Tedesco verrast en haalt persona non grata terug

234
Tedesco verrast en haalt persona non grata terug

Koni De Winter werd aanvankelijk niet geselecteerd voor het EK 2024 door bondscoach Domenico Tedesco. Ondanks zijn sterke prestaties bij Genoa en een veelbelovend debuut voor de Rode Duivels, koos Tedesco voor de ervaren Axel Witsel, wat leidde tot teleurstelling bij De Winter en zijn entourage. 

Tedesco vond dat De Winter nog niet op het vereiste niveau was en dat zijn positiespel en snelheid tekort schoten. De Winter krijgt echter een nieuwe kans in de Nations League, waarbij Tedesco de verjonging van het team wil doorvoeren. De Winter, samen met Zeno Debast, wordt gezien als een belangrijke toekomstige pion in de Belgische verdediging.

LEES OOK: ‘Eerste stunt Van Bommel: compleet nieuw spitsenduo’

Tedesco haalde De Winter naar de Rode Duivels

“De Winter wil héél graag naar het EK, ja. Dat wil iedereen, denk ik. Toch?”, zei Koni De Winter (21) eind december in een interview aan Gazet van Antwerpen. Domenico Tedesco had de jonge verdediger geadviseerd om meer speeltijd te maken voordat hij in aanmerking zou komen voor een oproep bij de Rode Duivels.

De Winter begon het vorige seizoen moeizaam bij de Italiaanse middenmoter Genoa, maar wist zich geleidelijk in de basisploeg van coach Alberto Gilardino te vechten. Sinds november had De Winter een vaste basisplaats weten te veroveren. Door zijn speeltijd en prestaties begon hij ook de aandacht van Tedesco te trekken.

Begin januari nam Tedesco zelfs contact op met De Winter, wat aangeeft dat de bondscoach hem nauwlettend in de gaten hield. Dit contact maakte duidelijk dat een selectie voor de Rode Duivels geen verre droom meer was voor De Winter, maar een reële mogelijkheid werd.

De Winter was een keuze voor de “nabije” toekomst

Koni De Winter heeft vorig seizoen indruk gemaakt bij Genoa door zijn indrukwekkend voetballend vermogen en technische vaardigheden. Zijn veelzijdigheid, waarbij hij zowel als rechtsback als centraal in de verdediging kan spelen, maakt hem een waardevolle verdediger.

De Winter brengt persoonlijkheid en présence op het veld, en zijn elegante speelstijl doet denken aan Vincent Kompany. Zijn sterke prestaties bij Genoa, waar hij zich staande hield in de Serie A, gecombineerd met zijn rol als kapitein bij de Jonge Duivels, overtuigden bondscoach Domenico Tedesco om hem in maart voor het eerst op te roepen voor de nationale ploeg.

Dit werd door Het Laatste Nieuws gezien als een logische keuze en een investering in de toekomst van de Rode Duivels. “Een keuze voor de (nabije) toekomst. Defensief kunnen we wel wat opkomend talent gebruiken…”, schreef de krant.

Tedesco zelf benadrukte het belang van De Winter's goede defensieve prestaties in een topcompetitie als de Serie A: “Het feit dat Koni goed verdedigt in de Serie A geeft ons een positief gevoel”, aldus Tedesco. “Ik wil hem aan het werk zien bij ons en hem beter leren kennen.”

“Je ziet dat De Winter hopen talent heeft”

Koni De Winter maakte zijn debuut voor de Rode Duivels in het Aviva Stadium in Dublin tegen Ierland en liet een positieve eerste indruk achter. Olivier Deschacht, die hem kent van de Jonge Duivels, gaf zijn mening over De Winter's spel op VTM:

“Hij is niet van de snelste, maar weet dat ook. Daarom anticipeert hij. Hij laat een bepaalde ruimte in één-tegen-één-duels. Hij kan zichzelf goed inschatten en weet wat ie kan en niet kan. Koni heeft goede voeten, maar legt niet veel risico in zijn spel.”

“Je ziet dat de Genoa-verdediger hopen talent heeft”, stelde Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, vast. Tijdens het uur dat hij meespeelde tegen Ierland, straalde hij présence en zelfvertrouwen uit. Hij speelde zonder schroom, toonde rust aan de bal, ging geen duel uit de weg en was zuiver in de opbouw.

