Tedesco verrast en haalt persona non grata terug

234 stemmen
Tedesco verrast en haalt persona non grata terug

Koni De Winter werd aanvankelijk niet geselecteerd voor het EK 2024 door bondscoach Domenico Tedesco. Ondanks zijn sterke prestaties bij Genoa en een veelbelovend debuut voor de Rode Duivels, koos Tedesco voor de ervaren Axel Witsel, wat leidde tot teleurstelling bij De Winter en zijn entourage. 

Tedesco vond dat De Winter nog niet op het vereiste niveau was en dat zijn positiespel en snelheid tekort schoten. De Winter krijgt echter een nieuwe kans in de Nations League, waarbij Tedesco de verjonging van het team wil doorvoeren. De Winter, samen met Zeno Debast, wordt gezien als een belangrijke toekomstige pion in de Belgische verdediging.

LEES OOK: 'Volgende Rode Duivel hakt transferknoop door'

Tedesco haalde De Winter naar de Rode Duivels

“De Winter wil héél graag naar het EK, ja. Dat wil iedereen, denk ik. Toch?”, zei Koni De Winter (21) eind december in een interview aan Gazet van Antwerpen. Domenico Tedesco had de jonge verdediger geadviseerd om meer speeltijd te maken voordat hij in aanmerking zou komen voor een oproep bij de Rode Duivels.

De Winter begon het vorige seizoen moeizaam bij de Italiaanse middenmoter Genoa, maar wist zich geleidelijk in de basisploeg van coach Alberto Gilardino te vechten. Sinds november had De Winter een vaste basisplaats weten te veroveren. Door zijn speeltijd en prestaties begon hij ook de aandacht van Tedesco te trekken.

Begin januari nam Tedesco zelfs contact op met De Winter, wat aangeeft dat de bondscoach hem nauwlettend in de gaten hield. Dit contact maakte duidelijk dat een selectie voor de Rode Duivels geen verre droom meer was voor De Winter, maar een reële mogelijkheid werd.

De Winter was een keuze voor de “nabije” toekomst

Koni De Winter heeft vorig seizoen indruk gemaakt bij Genoa door zijn indrukwekkend voetballend vermogen en technische vaardigheden. Zijn veelzijdigheid, waarbij hij zowel als rechtsback als centraal in de verdediging kan spelen, maakt hem een waardevolle verdediger.

De Winter brengt persoonlijkheid en présence op het veld, en zijn elegante speelstijl doet denken aan Vincent Kompany. Zijn sterke prestaties bij Genoa, waar hij zich staande hield in de Serie A, gecombineerd met zijn rol als kapitein bij de Jonge Duivels, overtuigden bondscoach Domenico Tedesco om hem in maart voor het eerst op te roepen voor de nationale ploeg.

Dit werd door Het Laatste Nieuws gezien als een logische keuze en een investering in de toekomst van de Rode Duivels. “Een keuze voor de (nabije) toekomst. Defensief kunnen we wel wat opkomend talent gebruiken…”, schreef de krant.

Tedesco zelf benadrukte het belang van De Winter's goede defensieve prestaties in een topcompetitie als de Serie A: “Het feit dat Koni goed verdedigt in de Serie A geeft ons een positief gevoel”, aldus Tedesco. “Ik wil hem aan het werk zien bij ons en hem beter leren kennen.”

“Je ziet dat De Winter hopen talent heeft”

Koni De Winter maakte zijn debuut voor de Rode Duivels in het Aviva Stadium in Dublin tegen Ierland en liet een positieve eerste indruk achter. Olivier Deschacht, die hem kent van de Jonge Duivels, gaf zijn mening over De Winter's spel op VTM:

“Hij is niet van de snelste, maar weet dat ook. Daarom anticipeert hij. Hij laat een bepaalde ruimte in één-tegen-één-duels. Hij kan zichzelf goed inschatten en weet wat ie kan en niet kan. Koni heeft goede voeten, maar legt niet veel risico in zijn spel.”

“Je ziet dat de Genoa-verdediger hopen talent heeft”, stelde Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, vast. Tijdens het uur dat hij meespeelde tegen Ierland, straalde hij présence en zelfvertrouwen uit. Hij speelde zonder schroom, toonde rust aan de bal, ging geen duel uit de weg en was zuiver in de opbouw.

Hoewel hij in de eerste helft een paar keer werd afgetroefd in een rechtstreeks duel, deed dit weinig afbreuk aan zijn overwegend sterke optreden.

