Lavia steekt Anderlecht helpende hand uit op transfermarkt

743
Lavia steekt Anderlecht helpende hand uit op transfermarkt

RSC Anderlecht is er dan toch in geslaagd om zich vlak voor de Europese deadline van aanvallende versterking te voorzien. Woensdagavond maakten de Brusselaars namelijk de komst van Samuel Edozie bekend. Hij moet voor extra diepgang en snelheid op de flanken gaan zorgen.

Paars-Wit heeft een behoorlijk drukke transferperiode achter de rug. Het duurde een tijdje alvorens sportieve baas Jesper Fredberg de eerste inkomende deals afrondde. Daarbij lag de focus vooral op het versterken van de achterhoede. Met Jan-Carlo Simic, Mathias Jørgensen en Thomas Foket werden drie verse krachten voor de defensie aangetrokken. 

LEES OOK: Perfecte Chelsea-start Alonso: grote grijns bij Van Bommel

Geen spelmaker, wel winger

Daarnaast werd het aflopende contract van Jan Vertonghen verlengd en nam men Ludwig Augustinsson definitief over na diens huurbeurt. Daarmee vond men de achterhoede voldoende gewapend voor de strijd op drie fronten. Vervolgens werd met Leander Dendoncker een nieuwe motor op het middenveld aangetrokken. Daarmee was ook die linie volgens de sportieve leiding voldoende versterkt.

In het slot van de mercato, de Europese spelerslijst moet woensdag om middernacht binnen zijn, lag de focus dan ook op het offensieve compartiment. Er werd gezocht naar een extra spelmaker, die bleek uiteindelijk niet haalbaar. Ook op de flanken was het niet gemakkelijk een geschikt target te strikken. Maar woensdag sloeg RSCA dan toch toe met de komst van Edozie.

Goed woordje van Lavia

De 21-jarige Engelsman wordt een jaartje gehuurd van Premier League-promovendus Southampton. Daar moest hij dit seizoen vooral vrede nemen met een invallersrol. Edozie hoopt dan ook om in het Lotto Park voldoende minuten te maken. Aan zijn intrinsieke talent zal het in ieder geval niet liggen. Niet voor niets werd hij als 16-jarige naar de jeugdopleiding van het grote Manchester City gehaald.

Daar deelde hij destijds de kleedkamer met onder meer Cole Palmer en ... Roméo Lavia. De Belgische middenvelder speelde vervolgens ook samen met Edozie bij Southampton. En nu heeft Lavia ook een helpende hand toegestoken bij deze transfer. "Ik wist al een beetje van deze club. Van Roméo Lavia. Hij zei dat het een geweldige club is. En dat ik enthousiast moet zijn om hier te kunnen tekenen", vertelde de kersverse aanwinst op de paars-witte clubkanalen.

De transferperiode van Anderlecht is over het algemeen geslaagd ...

Meest recent

Penalty-affaire Club vs. Cercle: Lardot viseert één man

Club Brugge trok zondagavond de derby tegen Cercle Brugge met 1-0 naar zich toe. Over de gehele ...

0
0
Courtois deelt prikje uit aan Rodri na transfersoap

Rodri Hernandez zorgde deze zomer voor één van de meest spraakmakende transfers. De ...

21
21
‘Na harde aanval op Verhaeghe: Club neemt waanzinnig risico’

Club Brugge laat zich niet afschrikken door de nieuwe juridische aanval op het stadiondossier. Bart ...

644
644
'Anderlecht onverbiddelijk: keiharde boodschap Bertaccini'

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de zomerse transferperiode nog enkele spelers van de hand ...

271
271
'Alle zeilen bijgezet: Club op zucht van miljoenendeal'

Club Brugge haalde deze zomer al een riant bedrag op met de verkoop van verschillende spelers. En ...

507
507
JPL-trainers duiden kampioen nu al aan: twéé uitdagers

De Jupiler Pro League is nog maar een drietal speeldagen ver, voor sommige ploegen zelfs nog maar ...

333
333
Perfecte Chelsea-start Alonso: grote grijns bij Van Bommel

In de Engelse Premier League heeft Chelsea FC een goede start gemaakt onder nieuwe trainer Xabi ...

113
113
'Leko houdt adem in: strijd om Tresoldi barst los'

In het slot van de mercato lijkt er plots nog heel wat te bewegen bij Club Brugge. Op inkomend ...

354
354
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: goudhaantje pakt koffers'

Club Brugge streek deze zomer al zo'n 80 miljoen op aan transferinkomsten, maar in het slot van de ...

448
448
De Bruyne verbaast met straffe uitspraken na glansrol

Kevin De Bruyne (35) kende een moeilijk WK waar hij niet echt zijn stempel kon drukken bij de Rode ...

88
88
Vandenbempt voorspelt JPL-revelatie: “Hij toont lef”

De Jupiler Pro League is drie speeldagen ver en de analisten maken al een eerste (vroege) balans op. ...

236
236
Vanderbiest onder druk bij KV Mechelen: “Labiele omstandigheden”

KV Mechelen is niet goed gestart aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. Malinwa stond ...

259
259
'Straffe JPL-comeback Bodart; ook KVM haalt oude bekende'

Het eindspel is stilaan ingezet op de zomerse transferperiode. Maar er zitten nog heel wat ...

276
276
Hard dilemma Van Bommel: grote naam gedumpt bij Duivels?

Eind september vatten de Rode Duivels hun Nations League-campagne aan met een XXL-interlandperiode ...

874
874
Club shopt bij Kompany: opvallende transferdetail lekt uit

Even leek het erop dat Club Brugge na de komst van Matteo Dams klaar was met zijn transferwerk aan ...

583
583
'Liverpool tot uiterste: spectaculaire opvolger Salah nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

169
169
Hans Vanaken emotioneel: boodschap Club raakt diep

Hij heeft in Brugge intussen zowat alles meegemaakt. Grote overwinningen, prijzen, moeilijke ...

507
507
Engeland schrikt van bekentenis Tielemans: “Wat?”

Een luchtige uitspraak van Youri Tielemans zorgt plots voor ophef in Engeland. Na de pijnlijke ...

229
229
'Club Brugge zet record scherper: kaap van 50 miljoen'

Vooraf werd al aangekondigd dat Club Brugge wel eens een bijzonder drukke zomer tegemoet kon gaan. ...

817
817
Lardot velt verdict: Antwerp en Club Brugge bevoordeeld?

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag drie op het programma. Zoals gebruikelijk ...

752
752
Sam Kerkhofs bracht Steven Defour op een verrassend pad

Steven Defour heeft door de jaren heen heel wat meegemaakt, zowel op als naast het voetbalveld. De ...

146
146
'Ahoka neemt afscheid: Antwerp all-in voor vervanger'

Terwijl de fans nog altijd aan het bekomen zijn, gaat Antwerp na het knotsgekke 4-4 gelijkspel tegen ...

320
320
'Club Brugge pakt uit: winger Bayern medisch gekeurd'

Ruim een week voor het sluiten van de transfermarkt leek het inkomend huiswerk van Club Brugge al ...

652
652
Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Marc Coucke vierde wederom feest dit weekend. De ondernemer nam de bekende restaurantketen Amadeus ...

284
284
Kwalijk gerucht: 'Trainer kreeg commissie op transfer Club'

Bij Club Brugge lijken ze voorlopig klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk, tenzij ze ...

353
353

Meer sportnieuws