Tedesco verrast en haalt persona non grata terug

234
Tedesco verrast en haalt persona non grata terug

Koni De Winter werd aanvankelijk niet geselecteerd voor het EK 2024 door bondscoach Domenico Tedesco. Ondanks zijn sterke prestaties bij Genoa en een veelbelovend debuut voor de Rode Duivels, koos Tedesco voor de ervaren Axel Witsel, wat leidde tot teleurstelling bij De Winter en zijn entourage. 

Tedesco vond dat De Winter nog niet op het vereiste niveau was en dat zijn positiespel en snelheid tekort schoten. De Winter krijgt echter een nieuwe kans in de Nations League, waarbij Tedesco de verjonging van het team wil doorvoeren. De Winter, samen met Zeno Debast, wordt gezien als een belangrijke toekomstige pion in de Belgische verdediging.

LEES OOK: Weldra nieuwe Rode Duivel voor KRC Genk?

Tedesco haalde De Winter naar de Rode Duivels

“De Winter wil héél graag naar het EK, ja. Dat wil iedereen, denk ik. Toch?”, zei Koni De Winter (21) eind december in een interview aan Gazet van Antwerpen. Domenico Tedesco had de jonge verdediger geadviseerd om meer speeltijd te maken voordat hij in aanmerking zou komen voor een oproep bij de Rode Duivels.

De Winter begon het vorige seizoen moeizaam bij de Italiaanse middenmoter Genoa, maar wist zich geleidelijk in de basisploeg van coach Alberto Gilardino te vechten. Sinds november had De Winter een vaste basisplaats weten te veroveren. Door zijn speeltijd en prestaties begon hij ook de aandacht van Tedesco te trekken.

Begin januari nam Tedesco zelfs contact op met De Winter, wat aangeeft dat de bondscoach hem nauwlettend in de gaten hield. Dit contact maakte duidelijk dat een selectie voor de Rode Duivels geen verre droom meer was voor De Winter, maar een reële mogelijkheid werd.

De Winter was een keuze voor de “nabije” toekomst

Koni De Winter heeft vorig seizoen indruk gemaakt bij Genoa door zijn indrukwekkend voetballend vermogen en technische vaardigheden. Zijn veelzijdigheid, waarbij hij zowel als rechtsback als centraal in de verdediging kan spelen, maakt hem een waardevolle verdediger.

De Winter brengt persoonlijkheid en présence op het veld, en zijn elegante speelstijl doet denken aan Vincent Kompany. Zijn sterke prestaties bij Genoa, waar hij zich staande hield in de Serie A, gecombineerd met zijn rol als kapitein bij de Jonge Duivels, overtuigden bondscoach Domenico Tedesco om hem in maart voor het eerst op te roepen voor de nationale ploeg.

Dit werd door Het Laatste Nieuws gezien als een logische keuze en een investering in de toekomst van de Rode Duivels. “Een keuze voor de (nabije) toekomst. Defensief kunnen we wel wat opkomend talent gebruiken…”, schreef de krant.

Tedesco zelf benadrukte het belang van De Winter's goede defensieve prestaties in een topcompetitie als de Serie A: “Het feit dat Koni goed verdedigt in de Serie A geeft ons een positief gevoel”, aldus Tedesco. “Ik wil hem aan het werk zien bij ons en hem beter leren kennen.”

“Je ziet dat De Winter hopen talent heeft”

Koni De Winter maakte zijn debuut voor de Rode Duivels in het Aviva Stadium in Dublin tegen Ierland en liet een positieve eerste indruk achter. Olivier Deschacht, die hem kent van de Jonge Duivels, gaf zijn mening over De Winter's spel op VTM:

“Hij is niet van de snelste, maar weet dat ook. Daarom anticipeert hij. Hij laat een bepaalde ruimte in één-tegen-één-duels. Hij kan zichzelf goed inschatten en weet wat ie kan en niet kan. Koni heeft goede voeten, maar legt niet veel risico in zijn spel.”

