'Flick drukt stempel: dubbele Bundesliga-transfer bij Barça'

180 stemmen
'Flick drukt stempel: dubbele Bundesliga-transfer bij Barça'

FC Barcelona is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. De Catalanen wisten hun vier eerste duels in La Liga te winnen en staan met 12 op 12 alleen aan de leiding in het klassement. Desondanks worden alweer volop transferplannen gesmeed.

Eind vorig seizoen nam Barça definitief afscheid van clubboegbeeld Xavi Hernandez als hoofdcoach. Lang duurde de zoektocht naar een opvolger evenwel niet. Hansi Flick zat immers zonder club en had destijds al indruk gemaakt op voorzitter Joan Laporta als coach van Bayern München. Hij tekende uiteindelijk een contract tot medio 2026.

Voorlopig lijkt dat een goede zet van Laporta en co. Met 12 op 12 kan Flick een perfect rapport voorleggen tijdens het eerste luik van het seizoen. Ook het spelniveau is duidelijk stijgend, vlak voor de interland-break werd Real Valladolid bijvoorbeeld met een monsterscore van 7-0 ingeblikt.

LEES OOK: 'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Grote namen naar uitgang

Dat doet het beste vermoeden voor de rest van het seizoen. Maar ondertussen kampt Barcelona nog steeds met een enorme schuldenberg. En dat financiële muizenissen hebben ook een invloed op het transferbeleid. Zo bestaat de kans dat komende zomer twee toppers van de hand gedaan moeten worden.

Frenkie de Jong en Ronald Araujo gaan dan immers hun laatste contractjaar in. En Barça kan het zich niet permitteren om het tweetal transfervrij te laten vertrekken. Bovendien lijkt een contractverlenging enkel mogelijk aan fel verminderde voorwaarden. Bij Mundo Deportivo acht men de kans dan ook reëel dat het tweetal in de zomer van 2025 wordt verkocht.

Twee Bundesliga-koopjes

Afwachten welke ploegen zich bereid tonen om te investeren in hun komst. Ondertussen zou Barcelona ook al naar vervangers speuren. En daarvoor is het vizier op de Bundesliga gericht. Flick zou namelijk inzetten op een hereniging met Joshua Kimmich. Die is bij Bayern München aan zijn laatste contractjaar begonnen en maakt daar mogelijk gebruik om als transfervrije speler een nieuw avontuur aan te gaan.

Voor de defensie denkt men dan weer aan Jonathan Tah. De Duitse international is bij Bayer Leverkusen eveneens einde contract en liet al verstaan dat hij niet zal bijtekenen. Al hengelt ook Bayern achter de diensten van de 28-jarige verdediger.

Barça pakt dit seizoen minstens één grote prijs ...

Meest recent

'Akkoord met Adedeji schiet Leko in verkeerde keelgat'

Club Brugge blijft werk maken van Noah Adedeji-Sternberg, maar die mogelijke transfer krijgt plots ...

771
771
Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

73
73
Under Review: VAR in de fout, Lardot verdedigt Visser

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, waar afgelopen weekend de eerste speeldag van de nieuwe ...

187
187
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

298
298
'Thorup spreekt klare taal: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

186
186
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolger Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

708
708
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

301
301
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

197
197
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

264
264
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

272
272
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

64
64
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

51
51
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

489
489
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

188
188
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

38
38
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

140
140
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

365
365
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

265
265
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

77
77
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

126
126
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

268
268
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

110
110
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

668
668
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

481
481
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

225
225

Meer sportnieuws