Toby Alderweireld zet Rode Duivel stevig op zijn plaats

776 stemmen
Toby Alderweireld zet Rode Duivel stevig op zijn plaats

De Rode Duivels moeten achtervolgen tegen Frankrijk. In de eerste helft begonnen de Belgen sterk aan de wedstrijd, maar het was de thuisploeg dat op voorsprong wist te komen. Zeno Debast kreeg de wind van voren bij het eerste tegendoelpunt.

De voormalige verdediger van Anderlecht kon een voorzet niet goed ontzetten waardoor de bal uiteindelijk bij Kolo Muani terecht zou komen. De aanvaller twijfelde niet en schoot de bal via Wout Faes tegen de netten. Kersverse analist Toby Alderweireld zette Debast meteen stevig op zijn plaats.

LEES OOK: Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Tips van Toby

Alderweireld is aan een nieuwe uitdaging begonnen als analist bij VTM en de verdediger van Royal Antwerp FC heeft genoeg ervaring achter de kiezen om de fase van Debast grondig te analyseren. “Zo’n bal moet je vooruit koppen, en vooral zo hoog mogelijk. Zo heeft de ploeg tijd om te reageren. Dat zal Zeno zelf ook weten. Het is ongelukkig, want voor hetzelfde geld staat er een ploegmaat en heb je het goed gedaan.”

Ook Timothy Castagne werd op hetzelfde foutje betrapt, maar gelukkig kon Frankrijk toen niet afwerken. “’t Is een fifty-fifty-bal, als je hem naar het midden kopt”, citeert Het Laatste Nieuws Alderweireld. “Maar als je die in de voeten van een Fransman kopt, is het enorm gevaarlijk. Dat moet je vermijden. Als je hoog kopt, hebben je middenvelders tijd om te reageren. Nu laag, is enorm gevaarlijk.”

Boeken toe?

Inmiddels staat Frankrijk op een dubbele voorsprong. Ousmane Dembele knalde de bal onhoudbaar voorbij Koen Casteels. Kunnen de Rode Duivels nog iets terugdoen of is de wedstrijd gespeeld? Door de comfortabele voorsprong kunnen de Fransen hun geliefkoosde spel bovenhalen.

Heeft Alderweireld hier gelijk?

Meest recent

'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

10
10
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

221
221
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

357
357
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

88
88
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

171
171
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

100
100
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

373
373
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

166
166
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

121
121
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

668
668
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

335
335
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

601
601
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

590
590
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

779
779
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

69
69
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

203
203
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

156
156
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

747
747
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

353
353
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

239
239
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

181
181
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

176
176
Frankrijk in rep en roer: Mbappé houdt zich niet in

Frankrijk heeft de kwartfinale van het WK bereikt. In de 1/8e finales werd Paraguay verslagen, maar ...

271
271
Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

169
169
Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

532
532

Meer sportnieuws