Ex-Genkie frustreert Argentinië, WK in gevaar voor Brazilië

door
Ex-Genkie frustreert Argentinië, WK in gevaar voor Brazilië

Wereldkampioen Argentinië en Brazilië werkten belangrijke WK-kwalificatiewedstrijden af. Beide voetballanden bleven gefrustreerd achter. Vooral De Gouden Kanaries zitten met hun handen in het haar.

Brazilië begon nochtans met een zes op zes in de WK-kwalificatiepoule van Zuid-Amerika, maar vervolgens verloor het vier van de vijf keer. Paraguay zette Brazilië opzij met 1-0. Argentinië verloor dan weer met 2-1 van een JPL-getint Colombia. 

LEES OOK: Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Geen WK?

Brazilië ging met het kleinste verschil onderuit na een doelpunt van Diego Gomez. De Real Madrid-aanval van Rodrygo, Endrick en Vincius Junior konden geen vuist meer maken en daardoor bleef het verweesd achter met tien punten na acht speeldagen. Daarmee staat Brazilië pas op een vijfde plek en de top zes plaatst zich rechtstreeks voor het WK. Venezuela (10pt) en Paraguay en Bolivia (9pt) sluipen dichterbij.

Bij het duel tussen Colombia en Argentinië stonden enkele oude bekenden tussen de lijnen. Jhon Lucumi en Daniel Munoz, beiden ex-KRC Genk- speelden de gehele wedstrijd. Vooral die laatste had een belangrijke rol. Mosquera bracht Colombia op voorsprong, maar Nicolas Gonzalez maakte na rust gelijk. Na een uur spelen beging Nicolas Otamendi een strafschopfout op ex-Genkie Munoz. Sterspeler James Rodriguez faalde niet en bezorgde Colombia zo de winst.

Vervolgens kookten de potjes ferm over bij Argentinië. Onder meer veelbesproken doelman Emiliano Martinez duwde een camera weg. De wereldkampioen verloor zo een tweede keer, maar ligt nog op koers om zich rechtstreeks te plaatsen voor het WK in de Verenigde Staten en Canada. Het staat aan kop met achttien punten, Colombia telt 16 punten. Brazilië begint stilaan te vrezen voor het WK in 2026.

Denk jij dat Brazilië zich zal plaatsen voor het WK 2026?

Meest recent

Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

0
0
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

64
64
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

138
138
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

24
24
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

110
110
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

49
49
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

110
110
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

143
143
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

366
366
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

61
61
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

117
117
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

40
40
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

122
122
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

132
132
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

243
243
Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Club Brugge werkte zopas in de Youth League de match af tegen Sporting CP.  Blauw-Zwart heeft ...

76
76
Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

121
121
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

178
178
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

88
88
Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

133
133
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

271
271
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

244
244
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

143
143
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

271
271
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

183
183

Meer sportnieuws