Tedesco verrast en haalt persona non grata terug

door
Tedesco verrast en haalt persona non grata terug

Koni De Winter werd aanvankelijk niet geselecteerd voor het EK 2024 door bondscoach Domenico Tedesco. Ondanks zijn sterke prestaties bij Genoa en een veelbelovend debuut voor de Rode Duivels, koos Tedesco voor de ervaren Axel Witsel, wat leidde tot teleurstelling bij De Winter en zijn entourage. 

Tedesco vond dat De Winter nog niet op het vereiste niveau was en dat zijn positiespel en snelheid tekort schoten. De Winter krijgt echter een nieuwe kans in de Nations League, waarbij Tedesco de verjonging van het team wil doorvoeren. De Winter, samen met Zeno Debast, wordt gezien als een belangrijke toekomstige pion in de Belgische verdediging.

LEES OOK: WK-programma Duivels helemaal bekend: Garcia velt oordeel

Tedesco haalde De Winter naar de Rode Duivels

“De Winter wil héél graag naar het EK, ja. Dat wil iedereen, denk ik. Toch?”, zei Koni De Winter (21) eind december in een interview aan Gazet van Antwerpen. Domenico Tedesco had de jonge verdediger geadviseerd om meer speeltijd te maken voordat hij in aanmerking zou komen voor een oproep bij de Rode Duivels.

De Winter begon het vorige seizoen moeizaam bij de Italiaanse middenmoter Genoa, maar wist zich geleidelijk in de basisploeg van coach Alberto Gilardino te vechten. Sinds november had De Winter een vaste basisplaats weten te veroveren. Door zijn speeltijd en prestaties begon hij ook de aandacht van Tedesco te trekken.

Begin januari nam Tedesco zelfs contact op met De Winter, wat aangeeft dat de bondscoach hem nauwlettend in de gaten hield. Dit contact maakte duidelijk dat een selectie voor de Rode Duivels geen verre droom meer was voor De Winter, maar een reële mogelijkheid werd.

De Winter was een keuze voor de “nabije” toekomst

Koni De Winter heeft vorig seizoen indruk gemaakt bij Genoa door zijn indrukwekkend voetballend vermogen en technische vaardigheden. Zijn veelzijdigheid, waarbij hij zowel als rechtsback als centraal in de verdediging kan spelen, maakt hem een waardevolle verdediger.

De Winter brengt persoonlijkheid en présence op het veld, en zijn elegante speelstijl doet denken aan Vincent Kompany. Zijn sterke prestaties bij Genoa, waar hij zich staande hield in de Serie A, gecombineerd met zijn rol als kapitein bij de Jonge Duivels, overtuigden bondscoach Domenico Tedesco om hem in maart voor het eerst op te roepen voor de nationale ploeg.

Dit werd door Het Laatste Nieuws gezien als een logische keuze en een investering in de toekomst van de Rode Duivels. “Een keuze voor de (nabije) toekomst. Defensief kunnen we wel wat opkomend talent gebruiken…”, schreef de krant.

Tedesco zelf benadrukte het belang van De Winter's goede defensieve prestaties in een topcompetitie als de Serie A: “Het feit dat Koni goed verdedigt in de Serie A geeft ons een positief gevoel”, aldus Tedesco. “Ik wil hem aan het werk zien bij ons en hem beter leren kennen.”

“Je ziet dat De Winter hopen talent heeft”

Koni De Winter maakte zijn debuut voor de Rode Duivels in het Aviva Stadium in Dublin tegen Ierland en liet een positieve eerste indruk achter. Olivier Deschacht, die hem kent van de Jonge Duivels, gaf zijn mening over De Winter's spel op VTM:

“Hij is niet van de snelste, maar weet dat ook. Daarom anticipeert hij. Hij laat een bepaalde ruimte in één-tegen-één-duels. Hij kan zichzelf goed inschatten en weet wat ie kan en niet kan. Koni heeft goede voeten, maar legt niet veel risico in zijn spel.”

“Je ziet dat de Genoa-verdediger hopen talent heeft”, stelde Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, vast. Tijdens het uur dat hij meespeelde tegen Ierland, straalde hij présence en zelfvertrouwen uit. Hij speelde zonder schroom, toonde rust aan de bal, ging geen duel uit de weg en was zuiver in de opbouw.

Hoewel hij in de eerste helft een paar keer werd afgetroefd in een rechtstreeks duel, deed dit weinig afbreuk aan zijn overwegend sterke optreden.

Tedesco verkoos Witsel boven De Winter

Koni De Winter leek lange tijd een sterke kanshebber om deel uit te maken van de selectie voor het Europees kampioenschap met de Rode Duivels. Met zijn ervaring in een topcompetitie en zijn veelzijdigheid, kon hij zowel in een driemans- als viermansverdediging verschillende posities bekleden, waaronder zelfs rechtsback.

De Winter wordt geroemd als een complete verdediger, hij beschikt over een goede inspeelpass, snelheid en sterk kopspel. Zijn potentiële oproep werd verder versterkt door de blessures en onzekerheid rond ervaren verdedigers als Arthur Theate en Jan Vertonghen.

Het Laatste Nieuws benadrukte echter dat De Winter nog niet volledig is ontwikkeld en dat er af en toe wat nonchalance in zijn spel sluipt, wat logisch is gezien zijn jonge leeftijd. Uiteindelijk besloot bondscoach Domenico Tedesco om De Winter niet op te nemen in de definitieve selectie voor het EK.

In plaats daarvan koos hij voor de ervaren Axel Witsel (35), die ondanks zijn leeftijd nog steeds van grote waarde werd geacht voor de ploeg.

