Ex-Genkie frustreert Argentinië, WK in gevaar voor Brazilië

door
Ex-Genkie frustreert Argentinië, WK in gevaar voor Brazilië

Wereldkampioen Argentinië en Brazilië werkten belangrijke WK-kwalificatiewedstrijden af. Beide voetballanden bleven gefrustreerd achter. Vooral De Gouden Kanaries zitten met hun handen in het haar.

Brazilië begon nochtans met een zes op zes in de WK-kwalificatiepoule van Zuid-Amerika, maar vervolgens verloor het vier van de vijf keer. Paraguay zette Brazilië opzij met 1-0. Argentinië verloor dan weer met 2-1 van een JPL-getint Colombia. 

LEES OOK: Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Geen WK?

Brazilië ging met het kleinste verschil onderuit na een doelpunt van Diego Gomez. De Real Madrid-aanval van Rodrygo, Endrick en Vincius Junior konden geen vuist meer maken en daardoor bleef het verweesd achter met tien punten na acht speeldagen. Daarmee staat Brazilië pas op een vijfde plek en de top zes plaatst zich rechtstreeks voor het WK. Venezuela (10pt) en Paraguay en Bolivia (9pt) sluipen dichterbij.

Bij het duel tussen Colombia en Argentinië stonden enkele oude bekenden tussen de lijnen. Jhon Lucumi en Daniel Munoz, beiden ex-KRC Genk- speelden de gehele wedstrijd. Vooral die laatste had een belangrijke rol. Mosquera bracht Colombia op voorsprong, maar Nicolas Gonzalez maakte na rust gelijk. Na een uur spelen beging Nicolas Otamendi een strafschopfout op ex-Genkie Munoz. Sterspeler James Rodriguez faalde niet en bezorgde Colombia zo de winst.

Vervolgens kookten de potjes ferm over bij Argentinië. Onder meer veelbesproken doelman Emiliano Martinez duwde een camera weg. De wereldkampioen verloor zo een tweede keer, maar ligt nog op koers om zich rechtstreeks te plaatsen voor het WK in de Verenigde Staten en Canada. Het staat aan kop met achttien punten, Colombia telt 16 punten. Brazilië begint stilaan te vrezen voor het WK in 2026.

Denk jij dat Brazilië zich zal plaatsen voor het WK 2026?

Meest recent

Nood-middenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

34
34
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

58
58
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

55
55
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

27
27
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

144
144
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

96
96
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

107
107
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

102
102
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

142
142
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

213
213
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

49
49
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

231
231
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

510
510
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

178
178
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

391
391
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

92
92
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

137
137
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

144
144
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

370
370
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

65
65
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

261
261
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

185
185
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

380
380
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

78
78
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

207
207

Meer sportnieuws