'KRC Genk klaar voor drama: gaat De Condé te ver?'

830
'KRC Genk klaar voor drama: gaat De Condé te ver?'

Mujaid Sadick kende vorig seizoen moeilijke maanden bij KRC Genk, met een rotatiesysteem in de verdediging en weinig speeltijd. Na blessures bij zijn concurrenten greep hij zijn kans in een systeem met drie centrale verdedigers, waarin hij zich thuis voelde. Dimitri de Condé, bekend om zijn strikte beleid rond aflopende contracten, startte pas medio juni de gesprekken over een verlenging met Sadick, wiens contract tot juni 2025 loopt.

Ondanks dat er voldoende tijd was, leek een transfer onvermijdelijk, vooral toen Sadick in april aangaf niet te willen speculeren over zijn toekomst. Eind juli droeg Sadick de aanvoerdersband tegen Standard, wat zijn status als blijver bij Genk onderstreepte. De gesprekken over een nieuw contract zijn inmiddels weer opgestart, maar er is nog steeds niets definitief getekend. Ondertussen is de Spanjaard wel al meer dan twee maanden ver in zijn aflopend contract.

LEES OOK: Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

Sadick knokte zich terug in de ploeg

Vorig seizoen kende Mujaid Sadick enkele moeilijke maanden bij KRC Genk. Tijdens de drukke periode voor de winterstop koos toenmalig coach Wouter Vrancken regelmatig voor een rotatiesysteem met zijn drie centrale verdedigers.

In 2024 veranderde dat, toen Vrancken zich vastlegde op vaste centrale defensie. Carlos Cuesta en Mark McKenzie kregen doorgaans de voorkeur, waardoor Sadick vaak op de bank belandde.

Door blessureleed bij zijn ploeggenoten kreeg de Spanjaard echter opnieuw kansen en excelleerde hij in een systeem met drie centrale verdedigers, een formatie waarin hij zich ook bij zijn ex-club Deportivo La Coruna thuis voelde.

Sadick is een fysiek sterke centrale verdediger die doorgaans solide en betrouwbaar speelt. Aan de bal is er nog ruimte voor progressie, en soms kan hij wat log ogen. Ook risicovolle (terugspeel)passes horen bij zijn spel, maar over het algemeen weet hij zijn defensieve taken goed uit te voeren.

Bijtekenen of vertrekken

Dimitri de Condé staat erom bekend geen spelers hun laatste contractjaar te laten ingaan zonder duidelijkheid. In februari waren er echter nog geen gesprekken gestart met Mujaid Sadick, wiens contract bij KRC Genk nog tot juni 2025 loopt.

Hoewel er nog voldoende tijd was, begon de club zich toch voor te bereiden op een oplossing tijdens de zomerse transferperiode – oftewel, een transfer realiseren. Sadick ging in januari zijn laatste contractjaar in, zonder dat er onderhandelingen over een verlenging waren.

Zoals gebruikelijk in de Cegeka Arena betekent dit vaak dat een transfer onvermijdelijk is. "Zelden vertrekt iemand transfervrij bij KRC Genk," schreef Het Laatste Nieuws. Hoewel er ruimte was voor contractonderhandelingen, hield Sadick dit toen nog af.

In april liet hij aan Het Belang van Limburg weten dat hij niet wilde speculeren over zijn toekomst, maar de keuze leek duidelijk: een contractverlenging of een transfer in de zomer.

Pas midden juni eerste gesprekken

Midden juni begonnen KRC Genk en Mujaid Sadick voor het eerst gesprekken over een mogelijke contractverlenging. Hoewel deze onderhandelingen liepen, stond de club ook open voor een eventuele transfer.

Maar tijdens de eerste competitiewedstrijd van het seizoen werd duidelijk dat Sadick zou blijven: hij droeg de aanvoerdersband tegen Standard. Coach Thorsten Fink had vooraf al aangegeven dat de band zou gaan naar een speler die zeker bij de club zou blijven.

Sadick reageerde diplomatisch: “Dat is op dit moment niet aan de orde”, zei de Spanjaard toen over zijn toekomst.

“De trainer benoemde mij tot kapitein. Uiteraard ben ik daar trots op en accepteer ik zijn keuze, maar ik probeer mijn ploeg altijd te steunen en vooruit te stuwen waar mogelijk” voegde hij er nog aan toe, met de gebruikelijke sportieve clichés.

Contractverlenging is (eindelijk) in de maak?

Begin augustus meldde Het Laatste Nieuws dat KRC Genk graag verder wil met Mujaid Sadick, maar dat de verdediger zelf nog afwachtte. Hij stond open voor een mogelijke terugkeer naar Spanje, waarbij Valencia kortstondig in beeld kwam.

Die interesse bleek echter niet concreet te zijn; Sadick was enkel een optie voor Los Che als er een verdediger zou vertrekken. Toen dit niet gebeurde, werd al snel duidelijk dat Sadick bij Genk zou blijven.

Volgens Het Belang van Limburg zijn de gesprekken over een nieuwe overeenkomst inmiddels weer opgestart, nadat er medio juni al een eerste verkennend gesprek had plaatsgevonden.

Het lijkt er dus op dat een verlenging (eindelijk) in de maak is, maar zolang er niets getekend is …

Moest Sadick verkocht worden in de zomermercato?

Meest recent

Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

2
2
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

40
40
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

27
27
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

142
142
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

98
98
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

105
105
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

75
75
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

14
14
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

38
38
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

105
105
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

58
58
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

37
37
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

95
95
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

139
139
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

331
331
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

117
117
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

83
83
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

209
209
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

52
52
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

199
199
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

761
761
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

70
70
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

104
104
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

79
79
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

77
77

Meer sportnieuws