'KRC Genk klaar voor drama: gaat De Condé te ver?'

830
'KRC Genk klaar voor drama: gaat De Condé te ver?'

Mujaid Sadick kende vorig seizoen moeilijke maanden bij KRC Genk, met een rotatiesysteem in de verdediging en weinig speeltijd. Na blessures bij zijn concurrenten greep hij zijn kans in een systeem met drie centrale verdedigers, waarin hij zich thuis voelde. Dimitri de Condé, bekend om zijn strikte beleid rond aflopende contracten, startte pas medio juni de gesprekken over een verlenging met Sadick, wiens contract tot juni 2025 loopt.

Ondanks dat er voldoende tijd was, leek een transfer onvermijdelijk, vooral toen Sadick in april aangaf niet te willen speculeren over zijn toekomst. Eind juli droeg Sadick de aanvoerdersband tegen Standard, wat zijn status als blijver bij Genk onderstreepte. De gesprekken over een nieuw contract zijn inmiddels weer opgestart, maar er is nog steeds niets definitief getekend. Ondertussen is de Spanjaard wel al meer dan twee maanden ver in zijn aflopend contract.

LEES OOK: Tresoldi, Seys en Brughmans figureren in zeer straffe lijst

Sadick knokte zich terug in de ploeg

Vorig seizoen kende Mujaid Sadick enkele moeilijke maanden bij KRC Genk. Tijdens de drukke periode voor de winterstop koos toenmalig coach Wouter Vrancken regelmatig voor een rotatiesysteem met zijn drie centrale verdedigers.

In 2024 veranderde dat, toen Vrancken zich vastlegde op vaste centrale defensie. Carlos Cuesta en Mark McKenzie kregen doorgaans de voorkeur, waardoor Sadick vaak op de bank belandde.

Door blessureleed bij zijn ploeggenoten kreeg de Spanjaard echter opnieuw kansen en excelleerde hij in een systeem met drie centrale verdedigers, een formatie waarin hij zich ook bij zijn ex-club Deportivo La Coruna thuis voelde.

Sadick is een fysiek sterke centrale verdediger die doorgaans solide en betrouwbaar speelt. Aan de bal is er nog ruimte voor progressie, en soms kan hij wat log ogen. Ook risicovolle (terugspeel)passes horen bij zijn spel, maar over het algemeen weet hij zijn defensieve taken goed uit te voeren.

Bijtekenen of vertrekken

Dimitri de Condé staat erom bekend geen spelers hun laatste contractjaar te laten ingaan zonder duidelijkheid. In februari waren er echter nog geen gesprekken gestart met Mujaid Sadick, wiens contract bij KRC Genk nog tot juni 2025 loopt.

Hoewel er nog voldoende tijd was, begon de club zich toch voor te bereiden op een oplossing tijdens de zomerse transferperiode – oftewel, een transfer realiseren. Sadick ging in januari zijn laatste contractjaar in, zonder dat er onderhandelingen over een verlenging waren.

Zoals gebruikelijk in de Cegeka Arena betekent dit vaak dat een transfer onvermijdelijk is. "Zelden vertrekt iemand transfervrij bij KRC Genk," schreef Het Laatste Nieuws. Hoewel er ruimte was voor contractonderhandelingen, hield Sadick dit toen nog af.

In april liet hij aan Het Belang van Limburg weten dat hij niet wilde speculeren over zijn toekomst, maar de keuze leek duidelijk: een contractverlenging of een transfer in de zomer.

Pas midden juni eerste gesprekken

Midden juni begonnen KRC Genk en Mujaid Sadick voor het eerst gesprekken over een mogelijke contractverlenging. Hoewel deze onderhandelingen liepen, stond de club ook open voor een eventuele transfer.

Maar tijdens de eerste competitiewedstrijd van het seizoen werd duidelijk dat Sadick zou blijven: hij droeg de aanvoerdersband tegen Standard. Coach Thorsten Fink had vooraf al aangegeven dat de band zou gaan naar een speler die zeker bij de club zou blijven.

Sadick reageerde diplomatisch: “Dat is op dit moment niet aan de orde”, zei de Spanjaard toen over zijn toekomst.

“De trainer benoemde mij tot kapitein. Uiteraard ben ik daar trots op en accepteer ik zijn keuze, maar ik probeer mijn ploeg altijd te steunen en vooruit te stuwen waar mogelijk” voegde hij er nog aan toe, met de gebruikelijke sportieve clichés.

Contractverlenging is (eindelijk) in de maak?

Begin augustus meldde Het Laatste Nieuws dat KRC Genk graag verder wil met Mujaid Sadick, maar dat de verdediger zelf nog afwachtte. Hij stond open voor een mogelijke terugkeer naar Spanje, waarbij Valencia kortstondig in beeld kwam.

