Tedesco nog voor WK-kwalificaties weg als bondscoach?

439 stemmen
Tedesco nog voor WK-kwalificaties weg als bondscoach?

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd om door hun eerste serieuze test in de Nations League te raken, want in Frankrijk werd maandagavond roemloos met 2-0 verloren. Een goede start kon niet verzilverd worden en daarna zakten de Belgen weg, waarop ze helemaal overklast werden.

Na de nederlaag leek er toch een etterbuil te barsten in het Belgische kamp, met onder meer harde woorden van Kevin De Bruyne voor zijn ploegmaats. Ook bondscoach Domenico Tedesco komt alsmaar meer onder vuur te liggen. Na een zeer teleurstellend EK slaagde hij er nog niet in om de Duivels weer echt fris te laten voetballen.

LEES OOK: België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

Tedesco krijgt nog enkele maanden respijt

Er begint stilaan her en der al gespeculeerd te worden over een mogelijk ontslag en over wie Tedesco in dat geval zou moeten komen opvolgen. Journalist Vincent Langendries denkt dat een ontslag echter nog niet voor meteen zal zijn.

"Het eerste punt is dat ik denk dat Tedesco nog de steun heeft van een groot deel van de kleedkamer. Het tweede punt is dat zijn contract net voor het EK verlengd werd tot na het WK 2026. Dat verbreken kost geld en dat heeft de voetbalbond op dit moment niet", stelt hij immers vast bij RTBF.

Ontslag voor start WK-kwalificaties in maart?

Tegelijkt denkt Langendries echter dat het rijk van de bondscoach toch vrij snel uit zou kunnen zijn. "Ik zou zeggen dat Tedesco nog minstens tot maart, wanneer de WK-kwalificaties van start gaan, krediet zal hebben. Maar er komt ook een nieuwe CEO bij de bond en die zou zijn zegje kunnen doen. Het is dus niet zeker dat Tedesco er voor de kwalificatiecampagne nog zal zijn."

Veel zal wellicht afhangen van de manier waarop de Duivels zich presenteren in oktober. Dan wachten hen opnieuw twee loodzware opdrachten in de Nations League met wedstrijden in Italië en thuis tegen Frankrijk. Als dan zowel de resultaten als het spelniveau weer tegenvallen, dan zal het wellicht heet worden onder de voeten van Tedesco.

Moeten de Rode Duivels met Tedesco beginnen aan de kwalificaties voor het WK?

Meest recent

België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

35
35
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

33
33
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

100
100
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

195
195
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

186
186
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

144
144
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

18
18
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

25
25
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

99
99
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

23
23
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

128
128
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

152
152
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

644
644
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

190
190
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

116
116
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

62
62
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

387
387
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

345
345
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

844
844
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

151
151
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

547
547
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

144
144
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

170
170
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

762
762

Meer sportnieuws