Tedesco out, Vanhaezebrouck in? Reactie is alleszeggend

door
Tedesco out, Vanhaezebrouck in? Reactie is alleszeggend

De Rode Duivels beginnen aanstaande vrijdag aan hun Nations League-campagne. De duels tegen Israël en Frankrijk zijn alvast een ideale gelegenheid om de kater na het mislukte EK door te spoelen. Voor Domenico Tedesco is een goed resulaat dan weer noodzakelijk om de druk op zijn positie weg te nemen.

Eind 2022 nam Roberto Martinez na het gefaalde WK in Qatar afscheid als Belgisch bondscoach. Na een zoektocht van enkele weken kwam het daarvoor aangestelde comité uiteindelijk uit bij Tedesco als opvolger. Aanvankelijk leek dat een goede zet. De Italiaanse Duitser zorgde voor een frisse wind in de selectie, liet zijn ploeg tactisch flexibeler spelen en de resultaten tijdens de EK-kwalificatiecampagne mochten gezien worden.

De soap rond Thibaut Courtois vormde weliswaar een smet, maar voorts was men binnen de KBVB dik tevreden over zijn functioneren. In het voorjaar van 2024 werd zijn contract dan ook verlengd tot na het WK van 2026. Dat leek evenwel een risicovolle zet. Tedesco had namelijk nog geen enkel groot toernooi voor zijn rekening genomen en had wat dat betreft dus nog alles te bewijzen.

LEES OOK: Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Job nog lang niet gered

Maar het Europese kampioenschap draaide uiteindelijk uit op een sof. De Duivels haalden niet hun gewenste niveau en sneuvelden uiteindelijk glansloos in de tweede ronde. Tedesco maakte daarbij allerminst een goede beurt. Zowel op tactisch vlak als op gebied van communicatie liet hij het helemaal afweten. Door zijn contractverlenging bleef hij echter op post. Afgelopen vrijdag maakte hij ook een uitgebreide mea culpa.

Dat lijkt echter onvoldoende om de druk op zijn positie weg te nemen. "Stel we winnen niet van Israël en krijgen een pandoering van Frankrijk. Én er zijn nieuwe bazen op komst bij de voetbalbond ... . Het wordt heel moeilijk voor Tedesco om de teneur te keren voor het WK", stelt journalist Pieter-Jan Calcoen bij Sjotcast. "Tedesco staat onder druk, zeker weten", vult Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad, aan.

Vanhaezebrouck niet enthousiast

Moest de vernieuwde leiding van de bond alsnog beslissen om de samenwerking met Tedesco stop te zetten, moeten ze natuurlijk wel een geschikte opvolger vinden om de WK-cyclus in goede banen te leiden. Volgens heel wat waarnemers is Hein Vanhaezebrouck, momenteel clubloos, daarvoor de ideale man. Maar hij lijkt weinig trek te hebben in de job. Maandagavond liet Filip Joos het plan immers vallen bij Extra Time, waar Vanhaezebrouck was aangesloten als analist. "Nee, nee, nee", zei ex-trainer van AA Gent en Anderlecht al grijzend.

Vanhaezebrouck zou een betere bondscoach zijn dan Tedesco ...

Meest recent

Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

18
18
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

57
57
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

17
17
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

39
39
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

80
80
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

98
98
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

184
184
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

175
175
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

31
31
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

170
170
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

20
20
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

43
43
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

250
250
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

74
74
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

42
42
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

113
113
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

164
164
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

39
39
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

111
111
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

140
140
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

140
140
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

191
191
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

580
580
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

532
532
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

378
378

Meer sportnieuws