Hoe is het nog met Yves Vanderhaeghe? "Vanochtend telefoontje"

door
Hoe is het nog met Yves Vanderhaeghe?

De voorbije dagen konden we al de eerste trainerswissel in de Jupiler Pro League noteren. Bij STVV moest Christian Lattanzio al na amper zes wedstrijden plaats ruimen voor Felice Mazzu. Daarmee werd een Belgische trainer weer opgevist. Collega Yves Vanderhaeghe heeft vooralsnog minder geluk.

LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

Vanderhaeghe greep naast job bij Deinze

De ex-Rode Duivel en voormalige coach van onder meer KV Kortrijk, KV Oostende, AA Gent en Cercle Brugge zit intussen al tien maanden zonder club. Hij werd in oktober 2023 ontslagen bij de Saudische tweedeklasser Al-Faisaly en vond sindsdien geen nieuwe werkgever.

Hij stond afgelopen zomer wel dicht bij Deinze, dat op promotie naar de Jupiler Pro League mikt. Dat verklaarde hij twee maanden geleden ook al aan onze redactie. "Maar ze kozen voor Hernán Losada. (lacht) Die had bij de Spaanssprekende voorzitter wellicht een streepje voor", zegt Vanderhaeghe daar in Krant van West-Vlaanderen met een vleugje cynisme over.

Liefst weer in België aan de slag

Vanuit het buitenland komen er wel nog aanbiedingen. "Ach, vanochtend kreeg ik nog een telefoontje van een manager voor een club in Afrika, maar het klonk niet meteen aantrekkelijk. Er is ook een manager die beweert dat mijn naam intussen al bij een club in Saudi-Arabië is gevallen. Een club in problemen, ik volg ze nu wel. (lachje) Maar het kan evengoed een babbelaar zijn", aldus Vanderhaeghe.

Hij blijft dus wachten op een nieuwe werkgever en geeft aan dat hij liefst van al weer in België aan de slag zou gaan. Daarbij staat hij open voor clubs uit 1A én 1B en zelfs voor een job als assistent of jeugdtrainer bij de voetbalbond. Afwachten dus waar en wanneer hij opnieuw zal opduiken.

Zou hij nog een goede trainer zijn voor een Belgische club?

Meest recent

"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

11
11
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

118
118
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

90
90
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

57
57
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

119
119
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

338
338
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

220
220
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

360
360
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

96
96
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

107
107
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

131
131
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

108
108
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

68
68
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

20
20
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

52
52
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

416
416
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

186
186
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

41
41
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

107
107
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

485
485
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

211
211
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

32
32
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

87
87
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

467
467
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

396
396

Meer sportnieuws