Toby Alderweireld zet Rode Duivel stevig op zijn plaats

door
Toby Alderweireld zet Rode Duivel stevig op zijn plaats

De Rode Duivels moeten achtervolgen tegen Frankrijk. In de eerste helft begonnen de Belgen sterk aan de wedstrijd, maar het was de thuisploeg dat op voorsprong wist te komen. Zeno Debast kreeg de wind van voren bij het eerste tegendoelpunt.

De voormalige verdediger van Anderlecht kon een voorzet niet goed ontzetten waardoor de bal uiteindelijk bij Kolo Muani terecht zou komen. De aanvaller twijfelde niet en schoot de bal via Wout Faes tegen de netten. Kersverse analist Toby Alderweireld zette Debast meteen stevig op zijn plaats.

LEES OOK: Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Tips van Toby

Alderweireld is aan een nieuwe uitdaging begonnen als analist bij VTM en de verdediger van Royal Antwerp FC heeft genoeg ervaring achter de kiezen om de fase van Debast grondig te analyseren. “Zo’n bal moet je vooruit koppen, en vooral zo hoog mogelijk. Zo heeft de ploeg tijd om te reageren. Dat zal Zeno zelf ook weten. Het is ongelukkig, want voor hetzelfde geld staat er een ploegmaat en heb je het goed gedaan.”

Ook Timothy Castagne werd op hetzelfde foutje betrapt, maar gelukkig kon Frankrijk toen niet afwerken. “’t Is een fifty-fifty-bal, als je hem naar het midden kopt”, citeert Het Laatste Nieuws Alderweireld. “Maar als je die in de voeten van een Fransman kopt, is het enorm gevaarlijk. Dat moet je vermijden. Als je hoog kopt, hebben je middenvelders tijd om te reageren. Nu laag, is enorm gevaarlijk.”

Boeken toe?

Inmiddels staat Frankrijk op een dubbele voorsprong. Ousmane Dembele knalde de bal onhoudbaar voorbij Koen Casteels. Kunnen de Rode Duivels nog iets terugdoen of is de wedstrijd gespeeld? Door de comfortabele voorsprong kunnen de Fransen hun geliefkoosde spel bovenhalen.

Heeft Alderweireld hier gelijk?

Meest recent

Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

98
98
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

76
76
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

54
54
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

83
83
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

141
141
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

224
224
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

408
408
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

208
208
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

316
316
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

834
834
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

379
379
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

375
375
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

170
170
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

79
79
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

231
231
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

463
463
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

351
351
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

172
172
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

60
60
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

128
128
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

266
266
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

393
393
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

87
87
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

666
666
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

492
492

Meer sportnieuws