Toby Alderweireld zet Rode Duivel stevig op zijn plaats

door
Toby Alderweireld zet Rode Duivel stevig op zijn plaats

De Rode Duivels moeten achtervolgen tegen Frankrijk. In de eerste helft begonnen de Belgen sterk aan de wedstrijd, maar het was de thuisploeg dat op voorsprong wist te komen. Zeno Debast kreeg de wind van voren bij het eerste tegendoelpunt.

De voormalige verdediger van Anderlecht kon een voorzet niet goed ontzetten waardoor de bal uiteindelijk bij Kolo Muani terecht zou komen. De aanvaller twijfelde niet en schoot de bal via Wout Faes tegen de netten. Kersverse analist Toby Alderweireld zette Debast meteen stevig op zijn plaats.

LEES OOK: Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

Tips van Toby

Alderweireld is aan een nieuwe uitdaging begonnen als analist bij VTM en de verdediger van Royal Antwerp FC heeft genoeg ervaring achter de kiezen om de fase van Debast grondig te analyseren. “Zo’n bal moet je vooruit koppen, en vooral zo hoog mogelijk. Zo heeft de ploeg tijd om te reageren. Dat zal Zeno zelf ook weten. Het is ongelukkig, want voor hetzelfde geld staat er een ploegmaat en heb je het goed gedaan.”

Ook Timothy Castagne werd op hetzelfde foutje betrapt, maar gelukkig kon Frankrijk toen niet afwerken. “’t Is een fifty-fifty-bal, als je hem naar het midden kopt”, citeert Het Laatste Nieuws Alderweireld. “Maar als je die in de voeten van een Fransman kopt, is het enorm gevaarlijk. Dat moet je vermijden. Als je hoog kopt, hebben je middenvelders tijd om te reageren. Nu laag, is enorm gevaarlijk.”

Boeken toe?

Inmiddels staat Frankrijk op een dubbele voorsprong. Ousmane Dembele knalde de bal onhoudbaar voorbij Koen Casteels. Kunnen de Rode Duivels nog iets terugdoen of is de wedstrijd gespeeld? Door de comfortabele voorsprong kunnen de Fransen hun geliefkoosde spel bovenhalen.

Heeft Alderweireld hier gelijk?

Meest recent

'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

2
2
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

72
72
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

23
23
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

76
76
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

236
236
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

116
116
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

150
150
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

316
316
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

348
348
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

32
32
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

87
87
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

237
237
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

43
43
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

93
93
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

79
79
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

219
219
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

289
289
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1097
1097
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

59
59
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

657
657
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

389
389
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

163
163
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

159
159
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

967
967
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

713
713

Meer sportnieuws