Tedesco bijt van zich af: "Jürgen Klopp zei me ..."

door
Tedesco bijt van zich af:

Vrijdagavond werken de Rode Duivels hun eerste wedstrijd af sinds de uitschakeling op het Europese kampioenschap. Dat wordt vooral voor Domenico Tedesco een belangrijk duel. De bondscoach bleef na het EK weliswaar op post, maar ligt nog steeds onder een vergrootglas.

Een week geleden maakte de bondscoach zijn selectie bekend voor de komende interlands. Daarin veel vers bloed en een aantal meer ervaren krachten die er voor de gelegenheid niet bij zijn. Hoewel Tedesco bij hoog en laag beweerde dat dit geen rechtstreeks gevolg was van het mislukte EK, leeft het vermoeden toch dat dit hier minstens mee te maken heeft.

Dat het EK nog lang niet vergeten is, werd overigens duidelijk vlak voor de bekendmaking. Zo nam de bondscoach uitgebreid de tijd om te antwoorden op kritische vragen over het voorbije toernooi. Ruim twee maanden na de uitschakeling tegen Frankrijk was dat aan de late kant, maar het siert Tedesco dat hij die pagina niet zomaar omsloeg.

LEES OOK: 'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Streep onder EK

Bovendien zette de bondscoach zichzelf vol in de wind. Hij ging door het stof voor onder meer de behouden aanpak in de groepsmatch tegen Oekraïne, de fouten die werden gemaakt in de communicatie, de tactische keuzes, ... . Maar na die knieval wil Tedesco niet te veel woorden meer vuil maken aan het mislukte toernooi in Duitsland.

Op zijn persbabbel van donderdag trok hij zelf een streep onder de hele EK-saga. "We hebben nu al zo vaak over het EK gesproken. Ons verhaal is daar niet gestart, hé. Wel anderhalf jaar geleden, in maart 2023. De balans is in mijn ogen nog altijd positief", werd de bondscoach geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Gesprekje met Klopp

Eén van de verwijten die Tedesco kreeg, was dat hij een veel te defensieve aanpak hanteerde op het EK. Nochtans is hij van nature een vrij aanvallend ingestelde trainer. Maar het is bij een nationale ploeg niet evident om die visie in de praktijk over te brengen. "Ik sprak er onlangs nog over met Jürgen Klopp en hij zei ook dat je tijdens een interlandperiode niet zoveel tijd krijgt om een speelwijze te implementeren. Ik deel die mening. Ik heb mijn ideeën over voetbal. Maar mijn job is om de beste speler op de beste positie te zetten. En uiteindelijk is winnen het belangrijkste."

Tedesco verdient een herkansing tijdens de WK-cyclus ...

Meest recent

Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

42
42
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

20
20
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

38
38
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

264
264
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

279
279
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

128
128
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

221
221
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

733
733
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

52
52
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

187
187
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

264
264
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

108
108
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

85
85
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

196
196
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

202
202
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

346
346
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

185
185
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

60
60
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

145
145
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

43
43
Verdwijning bij Club Brugge: "Wordt pijnlijk verhaal"

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

227
227
Anderlecht én Garcia krijgen duidelijk De Cat-advies

Anderlecht wist zondag in de klassieker op het veld van Club Brugge een 2-2-gelijkspel uit de brand ...

236
236
Van der Elst waarschuwt Club: "Dan is Union nu al kampioen"

Club Brugge heeft vorig weekend weer wat terrein verloren in de titelstrijd. Terwijl Union vrij ...

290
290
Roestige Roméo? Chelsea-trainer oordeelt over Laviao

Ook dit seizoen werd voor Roméo Lavia weer getekend door blessureleed. Stilaan lijkt onze ...

115
115
'Arsenal casht: pikante zomertransfer voor Trossard'

Leandro Trossard vertolkt nog steeds een belangrijke rol bij Arsenal, ook al hadden velen verwacht ...

102
102

Meer sportnieuws