Incidenten Club-Antwerp: Great Old zorgt voor nieuwe wending

833 stemmen
Incidenten Club-Antwerp: Great Old zorgt voor nieuwe wending

Het eerste luik in de Jupiler Pro League zit erop en jammer genoeg ging dat ook gepaard met enkele supporters-incident. Ook in de topper tussen Club Brugge en Antwerp FC liep het fout. En daarover is het laatste woord nog niet gezegd.

In de slotfase van het duel tussen beide rivalen (1-0-zege voor Club Brugge) liep het fout. Zo werd met aangestoken vuurpijlen richting Club-spits Gustaf Nilsson gegooid. Eén daarvan belandde slechts op een metertje van zijn hoofd, gelukkig werd de speler zelf niet geraakt en kon de partij uiteindelijk gewoon uitgespeeld worden.

Achteraf bleek evenwel dat er nog meer aan de hand was. Zo raakte bekend dat er bij de bewuste fase ook twee vuurpijlen vanuit het bezoekende vak richting het vak van de Club Brugge-aanhang werden afgevuurd. Daarbij zouden minstens twee Brugse supporters verwondingen hebben opgelopen.

LEES OOK: Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Bondsparket grijpt in

Voor de aftrap raakte dan weer een aanhanger van de Great Old zelf gewond nadat er ook in het bezoekende vak vuurwerk werd afgestoken. Het bondsparket tilde logischerwijs zwaar aan de feiten. Er werd een onderzoek opgestart en Antwerp moet bepaalde sancties vrezen. De feiten stonden ook omschreven stonden in het officiële verslag van de 'match delegate'.

Normaal gezien zou het deze week behandeld worden door het Disciplinair Comité, vervolgens kon een strafmaat uitgesproken worden waar eventueel tegen in beroep kan worden gegaan. Maar de zaak werd alsnog uitgesteld tot 17 september. Antwerp zorgde op het laatste moment immers voor nog een wending.

Extra documenten

Bij Gazet van Antwerpen meldt men dat de Great Old nog enkele extra stukken aan zijn verdediging. Daarin wordt onder meer geschetst wat de club in het verleden deed ten opzichte van wangedrag bij de achterban en welke actie ondernomen werden in de nasleep van de gebeurtenissen in Brugge. Dit zou een aanzienlijke invloed kunnen hebben op de mogelijke strafmaat. De kans dat RAFC er zonder sanctie vanaf komt, blijft echter bijzonder klein.

Antwerp moet minstens één match achter gesloten deuren krijgen ...

Meest recent

Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

0
0
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

50
50
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

30
30
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

32
32
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

108
108
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

225
225
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

63
63
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

121
121
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

25
25
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

192
192
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

61
61
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

36
36
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

550
550
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

497
497
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

68
68
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

269
269
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

145
145
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

288
288
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

151
151
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

185
185
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

113
113
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

73
73
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

77
77
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

623
623

Meer sportnieuws