'Flick drukt stempel: dubbele Bundesliga-transfer bij Barça'

180 stemmen
'Flick drukt stempel: dubbele Bundesliga-transfer bij Barça'

FC Barcelona is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. De Catalanen wisten hun vier eerste duels in La Liga te winnen en staan met 12 op 12 alleen aan de leiding in het klassement. Desondanks worden alweer volop transferplannen gesmeed.

Eind vorig seizoen nam Barça definitief afscheid van clubboegbeeld Xavi Hernandez als hoofdcoach. Lang duurde de zoektocht naar een opvolger evenwel niet. Hansi Flick zat immers zonder club en had destijds al indruk gemaakt op voorzitter Joan Laporta als coach van Bayern München. Hij tekende uiteindelijk een contract tot medio 2026.

Voorlopig lijkt dat een goede zet van Laporta en co. Met 12 op 12 kan Flick een perfect rapport voorleggen tijdens het eerste luik van het seizoen. Ook het spelniveau is duidelijk stijgend, vlak voor de interland-break werd Real Valladolid bijvoorbeeld met een monsterscore van 7-0 ingeblikt.

LEES OOK: ''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Grote namen naar uitgang

Dat doet het beste vermoeden voor de rest van het seizoen. Maar ondertussen kampt Barcelona nog steeds met een enorme schuldenberg. En dat financiële muizenissen hebben ook een invloed op het transferbeleid. Zo bestaat de kans dat komende zomer twee toppers van de hand gedaan moeten worden.

Frenkie de Jong en Ronald Araujo gaan dan immers hun laatste contractjaar in. En Barça kan het zich niet permitteren om het tweetal transfervrij te laten vertrekken. Bovendien lijkt een contractverlenging enkel mogelijk aan fel verminderde voorwaarden. Bij Mundo Deportivo acht men de kans dan ook reëel dat het tweetal in de zomer van 2025 wordt verkocht.

Twee Bundesliga-koopjes

Afwachten welke ploegen zich bereid tonen om te investeren in hun komst. Ondertussen zou Barcelona ook al naar vervangers speuren. En daarvoor is het vizier op de Bundesliga gericht. Flick zou namelijk inzetten op een hereniging met Joshua Kimmich. Die is bij Bayern München aan zijn laatste contractjaar begonnen en maakt daar mogelijk gebruik om als transfervrije speler een nieuw avontuur aan te gaan.

Voor de defensie denkt men dan weer aan Jonathan Tah. De Duitse international is bij Bayer Leverkusen eveneens einde contract en liet al verstaan dat hij niet zal bijtekenen. Al hengelt ook Bayern achter de diensten van de 28-jarige verdediger.

Barça pakt dit seizoen minstens één grote prijs ...

Meest recent

'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

10
10
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

17
17
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

217
217
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

119
119
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

55
55
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

56
56
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

59
59
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

189
189
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

199
199
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

263
263
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

257
257
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

198
198
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

166
166
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

72
72
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

610
610
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

124
124
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

392
392
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

451
451
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

1075
1075
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

150
150
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

825
825
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

231
231
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

220
220
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

388
388
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

104
104

Meer sportnieuws