Heeft hij al spijt? 'Tedesco verkoos Duivels boven topclub'

door
Heeft hij al spijt? 'Tedesco verkoos Duivels boven topclub'

De voorbije dagen werd bij de Rode Duivels definitief een streep getrokken onder het mislukte EK om te beginnen aan een nieuwe cyclus op weg naar het WK 2026. Die wordt vrijdagavond op gang getrapt met een wedstrijd tegen Israël in de Nations League en dat zal nog steeds met Domenico Tedesco aan het roer gebeuren.

De Duitser mocht gewoon aanblijven als bondscoach ondanks het tegenvallende verloop van het EK, ook omdat de bond zijn contract al voor het toernooi verlengd had. Na de ontwikkelingen van deze zomer in Duitsland liggen al zijn beslissingen wel onder een vergrootglas bij pers en publiek, die zich alsmaar kritischer tonen.

LEES OOK: ‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Tedesco liet droomjob liggen voor Rode Duivels

Er worden bijvoorbeeld alsmaar meer vragen gesteld bij bepaalde keuzes in zijn selectie, terwijl ook zijn handelswijze in de affaire-Courtois niet iedereen kon overtuigen. De messen lijken bij velen geslepen te zijn, de foutenmarge in de komende maanden lijkt miniem te zijn.

Nochtans kan er niet getwijfeld worden aan de toewijding van Tedesco aan de Rode Duivels. Zo komt Het Laatste Nieuws met een opmerkelijk verhaal. Ze weten dat hij zes maanden geleden een droomjob liet liggen.

Telefoontje van Napoli

In februari kreeg hij immers telefoon van Napoli, dat toen net Walter Mazzarri had ontslagen. De toenmalige uittredende Italiaanse kampioen wou Tedesco tot het einde van het seizoen aanstellen en die job mocht hij van Napoli zelfs combineren met de Rode Duivels. 

Het is de droom van Tedesco om in de Serie A te werken - hij heeft Italiaanse roots - maar desondanks stuurde hij Napoli toch meteen en zonder twijfelen wandelen. Hij wou zich immers ten volle focussen op het EK en daar met de Duivels een sterk toernooi neerzetten. Al is dat uiteindelijk uiteraard niet gelukt.

Geloof je nog dat Tedesco een goede bondscoach is voor de Rode Duivels?

Meest recent

'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

0
0
Kermis op Old Trafford: Engelse pers pakt Lammens aan

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

43
43
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

137
137
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

216
216
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

122
122
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

245
245
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

326
326
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

317
317
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

299
299
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

376
376
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

487
487
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

321
321
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

649
649
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

236
236
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

35
35
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

655
655
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

313
313
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1418
1418
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

482
482
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

461
461
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

439
439
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

321
321
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

551
551
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

215
215
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

393
393

Meer sportnieuws