'Drietal zadelt Club Brugge-leiding met transferkater op'

door
'Drietal zadelt Club Brugge-leiding met transferkater op'

Club Brugge heeft een behoorlijk geslaagde transferperiode achter de rug. Blauw-Zwart wist zich al vroeg in de zomer te verzekeren van de nodige aanwinsten, terwijl het opnieuw een pak miljoenen ophaalde. Maar niet alle dossiers werden tot een goed einde gebracht.

De Bruggelingen hebben de eerste volledige transferperiode sinds het definitieve vertrek van Vincent Mannaert achter de rug. En de vernieuwde sportieve leiding liet er geen gras overgroeien. Zo werd coach Nicky Hayen nog voor het seizoen goed en wel begonnen was voorzien van de nodige versterkingen.

Daarnaast anticipeerde Club goed op de grote uitgaande transfers zoals die van Antonio Nusa en eerder ook Igor Thiago. Last-minute versterking was bijgevolg geen must meer. Zeker omdat andere sterkhouders zoals Andreas Skov Olsen en Raphael Onyedika gewoon aan boord bleven.

Overbodig trio niet verkocht

Al bij al lijkt de regerende kampioen dus voldoende gewapend om de strijd op drie fronten aan te gaan. Toch zal de sportieve leiding ook met een ietwat wrang gevoel achterblijven. Zo werd (nog?) geen oplossing gevonden voor drie overbodige spelers: Dedryck Boyata, Kamal Sowah en Faitout Maouassa.

Dat het drietal geen rol van betekenis meer heeft bij Club, werd vorige week nog eens duidelijk. Zo werden ze niet opgenomen in de officiële selectie voor de Europese wedstrijden. Sowah en Maouassa, die terugkeerden na een huurbeurt, staan zelfs niet eens meer vermeld op de officiële website van Blauw-Zwart.

Exotische oplossing?

Mogelijk wordt alsnog een oplossing gevonden in landen waar de transferperiode nog geopend is. Sowah werd bijvoorbeeld gelinkt aan een overstap naar Mexico, maar erg concreet werd die overgang tot dusver niet. En dus dreigt Blauw-Zwart nog minstens enkele maanden met het overbodige drietal opgezadeld te zitten. Een vervelende kwestie. Het trio, met name grootverdiener Boyata, weegt immers wel door op de salarisuitgaven, terwijl hun sportieve meerwaarde zo goed als onbestaande is.

JOUW MENING TELT:
Club moet Sowah een nieuwe kans geven ...

Meest recent

'Anderlecht heeft beet: target heeft laatste match gespeeld'

Het zijn drukke tijden voor Olivier Renard. De sportief directeur zal deze zomer heel wat ...

108
108
Nieuwe Denkey? Cercle-spits schittert op prestigieus toernooi

Cercle Brugge blikt terug op een lastig seizoen, waarin het uiteindelijk maar op het nippertje ...

38
38
'Geraerts neemt meteen oude bekende mee naar nieuwe club'

De voorbije weken werd er hard getrokken aan de mouw van Karel Geraerts, die klaar was om weer aan ...

73
73
'Blunder Belgische topclubs: transfer van 40 miljoen'

De Belgische topploegen hebben de afgelopen jaren toch een aantal pareltjes laten schieten. Zo zijn ...

222
222
Zit het écht fout bij de jeugd van Anderlecht?

We lazen vandaag in La Dernière Heure dat RSC Anderlecht meer mentaliteit moet tonen in de ...

297
297
'Knapste voetbalster' ter wereld laat Instagram ontploffen

Het vrouwenvoetbal zit de afgelopen jaren flink in de lift. Het niveau wordt hoger en er zijn meer ...

154
154
Bayern wint met dubbele cijfers, Müller schrijft geschiedens

Op het WK voor clubs stond vanavond de tweede match op het programma. Het Bayern München van ...

213
213
Nmecha bezorgt Anderlecht dubbele transferdomper

Bij RSC Anderlcecht gaat er heel veel gebeuren. De Brusselaars gaan wellicht een aantal topspelers ...

291
291
Antwerp-fans duidelijk: "Haal hem als nieuwe coach"

Royal Antwerp FC is allerminst klaar voor de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club heeft na ...

744
744
"Hij wil liefst weg" - extra vertrekker bij Anderlecht

Binnen een week wordt bij RSC Anderlecht de voorbereiding op het komende seizoen ingezet. Maar de ...

423
423
'Barça heeft buik vol: spraakmakende transfer Ter Stegen'

Marc-André Ter Stegen was jarenlang de vaste nummer één bij FC Barcelona. Maar ...

114
114
Club strikt ruwe diamant: experts verrast na transfer

Club Brugge hield het tot dusver behoorlijk rustig op de zomerse transfermarkt. Al haalde de ...

1156
1156
'Afscheid met prijs: Son maakt verrassende transfer'

Tottenham Hotspur FC won afgelopen seizoen de Europa League en pakte zo zijn eerste prijs in ...

222
222
KVM lanceert transferoffensief: "Vier à vijf aanwinsten nabij"

Verschillende ploegen uit de Jupiler Pro League beginnen komende week al aan de voorbereiding op het ...

534
534
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Tzolis'

De landstitel zat er uiteindelijk niet in, voorts heeft Club Brugge een sterk seizoen achter de ...

913
913
Sensationele wending: Marc Brys nieuwe coach Ronaldo?

Marc Brys werkte de voorbije jaren in helse omstandigheden als bondscoach van Kameroen. Maar ...

165
165
'Anderlecht-vertrek Dolberg: voorwaarden zijn bekend'

Op de Raad van Bestuur werd afgelopen dinsdag beslist dat RSC Anderlecht extra middelen zal ...

743
743
'Liverpool niet te houden: derde topaanwinst vlak na Wirtz'

Liverpool FC verzekerde zich afgelopen seizoen van zijn 20ste landstitel, in de komende jaargang wil ...

128
128
België zet zich schrap: Wullaert bereidt zich voor op grootste strijd

Binnenkort staat er voor de Red Flames een uiterst belangrijk tornooi op het programma. Vanaf begin ...

84
84
'Renard drukt door: Anderlecht op zucht van vierde zomeraanwinst'

Binnen een dikke week begint RSC Anderlecht aan de voorbereiding op het komende seizoen. Hoofdcoach ...

586
586
Miljoenenwinst voor Frank Rijkaard: Eén slimme investering

Frank Rijkaard is nog steeds een ronkende naam in de voetbalwereld. De Nederlander kende een ...

118
118
'Karel Geraerts heeft verrassende nieuwe club beet'

Het Europese seizoen in het clubvoetbal zit erop, de voorbereiding op de komende jaargang gaat ...

312
312
'Sportief directeur gecharmeerd: Napoli wil toeslaan bij Club'

Club Brugge KV beleefde tot dusver een redelijk rustige transferzomer, maar daar komt in de volgende ...

464
464
"Heel zwaar voor hem" - trio in problemen bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben het eerste luik van hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 achter de rug. ...

638
638
Antwerp baalt: bliksemvertrek Chery in kannen en kruiken

Antwerp FC heeft een teleurstellende week achter de rug. Vrijdag raakte bekend dat de Great Old ...

297
297

Meer sportnieuws