Hoewel hij in de eerste helft een paar keer werd afgetroefd in een rechtstreeks duel, deed dit weinig afbreuk aan zijn overwegend sterke optreden.

Tedesco verkoos Witsel boven De Winter

Koni De Winter leek lange tijd een sterke kanshebber om deel uit te maken van de selectie voor het Europees kampioenschap met de Rode Duivels. Met zijn ervaring in een topcompetitie en zijn veelzijdigheid, kon hij zowel in een driemans- als viermansverdediging verschillende posities bekleden, waaronder zelfs rechtsback.

De Winter wordt geroemd als een complete verdediger, hij beschikt over een goede inspeelpass, snelheid en sterk kopspel. Zijn potentiële oproep werd verder versterkt door de blessures en onzekerheid rond ervaren verdedigers als Arthur Theate en Jan Vertonghen.

Het Laatste Nieuws benadrukte echter dat De Winter nog niet volledig is ontwikkeld en dat er af en toe wat nonchalance in zijn spel sluipt, wat logisch is gezien zijn jonge leeftijd. Uiteindelijk besloot bondscoach Domenico Tedesco om De Winter niet op te nemen in de definitieve selectie voor het EK.

In plaats daarvan koos hij voor de ervaren Axel Witsel (35), die ondanks zijn leeftijd nog steeds van grote waarde werd geacht voor de ploeg.

Tedesco niet voldaan: kamp-De Winter was verbluft

Koni De Winter werd niet geselecteerd voor het Europees Kampioenschap, en hoewel een lichte blessure meespeelde, was dat volgens bondscoach Domenico Tedesco niet de doorslaggevende reden. De terugkeer van Axel Witsel als centrale verdediger werd door Tedesco benadrukt als een signaal naar de jongere spelers.

Volgens Het Laatste Nieuws kon De Winter hem niet overtuigen met zijn positiespel, keuzes en snelheid, die onvoldoende waren. Frank Raes vond de niet-selectie van De Winter begrijpelijk: “Hij komt toch nog wat tekort voor dit niveau, vind ik.”

“Ik moet eerlijk zijn: ik was ook niet helemaal voldaan over de jongeren. De selectie van Axel is ook een signaal naar hen toe”, zei de bondscoach. Deze directe en open communicatie werd echter niet goed ontvangen in het kamp van De Winter.

Sacha Tavolieri meldde in een inmiddels verwijderde post op X dat De Winter nog contact zou hebben gehad met Tedesco en dat hij diep teleurgesteld was door zijn niet-selectie. Zijn entourage was naar verluidt "verbluft" door de keuze van de Italiaanse Duitser, wat aangeeft dat de beslissing als een grote verrassing kwam.

Nieuwe kans voor De Winter: “Debast is niet beter”

Domenico Tedesco heeft aangekondigd de Nations League-campagne te gebruiken om te experimenteren en verjonging door te voeren. Met het vertrek van Jan Vertonghen als international, heeft de bondscoach opnieuw Koni De Winter aan de selectie toegevoegd.

Volgens Le Soir moeten De Winter en Zeno Debast sleutelspelers in de Belgische defensie worden, maar ze moeten nu eerst bevestigen in het shirt van de nationale ploeg. “De Winter belichaamt de toekomst van de Rode Duivels,” zo wordt opgemerkt.

René Vandereycken, die zich herhaaldelijk lovend heeft uitgelaten over De Winter, ondersteunt de verdediger als een waardevolle aanwinst voor de nationale ploeg. De voormalige bondscoach benadrukt dat De Winter veelzijdig inzetbaar is in alle posities in de verdediging.

Gilles Mbiye-Beya heeft zelfs gesuggereerd dat Zeno Debast misschien niet beter is dan De Winter.

De Winter verdient zijn plaats bij de Rode Duivels

Meest recent

‘Eerste stunt Van Bommel: compleet nieuw spitsenduo’

Mark van Bommel krijgt bij zijn eerste selectie meteen een stevig spitsenprobleem voorgeschoteld. ...

