Ex-Genkie frustreert Argentinië, WK in gevaar voor Brazilië

door
Ex-Genkie frustreert Argentinië, WK in gevaar voor Brazilië

Wereldkampioen Argentinië en Brazilië werkten belangrijke WK-kwalificatiewedstrijden af. Beide voetballanden bleven gefrustreerd achter. Vooral De Gouden Kanaries zitten met hun handen in het haar.

Brazilië begon nochtans met een zes op zes in de WK-kwalificatiepoule van Zuid-Amerika, maar vervolgens verloor het vier van de vijf keer. Paraguay zette Brazilië opzij met 1-0. Argentinië verloor dan weer met 2-1 van een JPL-getint Colombia. 

LEES OOK: El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Geen WK?

Brazilië ging met het kleinste verschil onderuit na een doelpunt van Diego Gomez. De Real Madrid-aanval van Rodrygo, Endrick en Vincius Junior konden geen vuist meer maken en daardoor bleef het verweesd achter met tien punten na acht speeldagen. Daarmee staat Brazilië pas op een vijfde plek en de top zes plaatst zich rechtstreeks voor het WK. Venezuela (10pt) en Paraguay en Bolivia (9pt) sluipen dichterbij.

Bij het duel tussen Colombia en Argentinië stonden enkele oude bekenden tussen de lijnen. Jhon Lucumi en Daniel Munoz, beiden ex-KRC Genk- speelden de gehele wedstrijd. Vooral die laatste had een belangrijke rol. Mosquera bracht Colombia op voorsprong, maar Nicolas Gonzalez maakte na rust gelijk. Na een uur spelen beging Nicolas Otamendi een strafschopfout op ex-Genkie Munoz. Sterspeler James Rodriguez faalde niet en bezorgde Colombia zo de winst.

Vervolgens kookten de potjes ferm over bij Argentinië. Onder meer veelbesproken doelman Emiliano Martinez duwde een camera weg. De wereldkampioen verloor zo een tweede keer, maar ligt nog op koers om zich rechtstreeks te plaatsen voor het WK in de Verenigde Staten en Canada. Het staat aan kop met achttien punten, Colombia telt 16 punten. Brazilië begint stilaan te vrezen voor het WK in 2026.

Denk jij dat Brazilië zich zal plaatsen voor het WK 2026?

Meest recent

'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

38
38
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

80
80
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

23
23
Kompany verovert Europa: "Heb een hoge dunk van hem"

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

47
47
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

20
20
'Uitgaande transfer bij Anderlecht: speler ontevreden'

Bij RSC Anderlecht gaan ze in januari de kern toch danig moeten afslanken. Olivier Renard en Tim ...

171
171
Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Komend weekend wordt de 16de speeldag van de Jupiler Pro League afgewerkt en daarin staan enkele ...

256
256
'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Antwerp FC staat komend weekend voor de loodzware verplaatsing op Club Brugge. De kans is klein dat ...

198
198
Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

198
198
Belgisch voetbal op zwart? Kijkers krijgen cruciaal nieuws

Komend weekend gaat de terugronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League van start. De ...

361
361
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

61
61
Niemand zag dit aankomen: Club Brugge choqueert Sporting

In Lissabon kijken ze vol ongeloof naar hoe Club Brugge plots één van de meest ...

208
208
Union verstomt heksenketel: Europese pers diep onder indruk

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

181
181
Sporting-Club Brugge: Hayen voert twee sleutelwissels door

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond voor een erg belangrijke wedstrijd. Zo mikt ...

150
150
Anderlecht gelooft ogen niet: "Zou hem meepakken naar WK"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

383
383
Splinterbom DAZN zindert na: straffe wending rond Proximus

Het Belgische clubvoetbal staat in rep en roer. Rechtenhouder DAZN maakte woensdag bekend dat men ...

775
775
Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

104
104
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

34
34
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

86
86
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

57
57
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

53
53
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

51
51
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

63
63
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

193
193
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

331
331

Meer sportnieuws