“Je ziet dat de Genoa-verdediger hopen talent heeft”, stelde Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, vast. Tijdens het uur dat hij meespeelde tegen Ierland, straalde hij présence en zelfvertrouwen uit. Hij speelde zonder schroom, toonde rust aan de bal, ging geen duel uit de weg en was zuiver in de opbouw.

Hoewel hij in de eerste helft een paar keer werd afgetroefd in een rechtstreeks duel, deed dit weinig afbreuk aan zijn overwegend sterke optreden.

Tedesco verkoos Witsel boven De Winter

Koni De Winter leek lange tijd een sterke kanshebber om deel uit te maken van de selectie voor het Europees kampioenschap met de Rode Duivels. Met zijn ervaring in een topcompetitie en zijn veelzijdigheid, kon hij zowel in een driemans- als viermansverdediging verschillende posities bekleden, waaronder zelfs rechtsback.

De Winter wordt geroemd als een complete verdediger, hij beschikt over een goede inspeelpass, snelheid en sterk kopspel. Zijn potentiële oproep werd verder versterkt door de blessures en onzekerheid rond ervaren verdedigers als Arthur Theate en Jan Vertonghen.

Het Laatste Nieuws benadrukte echter dat De Winter nog niet volledig is ontwikkeld en dat er af en toe wat nonchalance in zijn spel sluipt, wat logisch is gezien zijn jonge leeftijd. Uiteindelijk besloot bondscoach Domenico Tedesco om De Winter niet op te nemen in de definitieve selectie voor het EK.

In plaats daarvan koos hij voor de ervaren Axel Witsel (35), die ondanks zijn leeftijd nog steeds van grote waarde werd geacht voor de ploeg.

Tedesco niet voldaan: kamp-De Winter was verbluft

Koni De Winter werd niet geselecteerd voor het Europees Kampioenschap, en hoewel een lichte blessure meespeelde, was dat volgens bondscoach Domenico Tedesco niet de doorslaggevende reden. De terugkeer van Axel Witsel als centrale verdediger werd door Tedesco benadrukt als een signaal naar de jongere spelers.

Volgens Het Laatste Nieuws kon De Winter hem niet overtuigen met zijn positiespel, keuzes en snelheid, die onvoldoende waren. Frank Raes vond de niet-selectie van De Winter begrijpelijk: “Hij komt toch nog wat tekort voor dit niveau, vind ik.”

“Ik moet eerlijk zijn: ik was ook niet helemaal voldaan over de jongeren. De selectie van Axel is ook een signaal naar hen toe”, zei de bondscoach. Deze directe en open communicatie werd echter niet goed ontvangen in het kamp van De Winter.

Sacha Tavolieri meldde in een inmiddels verwijderde post op X dat De Winter nog contact zou hebben gehad met Tedesco en dat hij diep teleurgesteld was door zijn niet-selectie. Zijn entourage was naar verluidt "verbluft" door de keuze van de Italiaanse Duitser, wat aangeeft dat de beslissing als een grote verrassing kwam.

Nieuwe kans voor De Winter: “Debast is niet beter”

Domenico Tedesco heeft aangekondigd de Nations League-campagne te gebruiken om te experimenteren en verjonging door te voeren. Met het vertrek van Jan Vertonghen als international, heeft de bondscoach opnieuw Koni De Winter aan de selectie toegevoegd.

Volgens Le Soir moeten De Winter en Zeno Debast sleutelspelers in de Belgische defensie worden, maar ze moeten nu eerst bevestigen in het shirt van de nationale ploeg. “De Winter belichaamt de toekomst van de Rode Duivels,” zo wordt opgemerkt.

René Vandereycken, die zich herhaaldelijk lovend heeft uitgelaten over De Winter, ondersteunt de verdediger als een waardevolle aanwinst voor de nationale ploeg. De voormalige bondscoach benadrukt dat De Winter veelzijdig inzetbaar is in alle posities in de verdediging.

