Tedesco bijt van zich af: "Jürgen Klopp zei me ..."

251
Tedesco bijt van zich af:

Vrijdagavond werken de Rode Duivels hun eerste wedstrijd af sinds de uitschakeling op het Europese kampioenschap. Dat wordt vooral voor Domenico Tedesco een belangrijk duel. De bondscoach bleef na het EK weliswaar op post, maar ligt nog steeds onder een vergrootglas.

Een week geleden maakte de bondscoach zijn selectie bekend voor de komende interlands. Daarin veel vers bloed en een aantal meer ervaren krachten die er voor de gelegenheid niet bij zijn. Hoewel Tedesco bij hoog en laag beweerde dat dit geen rechtstreeks gevolg was van het mislukte EK, leeft het vermoeden toch dat dit hier minstens mee te maken heeft.

Dat het EK nog lang niet vergeten is, werd overigens duidelijk vlak voor de bekendmaking. Zo nam de bondscoach uitgebreid de tijd om te antwoorden op kritische vragen over het voorbije toernooi. Ruim twee maanden na de uitschakeling tegen Frankrijk was dat aan de late kant, maar het siert Tedesco dat hij die pagina niet zomaar omsloeg.

LEES OOK: Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Streep onder EK

Bovendien zette de bondscoach zichzelf vol in de wind. Hij ging door het stof voor onder meer de behouden aanpak in de groepsmatch tegen Oekraïne, de fouten die werden gemaakt in de communicatie, de tactische keuzes, ... . Maar na die knieval wil Tedesco niet te veel woorden meer vuil maken aan het mislukte toernooi in Duitsland.

Op zijn persbabbel van donderdag trok hij zelf een streep onder de hele EK-saga. "We hebben nu al zo vaak over het EK gesproken. Ons verhaal is daar niet gestart, hé. Wel anderhalf jaar geleden, in maart 2023. De balans is in mijn ogen nog altijd positief", werd de bondscoach geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Gesprekje met Klopp

Eén van de verwijten die Tedesco kreeg, was dat hij een veel te defensieve aanpak hanteerde op het EK. Nochtans is hij van nature een vrij aanvallend ingestelde trainer. Maar het is bij een nationale ploeg niet evident om die visie in de praktijk over te brengen. "Ik sprak er onlangs nog over met Jürgen Klopp en hij zei ook dat je tijdens een interlandperiode niet zoveel tijd krijgt om een speelwijze te implementeren. Ik deel die mening. Ik heb mijn ideeën over voetbal. Maar mijn job is om de beste speler op de beste positie te zetten. En uiteindelijk is winnen het belangrijkste."

Tedesco verdient een herkansing tijdens de WK-cyclus ...

Meest recent

Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

2
2
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

16
16
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

21
21
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

29
29
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

34
34
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

189
189
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

246
246
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

71
71
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

95
95
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

67
67
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

315
315
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

148
148
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

148
148
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

136
136
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

23
23
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

60
60
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

122
122
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

71
71
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

40
40
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

104
104
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

148
148
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

352
352
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

131
131
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

90
90
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

228
228

Meer sportnieuws