Hoe is het nog met Yves Vanderhaeghe? "Vanochtend telefoontje"

door
Hoe is het nog met Yves Vanderhaeghe?

De voorbije dagen konden we al de eerste trainerswissel in de Jupiler Pro League noteren. Bij STVV moest Christian Lattanzio al na amper zes wedstrijden plaats ruimen voor Felice Mazzu. Daarmee werd een Belgische trainer weer opgevist. Collega Yves Vanderhaeghe heeft vooralsnog minder geluk.

LEES OOK: Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Vanderhaeghe greep naast job bij Deinze

De ex-Rode Duivel en voormalige coach van onder meer KV Kortrijk, KV Oostende, AA Gent en Cercle Brugge zit intussen al tien maanden zonder club. Hij werd in oktober 2023 ontslagen bij de Saudische tweedeklasser Al-Faisaly en vond sindsdien geen nieuwe werkgever.

Hij stond afgelopen zomer wel dicht bij Deinze, dat op promotie naar de Jupiler Pro League mikt. Dat verklaarde hij twee maanden geleden ook al aan onze redactie. "Maar ze kozen voor Hernán Losada. (lacht) Die had bij de Spaanssprekende voorzitter wellicht een streepje voor", zegt Vanderhaeghe daar in Krant van West-Vlaanderen met een vleugje cynisme over.

Liefst weer in België aan de slag

Vanuit het buitenland komen er wel nog aanbiedingen. "Ach, vanochtend kreeg ik nog een telefoontje van een manager voor een club in Afrika, maar het klonk niet meteen aantrekkelijk. Er is ook een manager die beweert dat mijn naam intussen al bij een club in Saudi-Arabië is gevallen. Een club in problemen, ik volg ze nu wel. (lachje) Maar het kan evengoed een babbelaar zijn", aldus Vanderhaeghe.

Hij blijft dus wachten op een nieuwe werkgever en geeft aan dat hij liefst van al weer in België aan de slag zou gaan. Daarbij staat hij open voor clubs uit 1A én 1B en zelfs voor een job als assistent of jeugdtrainer bij de voetbalbond. Afwachten dus waar en wanneer hij opnieuw zal opduiken.

Zou hij nog een goede trainer zijn voor een Belgische club?

Meest recent

Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

202
202
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

57
57
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

241
241
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

67
67
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

99
99
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

281
281
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

351
351
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

824
824
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

248
248
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

104
104
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

91
91
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

171
171
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

260
260
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

132
132
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

109
109
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

406
406
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

324
324
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

374
374
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

66
66
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

230
230
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

255
255
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

358
358
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

73
73

Meer sportnieuws