Lavia steekt Anderlecht helpende hand uit op transfermarkt

743 stemmen
Lavia steekt Anderlecht helpende hand uit op transfermarkt

RSC Anderlecht is er dan toch in geslaagd om zich vlak voor de Europese deadline van aanvallende versterking te voorzien. Woensdagavond maakten de Brusselaars namelijk de komst van Samuel Edozie bekend. Hij moet voor extra diepgang en snelheid op de flanken gaan zorgen.

Paars-Wit heeft een behoorlijk drukke transferperiode achter de rug. Het duurde een tijdje alvorens sportieve baas Jesper Fredberg de eerste inkomende deals afrondde. Daarbij lag de focus vooral op het versterken van de achterhoede. Met Jan-Carlo Simic, Mathias Jørgensen en Thomas Foket werden drie verse krachten voor de defensie aangetrokken. 

LEES OOK: 'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Geen spelmaker, wel winger

Daarnaast werd het aflopende contract van Jan Vertonghen verlengd en nam men Ludwig Augustinsson definitief over na diens huurbeurt. Daarmee vond men de achterhoede voldoende gewapend voor de strijd op drie fronten. Vervolgens werd met Leander Dendoncker een nieuwe motor op het middenveld aangetrokken. Daarmee was ook die linie volgens de sportieve leiding voldoende versterkt.

In het slot van de mercato, de Europese spelerslijst moet woensdag om middernacht binnen zijn, lag de focus dan ook op het offensieve compartiment. Er werd gezocht naar een extra spelmaker, die bleek uiteindelijk niet haalbaar. Ook op de flanken was het niet gemakkelijk een geschikt target te strikken. Maar woensdag sloeg RSCA dan toch toe met de komst van Edozie.

Goed woordje van Lavia

De 21-jarige Engelsman wordt een jaartje gehuurd van Premier League-promovendus Southampton. Daar moest hij dit seizoen vooral vrede nemen met een invallersrol. Edozie hoopt dan ook om in het Lotto Park voldoende minuten te maken. Aan zijn intrinsieke talent zal het in ieder geval niet liggen. Niet voor niets werd hij als 16-jarige naar de jeugdopleiding van het grote Manchester City gehaald.

Daar deelde hij destijds de kleedkamer met onder meer Cole Palmer en ... Roméo Lavia. De Belgische middenvelder speelde vervolgens ook samen met Edozie bij Southampton. En nu heeft Lavia ook een helpende hand toegestoken bij deze transfer. "Ik wist al een beetje van deze club. Van Roméo Lavia. Hij zei dat het een geweldige club is. En dat ik enthousiast moet zijn om hier te kunnen tekenen", vertelde de kersverse aanwinst op de paars-witte clubkanalen.

De transferperiode van Anderlecht is over het algemeen geslaagd ...

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

27
27
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

45
45
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

29
29
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

99
99
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

335
335
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

474
474
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

442
442
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

75
75
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

393
393
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

518
518
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

243
243
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

62
62
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

227
227
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

456
456
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

266
266
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

717
717
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

218
218
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

246
246
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

566
566
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

392
392
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

741
741
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

624
624
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

224
224
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

732
732
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws