'KRC Genk klaar voor drama: gaat De Condé te ver?'

830
'KRC Genk klaar voor drama: gaat De Condé te ver?'

Mujaid Sadick kende vorig seizoen moeilijke maanden bij KRC Genk, met een rotatiesysteem in de verdediging en weinig speeltijd. Na blessures bij zijn concurrenten greep hij zijn kans in een systeem met drie centrale verdedigers, waarin hij zich thuis voelde. Dimitri de Condé, bekend om zijn strikte beleid rond aflopende contracten, startte pas medio juni de gesprekken over een verlenging met Sadick, wiens contract tot juni 2025 loopt.

Ondanks dat er voldoende tijd was, leek een transfer onvermijdelijk, vooral toen Sadick in april aangaf niet te willen speculeren over zijn toekomst. Eind juli droeg Sadick de aanvoerdersband tegen Standard, wat zijn status als blijver bij Genk onderstreepte. De gesprekken over een nieuw contract zijn inmiddels weer opgestart, maar er is nog steeds niets definitief getekend. Ondertussen is de Spanjaard wel al meer dan twee maanden ver in zijn aflopend contract.

LEES OOK: 'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

Sadick knokte zich terug in de ploeg

Vorig seizoen kende Mujaid Sadick enkele moeilijke maanden bij KRC Genk. Tijdens de drukke periode voor de winterstop koos toenmalig coach Wouter Vrancken regelmatig voor een rotatiesysteem met zijn drie centrale verdedigers.

In 2024 veranderde dat, toen Vrancken zich vastlegde op vaste centrale defensie. Carlos Cuesta en Mark McKenzie kregen doorgaans de voorkeur, waardoor Sadick vaak op de bank belandde.

Door blessureleed bij zijn ploeggenoten kreeg de Spanjaard echter opnieuw kansen en excelleerde hij in een systeem met drie centrale verdedigers, een formatie waarin hij zich ook bij zijn ex-club Deportivo La Coruna thuis voelde.

Sadick is een fysiek sterke centrale verdediger die doorgaans solide en betrouwbaar speelt. Aan de bal is er nog ruimte voor progressie, en soms kan hij wat log ogen. Ook risicovolle (terugspeel)passes horen bij zijn spel, maar over het algemeen weet hij zijn defensieve taken goed uit te voeren.

Bijtekenen of vertrekken

Dimitri de Condé staat erom bekend geen spelers hun laatste contractjaar te laten ingaan zonder duidelijkheid. In februari waren er echter nog geen gesprekken gestart met Mujaid Sadick, wiens contract bij KRC Genk nog tot juni 2025 loopt.

Hoewel er nog voldoende tijd was, begon de club zich toch voor te bereiden op een oplossing tijdens de zomerse transferperiode – oftewel, een transfer realiseren. Sadick ging in januari zijn laatste contractjaar in, zonder dat er onderhandelingen over een verlenging waren.

Zoals gebruikelijk in de Cegeka Arena betekent dit vaak dat een transfer onvermijdelijk is. "Zelden vertrekt iemand transfervrij bij KRC Genk," schreef Het Laatste Nieuws. Hoewel er ruimte was voor contractonderhandelingen, hield Sadick dit toen nog af.

In april liet hij aan Het Belang van Limburg weten dat hij niet wilde speculeren over zijn toekomst, maar de keuze leek duidelijk: een contractverlenging of een transfer in de zomer.

Pas midden juni eerste gesprekken

Midden juni begonnen KRC Genk en Mujaid Sadick voor het eerst gesprekken over een mogelijke contractverlenging. Hoewel deze onderhandelingen liepen, stond de club ook open voor een eventuele transfer.

Maar tijdens de eerste competitiewedstrijd van het seizoen werd duidelijk dat Sadick zou blijven: hij droeg de aanvoerdersband tegen Standard. Coach Thorsten Fink had vooraf al aangegeven dat de band zou gaan naar een speler die zeker bij de club zou blijven.

Sadick reageerde diplomatisch: “Dat is op dit moment niet aan de orde”, zei de Spanjaard toen over zijn toekomst.

“De trainer benoemde mij tot kapitein. Uiteraard ben ik daar trots op en accepteer ik zijn keuze, maar ik probeer mijn ploeg altijd te steunen en vooruit te stuwen waar mogelijk” voegde hij er nog aan toe, met de gebruikelijke sportieve clichés.

Contractverlenging is (eindelijk) in de maak?

Begin augustus meldde Het Laatste Nieuws dat KRC Genk graag verder wil met Mujaid Sadick, maar dat de verdediger zelf nog afwachtte. Hij stond open voor een mogelijke terugkeer naar Spanje, waarbij Valencia kortstondig in beeld kwam.

Die interesse bleek echter niet concreet te zijn; Sadick was enkel een optie voor Los Che als er een verdediger zou vertrekken. Toen dit niet gebeurde, werd al snel duidelijk dat Sadick bij Genk zou blijven.

Volgens Het Belang van Limburg zijn de gesprekken over een nieuwe overeenkomst inmiddels weer opgestart, nadat er medio juni al een eerste verkennend gesprek had plaatsgevonden.

Het lijkt er dus op dat een verlenging (eindelijk) in de maak is, maar zolang er niets getekend is …

Moest Sadick verkocht worden in de zomermercato?

Meest recent

Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

0
0
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

13
13
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

154
154
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

13
13
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

302
302
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

30
30
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

575
575
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

53
53
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

23
23
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

497
497
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

204
204
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

988
988
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

155
155
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

26
26
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

206
206
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

14
14
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

95
95
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

309
309
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

247
247
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

124
124
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

296
296
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

124
124
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

64
64
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

137
137
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

455
455

Meer sportnieuws