Flips duidt grote schuldige aan voor Anderlecht-mislukking

door
Flips duidt grote schuldige aan voor Anderlecht-mislukking

RSC Anderlecht maakte van de voorbije mercato gebruik om een aantal overbodige spelers van de hand te doen. Alexis Flips bijvoorbeeld, werd met aankoopoptie verhuurd aan Sporting Charleroi. De Franse spelmaker heeft nu ook gereageerd op zijn mislukte passage bij Paars-Wit.

Een jaartje geleden was sportieve baas Jesper Fredberg op zoek naar extra creativiteit en aanvallend vermogen voor het paars-witte middenveld. Uiteindelijk belandde hij bij Flips. Die had in de seizoenen daarvoor indruk gemaakt bij het Franse Stade Reims, maar had zijn zinnen gezet op een nieuwe uitdaging.

RSCA betaalde ongeveer 3.5 miljoen euro voor de voormalige jeugd-international van Frankrijk. Zijn eerste optredens deden ook het beste vermoeden. Maar het lukte Flips niet meteen om die goede prestaties te bevestigen. En daar betaalde hij een aanzienlijke prijs voor.

LEES OOK: Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Uitleenbeurt aan Charleroi

De Fransman werd al snel aan de kant geschoven en kreeg amper kansen om zich te herpakken. In januari werd hij dan ook verhuurd aan Ankaragücü. Bij zijn terugkeer deze zomer leek Flips klaar om een nieuwe start te nemen. In de voorbereiding mocht hij, in afwachting van andere spelers, ook regelmatig opdraven.

Eenmaal het seizoen begon, werd Flips evenwel opnieuw compleet genegeerd. En dus werd elders een oplossing gezocht. Dit keer werd die iets dichter bij huis gevonden. Zo gaat de Franse spelmaker in de komende maanden voor Sporting Charleroi voetballen, dat hem overnam op huurbasis. In de deal zit ook een aankoopoptie van 2.7 miljoen euro.

Te weinig kansen van Riemer

In een uitgebreid gesprek met La Dernière Heure komt Flips nu terug op zijn falen bij RSCA. Hij wijst vooral naar coach Brian Riemer als schuldige. "Ik denk vooral dat ik niet geslaagd ben bij Anderlecht door het spel van Riemer. Mijn speelstijl kwam niet overeen met die van hem en hij had ook andere spelers in de plaats. Ik neem mijn deel van de verantwoordelijkheid op, maar heb altijd alles gegeven als ik op het veld stond."

Flips vindt ook dat hij te weinig speelkansen kreeg van de Deense trainer. "Als de coach me enkele matchen had laten staan, had ik meer kunnen brengen. Ik ben ervan overtuigd dat ik de stijl van het huis heb: offensief, op mijn gemak aan de bal. Maar de club speelt niet meer op die manier en de resultaten volgen toch. En een trainer die wint, heeft altijd gelijk."

Contradictorische boodschappen

Tot slot waren de boodschappen die Riemer hem gaf, vaak contradictorisch. "Er was geen probleem tussen ons. Ik was correct tegen hem, hij tegen mij. Het enige nadeel was dat hij 'A' zei aan het begin van de week en 'B' zei als hij zijn keuzes maakte voor de match. Hij zei me tevreden te zijn over wat ik door de week bracht, maar ik speelde niet in de weekends. Ik had geen vertrouwen meer in hem. Het is zeldzaam dat een coach zo vaak met me spreekt, om me uiteindelijk zo weinig te laten spelen."

Flips heeft te weinig kansen gehad bij Anderlecht ...

Meest recent

Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder zwaar aangepakt

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

52
52
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

15
15
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

98
98
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

23
23
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

33
33
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

109
109
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

35
35
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

113
113
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

316
316
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

45
45
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

473
473
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

95
95
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

221
221
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

99
99
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

475
475
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

168
168
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

67
67
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

329
329
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

302
302
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

158
158
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

171
171
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

116
116
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

199
199
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

24
24
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

426
426

Meer sportnieuws