Lavia steekt Anderlecht helpende hand uit op transfermarkt

743
Lavia steekt Anderlecht helpende hand uit op transfermarkt

RSC Anderlecht is er dan toch in geslaagd om zich vlak voor de Europese deadline van aanvallende versterking te voorzien. Woensdagavond maakten de Brusselaars namelijk de komst van Samuel Edozie bekend. Hij moet voor extra diepgang en snelheid op de flanken gaan zorgen.

Paars-Wit heeft een behoorlijk drukke transferperiode achter de rug. Het duurde een tijdje alvorens sportieve baas Jesper Fredberg de eerste inkomende deals afrondde. Daarbij lag de focus vooral op het versterken van de achterhoede. Met Jan-Carlo Simic, Mathias Jørgensen en Thomas Foket werden drie verse krachten voor de defensie aangetrokken. 

LEES OOK: Defour lyrisch over Rode Duivel: "Dat maakt hem heel speciaal"

Geen spelmaker, wel winger

Daarnaast werd het aflopende contract van Jan Vertonghen verlengd en nam men Ludwig Augustinsson definitief over na diens huurbeurt. Daarmee vond men de achterhoede voldoende gewapend voor de strijd op drie fronten. Vervolgens werd met Leander Dendoncker een nieuwe motor op het middenveld aangetrokken. Daarmee was ook die linie volgens de sportieve leiding voldoende versterkt.

In het slot van de mercato, de Europese spelerslijst moet woensdag om middernacht binnen zijn, lag de focus dan ook op het offensieve compartiment. Er werd gezocht naar een extra spelmaker, die bleek uiteindelijk niet haalbaar. Ook op de flanken was het niet gemakkelijk een geschikt target te strikken. Maar woensdag sloeg RSCA dan toch toe met de komst van Edozie.

Goed woordje van Lavia

De 21-jarige Engelsman wordt een jaartje gehuurd van Premier League-promovendus Southampton. Daar moest hij dit seizoen vooral vrede nemen met een invallersrol. Edozie hoopt dan ook om in het Lotto Park voldoende minuten te maken. Aan zijn intrinsieke talent zal het in ieder geval niet liggen. Niet voor niets werd hij als 16-jarige naar de jeugdopleiding van het grote Manchester City gehaald.

Daar deelde hij destijds de kleedkamer met onder meer Cole Palmer en ... Roméo Lavia. De Belgische middenvelder speelde vervolgens ook samen met Edozie bij Southampton. En nu heeft Lavia ook een helpende hand toegestoken bij deze transfer. "Ik wist al een beetje van deze club. Van Roméo Lavia. Hij zei dat het een geweldige club is. En dat ik enthousiast moet zijn om hier te kunnen tekenen", vertelde de kersverse aanwinst op de paars-witte clubkanalen.

De transferperiode van Anderlecht is over het algemeen geslaagd ...

Meest recent

'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

82
82
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

83
83
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

151
151
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

122
122
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

163
163
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

277
277
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

128
128
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

146
146
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

135
135
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

117
117
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

69
69
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

40
40
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

192
192
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

122
122
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

57
57
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

69
69
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

31
31
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

17
17
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

302
302
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

83
83
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

131
131
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

110
110
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

115
115
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

119
119
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

351
351

Meer sportnieuws