243
243
Zorgen voor Hubert: "Dit is erg hard"

Union SG met vanavond aan de bak tegen Viktoria Plzen. Een ploeg die ze in principe moeten kunnen ...

8
8
Coosemans en Maamar scherp na verlies van Anderlecht

RSC Anderlecht opende de League Phase in de Europa League met een verliespartij tegen Lyon. Colin ...

41
41
Bruno zet de puntjes op de i na nederlaag van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-2 van Olympique Lyon en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars ...

117
117
Tedesco zwaar in de nesten: coach zit met groot probleem

Domenico Tedeco is alweer ontslagen. Na amper 99 dagen mocht hij zijn koffers pakken bij Bologna. ...

35
35
Zorgt Van Bommel voor verrassende Duivel bij KRC Genk?

Vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend. Er worden veel namen genoemd als ...

77
77
Anderlecht genekt door VAR? Vandenbempt fileert Mata-fase

RSC Anderlecht heeft woensdagavond zijn meerdere moeten erkennen in Olympique Lyon: 1-2. Gezien het ...

542
542
Scorende De Cuyper blameert Tielemans; Barça scoort er zeven

Manchester United is een zoveelste deceptie rijker. Met Youri Tielemans als kapitein werd MUFC ...

55
55
UEL: Lukebakio schittert in San Siro; Yaremchuk matchwinnaar

De eerste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League zijn achter de rug. En dat leverde ...

37
37
Stunt blijft uit: Anderlecht komt rampstart niet te boven tegen Lyon

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met ...

139
139
Union winnaar Europa League? CEO reageert na straffe voorspelling

Union SG slaagde er uiteindelijk niet in om zich via de voorrondes te plaatsen voor de League Phase ...

103
103
Erfgenaam Vanaken gezocht: "Hij had geen plaats bij beste Club"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

382
382
Anderlecht ziet sterretjes tegen Lyon: "Hij is een ramp"

RSC Anderlecht heeft woensdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang ...

260
260
Genk sputtert voorin: duo geslachtofferd in basiself?

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

446
446
Vertederende beelden: Duranville geniet van Anderlecht-terugkeer

RSC Anderlecht kruist woensdagavond de degens met Olympique Lyon. Bij de Fransen begint Julien ...

103
103
Anderlecht-Lyon: Bruno verrast iedereen met onuitgegeven ploeg

RSC Anderlecht staat woensdagavond voor een mooie uitdaging. Paars-Wit opent dan zijn campagne in de ...

96
96
Anderlecht maakt indruk: opvallende voorspelling Lyon-coach

RSC Anderlecht begint woensdagavond aan zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Zo ...

306
306
‘Van Bommel blaast De Bruyne-comeback zelf op’

Kevin De Bruyne lijkt zijn basisplaats bij Napoli opnieuw te veroveren, maar dreigt die straks net ...

244
244
Openda en Duranville? Lyon-ster geeft ongezouten analyse

Bij Olympique Lyon staat vanavond Loïs Openda wellicht in de basis, Julien Duranville mag ...

49
49
Euvrard wil tegen AA Gent komaf maken met pijnlijk cijfer

Standard begon goed aan het seizoen, maar tegen KVC Westerlo werden ze wel met de voeten op de grond ...

144
144
Club Brugge krijgt fikse waarschuwing na transferzomer

Club Brugge begon met hoge verwachtingen aan het nieuwe seizoen, maar in de aanloop naar de ...

431
431
Na Matz Sels zegt ook volgende speler Rode Duivels vaarwel

Matz Sels heeft besloten te stoppen als Rode Duivel. Daags nadien is er een volgende speler die ...

259
259
Ajax ontdekt 'nieuwe Dolberg': "Dacht aan vertrekken"

Ajax won gisterenavond met 5-1 van Willem II. De Amsterdammers staan momenteel nog vierde, maar het ...

109
109
Duranville terug naar Anderlecht: van gouden naar eeuwig talent?

RSC Anderlecht heeft een geweldige jeugdopleiding, dat weten ze ondertussen in heel Europa. ...

487
487
Union SG speelt Europese thuismatch... in het buitenland

Union SG speelt op 22 oktober tegen Hapoel Be'er Sheeva. De Brusselaars weten echter nog niet waar ...

304
304

Meer sportnieuws