Tedesco out, Vanhaezebrouck in? Reactie is alleszeggend

2293 stemmen
Tedesco out, Vanhaezebrouck in? Reactie is alleszeggend

De Rode Duivels beginnen aanstaande vrijdag aan hun Nations League-campagne. De duels tegen Israël en Frankrijk zijn alvast een ideale gelegenheid om de kater na het mislukte EK door te spoelen. Voor Domenico Tedesco is een goed resulaat dan weer noodzakelijk om de druk op zijn positie weg te nemen.

Eind 2022 nam Roberto Martinez na het gefaalde WK in Qatar afscheid als Belgisch bondscoach. Na een zoektocht van enkele weken kwam het daarvoor aangestelde comité uiteindelijk uit bij Tedesco als opvolger. Aanvankelijk leek dat een goede zet. De Italiaanse Duitser zorgde voor een frisse wind in de selectie, liet zijn ploeg tactisch flexibeler spelen en de resultaten tijdens de EK-kwalificatiecampagne mochten gezien worden.

De soap rond Thibaut Courtois vormde weliswaar een smet, maar voorts was men binnen de KBVB dik tevreden over zijn functioneren. In het voorjaar van 2024 werd zijn contract dan ook verlengd tot na het WK van 2026. Dat leek evenwel een risicovolle zet. Tedesco had namelijk nog geen enkel groot toernooi voor zijn rekening genomen en had wat dat betreft dus nog alles te bewijzen.

LEES OOK: WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Job nog lang niet gered

Maar het Europese kampioenschap draaide uiteindelijk uit op een sof. De Duivels haalden niet hun gewenste niveau en sneuvelden uiteindelijk glansloos in de tweede ronde. Tedesco maakte daarbij allerminst een goede beurt. Zowel op tactisch vlak als op gebied van communicatie liet hij het helemaal afweten. Door zijn contractverlenging bleef hij echter op post. Afgelopen vrijdag maakte hij ook een uitgebreide mea culpa.

Dat lijkt echter onvoldoende om de druk op zijn positie weg te nemen. "Stel we winnen niet van Israël en krijgen een pandoering van Frankrijk. Én er zijn nieuwe bazen op komst bij de voetbalbond ... . Het wordt heel moeilijk voor Tedesco om de teneur te keren voor het WK", stelt journalist Pieter-Jan Calcoen bij Sjotcast. "Tedesco staat onder druk, zeker weten", vult Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, aan.

Vanhaezebrouck niet enthousiast

Moest de vernieuwde leiding van de bond alsnog beslissen om de samenwerking met Tedesco stop te zetten, moeten ze natuurlijk wel een geschikte opvolger vinden om de WK-cyclus in goede banen te leiden. Volgens heel wat waarnemers is Hein Vanhaezebrouck, momenteel clubloos, daarvoor de ideale man. Maar hij lijkt weinig trek te hebben in de job. Maandagavond liet Filip Joos het plan immers vallen bij Extra Time, waar Vanhaezebrouck was aangesloten als analist. "Nee, nee, nee", zei ex-trainer van AA Gent en Anderlecht al grijzend.

Vanhaezebrouck zou een betere bondscoach zijn dan Tedesco ...

Meest recent

'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

21
21
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

31
31
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

110
110
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

93
93
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

306
306
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

404
404
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

229
229
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

407
407
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

426
426
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

541
541
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

235
235
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

79
79
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

238
238
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

294
294
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

141
141
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

388
388
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

158
158
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

236
236
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

644
644
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

47
47
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

122
122
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

324
324
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

208
208
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

174
174
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

128
128

Meer sportnieuws