Tedesco bijt van zich af: "Jürgen Klopp zei me ..."

251 stemmen
Tedesco bijt van zich af:

Vrijdagavond werken de Rode Duivels hun eerste wedstrijd af sinds de uitschakeling op het Europese kampioenschap. Dat wordt vooral voor Domenico Tedesco een belangrijk duel. De bondscoach bleef na het EK weliswaar op post, maar ligt nog steeds onder een vergrootglas.

Een week geleden maakte de bondscoach zijn selectie bekend voor de komende interlands. Daarin veel vers bloed en een aantal meer ervaren krachten die er voor de gelegenheid niet bij zijn. Hoewel Tedesco bij hoog en laag beweerde dat dit geen rechtstreeks gevolg was van het mislukte EK, leeft het vermoeden toch dat dit hier minstens mee te maken heeft.

Dat het EK nog lang niet vergeten is, werd overigens duidelijk vlak voor de bekendmaking. Zo nam de bondscoach uitgebreid de tijd om te antwoorden op kritische vragen over het voorbije toernooi. Ruim twee maanden na de uitschakeling tegen Frankrijk was dat aan de late kant, maar het siert Tedesco dat hij die pagina niet zomaar omsloeg.

LEES OOK: De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Streep onder EK

Bovendien zette de bondscoach zichzelf vol in de wind. Hij ging door het stof voor onder meer de behouden aanpak in de groepsmatch tegen Oekraïne, de fouten die werden gemaakt in de communicatie, de tactische keuzes, ... . Maar na die knieval wil Tedesco niet te veel woorden meer vuil maken aan het mislukte toernooi in Duitsland.

Op zijn persbabbel van donderdag trok hij zelf een streep onder de hele EK-saga. "We hebben nu al zo vaak over het EK gesproken. Ons verhaal is daar niet gestart, hé. Wel anderhalf jaar geleden, in maart 2023. De balans is in mijn ogen nog altijd positief", werd de bondscoach geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Gesprekje met Klopp

Eén van de verwijten die Tedesco kreeg, was dat hij een veel te defensieve aanpak hanteerde op het EK. Nochtans is hij van nature een vrij aanvallend ingestelde trainer. Maar het is bij een nationale ploeg niet evident om die visie in de praktijk over te brengen. "Ik sprak er onlangs nog over met Jürgen Klopp en hij zei ook dat je tijdens een interlandperiode niet zoveel tijd krijgt om een speelwijze te implementeren. Ik deel die mening. Ik heb mijn ideeën over voetbal. Maar mijn job is om de beste speler op de beste positie te zetten. En uiteindelijk is winnen het belangrijkste."

Tedesco verdient een herkansing tijdens de WK-cyclus ...

Meest recent

Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

31
31
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

37
37
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

81
81
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

121
121
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

320
320
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

320
320
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

293
293
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

84
84
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

597
597
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

67
67
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

264
264
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

55
55
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

105
105
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

419
419
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

135
135
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

113
113
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

74
74
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

208
208
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

641
641
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

884
884
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

712
712
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

117
117
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

516
516
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

700
700
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

279
279

Meer sportnieuws