Heeft hij al spijt? 'Tedesco verkoos Duivels boven topclub'

door
Heeft hij al spijt? 'Tedesco verkoos Duivels boven topclub'

De voorbije dagen werd bij de Rode Duivels definitief een streep getrokken onder het mislukte EK om te beginnen aan een nieuwe cyclus op weg naar het WK 2026. Die wordt vrijdagavond op gang getrapt met een wedstrijd tegen Israël in de Nations League en dat zal nog steeds met Domenico Tedesco aan het roer gebeuren.

De Duitser mocht gewoon aanblijven als bondscoach ondanks het tegenvallende verloop van het EK, ook omdat de bond zijn contract al voor het toernooi verlengd had. Na de ontwikkelingen van deze zomer in Duitsland liggen al zijn beslissingen wel onder een vergrootglas bij pers en publiek, die zich alsmaar kritischer tonen.

LEES OOK: Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Tedesco liet droomjob liggen voor Rode Duivels

Er worden bijvoorbeeld alsmaar meer vragen gesteld bij bepaalde keuzes in zijn selectie, terwijl ook zijn handelswijze in de affaire-Courtois niet iedereen kon overtuigen. De messen lijken bij velen geslepen te zijn, de foutenmarge in de komende maanden lijkt miniem te zijn.

Nochtans kan er niet getwijfeld worden aan de toewijding van Tedesco aan de Rode Duivels. Zo komt Het Laatste Nieuws met een opmerkelijk verhaal. Ze weten dat hij zes maanden geleden een droomjob liet liggen.

Telefoontje van Napoli

In februari kreeg hij immers telefoon van Napoli, dat toen net Walter Mazzarri had ontslagen. De toenmalige uittredende Italiaanse kampioen wou Tedesco tot het einde van het seizoen aanstellen en die job mocht hij van Napoli zelfs combineren met de Rode Duivels. 

Het is de droom van Tedesco om in de Serie A te werken - hij heeft Italiaanse roots - maar desondanks stuurde hij Napoli toch meteen en zonder twijfelen wandelen. Hij wou zich immers ten volle focussen op het EK en daar met de Duivels een sterk toernooi neerzetten. Al is dat uiteindelijk uiteraard niet gelukt.

Geloof je nog dat Tedesco een goede bondscoach is voor de Rode Duivels?

Meest recent

Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

36
36
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

24
24
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

18
18
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

106
106
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

227
227
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

175
175
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

183
183
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

315
315
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

125
125
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

184
184
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

177
177
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

583
583
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

916
916
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

460
460
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

249
249
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

411
411
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

138
138
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

637
637
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

193
193
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

65
65
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

66
66
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

76
76
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

153
153
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

347
347
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

262
262

Meer sportnieuws