'Flick drukt stempel: dubbele Bundesliga-transfer bij Barça'

door
'Flick drukt stempel: dubbele Bundesliga-transfer bij Barça'

FC Barcelona is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. De Catalanen wisten hun vier eerste duels in La Liga te winnen en staan met 12 op 12 alleen aan de leiding in het klassement. Desondanks worden alweer volop transferplannen gesmeed.

Eind vorig seizoen nam Barça definitief afscheid van clubboegbeeld Xavi Hernandez als hoofdcoach. Lang duurde de zoektocht naar een opvolger evenwel niet. Hansi Flick zat immers zonder club en had destijds al indruk gemaakt op voorzitter Joan Laporta als coach van Bayern München. Hij tekende uiteindelijk een contract tot medio 2026.

Voorlopig lijkt dat een goede zet van Laporta en co. Met 12 op 12 kan Flick een perfect rapport voorleggen tijdens het eerste luik van het seizoen. Ook het spelniveau is duidelijk stijgend, vlak voor de interland-break werd Real Valladolid bijvoorbeeld met een monsterscore van 7-0 ingeblikt.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

Grote namen naar uitgang

Dat doet het beste vermoeden voor de rest van het seizoen. Maar ondertussen kampt Barcelona nog steeds met een enorme schuldenberg. En dat financiële muizenissen hebben ook een invloed op het transferbeleid. Zo bestaat de kans dat komende zomer twee toppers van de hand gedaan moeten worden.

Frenkie de Jong en Ronald Araujo gaan dan immers hun laatste contractjaar in. En Barça kan het zich niet permitteren om het tweetal transfervrij te laten vertrekken. Bovendien lijkt een contractverlenging enkel mogelijk aan fel verminderde voorwaarden. Bij Mundo Deportivo acht men de kans dan ook reëel dat het tweetal in de zomer van 2025 wordt verkocht.

Twee Bundesliga-koopjes

Afwachten welke ploegen zich bereid tonen om te investeren in hun komst. Ondertussen zou Barcelona ook al naar vervangers speuren. En daarvoor is het vizier op de Bundesliga gericht. Flick zou namelijk inzetten op een hereniging met Joshua Kimmich. Die is bij Bayern München aan zijn laatste contractjaar begonnen en maakt daar mogelijk gebruik om als transfervrije speler een nieuw avontuur aan te gaan.

Voor de defensie denkt men dan weer aan Jonathan Tah. De Duitse international is bij Bayer Leverkusen eveneens einde contract en liet al verstaan dat hij niet zal bijtekenen. Al hengelt ook Bayern achter de diensten van de 28-jarige verdediger.

Barça pakt dit seizoen minstens één grote prijs ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

108
108
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

0
0
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

14
14
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

238
238
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

237
237
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

93
93
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

86
86
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

63
63
'Club Brugge in nesten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

148
148
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

301
301
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

180
180
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

88
88
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

31
31
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

220
220
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

252
252
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

404
404
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

373
373
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

257
257
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

41
41
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

150
150
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

127
127
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

48
48
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

183
183
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

88
88
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

372
372
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

97
97

Meer sportnieuws