Incidenten Club-Antwerp: Great Old zorgt voor nieuwe wending

door
Incidenten Club-Antwerp: Great Old zorgt voor nieuwe wending

Het eerste luik in de Jupiler Pro League zit erop en jammer genoeg ging dat ook gepaard met enkele supporters-incident. Ook in de topper tussen Club Brugge en Antwerp FC liep het fout. En daarover is het laatste woord nog niet gezegd.

In de slotfase van het duel tussen beide rivalen (1-0-zege voor Club Brugge) liep het fout. Zo werd met aangestoken vuurpijlen richting Club-spits Gustaf Nilsson gegooid. Eén daarvan belandde slechts op een metertje van zijn hoofd, gelukkig werd de speler zelf niet geraakt en kon de partij uiteindelijk gewoon uitgespeeld worden.

Achteraf bleek evenwel dat er nog meer aan de hand was. Zo raakte bekend dat er bij de bewuste fase ook twee vuurpijlen vanuit het bezoekende vak richting het vak van de Club Brugge-aanhang werden afgevuurd. Daarbij zouden minstens twee Brugse supporters verwondingen hebben opgelopen.

LEES OOK: Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Bondsparket grijpt in

Voor de aftrap raakte dan weer een aanhanger van de Great Old zelf gewond nadat er ook in het bezoekende vak vuurwerk werd afgestoken. Het bondsparket tilde logischerwijs zwaar aan de feiten. Er werd een onderzoek opgestart en Antwerp moet bepaalde sancties vrezen. De feiten stonden ook omschreven stonden in het officiële verslag van de 'match delegate'.

Normaal gezien zou het deze week behandeld worden door het Disciplinair Comité, vervolgens kon een strafmaat uitgesproken worden waar eventueel tegen in beroep kan worden gegaan. Maar de zaak werd alsnog uitgesteld tot 17 september. Antwerp zorgde op het laatste moment immers voor nog een wending.

Extra documenten

Bij Gazet van Antwerpen meldt men dat de Great Old nog enkele extra stukken aan zijn verdediging. Daarin wordt onder meer geschetst wat de club in het verleden deed ten opzichte van wangedrag bij de achterban en welke actie ondernomen werden in de nasleep van de gebeurtenissen in Brugge. Dit zou een aanzienlijke invloed kunnen hebben op de mogelijke strafmaat. De kans dat RAFC er zonder sanctie vanaf komt, blijft echter bijzonder klein.

Antwerp moet minstens één match achter gesloten deuren krijgen ...

Meest recent

Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

0
0
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

5
5
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

36
36
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

27
27
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

67
67
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

64
64
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

23
23
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

90
90
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

164
164
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

222
222
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

115
115
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

25
25
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

359
359
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

67
67
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

183
183
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

111
111
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

76
76
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

73
73
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

99
99
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

93
93
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

163
163
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

176
176
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

96
96
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

266
266
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

75
75

Meer sportnieuws