'KRC Genk klaar voor drama: gaat De Condé te ver?'

door
'KRC Genk klaar voor drama: gaat De Condé te ver?'

Mujaid Sadick kende vorig seizoen moeilijke maanden bij KRC Genk, met een rotatiesysteem in de verdediging en weinig speeltijd. Na blessures bij zijn concurrenten greep hij zijn kans in een systeem met drie centrale verdedigers, waarin hij zich thuis voelde. Dimitri de Condé, bekend om zijn strikte beleid rond aflopende contracten, startte pas medio juni de gesprekken over een verlenging met Sadick, wiens contract tot juni 2025 loopt.

Ondanks dat er voldoende tijd was, leek een transfer onvermijdelijk, vooral toen Sadick in april aangaf niet te willen speculeren over zijn toekomst. Eind juli droeg Sadick de aanvoerdersband tegen Standard, wat zijn status als blijver bij Genk onderstreepte. De gesprekken over een nieuw contract zijn inmiddels weer opgestart, maar er is nog steeds niets definitief getekend. Ondertussen is de Spanjaard wel al meer dan twee maanden ver in zijn aflopend contract.

LEES OOK: 'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

Sadick knokte zich terug in de ploeg

Vorig seizoen kende Mujaid Sadick enkele moeilijke maanden bij KRC Genk. Tijdens de drukke periode voor de winterstop koos toenmalig coach Wouter Vrancken regelmatig voor een rotatiesysteem met zijn drie centrale verdedigers.

In 2024 veranderde dat, toen Vrancken zich vastlegde op vaste centrale defensie. Carlos Cuesta en Mark McKenzie kregen doorgaans de voorkeur, waardoor Sadick vaak op de bank belandde.

Door blessureleed bij zijn ploeggenoten kreeg de Spanjaard echter opnieuw kansen en excelleerde hij in een systeem met drie centrale verdedigers, een formatie waarin hij zich ook bij zijn ex-club Deportivo La Coruna thuis voelde.

Sadick is een fysiek sterke centrale verdediger die doorgaans solide en betrouwbaar speelt. Aan de bal is er nog ruimte voor progressie, en soms kan hij wat log ogen. Ook risicovolle (terugspeel)passes horen bij zijn spel, maar over het algemeen weet hij zijn defensieve taken goed uit te voeren.

Bijtekenen of vertrekken

Dimitri de Condé staat erom bekend geen spelers hun laatste contractjaar te laten ingaan zonder duidelijkheid. In februari waren er echter nog geen gesprekken gestart met Mujaid Sadick, wiens contract bij KRC Genk nog tot juni 2025 loopt.

Hoewel er nog voldoende tijd was, begon de club zich toch voor te bereiden op een oplossing tijdens de zomerse transferperiode – oftewel, een transfer realiseren. Sadick ging in januari zijn laatste contractjaar in, zonder dat er onderhandelingen over een verlenging waren.

Zoals gebruikelijk in de Cegeka Arena betekent dit vaak dat een transfer onvermijdelijk is. "Zelden vertrekt iemand transfervrij bij KRC Genk," schreef Het Laatste Nieuws. Hoewel er ruimte was voor contractonderhandelingen, hield Sadick dit toen nog af.

In april liet hij aan Het Belang van Limburg weten dat hij niet wilde speculeren over zijn toekomst, maar de keuze leek duidelijk: een contractverlenging of een transfer in de zomer.

Pas midden juni eerste gesprekken

Midden juni begonnen KRC Genk en Mujaid Sadick voor het eerst gesprekken over een mogelijke contractverlenging. Hoewel deze onderhandelingen liepen, stond de club ook open voor een eventuele transfer.

Maar tijdens de eerste competitiewedstrijd van het seizoen werd duidelijk dat Sadick zou blijven: hij droeg de aanvoerdersband tegen Standard. Coach Thorsten Fink had vooraf al aangegeven dat de band zou gaan naar een speler die zeker bij de club zou blijven.

Sadick reageerde diplomatisch: “Dat is op dit moment niet aan de orde”, zei de Spanjaard toen over zijn toekomst.

“De trainer benoemde mij tot kapitein. Uiteraard ben ik daar trots op en accepteer ik zijn keuze, maar ik probeer mijn ploeg altijd te steunen en vooruit te stuwen waar mogelijk” voegde hij er nog aan toe, met de gebruikelijke sportieve clichés.

Contractverlenging is (eindelijk) in de maak?

Begin augustus meldde Het Laatste Nieuws dat KRC Genk graag verder wil met Mujaid Sadick, maar dat de verdediger zelf nog afwachtte. Hij stond open voor een mogelijke terugkeer naar Spanje, waarbij Valencia kortstondig in beeld kwam.

Die interesse bleek echter niet concreet te zijn; Sadick was enkel een optie voor Los Che als er een verdediger zou vertrekken. Toen dit niet gebeurde, werd al snel duidelijk dat Sadick bij Genk zou blijven.

Volgens Het Belang van Limburg zijn de gesprekken over een nieuwe overeenkomst inmiddels weer opgestart, nadat er medio juni al een eerste verkennend gesprek had plaatsgevonden.

Het lijkt er dus op dat een verlenging (eindelijk) in de maak is, maar zolang er niets getekend is

Moest Sadick verkocht worden in de zomermercato?

Meest recent

Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

2
2
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

56
56
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

145
145
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

168
168
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

429
429
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

167
167
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

125
125
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

397
397
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

491
491
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

77
77
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

249
249
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

203
203
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

126
126
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

208
208
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

86
86
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

527
527
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

125
125
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

155
155
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

291
291
Anderlecht dé grote winnaar: slordig Union onderuit in derby

RSC Anderlecht heeft zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond aan de top van de Jupiler ...

332
332
Druk op Hayen stijgt: verklaring voor opvallende opstelling

Club Brugge zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Na de Europese nederlaag op Sporting ...

565
565
Arsenal niet onklopbaar: tienkoppig Chelsea pakt cruciaal punt

In de Premier League is leider Arsenal FC er niet in geslaagd om nog wat verder uit te lopen. In de ...

36
36
Supporters Anderlecht vervloeken arbitrage: "Schandalig!"

Sinds de grote terugkeer van Union SG op het hoogste niveau, kon RSC Anderlecht zijn Brusselse ...

512
512
Vanaken sakkert: "Waren tien keer beter dan Antwerp"

Club Brugge heeft één van zijn minste weken van het seizoen tot dusver achter de rug. ...

245
245
4 op 42 - bodem bereikt voor kwakkelend Club Nxt

Het gaat van kwaad naar erger met Club Nxt in de Challenger Pro League. De beloften van Club Brugge ...

180
180

Meer sportnieuws