Vanaken doet Duivels-boekje open: "Haal wél het niveau"

door
Vanaken doet Duivels-boekje open:

Ondanks een tegenvallend EK besloot de Belgische voetbalbond om toch door te gaan met Domenico Tedesco als bondscoach. Voor een aantal spelers was dat echter geen goede zaak. Voor Hans Vanaken bijvoorbeeld, die onder Tedesco volledig uit beeld is verdwenen.

Eind 2022 nam Roberto Martinez na het gefaalde WK in Qatar afscheid als Belgisch bondscoach. Na een zoektocht van enkele weken kwam het daarvoor aangestelde comité uiteindelijk uit bij Tedesco als opvolger. Eén van de opdrachten die hij meekreeg, was om een frisse wind door de selectie te blazen.

LEES OOK: Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Vanaken aan de kant geschoven

Dat deed de bondscoach ook. Een aantal jongere spelers kregen hun kans, daar tegenover werd afscheid genomen van enkele meer ervaren spelers. Bij die laatste groep hoorde ook Vanaken. Onder Tedesco werd de spelmaker nog één keertje geselecteerd, maar toen kwam hij zelfs niet van de bank.

In een uitgebreid gesprek met HUMO kreeg Vanaken dan ook de vraag of hij zich nog steeds een Rode Duivel voelt. "Op dit moment niet. Als de bondscoach andere profielen wil, of een andere weg met meer jeugd wil inslaan, moet ik dat accepteren. Mocht ik mijn niveau niet hebben gehaald, dan zou ik het begrijpen. Maar ik héb het vorig seizoen gehaald. Zeker in de Play-Offs."

Hoofdstuk niet gesloten

De aanvoerder van Club Brugge heeft natuurlijk de pech dat er zware concurrentie op zijn positie rondloopt. Bovendien zet Tedesco hoog in op een fysieke intensiteit. En dat is niet bepaald het sterkste punt van Vanaken. "In mijn ogen gaat het nog altijd om wat je doet met de bal. Dat lijkt tegenwoordig niet genoeg meer."

Desondanks is het hoofdstuk voor hem nog niet definitief gesloten. Vanaken zal zeker geen selecties weigeren, maar beseft dat die allicht niet meer zullen volgen. "Of ik de nationale ploeg helemaal uit mijn hoofd heb gezet? Zeker niet. Ik ben het type speler dat altijd iets kan toevoegen aan een ploeg. Maar onder deze coach wordt dat moeilijk."

Vanaken zou nog steeds van waarde zijn bij de nationale ploeg ...

Meest recent

TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

70
70
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

17
17
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

65
65
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

27
27
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

101
101
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

108
108
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

136
136
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

146
146
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

292
292
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

142
142
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

150
150
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

199
199
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

286
286
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

157
157
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

106
106
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

367
367
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

230
230
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

474
474
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

82
82
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

90
90
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

57
57
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

244
244
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

69
69
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

124
124
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

298
298

Meer sportnieuws