'Ophefmakende transfer Depay: aanbieding op tafel'

door
'Ophefmakende transfer Depay: aanbieding op tafel'

De zomerse transferperiode zit er in de meeste Europese landen op en ook in verschillende andere competities gaat de mercato eerstdaags weer op slot. Maar transfervrije spelers kunnen nog steeds elders tekenen. En dat is onder meer voor Memphis Depay een goede zaak.

De Nederlandse international brak destijds al op jonge leeftijd door bij PSV. Zijn prestaties in Eindhoven leverden hem na enkele seizoenen al een droomtransfer naar Manchester United op. Maar de stap van het Philips Stadion naar Old Trafford bleek uiteindelijk toch te groot voor de aanvaller.

Begin 2017 besloot Depay dan ook om een stapje terug te zetten. Zo werd hij tijdens de wintermercato verkocht aan Olympique Lyon. Dat bleek een goede zet. In de Ligue 1 kon de Nederlandse international immers weer aanknopen met zijn gewenste niveau.

Op zijspoor in La Liga

In de zomer van 2021 besloot hij om Lyon op transfervrije basis te verlaten. En zo belandde de aanvaller op transfervrije basis bij FC Barcelona. In Catalonië kon hij zijn draai echter moeilijk vinden, zeker toen zijn landgenoot Ronald Koeman ontslagen werd als hoofdcoach.

Na die mislukte passage bij Barça kreeg Depay een reddingsboei aangeboden door Atlético Madrid. Maar mede door blessureleed werd ook dat avontuur geen succes. Eind vorig seizoen vertrok de Oranje-international dan ook op transfervrije basis uit de Spaanse hoofdstad.

Onverwacht struikelblok

Sindsdien zit Depay nog steeds zonder club, maar daar zou weldra verandering in kunnen komen. Eerder werden Rayo Vallecano, Sevilla FC en Saudische clubs als gegadigde, naar voren geschoven. Nu zou echter een veel opzienbarendere optie op tafel liggen. De aanvaller zou namelijk in Brazilië kunnen gaan voetballen. Zo onderhoudt Corinthians concrete gesprekken met Depay en zijn entourage.

De lokale topclub heeft naar verluidt een maandsalaris van 400.000 euro voor hem over. Dat bedrag wordt bij De Telegraaf niet bevestigd, maar het Nederlandse medium weet wel dat er inmiddels een aanbieding op tafel ligt. Al is er één groot struikelblok. De hoofdsponsor van Corinthians is namelijk juridisch in opspraak gekomen, wat de financiering van de deal op de helling kan zetten.

Wie was volgens u de beste speler op zijn piek?

Meest recent

Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

10
10
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

9
9
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

4
4
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

51
51
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

96
96
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

144
144
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

90
90
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

223
223
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

74
74
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

144
144
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

116
116
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

73
73
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

208
208
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

209
209
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

180
180
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

560
560
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

169
169
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

226
226
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

601
601
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

61
61
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

237
237
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

145
145
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

178
178
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

79
79

Meer sportnieuws