Opstelling Duivels: Tedesco verrast met vervanger De Cuyper

1228
Opstelling Duivels: Tedesco verrast met vervanger De Cuyper

Enkele dagen na de logische 3-1-zege tegen Israël, staan de Rode Duivels voor een bijzonder lastige opdracht in de Nations League. Maandagavond wacht immers een bezoek aan Frankrijk. Het wordt dus uitkijken voor welke basiself bondscoach Domenico Tedesco dan zal gaan.

Met de overwinning tegen de Israël konden Tedesco en co de druk wat van de ketel wegnemen na het mislukte EK. Maar de eerste interland-periode van het seizoen staat en valt toch vooral met het resultaat tegen de Fransen. Bovendien hebben de Belgen inmiddels een heuse rekening openstaan bij de Fransen.

LEES OOK: Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Frankijk, de jarenlange kwelduivel

Afgelopen zomer vormden Les Bleus immers de boeman van dienst op het Europees kampioenschap. In het recente verleden lag Frankrijk evenwel vaker dwars. Denk aan de Final Four van de Nations League in 2021. En uiteraard ook aan de historische halve finale op het WK van 2018.

Een overwinning in Lyon zou dus bijzonder zoet smaken voor de Duivels. Al is ook Frankrijk gebrand op een goed resultaat na de 3-1-nederlaag tegen Italië en de golf van kritiek die daarop volgde. België zal dus op zijn best moeten zijn om iets te rapen en dus worden de keuzes van Tedesco extra belangrijk.

Zonder De Cuyper, met Bakayoko?

De algemene verwachting is evenwel dat hij grotendeels vasthoudt aan dezelfde ploeg als vrijdag. Al moet er achterin sowieso geschoven worden door het afhaken van Maxim De Cuyper. Aanvankelijk werd verwacht dat Arthur Theate hierdoor naar links zou schuiven. Volgens Het Nieuwsblad en La Dernière Heure is de kans echter groot dat Timothy Castagne zal starten als linksback en Thomas Meunier in de ploeg komt op rechts.

Voorts houdt Tedesco op het middenveld normaal gezien vast aan de driehoek met Youri Tielemans, Amadou Onana en Kevin De Bruyne. Voorin voert hij mogelijk nog een wissel door. Bij Het Laatste Nieuws en SudPresse sluit men niet uit dat Johan Bakayoko mag starten. Tegen een tegenstander als Frankrijk kan diens snelheid beter van pas komen dan de dribbels van Dodi Lukebakio.

De mogelijke basiself:

Casteels; Meunier, Faes, Theate, Castagne; Onana, De Bruyne, Tielemans, Bakayoko, Openda, Doku

Met dit elftal moet België in staat zijn om Frankrijk te kloppen?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

19
19
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

33
33
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

168
168
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

33
33
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

36
36
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

69
69
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

67
67
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

110
110
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

139
139
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

50
50
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

58
58
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

308
308
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

715
715
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

85
85
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

163
163
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

83
83
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

168
168
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

198
198
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

377
377
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

694
694
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

256
256
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

203
203
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

608
608
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

108
108

Meer sportnieuws