Tedesco out, Vanhaezebrouck in? Reactie is alleszeggend

door
Tedesco out, Vanhaezebrouck in? Reactie is alleszeggend

De Rode Duivels beginnen aanstaande vrijdag aan hun Nations League-campagne. De duels tegen Israël en Frankrijk zijn alvast een ideale gelegenheid om de kater na het mislukte EK door te spoelen. Voor Domenico Tedesco is een goed resulaat dan weer noodzakelijk om de druk op zijn positie weg te nemen.

Eind 2022 nam Roberto Martinez na het gefaalde WK in Qatar afscheid als Belgisch bondscoach. Na een zoektocht van enkele weken kwam het daarvoor aangestelde comité uiteindelijk uit bij Tedesco als opvolger. Aanvankelijk leek dat een goede zet. De Italiaanse Duitser zorgde voor een frisse wind in de selectie, liet zijn ploeg tactisch flexibeler spelen en de resultaten tijdens de EK-kwalificatiecampagne mochten gezien worden.

De soap rond Thibaut Courtois vormde weliswaar een smet, maar voorts was men binnen de KBVB dik tevreden over zijn functioneren. In het voorjaar van 2024 werd zijn contract dan ook verlengd tot na het WK van 2026. Dat leek evenwel een risicovolle zet. Tedesco had namelijk nog geen enkel groot toernooi voor zijn rekening genomen en had wat dat betreft dus nog alles te bewijzen.

LEES OOK: Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Job nog lang niet gered

Maar het Europese kampioenschap draaide uiteindelijk uit op een sof. De Duivels haalden niet hun gewenste niveau en sneuvelden uiteindelijk glansloos in de tweede ronde. Tedesco maakte daarbij allerminst een goede beurt. Zowel op tactisch vlak als op gebied van communicatie liet hij het helemaal afweten. Door zijn contractverlenging bleef hij echter op post. Afgelopen vrijdag maakte hij ook een uitgebreide mea culpa.

Dat lijkt echter onvoldoende om de druk op zijn positie weg te nemen. "Stel we winnen niet van Israël en krijgen een pandoering van Frankrijk. Én er zijn nieuwe bazen op komst bij de voetbalbond ... . Het wordt heel moeilijk voor Tedesco om de teneur te keren voor het WK", stelt journalist Pieter-Jan Calcoen bij Sjotcast. "Tedesco staat onder druk, zeker weten", vult Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, aan.

Vanhaezebrouck niet enthousiast

Moest de vernieuwde leiding van de bond alsnog beslissen om de samenwerking met Tedesco stop te zetten, moeten ze natuurlijk wel een geschikte opvolger vinden om de WK-cyclus in goede banen te leiden. Volgens heel wat waarnemers is Hein Vanhaezebrouck, momenteel clubloos, daarvoor de ideale man. Maar hij lijkt weinig trek te hebben in de job. Maandagavond liet Filip Joos het plan immers vallen bij Extra Time, waar Vanhaezebrouck was aangesloten als analist. "Nee, nee, nee", zei ex-trainer van AA Gent en Anderlecht al grijzend.

Vanhaezebrouck zou een betere bondscoach zijn dan Tedesco ...

Meest recent

Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

9
9
'Anderlecht zoekt coach: verrassende naam op shortlist'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

123
123
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

153
153
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

57
57
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

85
85
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

172
172
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

64
64
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

814
814
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

56
56
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

27
27
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

83
83
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

477
477
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

119
119
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

42
42
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

406
406
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

148
148
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

188
188
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

326
326
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

99
99
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

127
127
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

182
182
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

40
40
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

210
210
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

242
242
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

88
88

Meer sportnieuws