Flips duidt grote schuldige aan voor Anderlecht-mislukking

door
Flips duidt grote schuldige aan voor Anderlecht-mislukking

RSC Anderlecht maakte van de voorbije mercato gebruik om een aantal overbodige spelers van de hand te doen. Alexis Flips bijvoorbeeld, werd met aankoopoptie verhuurd aan Sporting Charleroi. De Franse spelmaker heeft nu ook gereageerd op zijn mislukte passage bij Paars-Wit.

Een jaartje geleden was sportieve baas Jesper Fredberg op zoek naar extra creativiteit en aanvallend vermogen voor het paars-witte middenveld. Uiteindelijk belandde hij bij Flips. Die had in de seizoenen daarvoor indruk gemaakt bij het Franse Stade Reims, maar had zijn zinnen gezet op een nieuwe uitdaging.

RSCA betaalde ongeveer 3.5 miljoen euro voor de voormalige jeugd-international van Frankrijk. Zijn eerste optredens deden ook het beste vermoeden. Maar het lukte Flips niet meteen om die goede prestaties te bevestigen. En daar betaalde hij een aanzienlijke prijs voor.

LEES OOK: Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

Uitleenbeurt aan Charleroi

De Fransman werd al snel aan de kant geschoven en kreeg amper kansen om zich te herpakken. In januari werd hij dan ook verhuurd aan Ankaragücü. Bij zijn terugkeer deze zomer leek Flips klaar om een nieuwe start te nemen. In de voorbereiding mocht hij, in afwachting van andere spelers, ook regelmatig opdraven.

Eenmaal het seizoen begon, werd Flips evenwel opnieuw compleet genegeerd. En dus werd elders een oplossing gezocht. Dit keer werd die iets dichter bij huis gevonden. Zo gaat de Franse spelmaker in de komende maanden voor Sporting Charleroi voetballen, dat hem overnam op huurbasis. In de deal zit ook een aankoopoptie van 2.7 miljoen euro.

Te weinig kansen van Riemer

In een uitgebreid gesprek met La Dernière Heure komt Flips nu terug op zijn falen bij RSCA. Hij wijst vooral naar coach Brian Riemer als schuldige. "Ik denk vooral dat ik niet geslaagd ben bij Anderlecht door het spel van Riemer. Mijn speelstijl kwam niet overeen met die van hem en hij had ook andere spelers in de plaats. Ik neem mijn deel van de verantwoordelijkheid op, maar heb altijd alles gegeven als ik op het veld stond."

Flips vindt ook dat hij te weinig speelkansen kreeg van de Deense trainer. "Als de coach me enkele matchen had laten staan, had ik meer kunnen brengen. Ik ben ervan overtuigd dat ik de stijl van het huis heb: offensief, op mijn gemak aan de bal. Maar de club speelt niet meer op die manier en de resultaten volgen toch. En een trainer die wint, heeft altijd gelijk."

Contradictorische boodschappen

Tot slot waren de boodschappen die Riemer hem gaf, vaak contradictorisch. "Er was geen probleem tussen ons. Ik was correct tegen hem, hij tegen mij. Het enige nadeel was dat hij 'A' zei aan het begin van de week en 'B' zei als hij zijn keuzes maakte voor de match. Hij zei me tevreden te zijn over wat ik door de week bracht, maar ik speelde niet in de weekends. Ik had geen vertrouwen meer in hem. Het is zeldzaam dat een coach zo vaak met me spreekt, om me uiteindelijk zo weinig te laten spelen."

Flips heeft te weinig kansen gehad bij Anderlecht ...

Meest recent

Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

19
19
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

25
25
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

6
6
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

59
59
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

58
58
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

44
44
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

79
79
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

140
140
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

353
353
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

349
349
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

569
569
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

324
324
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

78
78
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

101
101
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

214
214
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

608
608
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

72
72
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

298
298
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

117
117
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

110
110
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

521
521
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

187
187
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

416
416
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

200
200
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

916
916

Meer sportnieuws