Tedesco niet voldaan: kamp-De Winter was verbluft

Koni De Winter werd niet geselecteerd voor het Europees Kampioenschap, en hoewel een lichte blessure meespeelde, was dat volgens bondscoach Domenico Tedesco niet de doorslaggevende reden. De terugkeer van Axel Witsel als centrale verdediger werd door Tedesco benadrukt als een signaal naar de jongere spelers.

Volgens Het Laatste Nieuws kon De Winter hem niet overtuigen met zijn positiespel, keuzes en snelheid, die onvoldoende waren. Frank Raes vond de niet-selectie van De Winter begrijpelijk: “Hij komt toch nog wat tekort voor dit niveau, vind ik.”

“Ik moet eerlijk zijn: ik was ook niet helemaal voldaan over de jongeren. De selectie van Axel is ook een signaal naar hen toe”, zei de bondscoach. Deze directe en open communicatie werd echter niet goed ontvangen in het kamp van De Winter.

Sacha Tavolieri meldde in een inmiddels verwijderde post op X dat De Winter nog contact zou hebben gehad met Tedesco en dat hij diep teleurgesteld was door zijn niet-selectie. Zijn entourage was naar verluidt "verbluft" door de keuze van de Italiaanse Duitser, wat aangeeft dat de beslissing als een grote verrassing kwam.

Nieuwe kans voor De Winter: “Debast is niet beter”

Domenico Tedesco heeft aangekondigd de Nations League-campagne te gebruiken om te experimenteren en verjonging door te voeren. Met het vertrek van Jan Vertonghen als international, heeft de bondscoach opnieuw Koni De Winter aan de selectie toegevoegd.

Volgens Le Soir moeten De Winter en Zeno Debast sleutelspelers in de Belgische defensie worden, maar ze moeten nu eerst bevestigen in het shirt van de nationale ploeg. “De Winter belichaamt de toekomst van de Rode Duivels,” zo wordt opgemerkt.

René Vandereycken, die zich herhaaldelijk lovend heeft uitgelaten over De Winter, ondersteunt de verdediger als een waardevolle aanwinst voor de nationale ploeg. De voormalige bondscoach benadrukt dat De Winter veelzijdig inzetbaar is in alle posities in de verdediging.

Gilles Mbiye-Beya heeft zelfs gesuggereerd dat Zeno Debast misschien niet beter is dan De Winter.

De Winter verdient zijn plaats bij de Rode Duivels

Meest recent

Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

2
2
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

92
92
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

50
50
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

146
146
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

134
134
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

47
47
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

110
110
Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Club Brugge verloor in het slot van Sint-Truiden VV en zag de Kanaries zo naar de tweede plaats ...

266
266
Oosting pakt uit met opvallende KRC Genk-uitspraak

Royal Antwerp FC neemt het op tegen KRC Genk. De Great Old hoopt zijn nieuwe tribune in te weiden ...

219
219
'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Voor Vincent Kompany is Manchester City nog altijd de club van zijn leven. Jarenlang leek het bijna ...

202
202
Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Union SG heeft het moeilijker en moeilijker om resultaten over de streep te trekken. Tegen Zulte ...

44
44
Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

136
136
Hayen ontdekt 'nieuw' wapen bij Club Brugge

Club Brugge verloor weer en pakt zo een 3 op 12. Het zakt stilaan weg in de Jupiler Pro League. ...

328
328
Hasi met 'ongeziene' weelde: duo terug in de ploeg?

RSC Anderlecht is bijzonder goed bezig. Besnik Hasi heeft de richtinggevende matchen tegen Union SG ...

212
212
‘Club Brugge steelt transfershow: 8,5M voor toptarget’

Club Brugge lijkt klaar om zot te doen op de mercato voor een 18-jarige middenvelder uit de ...

371
371
STVV in extase: "Wat kan ik nog zeggen?"

STVV wist met 3-2 te winnen van Club Brugg en staat tot minstens 17u45 vandaag tweede in de Jupiler ...

190
190
DAZN-saga met grote gevolgen: transferlawine in JPL?

DAZN lijkt niet zinnens om de resterende miljoenen euro’s te storten. Dat is een stevige ...

328
328
Smets vol lof: “Eén van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk speelt namiddag tegen Royal Antwerp FC. Een partij die de Limburgers uiteraard willen ...

185
185
Nu wel crisis bij Club Brugge? Vanaken geeft hét probleem

Mogen we dan nu zeggen dat het toch wel een beetje crisis is bij Club Brugge? Of mag dit ook niet na ...

500
500
Hasi scoort veel punten met het 'Neerpede-effect'

De afgelopen jaren kwam er uit bepaalde hoek de nodige kritiek op Neerpede. Onterecht. Dat bewijst ...

244
244
3 op 12: Hayen legt uit waarom hij niet panikeert

De dip van Club Brugge lijkt alsmaar dieper te gaan. Het ging zaterdagavond nu ook onderuit op het ...

436
436
Grote verrassing bij Anderlecht: comeback of transfer?

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef, ondanks dat het toch behoorlijk puzzelen is voor ...

815
815
Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

In de Amerikaanse MLS werd de titelstrijd zaterdagavond beslist. Lionel Messi heeft nog maar eens ...

108
108
WK-programma Duivels helemaal bekend: Garcia velt oordeel

De Rode Duivels weten nu helemaal wat er hen komende zomer te wachten staat op het WK. Nadat de ...

74
74
Stayen ontploft: STVV klopt Club na waanzinnige thriller

STVV beleefde een waanzinnige avond op Stayen. In een emotionele rollercoaster werd in het slot nu ...

300
300

Meer sportnieuws