Die interesse bleek echter niet concreet te zijn; Sadick was enkel een optie voor Los Che als er een verdediger zou vertrekken. Toen dit niet gebeurde, werd al snel duidelijk dat Sadick bij Genk zou blijven.

Volgens Het Belang van Limburg zijn de gesprekken over een nieuwe overeenkomst inmiddels weer opgestart, nadat er medio juni al een eerste verkennend gesprek had plaatsgevonden.

Het lijkt er dus op dat een verlenging (eindelijk) in de maak is, maar zolang er niets getekend is …

Moest Sadick verkocht worden in de zomermercato?

Meest recent

L'Equipe ziet grote held bij Club; ook twee keer 4 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal indruk gemaakt in de Champions League. Ondanks een vrij ...

171
171
Pakkend! Alderweireld bejubelt Club-uitblinker live op TV

Club Brugge heeft woensdag weer een uitstekend resultaat neergezet in de Champions League en won met ...

310
310
UCL: Bayern geeft topzege weg, Vandevoordt in de fout tegen Courtois

In Champions League is Bayern München er niet in geslaagd om dé topaffiche van de avond ...

33
33
6 op 9! Club wervelt ook voorbij Lens in Champions League

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een grote stap gezet richting de volgende fase van de ...

95
95
"Onaanvaardbaar" - analisten spreken schande bij Club-Lens

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

156
156
Job Vitor Bruno in gevaar? Anderlecht-kleedkamer duidelijk

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

201
201
Vanaken redt stroef Club Brugge: zondebok krijgt volle laag

Amper een week na de enorme stunt op Internazionale, moest Club Brugge opnieuw aan de bak in de ...

167
167
Club-Lens stilgelegd: Franse 'supporters' zwaar over de schreef

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen RC Lens. Maar na een klein ...

141
141
'Haaland on the move: entourage heeft uitgesproken voorkeur'

Volgens de laatste berichten moet Manchester City wel degelijk rekening houden met degradatie als ...

95
95
UCL: Afgang Lammens en Tielemans, ook Ngoy krijgt klappen

Voorlopig geen goede avond voor de Belgen in de Champions League. Senne Lammens en Youri Tielemans ...

49
49
Club favoriet tegen Lens? Ervaringsdeskundige geeft percentage

Club Brugge wordt door de meeste waarnemers getipt als favoriet voor het Champions League-duel van ...

425
425
Leko zorgt voor twee verrassingen, Hazard start bij Lens

Club Brugge stuntte vorige week in de Champions League door met 3-4 te gaan winnen op het veld van ...

81
81
De Mil slaat terug op kritiek na bekeruitschakeling

Dit seizoen was tot dusver een grote goednieuwsshow geweest voor AA Gent, want het gaat aan de ...

128
128
'Club stuurt grootmachten glasheldere Tresoldi-boodschap'

Club Brugge komt om 21u weer in actie in de Champions League en dat wordt een nieuwe kans voor ...

107
107
STVV als door wesp gestoken: "Dat moet ons motiveren"

STVV nam vorige week een droomstart in de league phase van de Conference League, want het boekte ...

38
38
Essevee pakt uit en legt weer jong talent vast

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar is de laatste weken wat weggezakt met ...

29
29
Opvallend: 'ruzie' bij Jagiellonia na Anderlecht-vraag

Anderlecht moet zich donderdag zien te herpakken na een zwarte week door zijn eerste punten in de ...

134
134
Duitsland is klaar met Kompany: 5 snoeiharde uithalen

In Duitsland is de toon rond Vincent Kompany plots helemaal omgeslagen. Kranten, analisten en ...

522
522
'Raskin maakt wintertransfer naar CL-club'

Vorige zomer bleef Nicolas Raskin tot veler verbazing bij Rangers. De verwachting was nochtans dat ...

130
130
Beichler kondigt 'nieuw' KV Kortrijk aan

Vrijdagavond wordt de negende speeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. Dat gebeurt meteen met ...

228
228
Club NXT geeft goede voorbeeld met zege in Youth League

Om 21u probeert Club Brugge om tegen RC Lens zijn tweede zege in deze Champions League-campagne te ...

227
227
Union SG staat voor "rare match": "Nog nooit meegemaakt"

Union SG speelt in het stadion van Fortuna Düsseldorf zijn Europees duel tegen Hapoel Be'er ...

78
78
Pakt Ajax wéér uit met een grote transfer?

Ajax heeft Oleksandr Zinchenko opnieuw met open armen ontvangen. De Oekraïense international ...

57
57
Club grote favoriet tegen Lens: statistiek spreekt boekdelen

Club Brugge neemt het vanavond op tegen RC Lens. De Bruggelingen zijn de grote favoriet door hun ...

126
126
Buitenlandse lof voor STVV: "Geen typische Belgische ploeg"

STVV staat voor zijn tweede match in de Conference League. De Limburgers spelen in en tegen FC ...

44
44

Meer sportnieuws