'KRC Genk klaar voor drama: gaat De Condé te ver?'

830
'KRC Genk klaar voor drama: gaat De Condé te ver?'

Mujaid Sadick kende vorig seizoen moeilijke maanden bij KRC Genk, met een rotatiesysteem in de verdediging en weinig speeltijd. Na blessures bij zijn concurrenten greep hij zijn kans in een systeem met drie centrale verdedigers, waarin hij zich thuis voelde. Dimitri de Condé, bekend om zijn strikte beleid rond aflopende contracten, startte pas medio juni de gesprekken over een verlenging met Sadick, wiens contract tot juni 2025 loopt.

Ondanks dat er voldoende tijd was, leek een transfer onvermijdelijk, vooral toen Sadick in april aangaf niet te willen speculeren over zijn toekomst. Eind juli droeg Sadick de aanvoerdersband tegen Standard, wat zijn status als blijver bij Genk onderstreepte. De gesprekken over een nieuw contract zijn inmiddels weer opgestart, maar er is nog steeds niets definitief getekend. Ondertussen is de Spanjaard wel al meer dan twee maanden ver in zijn aflopend contract.

LEES OOK: 'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

Sadick knokte zich terug in de ploeg

Vorig seizoen kende Mujaid Sadick enkele moeilijke maanden bij KRC Genk. Tijdens de drukke periode voor de winterstop koos toenmalig coach Wouter Vrancken regelmatig voor een rotatiesysteem met zijn drie centrale verdedigers.

In 2024 veranderde dat, toen Vrancken zich vastlegde op vaste centrale defensie. Carlos Cuesta en Mark McKenzie kregen doorgaans de voorkeur, waardoor Sadick vaak op de bank belandde.

Door blessureleed bij zijn ploeggenoten kreeg de Spanjaard echter opnieuw kansen en excelleerde hij in een systeem met drie centrale verdedigers, een formatie waarin hij zich ook bij zijn ex-club Deportivo La Coruna thuis voelde.

Sadick is een fysiek sterke centrale verdediger die doorgaans solide en betrouwbaar speelt. Aan de bal is er nog ruimte voor progressie, en soms kan hij wat log ogen. Ook risicovolle (terugspeel)passes horen bij zijn spel, maar over het algemeen weet hij zijn defensieve taken goed uit te voeren.

Bijtekenen of vertrekken

Dimitri de Condé staat erom bekend geen spelers hun laatste contractjaar te laten ingaan zonder duidelijkheid. In februari waren er echter nog geen gesprekken gestart met Mujaid Sadick, wiens contract bij KRC Genk nog tot juni 2025 loopt.

Hoewel er nog voldoende tijd was, begon de club zich toch voor te bereiden op een oplossing tijdens de zomerse transferperiode – oftewel, een transfer realiseren. Sadick ging in januari zijn laatste contractjaar in, zonder dat er onderhandelingen over een verlenging waren.

Zoals gebruikelijk in de Cegeka Arena betekent dit vaak dat een transfer onvermijdelijk is. "Zelden vertrekt iemand transfervrij bij KRC Genk," schreef Het Laatste Nieuws. Hoewel er ruimte was voor contractonderhandelingen, hield Sadick dit toen nog af.

In april liet hij aan Het Belang van Limburg weten dat hij niet wilde speculeren over zijn toekomst, maar de keuze leek duidelijk: een contractverlenging of een transfer in de zomer.

Pas midden juni eerste gesprekken

Midden juni begonnen KRC Genk en Mujaid Sadick voor het eerst gesprekken over een mogelijke contractverlenging. Hoewel deze onderhandelingen liepen, stond de club ook open voor een eventuele transfer.

Maar tijdens de eerste competitiewedstrijd van het seizoen werd duidelijk dat Sadick zou blijven: hij droeg de aanvoerdersband tegen Standard. Coach Thorsten Fink had vooraf al aangegeven dat de band zou gaan naar een speler die zeker bij de club zou blijven.

Sadick reageerde diplomatisch: “Dat is op dit moment niet aan de orde”, zei de Spanjaard toen over zijn toekomst.

“De trainer benoemde mij tot kapitein. Uiteraard ben ik daar trots op en accepteer ik zijn keuze, maar ik probeer mijn ploeg altijd te steunen en vooruit te stuwen waar mogelijk” voegde hij er nog aan toe, met de gebruikelijke sportieve clichés.

Contractverlenging is (eindelijk) in de maak?

Begin augustus meldde Het Laatste Nieuws dat KRC Genk graag verder wil met Mujaid Sadick, maar dat de verdediger zelf nog afwachtte. Hij stond open voor een mogelijke terugkeer naar Spanje, waarbij Valencia kortstondig in beeld kwam.

Die interesse bleek echter niet concreet te zijn; Sadick was enkel een optie voor Los Che als er een verdediger zou vertrekken. Toen dit niet gebeurde, werd al snel duidelijk dat Sadick bij Genk zou blijven.

Volgens Het Belang van Limburg zijn de gesprekken over een nieuwe overeenkomst inmiddels weer opgestart, nadat er medio juni al een eerste verkennend gesprek had plaatsgevonden.

Het lijkt er dus op dat een verlenging (eindelijk) in de maak is, maar zolang er niets getekend is …

Moest Sadick verkocht worden in de zomermercato?

Meest recent

Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

18
18
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

33
33
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

76
76
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

164
164
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

103
103
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

186
186
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

213
213
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

150
150
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

34
34
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

56
56
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

132
132
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

245
245
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

42
42
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

128
128
'Clement aast op verrassende transferdeal met Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht boekten ze een 16 op 24 en plaatsten ze zich al voor de groepsfase van de Europa ...

329
329
Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Je kon al lezen dat Mihajlo Cvetkovic volgens onderzoeksbureau CIES de duurste tiener is in de ...

232
232
Thorsten Fink moet op zoek naar nieuwe club

Voor Thorsten Fink is het avontuur in Turkije tot zijn einde gekomen. De Duitse coach, die in ...

266
266
Vandenbempt geeft Leko gelijk: "Moeten we dringend weer vanaf"

Club Brugge leeft tussen hoop en vrees toe naar de belangrijke Champions League-wedstrijd op het ...

202
202
Ronaldo houdt voet bij stuk: "Ik ben de beste aller tijden"

De voorbije weken kwam Cristiano Ronaldo zwaar onder vuur te liggen. Dat kwam doordat hij halfweg ...

133
133
Vítor Bruno zwaar onder vuur: zelfs zege volstaat niet

Anderlecht heeft afgelopen weekend de aansluiting met de top vier gehouden dankzij een zege op het ...

176
176
Nieuwe rol De Bruyne: "Zo kan hij carrière verlengen"

Enkele Rode Duivels zijn er vorig weekend in geslaagd om een uitblinkersrol op te eisen. Dat was ...

75
75
'Naast Forbs nog zeer verrassende aanwezige bij Club'

Voor Club Brugge breken er zeer drukke weken aan, want in drie van de vier komende weken wacht een ...

368
368
'Witte rook: Courtois kent zijn club voor volgend seizoen'

De Rode Duivels moesten het de voorbije weken in de Nations League zien te stellen zonder Thibaut ...

484
484
Tielemans moet vrezen: Neville komt met pijnlijk verdict

Het is alweer crisis bij Manchester United, dat afgelopen weekend niet verder raakte dan een 1-1 ...

72
72
'Courtois slaat verrassend toe: opvallende Belgische overname'

Thibaut Courtois heeft een opvallende zet gedaan naast het voetbalveld. De doelman van Real Madrid ...

144
144

Meer sportnieuws