Wéér stadionprobleem in JPL: "Moeten kosten drukken"

door
Wéér stadionprobleem in JPL:

In België is het o zo moeilijk om een nieuw stadion te bouwen. Vraag dat maar aan Club Brugge. Sporting Charleroi gaat zijn stadionplannen ook wat aanpassen. Dat liet eigenaar David Helmer weten.

Charleroi herbekijkt stadionplannen

Charleroi wil in het seizoen 2026/207 in het nieuwe stadion, dat plaats zal bieden aan meer dan 20.000 plaatsen, spelen. Maar Helmer laat weten dat het dossier toch een plotse wending kent.

"Wat het toekomstige stadion betreft, nemen we de tijd die nodig is om tot een financieel haalbare overeenkomst te komen. Ook evalueren we samen met de architecten de bouwplannen opnieuw, om waar mogelijk de kosten te drukken”, verklaart hij via de clubkanalen. 

Kosten drukken

"Stijgende rentetarieven en bouwkosten van de afgelopen jaren hebben het budget van het stadion aanzienlijk verhoogd. Het bestuur heeft het vaste voornemen om dit project binnen een redelijk budget te realiseren. Ik realiseer me dat dit langer duurt dan verwacht en ik begrijp de fans misschien gefrustreerd raken”, gaat hij verder.

"Het is echter mijn verantwoordelijkheid dat het bestuur een dergelijk project valideert binnen een realistisch en haalbaar budget voor de club. Bovendien zou ik willen herhalen dat deze begrotingsplannen voor het nieuwe stadion op geen enkele manier invloed hebben op de managementbegroting van de club, inclusief de enveloppe voor transfers”, liet hij nog weten.

POLL: Zal het stadion in 2026-2027 klaar zijn?

Meest recent

OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

1
1
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

15
15
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

88
88
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

103
103
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

97
97
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

205
205
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

111
111
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

116
116
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

157
157
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

278
278
'Antwerp all-in: Ulderink neemt risico tegen Anderlecht'

Na de fraaie vier op zes tegen KRC Genk barst Antwerp plots weer van het vertrouwen. Een lijn die ...

165
165
Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

271
271
'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

123
123
'Kassa kassa in Genk: toptransfer in stroomversnelling'

Na nagenoeg een heel seizoen op kop te hebben gestaan is KRC Genk plots op achtervolgen aangewezen ...

409
409
'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

234
234
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

712
712
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

244
244
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

67
67
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

539
539
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

119
119

Meer sportnieuws