Poppen aan het dansen: Duivels vliegen Fransen in de haren

door
Poppen aan het dansen: Duivels vliegen Fransen in de haren

In de Nations League stonden de Rode Duivels maandag voor een clash op het veld van Frankrijk. Uiteraard stond er veel minder op het spel dan tijdens het EK van afgelopen zomer, desondanks stonden de spelers duidelijk op scherp. Zo liepen de gemoederen al in de openingsfase hoog op.

Met de overwinning tegen de Israël konden Tedesco en co de druk wat van de ketel wegnemen na het mislukte EK. Maar de eerste interland-periode van het seizoen staat en valt toch vooral met het resultaat tegen de Fransen. Bovendien hebben de Belgen inmiddels een heuse rekening openstaan bij de Fransen.

Afgelopen zomer vormden Les Bleus immers de boeman van dienst op het Europees kampioenschap. In het recente verleden lag Frankrijk evenwel vaker dwars. Denk aan de Final Four van de Nations League in 2021. En uiteraard ook aan de historische halve finale op het WK van 2018.

LEES OOK: Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Stevige duels

Een overwinning in Lyon zou dus bijzonder zoet smaken voor de Duivels. Al had ook Frankrijk zijn zinnen gezet op een goed resultaat na de 3-1-nederlaag tegen Italië en de golf van kritiek die daarop volgde. Beide ploegen waren dus gebrand op een goed resultaat, dat was er in de aanvangsfase ook aan te merken.

Niet dat het tempo bijzonder hoog lag, maar in de duels lag de intensiteit toch behoorlijk hoog. De Belgen, die meer dan behoorlijk aan de match begonnen, trokken hun voetje niet terug. En ook de Fransen waren zoals gewoonlijk niet vies van een 'professionele' fout meer of minder.

Openda vs. Digne

Na nog geen tien minuten gingen de poppetjes zelfs al aan het dansen. Bij een corner werd Loïs Openda naar de grond geduwd door Lucas Digne. De Belgische aanvaller liet het daar niet bij en ging meteen verhaal halen, waarna een heuse opstoot ontstond. Na het nodige duw- en trekwerk kon de rust uiteindelijk terugkeren en werden de twee protagonisten bestraft met een gele kaart. De toon was dus meteen gezet.

Openda is momenteel de beste Belgische spits ...

Meest recent

'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

47
47
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

12
12
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

571
571
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

25
25
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

226
226
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

186
186
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

84
84
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

256
256
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

152
152
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

450
450
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

43
43
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

142
142
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

149
149
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

47
47
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

137
137
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

160
160
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

117
117
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

178
178
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

98
98
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

43
43
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

98
98
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

58
58
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

211
211
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

36
36
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

635
635

Meer sportnieuws