Tedesco nog voor WK-kwalificaties weg als bondscoach?

door
Tedesco nog voor WK-kwalificaties weg als bondscoach?

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd om door hun eerste serieuze test in de Nations League te raken, want in Frankrijk werd maandagavond roemloos met 2-0 verloren. Een goede start kon niet verzilverd worden en daarna zakten de Belgen weg, waarop ze helemaal overklast werden.

Na de nederlaag leek er toch een etterbuil te barsten in het Belgische kamp, met onder meer harde woorden van Kevin De Bruyne voor zijn ploegmaats. Ook bondscoach Domenico Tedesco komt alsmaar meer onder vuur te liggen. Na een zeer teleurstellend EK slaagde hij er nog niet in om de Duivels weer echt fris te laten voetballen.

LEES OOK: Garcia opgelet: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Tedesco krijgt nog enkele maanden respijt

Er begint stilaan her en der al gespeculeerd te worden over een mogelijk ontslag en over wie Tedesco in dat geval zou moeten komen opvolgen. Journalist Vincent Langendries denkt dat een ontslag echter nog niet voor meteen zal zijn.

"Het eerste punt is dat ik denk dat Tedesco nog de steun heeft van een groot deel van de kleedkamer. Het tweede punt is dat zijn contract net voor het EK verlengd werd tot na het WK 2026. Dat verbreken kost geld en dat heeft de voetbalbond op dit moment niet", stelt hij immers vast bij RTBF.

Ontslag voor start WK-kwalificaties in maart?

Tegelijkt denkt Langendries echter dat het rijk van de bondscoach toch vrij snel uit zou kunnen zijn. "Ik zou zeggen dat Tedesco nog minstens tot maart, wanneer de WK-kwalificaties van start gaan, krediet zal hebben. Maar er komt ook een nieuwe CEO bij de bond en die zou zijn zegje kunnen doen. Het is dus niet zeker dat Tedesco er voor de kwalificatiecampagne nog zal zijn."

Veel zal wellicht afhangen van de manier waarop de Duivels zich presenteren in oktober. Dan wachten hen opnieuw twee loodzware opdrachten in de Nations League met wedstrijden in Italië en thuis tegen Frankrijk. Als dan zowel de resultaten als het spelniveau weer tegenvallen, dan zal het wellicht heet worden onder de voeten van Tedesco.

Moeten de Rode Duivels met Tedesco beginnen aan de kwalificaties voor het WK?

Meest recent

Garcia opgelet: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

12
12
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

175
175
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

171
171
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

84
84
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

24
24
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

33
33
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

119
119
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

128
128
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

422
422
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

98
98
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

185
185
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

40
40
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

137
137
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

140
140
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

323
323
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

133
133
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

92
92
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

382
382
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

155
155
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

165
165
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

341
341
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

469
469
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

149
149
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120

Meer sportnieuws