Lavia steekt Anderlecht helpende hand uit op transfermarkt

door
Lavia steekt Anderlecht helpende hand uit op transfermarkt

RSC Anderlecht is er dan toch in geslaagd om zich vlak voor de Europese deadline van aanvallende versterking te voorzien. Woensdagavond maakten de Brusselaars namelijk de komst van Samuel Edozie bekend. Hij moet voor extra diepgang en snelheid op de flanken gaan zorgen.

Paars-Wit heeft een behoorlijk drukke transferperiode achter de rug. Het duurde een tijdje alvorens sportieve baas Jesper Fredberg de eerste inkomende deals afrondde. Daarbij lag de focus vooral op het versterken van de achterhoede. Met Jan-Carlo Simic, Mathias Jørgensen en Thomas Foket werden drie verse krachten voor de defensie aangetrokken. 

LEES OOK: ‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Geen spelmaker, wel winger

Daarnaast werd het aflopende contract van Jan Vertonghen verlengd en nam men Ludwig Augustinsson definitief over na diens huurbeurt. Daarmee vond men de achterhoede voldoende gewapend voor de strijd op drie fronten. Vervolgens werd met Leander Dendoncker een nieuwe motor op het middenveld aangetrokken. Daarmee was ook die linie volgens de sportieve leiding voldoende versterkt.

In het slot van de mercato, de Europese spelerslijst moet woensdag om middernacht binnen zijn, lag de focus dan ook op het offensieve compartiment. Er werd gezocht naar een extra spelmaker, die bleek uiteindelijk niet haalbaar. Ook op de flanken was het niet gemakkelijk een geschikt target te strikken. Maar woensdag sloeg RSCA dan toch toe met de komst van Edozie.

Goed woordje van Lavia

De 21-jarige Engelsman wordt een jaartje gehuurd van Premier League-promovendus Southampton. Daar moest hij dit seizoen vooral vrede nemen met een invallersrol. Edozie hoopt dan ook om in het Lotto Park voldoende minuten te maken. Aan zijn intrinsieke talent zal het in ieder geval niet liggen. Niet voor niets werd hij als 16-jarige naar de jeugdopleiding van het grote Manchester City gehaald.

Daar deelde hij destijds de kleedkamer met onder meer Cole Palmer en ... Roméo Lavia. De Belgische middenvelder speelde vervolgens ook samen met Edozie bij Southampton. En nu heeft Lavia ook een helpende hand toegestoken bij deze transfer. "Ik wist al een beetje van deze club. Van Roméo Lavia. Hij zei dat het een geweldige club is. En dat ik enthousiast moet zijn om hier te kunnen tekenen", vertelde de kersverse aanwinst op de paars-witte clubkanalen.

De transferperiode van Anderlecht is over het algemeen geslaagd ...

Meest recent

Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

1
1
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

98
98
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

41
41
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

17
17
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

57
57
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

152
152
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

48
48
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat schreef zaterdag geschiedenis door op amper 17-jarige leeftijd zijn debuut te vieren ...

241
241
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

760
760
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

37
37
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

239
239
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

49
49
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

239
239
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

73
73
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

219
219
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

40
40
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

83
83
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

146
146
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

382
382
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

236
236
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

94
94
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

76
76
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

96
96
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

49
49
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

488
488

Meer sportnieuws