Opstelling Duivels: Tedesco verrast met vervanger De Cuyper

door
Opstelling Duivels: Tedesco verrast met vervanger De Cuyper

Enkele dagen na de logische 3-1-zege tegen Israël, staan de Rode Duivels voor een bijzonder lastige opdracht in de Nations League. Maandagavond wacht immers een bezoek aan Frankrijk. Het wordt dus uitkijken voor welke basiself bondscoach Domenico Tedesco dan zal gaan.

Met de overwinning tegen de Israël konden Tedesco en co de druk wat van de ketel wegnemen na het mislukte EK. Maar de eerste interland-periode van het seizoen staat en valt toch vooral met het resultaat tegen de Fransen. Bovendien hebben de Belgen inmiddels een heuse rekening openstaan bij de Fransen.

LEES OOK: 'Zinedine Zidane keert eindelijk terug als trainer'

Frankijk, de jarenlange kwelduivel

Afgelopen zomer vormden Les Bleus immers de boeman van dienst op het Europees kampioenschap. In het recente verleden lag Frankrijk evenwel vaker dwars. Denk aan de Final Four van de Nations League in 2021. En uiteraard ook aan de historische halve finale op het WK van 2018.

Een overwinning in Lyon zou dus bijzonder zoet smaken voor de Duivels. Al is ook Frankrijk gebrand op een goed resultaat na de 3-1-nederlaag tegen Italië en de golf van kritiek die daarop volgde. België zal dus op zijn best moeten zijn om iets te rapen en dus worden de keuzes van Tedesco extra belangrijk.

Zonder De Cuyper, met Bakayoko?

De algemene verwachting is evenwel dat hij grotendeels vasthoudt aan dezelfde ploeg als vrijdag. Al moet er achterin sowieso geschoven worden door het afhaken van Maxim De Cuyper. Aanvankelijk werd verwacht dat Arthur Theate hierdoor naar links zou schuiven. Volgens Het Nieuwsblad en La Dernière Heure is de kans echter groot dat Timothy Castagne zal starten als linksback en Thomas Meunier in de ploeg komt op rechts.

Voorts houdt Tedesco op het middenveld normaal gezien vast aan de driehoek met Youri Tielemans, Amadou Onana en Kevin De Bruyne. Voorin voert hij mogelijk nog een wissel door. Bij Het Laatste Nieuws en SudPresse sluit men niet uit dat Johan Bakayoko mag starten. Tegen een tegenstander als Frankrijk kan diens snelheid beter van pas komen dan de dribbels van Dodi Lukebakio.

De mogelijke basiself:

Casteels; Meunier, Faes, Theate, Castagne; Onana, De Bruyne, Tielemans, Bakayoko, Openda, Doku

Met dit elftal moet België in staat zijn om Frankrijk te kloppen?

Meest recent

Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

17
17
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

13
13
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

67
67
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

74
74
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

60
60
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

78
78
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

64
64
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

133
133
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

91
91
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

503
503
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

413
413
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

159
159
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

146
146
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

199
199
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

28
28
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

255
255
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

163
163
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

136
136
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

208
208
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

58
58
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

85
85
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

345
345
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

293
293
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

290
290
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

168
168

Meer sportnieuws