'Trieste afmars: achterpoortje staat open voor Gift Orban'

door
'Trieste afmars: achterpoortje staat open voor Gift Orban'

In een aantal landen is de zomerse transferperiode nog eventjes geopend, verschillende spelers komen dus nog in aanmerking voor een last-minute transfer. Daarbij ook Gift Orban. De aanvaller lijkt na enkele maanden alweer op weg naar de uitgang.

Begin 2023 belandde de Nigeriaanse spits bij AA Gent. Met de opbrengsten van de verkoop van Ibrahim Salah aan Stade Rennais, kon hij overgenomen worden van het Noorse Stabaek. De Buffalo's telden uiteindelijk een slordige 3.3 miljoen euro neer voor zijn komst. Maar al snel bleek hij die investering helemaal waard.

Orban ging namelijk als een wervelwind van start bij zijn nieuwe werkgever. Zowel in de Jupiler Pro League als in de Conference League scoorde hij met de ogen dicht. Uiteindelijk sloot de spits het voorbije seizoen af met 20 doelpunten in 22 duels namens de Buffalo's.

LEES OOK: 'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Lyon dokt miljoenen

Die straffe cijfers leken hem in de zomer een nieuwe toptransfer te gaan opleveren. Uiteindelijk slaagde Gent er echter toch in om hem aan boord te houden door niet af te wijken van een forse vraagprijs van zo'n 30 miljoen euro. Dat bleek evenwel niet de meest geslaagde zet.

Na zijn gemiste transfer kende Orban immers een flinke terugval. En dus werd hij enkele maanden later alsnog verkocht. Uiteindelijk toonde Olympique Lyon zich bereid om een transfersom neer te tellen die via bonussen kan oplopen tot zo'n 20 miljoen euro. Maar die stap bleek uiteindelijk toch wat te groot.

Turkse reddingsboei

In zijn eerste maanden bij Lyon kwam Orban niet verder dan een 16tal wedstrijden, waarvan het merendeel als invaller. Afgelopen weekend scoorde hij als invaller weliswaar twee keer tegen RC Strasbourg, desondanks lijkt hij ook dit seizoen allerminst de eerste keuze. Na het aantrekken van Georges Mikautadze is de Nigeriaan zelfs een plaatsje gezakt in de pikorde.

Maar mogelijk krijgt hij last-minute nog een uitweg aangeboden. Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat Trabzonspor hem wil huren. De Turken zouden een bod hebben neergelegd met een huurvergoeding van 1 miljoen euro en aankoopoptie van 6 miljoen euro. Lyon zou zich momenteel beraden over de aanbieding. Voorlopig is niet duidelijk of Orban zelf openstaat voor deze overgang.

Orban is te vroeg vertrokken bij Gent ...

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

78
78
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

165
165
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

96
96
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

59
59
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

25
25
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1058
1058
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

179
179
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

209
209
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

296
296
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

31
31
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

152
152
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

709
709
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

36
36
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

40
40
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

182
182
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

101
101
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

126
126
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

118
118
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

122
122
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

127
127
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

321
321
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

38
38
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

328
328
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

186
186

Meer sportnieuws