Tedesco verkoos Witsel boven De Winter

Koni De Winter leek lange tijd een sterke kanshebber om deel uit te maken van de selectie voor het Europees kampioenschap met de Rode Duivels. Met zijn ervaring in een topcompetitie en zijn veelzijdigheid, kon hij zowel in een driemans- als viermansverdediging verschillende posities bekleden, waaronder zelfs rechtsback.

De Winter wordt geroemd als een complete verdediger, hij beschikt over een goede inspeelpass, snelheid en sterk kopspel. Zijn potentiële oproep werd verder versterkt door de blessures en onzekerheid rond ervaren verdedigers als Arthur Theate en Jan Vertonghen.

Het Laatste Nieuws benadrukte echter dat De Winter nog niet volledig is ontwikkeld en dat er af en toe wat nonchalance in zijn spel sluipt, wat logisch is gezien zijn jonge leeftijd. Uiteindelijk besloot bondscoach Domenico Tedesco om De Winter niet op te nemen in de definitieve selectie voor het EK.

In plaats daarvan koos hij voor de ervaren Axel Witsel (35), die ondanks zijn leeftijd nog steeds van grote waarde werd geacht voor de ploeg.

Tedesco niet voldaan: kamp-De Winter was verbluft

Koni De Winter werd niet geselecteerd voor het Europees Kampioenschap, en hoewel een lichte blessure meespeelde, was dat volgens bondscoach Domenico Tedesco niet de doorslaggevende reden. De terugkeer van Axel Witsel als centrale verdediger werd door Tedesco benadrukt als een signaal naar de jongere spelers.

Volgens Het Laatste Nieuws kon De Winter hem niet overtuigen met zijn positiespel, keuzes en snelheid, die onvoldoende waren. Frank Raes vond de niet-selectie van De Winter begrijpelijk: “Hij komt toch nog wat tekort voor dit niveau, vind ik.”

“Ik moet eerlijk zijn: ik was ook niet helemaal voldaan over de jongeren. De selectie van Axel is ook een signaal naar hen toe”, zei de bondscoach. Deze directe en open communicatie werd echter niet goed ontvangen in het kamp van De Winter.

Sacha Tavolieri meldde in een inmiddels verwijderde post op X dat De Winter nog contact zou hebben gehad met Tedesco en dat hij diep teleurgesteld was door zijn niet-selectie. Zijn entourage was naar verluidt "verbluft" door de keuze van de Italiaanse Duitser, wat aangeeft dat de beslissing als een grote verrassing kwam.

Nieuwe kans voor De Winter: “Debast is niet beter”

Domenico Tedesco heeft aangekondigd de Nations League-campagne te gebruiken om te experimenteren en verjonging door te voeren. Met het vertrek van Jan Vertonghen als international, heeft de bondscoach opnieuw Koni De Winter aan de selectie toegevoegd.

Volgens Le Soir moeten De Winter en Zeno Debast sleutelspelers in de Belgische defensie worden, maar ze moeten nu eerst bevestigen in het shirt van de nationale ploeg. “De Winter belichaamt de toekomst van de Rode Duivels,” zo wordt opgemerkt.

René Vandereycken, die zich herhaaldelijk lovend heeft uitgelaten over De Winter, ondersteunt de verdediger als een waardevolle aanwinst voor de nationale ploeg. De voormalige bondscoach benadrukt dat De Winter veelzijdig inzetbaar is in alle posities in de verdediging.

Gilles Mbiye-Beya heeft zelfs gesuggereerd dat Zeno Debast misschien niet beter is dan De Winter.

De Winter verdient zijn plaats bij de Rode Duivels

Meest recent

Club Brugge haalt vierde aanwinst: één groot slachtoffer

Club Brugge haalde tot dusver een drietal aanwinsten voor de A-kern in huis. Daar lijkt eerstdaags ...

42
42
'PSG wil De Ketelaere: Enrique slaat de deur keihard dicht'

Charles De Ketelaere wordt nadrukkelijk aan PSG gelinkt, maar achter die interesse schuilt een ...

74
74
'Antwerp compleet los: nieuwe trainer, víér versterkingen'

Antwerp FC kende een moeizaam tussenseizoen tot dusver. Door de bestuurlijke perikelen liepen alle ...

108
108
'Sibierski lang niet klaar: drie extra aanwinsten Anderlecht'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke terugwedstrijd tegen Hammarby IF. ...

220
220
Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

279
279
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

82
82
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

25
25
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

166
166
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

528
528
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

171
171
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

27
27
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

137
137
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

321
321
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

245
245
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

600
600
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

41
41
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

947
947
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

93
93
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

50
50
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

271
271
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

725
725
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

981
981
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

626
626
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

1225
1225
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

532
532

Meer sportnieuws