'Barça maakt zich sterk: bijtekenen of vertrekken'

door
'Barça maakt zich sterk: bijtekenen of vertrekken'

FC Barcelona heeft een sterke start van het nieuwe seizoen genomen. De Catalanen wisten hun vier eerste duels in La Liga te winnen en staan met 12 op 12 alleen aan de leiding in het klassement. Desondanks worden alweer volop transferplannen gesmeed.

Eind vorig seizoen nam Barça definitief afscheid van clubboegbeeld Xavi Hernandez als hoofdcoach. Lang duurde de zoektocht naar een opvolger evenwel niet. Hansi Flick zat immers zonder club en had destijds al indruk gemaakt op voorzitter Joan Laporta als coach van Bayern München. Hij tekende uiteindelijk een contract tot medio 2026.

LEES OOK: Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Financiële problemen niet voorbij

Voorlopig lijkt dat een goede zet van Laporta en co. Met 12 op 12 kan Flick een perfect rapport voorleggen tijdens het eerste luik van het seizoen. Ook het spelniveau is duidelijk stijgend, vlak voor de interland-break werd Real Valladolid bijvoorbeeld met een monsterscore van 7-0 ingeblikt.

Dat doet het beste vermoeden voor de rest van het seizoen. Maar ondertussen kampt Barcelona nog steeds met een enorme schuldenberg. En dat financiële muizenissen hebben ook een invloed op het transferbeleid. Zo bestaat de kans dat komende zomer twee toppers van de hand gedaan moeten worden.

Transfervrij vertrek absoluut uitgesloten

Frenkie de Jong en Ronald Araujo gaan dan immers hun laatste contractjaar in. En Barça kan het zich niet permitteren om het tweetal transfervrij te laten vertrekken. Bovendien lijkt een contractverlenging enkel mogelijk aan fel verminderde voorwaarden. Bij Mundo Deportivo acht men de kans dan ook reëel dat het tweetal in de zomer van 2025 wordt verkocht.

Volgens het medium is de situatie van beide spelers zelfs heel duidelijk. Worden geen signalen gegeven dat een contractverlenging mogelijk is, zal de club hen in de markt zetten voor een transfer tijdens één van de komende mercato's. Daarmee zou de club zich ook een pak salaris besparen. Vooral De Jong hoort bij de grootverdieners, terwijl zijn sportieve inbreng beperkt is door zijn blessurelast.

Een fitte De Jong hoort bij de 10 beste middenvelders van Europa ...

Meest recent

Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

12
12
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

19
19
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

40
40
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

144
144
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

100
100
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

203
203
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

110
110
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

64
64
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

499
499
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

235
235
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

584
584
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

420
420
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

284
284
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

165
165
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

112
112
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

117
117
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

100
100
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

71
71
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

163
163
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

179
179
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

393
393
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

121
121
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

360
360
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

123
123
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

51
51

Meer sportnieuws