Tedesco bijt van zich af: "Jürgen Klopp zei me ..."

door
Tedesco bijt van zich af:

Vrijdagavond werken de Rode Duivels hun eerste wedstrijd af sinds de uitschakeling op het Europese kampioenschap. Dat wordt vooral voor Domenico Tedesco een belangrijk duel. De bondscoach bleef na het EK weliswaar op post, maar ligt nog steeds onder een vergrootglas.

Een week geleden maakte de bondscoach zijn selectie bekend voor de komende interlands. Daarin veel vers bloed en een aantal meer ervaren krachten die er voor de gelegenheid niet bij zijn. Hoewel Tedesco bij hoog en laag beweerde dat dit geen rechtstreeks gevolg was van het mislukte EK, leeft het vermoeden toch dat dit hier minstens mee te maken heeft.

Dat het EK nog lang niet vergeten is, werd overigens duidelijk vlak voor de bekendmaking. Zo nam de bondscoach uitgebreid de tijd om te antwoorden op kritische vragen over het voorbije toernooi. Ruim twee maanden na de uitschakeling tegen Frankrijk was dat aan de late kant, maar het siert Tedesco dat hij die pagina niet zomaar omsloeg.

LEES OOK: 'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Streep onder EK

Bovendien zette de bondscoach zichzelf vol in de wind. Hij ging door het stof voor onder meer de behouden aanpak in de groepsmatch tegen Oekraïne, de fouten die werden gemaakt in de communicatie, de tactische keuzes, ... . Maar na die knieval wil Tedesco niet te veel woorden meer vuil maken aan het mislukte toernooi in Duitsland.

Op zijn persbabbel van donderdag trok hij zelf een streep onder de hele EK-saga. "We hebben nu al zo vaak over het EK gesproken. Ons verhaal is daar niet gestart, hé. Wel anderhalf jaar geleden, in maart 2023. De balans is in mijn ogen nog altijd positief", werd de bondscoach geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Gesprekje met Klopp

Eén van de verwijten die Tedesco kreeg, was dat hij een veel te defensieve aanpak hanteerde op het EK. Nochtans is hij van nature een vrij aanvallend ingestelde trainer. Maar het is bij een nationale ploeg niet evident om die visie in de praktijk over te brengen. "Ik sprak er onlangs nog over met Jürgen Klopp en hij zei ook dat je tijdens een interlandperiode niet zoveel tijd krijgt om een speelwijze te implementeren. Ik deel die mening. Ik heb mijn ideeën over voetbal. Maar mijn job is om de beste speler op de beste positie te zetten. En uiteindelijk is winnen het belangrijkste."

Tedesco verdient een herkansing tijdens de WK-cyclus ...

Meest recent

Crisis bij Zulte Waregem: Sven Vandenbroeck ontslagen

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

64
64
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

19
19
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

32
32
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

88
88
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

329
329
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

224
224
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

141
141
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

289
289
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

227
227
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

221
221
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

239
239
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

510
510
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

154
154
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

112
112
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

61
61
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

53
53
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

32
32
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

161
161
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

122
122
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

65
65
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

90
90
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

399
399
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

137
137
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

589
589
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

654
654

Meer sportnieuws