Vanhaezebrouck verbaast: "Hij móét naar de nationale ploeg"

2158
Vanhaezebrouck verbaast:

De eerste interland-break van het seizoen is aangebroken. Aanstaande vrijdag komen ook de Rode Duivels in actie in hun Nations League-duel tegen Israël. Analist Hein Vanhaezebrouck mist echter één speler in de selectie van bondscoach Domenico Tedesco.

Het Europese kampioenschap draaide uit op een grote teleurstelling voor zowel Tedesco als de nationale ploeg in zijn geheel. Desondanks bleef de bondscoach, die in het voorjaar al zijn contract verlengd had tot medio 2026, toch aan boord. Vrijdag gaf hij op zijn persconferentie wel meer uitleg over het mislukte EK.

Daarbij nam Tedesco de schuld grotendeels op zichzelf en zette hij zijn spelers uit de wind. Afwachten of dat de goede tactiek was. Vervolgens maakte hij de selectie bekend voor de komende duels. En daarin ontbraken toch enkele vaste krachten. Onder meer Yannick Carrasco, Leandro Trossard en Axel Witsel ontbreken.

LEES OOK: Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

Vernieuwingsoperatie

Ook Romelu Lukaku is afwezig, maar daar vroeg hij zelf om na een aanslepende transfersoap. Daar tegenover kregen heel wat jongeren hun kans. Julien Duranville en Arne Engels kunnen bijvoorbeeld hun eerste cap versieren. Jongens als Koni De Winter, Maxim De Cuyper en Arthur Vermeeren komen in aanmerking voor meer speelminuten.

Er is dus wel degelijk sprake van een vernieuwingsoperatie met oog op de komende WK-cyclus. Volgens Vanhaezebrouck ontbreekt echter nog een naam in deze selectie. Maandagavond in Extra Time brak hij namelijk een lans voor Charles Vanhoutte, de steunpilaar op het middenveld van vicekampioen Union SG.

Cruciale kracht in de schaduw

Vanhoutte is niet de meest spectaculaire speler, maar levert bijzonder nuttig werk op in zowel balbezit als balverlies. En daar zouden de grote namen bij de Duivels van kunnen profiteren. "Hij moet naar de nationale ploeg", is Vanhaezebrouck duidelijk. "Maar niemand zal dat vinden want hij is niet zo'n spectaculaire, technische speler. Ik meen het: steek hem in de nationale ploeg en volgens mij gaat hij er nooit meer uit."

Vanhoutte verdient zijn kans bij de Duivels ...

Meest recent

Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

18
18
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

9
9
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

289
289
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

153
153
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

829
829
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

141
141
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

15
15
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

190
190
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

10
10
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

75
75
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

266
266
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

202
202
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

122
122
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

263
263
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

121
121
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

56
56
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

130
130
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

431
431
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

125
125
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

49
49
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

273
273
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

533
533
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

116
116
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

129
129
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184

Meer sportnieuws