Ex-Genkie frustreert Argentinië, WK in gevaar voor Brazilië

door
Ex-Genkie frustreert Argentinië, WK in gevaar voor Brazilië

Wereldkampioen Argentinië en Brazilië werkten belangrijke WK-kwalificatiewedstrijden af. Beide voetballanden bleven gefrustreerd achter. Vooral De Gouden Kanaries zitten met hun handen in het haar.

Brazilië begon nochtans met een zes op zes in de WK-kwalificatiepoule van Zuid-Amerika, maar vervolgens verloor het vier van de vijf keer. Paraguay zette Brazilië opzij met 1-0. Argentinië verloor dan weer met 2-1 van een JPL-getint Colombia. 

LEES OOK: 'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Geen WK?

Brazilië ging met het kleinste verschil onderuit na een doelpunt van Diego Gomez. De Real Madrid-aanval van Rodrygo, Endrick en Vincius Junior konden geen vuist meer maken en daardoor bleef het verweesd achter met tien punten na acht speeldagen. Daarmee staat Brazilië pas op een vijfde plek en de top zes plaatst zich rechtstreeks voor het WK. Venezuela (10pt) en Paraguay en Bolivia (9pt) sluipen dichterbij.

Bij het duel tussen Colombia en Argentinië stonden enkele oude bekenden tussen de lijnen. Jhon Lucumi en Daniel Munoz, beiden ex-KRC Genk- speelden de gehele wedstrijd. Vooral die laatste had een belangrijke rol. Mosquera bracht Colombia op voorsprong, maar Nicolas Gonzalez maakte na rust gelijk. Na een uur spelen beging Nicolas Otamendi een strafschopfout op ex-Genkie Munoz. Sterspeler James Rodriguez faalde niet en bezorgde Colombia zo de winst.

Vervolgens kookten de potjes ferm over bij Argentinië. Onder meer veelbesproken doelman Emiliano Martinez duwde een camera weg. De wereldkampioen verloor zo een tweede keer, maar ligt nog op koers om zich rechtstreeks te plaatsen voor het WK in de Verenigde Staten en Canada. Het staat aan kop met achttien punten, Colombia telt 16 punten. Brazilië begint stilaan te vrezen voor het WK in 2026.

Denk jij dat Brazilië zich zal plaatsen voor het WK 2026?

Meest recent

Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

15
15
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

43
43
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

38
38
Coucke wil stunten: comeback Kompany bij Anderlecht?

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

318
318
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

383
383
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

325
325
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

67
67
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

354
354
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

665
665
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

120
120
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

679
679
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

184
184
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

184
184
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

382
382
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

195
195
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

348
348
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

436
436
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

22
22
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

252
252
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

55
55
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

361
361
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

335
335
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

87
87
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

379
379
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

593
593

Meer sportnieuws