Rode Duivels dik gebuisd, kranten sabelen vier spelers neer

door
Rode Duivels dik gebuisd, kranten sabelen vier spelers neer

De Rode Duivels kenden weer een grote ontgoocheling tegen Frankrijk. In de Nations League gingen de Belgen met 2-0 onderuit in Lyon. Daardoor zakken de Rode Duivels naar de derde plek in Groep 2.

Frankrijk wipt over België en Italië staat met een zes op zes aan kop, zwakke broertje Israël staat laatste met nul punten. De Belgische kranten beoordeelden de prestatie van de Rode Duivels en sabelden drie spelers neer.

LEES OOK: Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Dik gebuisd

Het Laatste Nieuws had twee buizen in de ploeg: Arthur Theate en Amadou Onana met beiden een 4. Het Nieuwsblad gaf drie onvoldoendes met Timothy Castagne, Zeno Debast en Arthur Theate. Het zorgenkindje is duidelijk het verdedigende compartiment van de Rode Duivels.

Castagne kon aanvallend niets bijbrengen en ook verdedigend was de rechtsback flink aan het zweten. Debast werkte de bal niet goed weg bij het eerste tegendoelpunt en de ex-Anderlecht-verdediger kwam soms een stapje te traag. Volgens HNB was echter Theate de zwakste Duivel. ‘Werd bijna telkens voorbijgesneld door zijn tegenstander, is technisch beperkt.’

Op het middenveld kreeg Onana dan weer de volle laag. ‘Wil de nieuwe patron worden/zijn op het Duivelse middenveld. Maar zal daarvoor nog stappen moeten zetten. Te weinig aanspeelbaar en aan de bal niet secuur genoeg. Ondermaatse passing’, klinkt het bij HLN.

Verder zijn er veel spelers die net een voldoende kregen. Faes was dan weer één van de uitblinkers. De verdediger kreeg een 6 en 7. Faes had enkele keren een mooie crosspass in de voeten en was een rots in de branding. Ook aanvoerder Kevin De Bruyne stak erbovenuit, maar dat wordt inmiddels al verwacht van de spelverdeler van Manchester City. ‘Gelukkig is een afscheid nog niet voor morgen’, klinkt het. Maar na het laatste interview van KDB zijn we daar nog niet zo zeker van.

Vind jij dat Tedesco moet worden ontslagen?

Meest recent

Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

11
11
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

19
19
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

12
12
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

25
25
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

102
102
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

97
97
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

84
84
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

160
160
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

43
43
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

89
89
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

38
38
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

195
195
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

145
145
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

173
173
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

61
61
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

84
84
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

620
620
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

416
416
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

613
613
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

436
436
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

323
323
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

133
133
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

121
121
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

398
398
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

197
197

Meer sportnieuws