Tedesco bijt van zich af: "Jürgen Klopp zei me ..."

door
Tedesco bijt van zich af:

Vrijdagavond werken de Rode Duivels hun eerste wedstrijd af sinds de uitschakeling op het Europese kampioenschap. Dat wordt vooral voor Domenico Tedesco een belangrijk duel. De bondscoach bleef na het EK weliswaar op post, maar ligt nog steeds onder een vergrootglas.

Een week geleden maakte de bondscoach zijn selectie bekend voor de komende interlands. Daarin veel vers bloed en een aantal meer ervaren krachten die er voor de gelegenheid niet bij zijn. Hoewel Tedesco bij hoog en laag beweerde dat dit geen rechtstreeks gevolg was van het mislukte EK, leeft het vermoeden toch dat dit hier minstens mee te maken heeft.

Dat het EK nog lang niet vergeten is, werd overigens duidelijk vlak voor de bekendmaking. Zo nam de bondscoach uitgebreid de tijd om te antwoorden op kritische vragen over het voorbije toernooi. Ruim twee maanden na de uitschakeling tegen Frankrijk was dat aan de late kant, maar het siert Tedesco dat hij die pagina niet zomaar omsloeg.

LEES OOK: Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Streep onder EK

Bovendien zette de bondscoach zichzelf vol in de wind. Hij ging door het stof voor onder meer de behouden aanpak in de groepsmatch tegen Oekraïne, de fouten die werden gemaakt in de communicatie, de tactische keuzes, ... . Maar na die knieval wil Tedesco niet te veel woorden meer vuil maken aan het mislukte toernooi in Duitsland.

Op zijn persbabbel van donderdag trok hij zelf een streep onder de hele EK-saga. "We hebben nu al zo vaak over het EK gesproken. Ons verhaal is daar niet gestart, hé. Wel anderhalf jaar geleden, in maart 2023. De balans is in mijn ogen nog altijd positief", werd de bondscoach geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Gesprekje met Klopp

Eén van de verwijten die Tedesco kreeg, was dat hij een veel te defensieve aanpak hanteerde op het EK. Nochtans is hij van nature een vrij aanvallend ingestelde trainer. Maar het is bij een nationale ploeg niet evident om die visie in de praktijk over te brengen. "Ik sprak er onlangs nog over met Jürgen Klopp en hij zei ook dat je tijdens een interlandperiode niet zoveel tijd krijgt om een speelwijze te implementeren. Ik deel die mening. Ik heb mijn ideeën over voetbal. Maar mijn job is om de beste speler op de beste positie te zetten. En uiteindelijk is winnen het belangrijkste."

Tedesco verdient een herkansing tijdens de WK-cyclus ...

Meest recent

'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

26
26
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

17
17
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

136
136
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

285
285
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

25
25
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

199
199
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

240
240
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

425
425
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

576
576
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

728
728
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

134
134
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

37
37
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

999
999
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

264
264
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

309
309
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

144
144
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

178
178
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

568
568
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

570
570
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

325
325
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

544
544
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

184
184
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

681
681
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

760
760
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

496
496

Meer sportnieuws