Poppen aan het dansen: Duivels vliegen Fransen in de haren

229 stemmen
Poppen aan het dansen: Duivels vliegen Fransen in de haren

In de Nations League stonden de Rode Duivels maandag voor een clash op het veld van Frankrijk. Uiteraard stond er veel minder op het spel dan tijdens het EK van afgelopen zomer, desondanks stonden de spelers duidelijk op scherp. Zo liepen de gemoederen al in de openingsfase hoog op.

Met de overwinning tegen de Israël konden Tedesco en co de druk wat van de ketel wegnemen na het mislukte EK. Maar de eerste interland-periode van het seizoen staat en valt toch vooral met het resultaat tegen de Fransen. Bovendien hebben de Belgen inmiddels een heuse rekening openstaan bij de Fransen.

Afgelopen zomer vormden Les Bleus immers de boeman van dienst op het Europees kampioenschap. In het recente verleden lag Frankrijk evenwel vaker dwars. Denk aan de Final Four van de Nations League in 2021. En uiteraard ook aan de historische halve finale op het WK van 2018.

LEES OOK: WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Stevige duels

Een overwinning in Lyon zou dus bijzonder zoet smaken voor de Duivels. Al had ook Frankrijk zijn zinnen gezet op een goed resultaat na de 3-1-nederlaag tegen Italië en de golf van kritiek die daarop volgde. Beide ploegen waren dus gebrand op een goed resultaat, dat was er in de aanvangsfase ook aan te merken.

Niet dat het tempo bijzonder hoog lag, maar in de duels lag de intensiteit toch behoorlijk hoog. De Belgen, die meer dan behoorlijk aan de match begonnen, trokken hun voetje niet terug. En ook de Fransen waren zoals gewoonlijk niet vies van een 'professionele' fout meer of minder.

Openda vs. Digne

Na nog geen tien minuten gingen de poppetjes zelfs al aan het dansen. Bij een corner werd Loïs Openda naar de grond geduwd door Lucas Digne. De Belgische aanvaller liet het daar niet bij en ging meteen verhaal halen, waarna een heuse opstoot ontstond. Na het nodige duw- en trekwerk kon de rust uiteindelijk terugkeren en werden de twee protagonisten bestraft met een gele kaart. De toon was dus meteen gezet.

Openda is momenteel de beste Belgische spits ...

Meest recent

Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

18
18
De Ketelaere moet vrezen na opvallende zet van Garcia

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

17
17
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

339
339
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

49
49
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

53
53
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

46
46
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

38
38
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

107
107
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

100
100
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

101
101
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

85
85
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

119
119
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

40
40
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

102
102
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

191
191
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

245
245
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

579
579
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

68
68
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

189
189
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

527
527
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

900
900
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

128
128
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

394
394
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

184
184
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

741
741

Meer sportnieuws