Vanaken doet Duivels-boekje open: "Haal wél het niveau"

door
Vanaken doet Duivels-boekje open:

Ondanks een tegenvallend EK besloot de Belgische voetbalbond om toch door te gaan met Domenico Tedesco als bondscoach. Voor een aantal spelers was dat echter geen goede zaak. Voor Hans Vanaken bijvoorbeeld, die onder Tedesco volledig uit beeld is verdwenen.

Eind 2022 nam Roberto Martinez na het gefaalde WK in Qatar afscheid als Belgisch bondscoach. Na een zoektocht van enkele weken kwam het daarvoor aangestelde comité uiteindelijk uit bij Tedesco als opvolger. Eén van de opdrachten die hij meekreeg, was om een frisse wind door de selectie te blazen.

LEES OOK: 'Garcia ziet eerste Rode Duivel afhaken voor stage'

Vanaken aan de kant geschoven

Dat deed de bondscoach ook. Een aantal jongere spelers kregen hun kans, daar tegenover werd afscheid genomen van enkele meer ervaren spelers. Bij die laatste groep hoorde ook Vanaken. Onder Tedesco werd de spelmaker nog één keertje geselecteerd, maar toen kwam hij zelfs niet van de bank.

In een uitgebreid gesprek met HUMO kreeg Vanaken dan ook de vraag of hij zich nog steeds een Rode Duivel voelt. "Op dit moment niet. Als de bondscoach andere profielen wil, of een andere weg met meer jeugd wil inslaan, moet ik dat accepteren. Mocht ik mijn niveau niet hebben gehaald, dan zou ik het begrijpen. Maar ik héb het vorig seizoen gehaald. Zeker in de Play-Offs."

Hoofdstuk niet gesloten

De aanvoerder van Club Brugge heeft natuurlijk de pech dat er zware concurrentie op zijn positie rondloopt. Bovendien zet Tedesco hoog in op een fysieke intensiteit. En dat is niet bepaald het sterkste punt van Vanaken. "In mijn ogen gaat het nog altijd om wat je doet met de bal. Dat lijkt tegenwoordig niet genoeg meer."

Desondanks is het hoofdstuk voor hem nog niet definitief gesloten. Vanaken zal zeker geen selecties weigeren, maar beseft dat die allicht niet meer zullen volgen. "Of ik de nationale ploeg helemaal uit mijn hoofd heb gezet? Zeker niet. Ik ben het type speler dat altijd iets kan toevoegen aan een ploeg. Maar onder deze coach wordt dat moeilijk."

Vanaken zou nog steeds van waarde zijn bij de nationale ploeg ...

Meest recent

Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

52
52
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

13
13
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

129
129
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

78
78
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

17
17
Duivels vallen als vliegen: na Vanaken tweede afzegging

De Rode Duivels bereiden zich in de komende twee weken voor op het WK met oefenwedstrijden tegen de ...

137
137
Razend spannende titelstrijd: Defour kiest favoriet

De teerling is geworpen in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. Zondag werden op de ...

224
224
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

27
27
'Openda ziet nieuwe transferopties opduiken'

De komende oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico worden voor heel wat Rode Duivels een ...

32
32
Gooit Hayen nieuw toptalent voor de leeuwen?

Genk zal de komende maanden de Champions' Play-Off op de televisie moeten volgen. De Limburgers ...

375
375
'Anderlecht verrast compleet met nieuwe TD'

Anderlecht heeft zich zondag geplaatst voor de Champions' Play-Off, zij het wel met de hakken over ...

265
265
Vrancken duidt hét verschil tussen STVV en Union aan

STVV sloot zijn reguliere competitie zondag af met een nieuwe domper. De Kanaries gingen in hun ...

92
92
'Zinedine Zidane keert eindelijk terug als trainer'

Zinedine Zidane groeide als speler al uit tot een voetbalicoon en ook zijn trainerscarrière ...

90
90
'Garcia ziet eerste Rode Duivel afhaken voor stage'

De Rode Duivels blazen maandag in Tubeke verzamelen voor hun komende interlands. Ze vertrekken deze ...

139
139
Na missen PO1: Hayen gaat slachtoffers maken bij Genk

De laatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League kende één ...

413
413
'Einde van tijdperk: Griezmann heeft knaltransfer beet'

Atletico Madrid ging zondagavond onderuit in de derby tegen Real Madrid en ziet de top twee zo nog ...

47
47
'Bizarre soap: Lavia dan tóch niet bij Jonge Duivels'

Het heeft de voorbije dagen toch wat gestormd rond de selectie van de Jonge Duivels. Zo raakte al ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Atletico lonkt naar Club, De Bruyne beslist'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

249
249
Vandenbempt snoeihard: “Dé teleurstelling van het seizoen”

De slotspeeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. De top 6 is bekend en ook de Degradatie ...

301
301
‘Mokio slaat op tafel bij Ajax: transferwending nakend'

Jorthy Mokio werd bij KAA Gent de jongste debutant aller tijden, maar de Buffalo’s zagen het ...

70
70
Intern probleem Anderlecht: "Hoe is dat mogelijk?"

RSC Anderlecht wist zich in de top 6 te nestelen, maar de reguliere competitie werd op een valse ...

473
473
"Ronaldo, Totti, Hazard, ..." - Garcia dropt straffe De Bruyne-uitspraak

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

87
87
'Labiel' zorgenkind bij KRC Genk: "Ik vind dat pijnlijk"

KRC Genk zal na de interland-break dan toch in de Europe Play-Offs aantreden. Even leek Racing ...

390
390
'Vertrek Kompany plots concreet: riante vergoeding Bayern'

Bayern München zette afgelopen weekend een nieuwe stap richting de titel met een vlotte ...

812
812
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

358
358

Meer sportnieuws