Toby Alderweireld zet Rode Duivel stevig op zijn plaats

door
Toby Alderweireld zet Rode Duivel stevig op zijn plaats

De Rode Duivels moeten achtervolgen tegen Frankrijk. In de eerste helft begonnen de Belgen sterk aan de wedstrijd, maar het was de thuisploeg dat op voorsprong wist te komen. Zeno Debast kreeg de wind van voren bij het eerste tegendoelpunt.

De voormalige verdediger van Anderlecht kon een voorzet niet goed ontzetten waardoor de bal uiteindelijk bij Kolo Muani terecht zou komen. De aanvaller twijfelde niet en schoot de bal via Wout Faes tegen de netten. Kersverse analist Toby Alderweireld zette Debast meteen stevig op zijn plaats.

LEES OOK: Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Tips van Toby

Alderweireld is aan een nieuwe uitdaging begonnen als analist bij VTM en de verdediger van Royal Antwerp FC heeft genoeg ervaring achter de kiezen om de fase van Debast grondig te analyseren. “Zo’n bal moet je vooruit koppen, en vooral zo hoog mogelijk. Zo heeft de ploeg tijd om te reageren. Dat zal Zeno zelf ook weten. Het is ongelukkig, want voor hetzelfde geld staat er een ploegmaat en heb je het goed gedaan.”

Ook Timothy Castagne werd op hetzelfde foutje betrapt, maar gelukkig kon Frankrijk toen niet afwerken. “’t Is een fifty-fifty-bal, als je hem naar het midden kopt”, citeert Het Laatste Nieuws Alderweireld. “Maar als je die in de voeten van een Fransman kopt, is het enorm gevaarlijk. Dat moet je vermijden. Als je hoog kopt, hebben je middenvelders tijd om te reageren. Nu laag, is enorm gevaarlijk.”

Boeken toe?

Inmiddels staat Frankrijk op een dubbele voorsprong. Ousmane Dembele knalde de bal onhoudbaar voorbij Koen Casteels. Kunnen de Rode Duivels nog iets terugdoen of is de wedstrijd gespeeld? Door de comfortabele voorsprong kunnen de Fransen hun geliefkoosde spel bovenhalen.

Heeft Alderweireld hier gelijk?

Meest recent

'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

2
2
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

40
40
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

11
11
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

21
21
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

37
37
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

215
215
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

18
18
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

236
236
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

51
51
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

112
112
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

28
28
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

58
58
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

83
83
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

60
60
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

41
41
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

18
18
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

82
82
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

36
36
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

69
69
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

733
733
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

239
239
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

301
301
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

99
99
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

581
581
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

20
20

Meer sportnieuws