Gilles Mbiye-Beya heeft zelfs gesuggereerd dat Zeno Debast misschien niet beter is dan De Winter.

De Winter verdient zijn plaats bij de Rode Duivels

Meest recent

Leko draait knop metéén om: "Wordt nog meer een finale"

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

49
49
Thorup doet opvallende onthulling na Genkse bekertriomf

KRC Genk is voorlopig goed uit de interland-periode gekomen. Na de vlotte zege van vorig weekend ...

36
36
Anderlecht onder zware druk gezet: "Dan is het crisis"

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

57
57
Afgang Napoli: Italianen zetten De Bruyne fors op zijn plaats

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagnamiddag gezichtsverlies geleden. Op bezoek bij ...

53
53
Croky Cup: Club zonder overschot, ook Genk en Essevee door

De eersteklassers hebben zich zaterdag niet laten verrassen in de Croky Cup. Club Brugge kende meer ...

62
62
'PSG nóg sterker: spektakeltransfer van 70 miljoen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

153
153
Ommekeer Antwerp eindelijk ingezet? "Volgens de data ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

75
75
'Geen foutenmarge Anderlecht: zéven wissels in basisploeg'

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

382
382
Klaar voor superweek: Barça scoort er vijf in Spaanse clash

FC Barcelona staat voor een waanzinnige week. Op enkele dagen tijd treft het achtereenvolgens Paris ...

33
33
Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Na twee mindere resultaten heeft Vincent Kompany de motor bij Bayern München weer op toerental ...

57
57
'Transferdossier Tresoldi ontploft: krankzinnig bedrag'

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

412
412
Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

In de Croky Cup staan zaterdagavond opnieuw enkele leuke duels op het programma. Landskampioen Club ...

135
135
Zwak Antwerp met dichtgeknepen billen naar volgende ronde

In de Croky Cup stonden er om 17u30 drie bekerduels op het programma. Royal Antwerp FC, OH Leuven en ...

66
66
Lukaku beslissend voor Fenerbahçe, Inter recht de rug

Om 18u mocht Romelu Lukaku eindelijk eens in de basis starten bij Fenerbahçe. Hoe verging het ...

57
57
KRC Genk snakt naar méér: de druk wordt opgevoerd

KRC Genk speelt vanavond in de Croky Cup tegen Virton. Enkel kwalificatie is voldoende voor de ...

53
53
Daar is hij dan! Romelu Lukaku scoort eerste voor Fenerbahçe

Romelu Lukaku mocht vanavond in de basis starten bij Fenerbahçe. De Belgische aanvaller ...

126
126
Zwak PSV blameert zich en loopt zwaar tegen de lamp

PSV, tegenstander van Club Brugge in de Champions League, is ook dit jaar de grote titelfavoriet in ...

50
50
Man City verbreekt record, Doku laat zich gelden

Liverpool is tot dusver een grote teleurstelling in de Premier League, Manchester City doet het wel ...

104
104
Charlotte richt zich naar Van Gucht: "Ik wil het niet meer"

Charlotte Van Looy en Ruben Van Gucht vormen één van de meest spraakmakende koppels ...

192
192
Alle remmen los in Engeland: Tielemans keihard afgemaakt

Drie maanden na zijn transfer staat Youri Tielemans bij Manchester United al op de wip. Na de ...

155
155
Dortmund verliest weer punten, El Ouahdi bepalend

In de Bundesliga stonden er om 15u30 heel wat matchen op het programma. Het was vooral interessant ...

41
41
De Condé en Thorup duwen door met opvallende aanpak

KRC Genk speelt vanavond op het veld van Virton. Winnen en doorgaan naar de volgende ronde van de ...

75
75
Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Napoli ging namiddag op bezoek bij Venezia, dat laatste stond in de Serie A. Kevin De Bruyne begon ...

62
62
Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

154
154
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

102
102

Meer sportnieuws