'KRC Genk klaar voor drama: gaat De Condé te ver?'

door
'KRC Genk klaar voor drama: gaat De Condé te ver?'

Mujaid Sadick kende vorig seizoen moeilijke maanden bij KRC Genk, met een rotatiesysteem in de verdediging en weinig speeltijd. Na blessures bij zijn concurrenten greep hij zijn kans in een systeem met drie centrale verdedigers, waarin hij zich thuis voelde. Dimitri de Condé, bekend om zijn strikte beleid rond aflopende contracten, startte pas medio juni de gesprekken over een verlenging met Sadick, wiens contract tot juni 2025 loopt.

Ondanks dat er voldoende tijd was, leek een transfer onvermijdelijk, vooral toen Sadick in april aangaf niet te willen speculeren over zijn toekomst. Eind juli droeg Sadick de aanvoerdersband tegen Standard, wat zijn status als blijver bij Genk onderstreepte. De gesprekken over een nieuw contract zijn inmiddels weer opgestart, maar er is nog steeds niets definitief getekend. Ondertussen is de Spanjaard wel al meer dan twee maanden ver in zijn aflopend contract.

LEES OOK: 'Transfervuurwerk Genk: De Condé staat voor titanenjob'

Sadick knokte zich terug in de ploeg

Vorig seizoen kende Mujaid Sadick enkele moeilijke maanden bij KRC Genk. Tijdens de drukke periode voor de winterstop koos toenmalig coach Wouter Vrancken regelmatig voor een rotatiesysteem met zijn drie centrale verdedigers.

In 2024 veranderde dat, toen Vrancken zich vastlegde op vaste centrale defensie. Carlos Cuesta en Mark McKenzie kregen doorgaans de voorkeur, waardoor Sadick vaak op de bank belandde.

Door blessureleed bij zijn ploeggenoten kreeg de Spanjaard echter opnieuw kansen en excelleerde hij in een systeem met drie centrale verdedigers, een formatie waarin hij zich ook bij zijn ex-club Deportivo La Coruna thuis voelde.

Sadick is een fysiek sterke centrale verdediger die doorgaans solide en betrouwbaar speelt. Aan de bal is er nog ruimte voor progressie, en soms kan hij wat log ogen. Ook risicovolle (terugspeel)passes horen bij zijn spel, maar over het algemeen weet hij zijn defensieve taken goed uit te voeren.

Bijtekenen of vertrekken

Dimitri de Condé staat erom bekend geen spelers hun laatste contractjaar te laten ingaan zonder duidelijkheid. In februari waren er echter nog geen gesprekken gestart met Mujaid Sadick, wiens contract bij KRC Genk nog tot juni 2025 loopt.

Hoewel er nog voldoende tijd was, begon de club zich toch voor te bereiden op een oplossing tijdens de zomerse transferperiode – oftewel, een transfer realiseren. Sadick ging in januari zijn laatste contractjaar in, zonder dat er onderhandelingen over een verlenging waren.

Zoals gebruikelijk in de Cegeka Arena betekent dit vaak dat een transfer onvermijdelijk is. "Zelden vertrekt iemand transfervrij bij KRC Genk," schreef Het Laatste Nieuws. Hoewel er ruimte was voor contractonderhandelingen, hield Sadick dit toen nog af.

In april liet hij aan Het Belang van Limburg weten dat hij niet wilde speculeren over zijn toekomst, maar de keuze leek duidelijk: een contractverlenging of een transfer in de zomer.

Pas midden juni eerste gesprekken

Midden juni begonnen KRC Genk en Mujaid Sadick voor het eerst gesprekken over een mogelijke contractverlenging. Hoewel deze onderhandelingen liepen, stond de club ook open voor een eventuele transfer.

Maar tijdens de eerste competitiewedstrijd van het seizoen werd duidelijk dat Sadick zou blijven: hij droeg de aanvoerdersband tegen Standard. Coach Thorsten Fink had vooraf al aangegeven dat de band zou gaan naar een speler die zeker bij de club zou blijven.

Sadick reageerde diplomatisch: “Dat is op dit moment niet aan de orde”, zei de Spanjaard toen over zijn toekomst.

