Tedesco out, Vanhaezebrouck in? Reactie is alleszeggend

door
Tedesco out, Vanhaezebrouck in? Reactie is alleszeggend

De Rode Duivels beginnen aanstaande vrijdag aan hun Nations League-campagne. De duels tegen Israël en Frankrijk zijn alvast een ideale gelegenheid om de kater na het mislukte EK door te spoelen. Voor Domenico Tedesco is een goed resulaat dan weer noodzakelijk om de druk op zijn positie weg te nemen.

Eind 2022 nam Roberto Martinez na het gefaalde WK in Qatar afscheid als Belgisch bondscoach. Na een zoektocht van enkele weken kwam het daarvoor aangestelde comité uiteindelijk uit bij Tedesco als opvolger. Aanvankelijk leek dat een goede zet. De Italiaanse Duitser zorgde voor een frisse wind in de selectie, liet zijn ploeg tactisch flexibeler spelen en de resultaten tijdens de EK-kwalificatiecampagne mochten gezien worden.

De soap rond Thibaut Courtois vormde weliswaar een smet, maar voorts was men binnen de KBVB dik tevreden over zijn functioneren. In het voorjaar van 2024 werd zijn contract dan ook verlengd tot na het WK van 2026. Dat leek evenwel een risicovolle zet. Tedesco had namelijk nog geen enkel groot toernooi voor zijn rekening genomen en had wat dat betreft dus nog alles te bewijzen.

LEES OOK: Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

Job nog lang niet gered

Maar het Europese kampioenschap draaide uiteindelijk uit op een sof. De Duivels haalden niet hun gewenste niveau en sneuvelden uiteindelijk glansloos in de tweede ronde. Tedesco maakte daarbij allerminst een goede beurt. Zowel op tactisch vlak als op gebied van communicatie liet hij het helemaal afweten. Door zijn contractverlenging bleef hij echter op post. Afgelopen vrijdag maakte hij ook een uitgebreide mea culpa.

Dat lijkt echter onvoldoende om de druk op zijn positie weg te nemen. "Stel we winnen niet van Israël en krijgen een pandoering van Frankrijk. Én er zijn nieuwe bazen op komst bij de voetbalbond ... . Het wordt heel moeilijk voor Tedesco om de teneur te keren voor het WK", stelt journalist Pieter-Jan Calcoen bij Sjotcast. "Tedesco staat onder druk, zeker weten", vult Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, aan.

Vanhaezebrouck niet enthousiast

Moest de vernieuwde leiding van de bond alsnog beslissen om de samenwerking met Tedesco stop te zetten, moeten ze natuurlijk wel een geschikte opvolger vinden om de WK-cyclus in goede banen te leiden. Volgens heel wat waarnemers is Hein Vanhaezebrouck, momenteel clubloos, daarvoor de ideale man. Maar hij lijkt weinig trek te hebben in de job. Maandagavond liet Filip Joos het plan immers vallen bij Extra Time, waar Vanhaezebrouck was aangesloten als analist. "Nee, nee, nee", zei ex-trainer van AA Gent en Anderlecht al grijzend.

Vanhaezebrouck zou een betere bondscoach zijn dan Tedesco ...

Meest recent

'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

6
6
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

33
33
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

31
31
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

66
66
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

97
97
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

284
284
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

296
296
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

470
470
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

288
288
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

66
66
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

90
90
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

186
186
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

571
571
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

69
69
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

292
292
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

117
117
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

104
104
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

508
508
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

174
174
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

403
403
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

198
198
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

885
885
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

471
471
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

455
455

Meer sportnieuws