brugge

Last-minute poging Galatasaray

Ook Onyedika leek op weg naar de uitgang. De Nigeriaanse middenvelder vond eind vorig seizoen zijn beste vorm weer terug onder het bewind van coach Nicky Hayen en dus leek het een goed moment om te cashen op hem. Maar na de wisselvallige seizoenstart zag Club uiteindelijk af van de verkoopplannen.

Onyedika leek zich dus op te maken voor een verlengd verblijf in Brugge. Deze week kende zijn dossier echter toch een nieuwe wending. Dinsdag raakte immers bekend dat Galatasaray aan zijn mouw trok. De Turkse kampioen wou de middenvelder aantrekken in de vorm van een huurbeurt met aankoopverplichting.

Club houdt been stijf

Naar verluidt was er zelfs een akkoord over de persoonlijke voorwaarden, zo lag een vijfjarig contract klaar voor de Nigeriaanse international. Onyedika zou ook de intentie hebben om in te gaan op het voorstel van Galatasaray. Maar een last-minute vertrek richting de Bosporus blijkt dan toch niet aan de orde.

Club was immers niet geneigd om mee te werken vermits het geen vervanger meer kan aantrekken. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri heeft Blauw-Zwart de deal zelfs getorpedeerd door meer dan 20 miljoen euro te vragen, wat véél hoger was dan de som die Galatasaray in gedachten had. Behoudens een absoluut mirakel blijft Onyedika dus minstens nog een halfjaar in Brugge.

Indien iedereen fit en in vorm, staat Onyedika dan in uw basisploeg bij het huidige Club?

Meest recent

Club Brugge verliest groot talent: Juventus & co in de markt

Club Brugge verloor de afgelopen maanden toch wel wat toptalenten. Ze kregen daarvoor nog flink wat ...

41
41
Vermeeren bijna naar andere club: “Alles was rond met hen”

Niet elke transfer die op het eerste gezicht volledig in kannen en kruiken lijkt, wordt uiteindelijk ...

62
62
‘Van Bommel gooit De Cat na amper één cap uit Rode Duivels’

Nathan De Cat maakte in maart zijn debuut bij de Rode Duivels, maar dreigt amper één ...

123
123
Mechele zorgt met één foto voor bijzonder veel emotie

Brandon Mechele heeft de voorbije maanden een bijzonder hoofdstuk toegevoegd aan zijn leven. Samen ...

42
42
Pétrot velt oordeel over Anderlecht én Jupiler Pro League

RSC Anderlecht neemt het woensdagavond op tegen Olympique Lyon. Paars-Wit is daar niet de favoriet. ...

114
114
Bom bij KBVB: CEO Peter Willems ontslagen

Hoewel het de afgelopen weken rustig leek binnen de Belgische voetbalbond, speelde er achter de ...

125
125
Verhuurde spelers: stunt tegen Juventus en debuut tegen Real

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

26
26
Club Brugge verstoort orde: absolute top in Europa

Club Brugge heeft nog maar eens een lucratieve zomer achter in de rug. In totaal verscheen er meer ...

342
342
'Bruno verklapt wissel: vers bloed voor Anderlecht'

RSC Anderlecht moet nog vol aan de bak voor de interlandbreak. Enkele dagen voor het Zulte Waregem ...

271
271
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 7 bekend

Voor de interlandbreak staat in de Jupiler Pro League eerst nog de zevende speeldag op het ...

177
177
'Van Bommel verrast: geen De Cat, wél Antwerp-connectie'

Volgende week blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK weer verzamelen in Tubeke. De ...

324
324
Club Brugge pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Club Brugge liet afgelopen zomer heel wat smaakmakers gaan, maar tal van andere sterkhouders bleven ...

209
209
Sibierski dropt bom: Stroeykens gratis weg bij RSCA?

Twee jaar geleden was hij nog het uithangbord van de zogenaamde 'Noblesse Oblige'-campagne, maar ...

291
291
Schoktransfer Sergio Ramos naar de Premier League?

Sergio Ramos heeft een palmares en CV om u tegen te zeggen. De centrale verdediger won zowat alles ...

71
71
Lucas Stassin roept duidelijke boodschap voor van Bommel

Lucas Stassin stond dicht bij een WK-selectie, maar uiteindelijk koos Rudi Garcia voor debutant ...

67
67
Karetsas komt met update na zorgwekkende beelden

Konstantinos Karetsas maakte afgelopen zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. ...

76
76
Lucca Brughmans meteen Rode Duivel onder Mark van Bommel?

Mark van Bommel zal vrijdag zijn eerste selectie voor de Rode Duivels bekendmaken. België neemt ...

0
0
Straffe JPL-revelatie staat op: “Nieuwe Osimhen”

De Jupiler Pro League is zes speeldagen ver en de analisten maken al een eerste balans op. Bij KRC ...

115
115
OPTA verrast: Union grote favoriet, Anderlecht hinkt achter

Optastats is een gerenommeerd databureau dat voor de start van de competities telkens datagerichte ...

139
139
Compper met handen in het haar: “Drama voor Antwerp”

Royal Antwerp FC was goed aan het seizoen begonnen, maar kreeg de afgelopen weken heel wat klappen. ...

257
257
Charmeoffensief Mark van Bommel faalt: Rode Duivel stopt

Mark van Bommel maakt vrijdag zijn eerste selectie van de Belgische nationale ploeg bekend. De ...

253
253
Vitor Bruno verbaast met Anderlecht-duo voor Lyon

RSC Anderlecht neemt het in de Europa League op tegen Olympique Lyon. De eerste speeldag van de ...

534
534
"Ik ga u een lap geven"-Van Gucht brengt BV tot kookpunt

Het avontuur van Ruben Van Gucht in De Verraders blijft nazinderen. De getalenteerde presentator ...

112
112
‘Anderlecht ving bot: toptarget ontploft compleet'

RSC Anderlecht werd afgelopen zomer met verschillende targets in verband gebracht. Antoine Sibierski ...

292
292
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht genadeloos, Club aast op toptalent’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

339
339

Meer sportnieuws