“De trainer benoemde mij tot kapitein. Uiteraard ben ik daar trots op en accepteer ik zijn keuze, maar ik probeer mijn ploeg altijd te steunen en vooruit te stuwen waar mogelijk” voegde hij er nog aan toe, met de gebruikelijke sportieve clichés.

Contractverlenging is (eindelijk) in de maak?

Begin augustus meldde Het Laatste Nieuws dat KRC Genk graag verder wil met Mujaid Sadick, maar dat de verdediger zelf nog afwachtte. Hij stond open voor een mogelijke terugkeer naar Spanje, waarbij Valencia kortstondig in beeld kwam.

Die interesse bleek echter niet concreet te zijn; Sadick was enkel een optie voor Los Che als er een verdediger zou vertrekken. Toen dit niet gebeurde, werd al snel duidelijk dat Sadick bij Genk zou blijven.

Volgens Het Belang van Limburg zijn de gesprekken over een nieuwe overeenkomst inmiddels weer opgestart, nadat er medio juni al een eerste verkennend gesprek had plaatsgevonden.

Het lijkt er dus op dat een verlenging (eindelijk) in de maak is, maar zolang er niets getekend is

Moest Sadick verkocht worden in de zomermercato?

Meest recent

Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

0
0
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

41
41
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

29
29
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

27
27
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

128
128
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

29
29
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

52
52
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

228
228
'Rode Duivel op de sukkel en moet na één jaar alweer weg'

De voorbije jaren kregen heel wat spelers hun kans bij de Rode Duivels, want sinds het WK 2022 wordt ...

41
41
Mourinho terug naar Real Madrid? Special One reageert

José Mourinho is momenteel trainer van Benfica, maar de kans bestaat dat hij na het seizoen ...

74
74
'Union verliest sterkhouder: Premier League lonkt'

In de voorbije seizoenen maakte Union al indruk door een beker en een titel te pakken, maar dit ...

50
50
Beerschot-fans komen met uitleg voor Nainggolan-incident

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden van maandagavond blijft nog stevig nazinderen. De ...

171
171
Engeland wild van Duivel: "Beste transfer van het seizoen"

De Premier League en Rode Duivels, dat bleek de voorbije jaren regelmatig een geslaagd huwelijk. Ook ...

218
218
'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Er is de voorbije jaren al heel wat veranderd in de mondiale voetbalwereld. De FIFA voert immers de ...

134
134
Nieuwe generatie NXT: Club slaat dubbelslag

Club Brugge zette de laatste jaren grote stappen met zijn jeugdopleiding. Alsmaar meer spelers halen ...

141
141
Penders doet monden openvallen en is Europese primus

Met Thibaut Courtois beschikken de Rode Duivels momenteel over misschien wel de beste doelman ter ...

59
59
Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

43
43
Antwerp ontdekt eindelijk nieuwe parel: reden onthuld

Bij Antwerp maken ze van de Europe Play-Off gebruik om ook enkele jonge talenten hun kans te geven. ...

121
121
'Man Utd heeft wenslijst klaar: minstens één Rode Duivel'

Voor de titel meestrijden lukte dit seizoen nog niet, maar na enkele magere seizoenen slaagde ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

189
189
Club-man in vorm Vetlesen gooit grote droom op tafel

Hugo Vetlesen zit in bloedvorm bij Club Brugge. De Noor is normaal gezien een reservespeler bij ...

156
156
Kompany briest na spektakelstuk: arbitrage weer afgemaakt

Vincent Kompany en de arbitrage in Europa, het is dit seizoen geen goed huwelijk. De oefenmeester ...

163
163
KBVB krijgt ferme miljoenenopsteker vlak voor WK

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ...

51
51
'Anderlecht geeft flop alsnog een nieuwe kans'

Bij RSC Anderlecht gaan er komende zomer de nodige transfers afgerond worden. Bepaalde media ...

323
323
Vandenbempt: "Eén van de waanzinnigste matchen ooit"

PSG-Bayern München was een geweldige pot voetbal. De Parijzenaars wonnen met 5-4 en het was de ...

109
109

Meer sportnieuws