Poppen aan het dansen: Duivels vliegen Fransen in de haren

door
Poppen aan het dansen: Duivels vliegen Fransen in de haren

In de Nations League stonden de Rode Duivels maandag voor een clash op het veld van Frankrijk. Uiteraard stond er veel minder op het spel dan tijdens het EK van afgelopen zomer, desondanks stonden de spelers duidelijk op scherp. Zo liepen de gemoederen al in de openingsfase hoog op.

Met de overwinning tegen de Israël konden Tedesco en co de druk wat van de ketel wegnemen na het mislukte EK. Maar de eerste interland-periode van het seizoen staat en valt toch vooral met het resultaat tegen de Fransen. Bovendien hebben de Belgen inmiddels een heuse rekening openstaan bij de Fransen.

Afgelopen zomer vormden Les Bleus immers de boeman van dienst op het Europees kampioenschap. In het recente verleden lag Frankrijk evenwel vaker dwars. Denk aan de Final Four van de Nations League in 2021. En uiteraard ook aan de historische halve finale op het WK van 2018.

LEES OOK: Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Stevige duels

Een overwinning in Lyon zou dus bijzonder zoet smaken voor de Duivels. Al had ook Frankrijk zijn zinnen gezet op een goed resultaat na de 3-1-nederlaag tegen Italië en de golf van kritiek die daarop volgde. Beide ploegen waren dus gebrand op een goed resultaat, dat was er in de aanvangsfase ook aan te merken.

Niet dat het tempo bijzonder hoog lag, maar in de duels lag de intensiteit toch behoorlijk hoog. De Belgen, die meer dan behoorlijk aan de match begonnen, trokken hun voetje niet terug. En ook de Fransen waren zoals gewoonlijk niet vies van een 'professionele' fout meer of minder.

Openda vs. Digne

Na nog geen tien minuten gingen de poppetjes zelfs al aan het dansen. Bij een corner werd Loïs Openda naar de grond geduwd door Lucas Digne. De Belgische aanvaller liet het daar niet bij en ging meteen verhaal halen, waarna een heuse opstoot ontstond. Na het nodige duw- en trekwerk kon de rust uiteindelijk terugkeren en werden de twee protagonisten bestraft met een gele kaart. De toon was dus meteen gezet.

Openda is momenteel de beste Belgische spits ...

Meest recent

Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

71
71
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

94
94
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

30
30
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

160
160
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

33
33
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

150
150
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

138
138
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

72
72
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

206
206
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

156
156
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

90
90
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

130
130
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

303
303
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

168
168
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

131
131
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

236
236
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

83
83
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

289
289
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

145
145
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

878
878
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

100
100
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

217
217
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

89
89
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

147
147
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

883
883

Meer sportnieuws