Ex-Genkie frustreert Argentinië, WK in gevaar voor Brazilië

205 stemmen
Ex-Genkie frustreert Argentinië, WK in gevaar voor Brazilië

Wereldkampioen Argentinië en Brazilië werkten belangrijke WK-kwalificatiewedstrijden af. Beide voetballanden bleven gefrustreerd achter. Vooral De Gouden Kanaries zitten met hun handen in het haar.

Brazilië begon nochtans met een zes op zes in de WK-kwalificatiepoule van Zuid-Amerika, maar vervolgens verloor het vier van de vijf keer. Paraguay zette Brazilië opzij met 1-0. Argentinië verloor dan weer met 2-1 van een JPL-getint Colombia. 

LEES OOK: 'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Geen WK?

Brazilië ging met het kleinste verschil onderuit na een doelpunt van Diego Gomez. De Real Madrid-aanval van Rodrygo, Endrick en Vincius Junior konden geen vuist meer maken en daardoor bleef het verweesd achter met tien punten na acht speeldagen. Daarmee staat Brazilië pas op een vijfde plek en de top zes plaatst zich rechtstreeks voor het WK. Venezuela (10pt) en Paraguay en Bolivia (9pt) sluipen dichterbij.

Bij het duel tussen Colombia en Argentinië stonden enkele oude bekenden tussen de lijnen. Jhon Lucumi en Daniel Munoz, beiden ex-KRC Genk- speelden de gehele wedstrijd. Vooral die laatste had een belangrijke rol. Mosquera bracht Colombia op voorsprong, maar Nicolas Gonzalez maakte na rust gelijk. Na een uur spelen beging Nicolas Otamendi een strafschopfout op ex-Genkie Munoz. Sterspeler James Rodriguez faalde niet en bezorgde Colombia zo de winst.

Vervolgens kookten de potjes ferm over bij Argentinië. Onder meer veelbesproken doelman Emiliano Martinez duwde een camera weg. De wereldkampioen verloor zo een tweede keer, maar ligt nog op koers om zich rechtstreeks te plaatsen voor het WK in de Verenigde Staten en Canada. Het staat aan kop met achttien punten, Colombia telt 16 punten. Brazilië begint stilaan te vrezen voor het WK in 2026.

Denk jij dat Brazilië zich zal plaatsen voor het WK 2026?

Meest recent

Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

68
68
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

91
91
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

35
35
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

411
411
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

99
99
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

195
195
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

356
356
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

114
114
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

82
82
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

511
511
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

202
202
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

471
471
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

383
383
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

167
167
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

707
707
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

217
217
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

602
602
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

158
158
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

845
845
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

273
273
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

1010
1010
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

547
547
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

219
219
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

405
405
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1605
1605

Meer sportnieuws