Lavia steekt Anderlecht helpende hand uit op transfermarkt

743
Lavia steekt Anderlecht helpende hand uit op transfermarkt

RSC Anderlecht is er dan toch in geslaagd om zich vlak voor de Europese deadline van aanvallende versterking te voorzien. Woensdagavond maakten de Brusselaars namelijk de komst van Samuel Edozie bekend. Hij moet voor extra diepgang en snelheid op de flanken gaan zorgen.

Paars-Wit heeft een behoorlijk drukke transferperiode achter de rug. Het duurde een tijdje alvorens sportieve baas Jesper Fredberg de eerste inkomende deals afrondde. Daarbij lag de focus vooral op het versterken van de achterhoede. Met Jan-Carlo Simic, Mathias Jørgensen en Thomas Foket werden drie verse krachten voor de defensie aangetrokken. 

LEES OOK: Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Geen spelmaker, wel winger

Daarnaast werd het aflopende contract van Jan Vertonghen verlengd en nam men Ludwig Augustinsson definitief over na diens huurbeurt. Daarmee vond men de achterhoede voldoende gewapend voor de strijd op drie fronten. Vervolgens werd met Leander Dendoncker een nieuwe motor op het middenveld aangetrokken. Daarmee was ook die linie volgens de sportieve leiding voldoende versterkt.

In het slot van de mercato, de Europese spelerslijst moet woensdag om middernacht binnen zijn, lag de focus dan ook op het offensieve compartiment. Er werd gezocht naar een extra spelmaker, die bleek uiteindelijk niet haalbaar. Ook op de flanken was het niet gemakkelijk een geschikt target te strikken. Maar woensdag sloeg RSCA dan toch toe met de komst van Edozie.

Goed woordje van Lavia

De 21-jarige Engelsman wordt een jaartje gehuurd van Premier League-promovendus Southampton. Daar moest hij dit seizoen vooral vrede nemen met een invallersrol. Edozie hoopt dan ook om in het Lotto Park voldoende minuten te maken. Aan zijn intrinsieke talent zal het in ieder geval niet liggen. Niet voor niets werd hij als 16-jarige naar de jeugdopleiding van het grote Manchester City gehaald.

Daar deelde hij destijds de kleedkamer met onder meer Cole Palmer en ... Roméo Lavia. De Belgische middenvelder speelde vervolgens ook samen met Edozie bij Southampton. En nu heeft Lavia ook een helpende hand toegestoken bij deze transfer. "Ik wist al een beetje van deze club. Van Roméo Lavia. Hij zei dat het een geweldige club is. En dat ik enthousiast moet zijn om hier te kunnen tekenen", vertelde de kersverse aanwinst op de paars-witte clubkanalen.

De transferperiode van Anderlecht is over het algemeen geslaagd ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

36
36
OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

45
45
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

16
16
Mevrouw De Bruyne verrast met hartverscheurend verhaal

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

51
51
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

44
44
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

97
97
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

86
86
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

79
79
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

257
257
Alarmbel rond Lukaku bij Fenerbahçe: "Hij is daarvan de dupe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

108
108
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

354
354
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

183
183
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

411
411
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

322
322
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

475
475
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

317
317
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

110
110
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

91
91
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

48
48
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

202
202
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

152
152
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

242
242
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

239
239
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

392
392
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

79
79

Meer sportnieuws