Poppen aan het dansen: Duivels vliegen Fransen in de haren

door
Poppen aan het dansen: Duivels vliegen Fransen in de haren

In de Nations League stonden de Rode Duivels maandag voor een clash op het veld van Frankrijk. Uiteraard stond er veel minder op het spel dan tijdens het EK van afgelopen zomer, desondanks stonden de spelers duidelijk op scherp. Zo liepen de gemoederen al in de openingsfase hoog op.

Met de overwinning tegen de Israël konden Tedesco en co de druk wat van de ketel wegnemen na het mislukte EK. Maar de eerste interland-periode van het seizoen staat en valt toch vooral met het resultaat tegen de Fransen. Bovendien hebben de Belgen inmiddels een heuse rekening openstaan bij de Fransen.

Afgelopen zomer vormden Les Bleus immers de boeman van dienst op het Europees kampioenschap. In het recente verleden lag Frankrijk evenwel vaker dwars. Denk aan de Final Four van de Nations League in 2021. En uiteraard ook aan de historische halve finale op het WK van 2018.

LEES OOK: Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Stevige duels

Een overwinning in Lyon zou dus bijzonder zoet smaken voor de Duivels. Al had ook Frankrijk zijn zinnen gezet op een goed resultaat na de 3-1-nederlaag tegen Italië en de golf van kritiek die daarop volgde. Beide ploegen waren dus gebrand op een goed resultaat, dat was er in de aanvangsfase ook aan te merken.

Niet dat het tempo bijzonder hoog lag, maar in de duels lag de intensiteit toch behoorlijk hoog. De Belgen, die meer dan behoorlijk aan de match begonnen, trokken hun voetje niet terug. En ook de Fransen waren zoals gewoonlijk niet vies van een 'professionele' fout meer of minder.

Openda vs. Digne

Na nog geen tien minuten gingen de poppetjes zelfs al aan het dansen. Bij een corner werd Loïs Openda naar de grond geduwd door Lucas Digne. De Belgische aanvaller liet het daar niet bij en ging meteen verhaal halen, waarna een heuse opstoot ontstond. Na het nodige duw- en trekwerk kon de rust uiteindelijk terugkeren en werden de twee protagonisten bestraft met een gele kaart. De toon was dus meteen gezet.

Openda is momenteel de beste Belgische spits ...

Meest recent

Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

8
8
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

34
34
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

22
22
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

161
161
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

76
76
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

172
172
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

144
144
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

198
198
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

129
129
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

41
41
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

159
159
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

109
109
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

156
156
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

131
131
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

55
55
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

220
220
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

250
250
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

51
51
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

339
339
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

206
206
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

295
295
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

171
171
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

360
360
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

445
445
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

173
173

Meer sportnieuws