Flips duidt grote schuldige aan voor Anderlecht-mislukking

590
Flips duidt grote schuldige aan voor Anderlecht-mislukking

RSC Anderlecht maakte van de voorbije mercato gebruik om een aantal overbodige spelers van de hand te doen. Alexis Flips bijvoorbeeld, werd met aankoopoptie verhuurd aan Sporting Charleroi. De Franse spelmaker heeft nu ook gereageerd op zijn mislukte passage bij Paars-Wit.

Een jaartje geleden was sportieve baas Jesper Fredberg op zoek naar extra creativiteit en aanvallend vermogen voor het paars-witte middenveld. Uiteindelijk belandde hij bij Flips. Die had in de seizoenen daarvoor indruk gemaakt bij het Franse Stade Reims, maar had zijn zinnen gezet op een nieuwe uitdaging.

RSCA betaalde ongeveer 3.5 miljoen euro voor de voormalige jeugd-international van Frankrijk. Zijn eerste optredens deden ook het beste vermoeden. Maar het lukte Flips niet meteen om die goede prestaties te bevestigen. En daar betaalde hij een aanzienlijke prijs voor.

LEES OOK: Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Uitleenbeurt aan Charleroi

De Fransman werd al snel aan de kant geschoven en kreeg amper kansen om zich te herpakken. In januari werd hij dan ook verhuurd aan Ankaragücü. Bij zijn terugkeer deze zomer leek Flips klaar om een nieuwe start te nemen. In de voorbereiding mocht hij, in afwachting van andere spelers, ook regelmatig opdraven.

Eenmaal het seizoen begon, werd Flips evenwel opnieuw compleet genegeerd. En dus werd elders een oplossing gezocht. Dit keer werd die iets dichter bij huis gevonden. Zo gaat de Franse spelmaker in de komende maanden voor Sporting Charleroi voetballen, dat hem overnam op huurbasis. In de deal zit ook een aankoopoptie van 2.7 miljoen euro.

Te weinig kansen van Riemer

In een uitgebreid gesprek met La Dernière Heure komt Flips nu terug op zijn falen bij RSCA. Hij wijst vooral naar coach Brian Riemer als schuldige. "Ik denk vooral dat ik niet geslaagd ben bij Anderlecht door het spel van Riemer. Mijn speelstijl kwam niet overeen met die van hem en hij had ook andere spelers in de plaats. Ik neem mijn deel van de verantwoordelijkheid op, maar heb altijd alles gegeven als ik op het veld stond."

Flips vindt ook dat hij te weinig speelkansen kreeg van de Deense trainer. "Als de coach me enkele matchen had laten staan, had ik meer kunnen brengen. Ik ben ervan overtuigd dat ik de stijl van het huis heb: offensief, op mijn gemak aan de bal. Maar de club speelt niet meer op die manier en de resultaten volgen toch. En een trainer die wint, heeft altijd gelijk."

Contradictorische boodschappen

Tot slot waren de boodschappen die Riemer hem gaf, vaak contradictorisch. "Er was geen probleem tussen ons. Ik was correct tegen hem, hij tegen mij. Het enige nadeel was dat hij 'A' zei aan het begin van de week en 'B' zei als hij zijn keuzes maakte voor de match. Hij zei me tevreden te zijn over wat ik door de week bracht, maar ik speelde niet in de weekends. Ik had geen vertrouwen meer in hem. Het is zeldzaam dat een coach zo vaak met me spreekt, om me uiteindelijk zo weinig te laten spelen."

Flips heeft te weinig kansen gehad bij Anderlecht ...

Meest recent

Westerlo in zak en as na spektakelstuk: grote teleurstelling

Westerlo en SK Beveren maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In de extra tijd ...

4
4
Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Mike Penders staat in doel bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. De Rode Duivel kende ...

47
47
Hommeles bij Zulte: “Geen respect en grote schande”

Zulte Waregem blijft in een desastreuze vorm zitten. Essevee ging onderuit tegen La Louvière ...

67
67
Kums doet boekje open over verrassende komst Burgess

AA Gent verraste vriend en vijand toen ze Christian Burgess gratis weghaalden bij Union SG. De ...

94
94
Charaï na spektakel: "Hoe is dit kunnen gebeuren?"

KVC Westerlo leek op weg naar de zege na een goal in de extra tijd, maar nog later scoorde SK ...

20
20
'Zulte Waregem ruikt jackpot: JPL-topclubs lonken'

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren een competitie geweest waar tal van spitsen een mooie ...

97
97
Euvrard heeft boodschap: "Krijgen dingen in beweging"

Standard moet aan de bak tegen KRC Genk. De Luikenaars beseffen dat een vierde nederlaag in negen ...

47
47
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

279
279
Bruno haalt zeer belangrijke doelstelling bij Anderlecht

Vitor Bruno kreeg de afgelopen week de nodige kritiek, al zijn de resultaten globaal gezien in orde. ...

114
114
'Club Brugge-titularis mag inpakken: opvolger van 10M'

Club Brugge wil in januari opnieuw shoppen op het middenveld, en die zoektocht leidt naar Stavanger. ...

463
463
FC Barcelona – Real Madrid: dit is de ideale gecombineerde elf

Vanavond staat de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. De grootste ...

72
72
STVV weet het nu al: publiekslieveling wordt grof wild

STVV heeft ook dit jaar een goede ploeg. De Truienaars begonnen goed aan het seizoen, kenden een ...

49
49
Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Vitor Bruno is een trainer die de jeugd kansen geeft. Niemand is volledig afgeschreven, dat bewees ...

252
252
Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

582
582
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

178
178
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

247
247
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

67
67
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

127
127
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

475
475
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

392
392
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

91
91
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

148
148
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

96
96
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

36
36
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

325
325

Meer sportnieuws