Vanhaezebrouck verbaast: "Hij móét naar de nationale ploeg"

door
Vanhaezebrouck verbaast:

De eerste interland-break van het seizoen is aangebroken. Aanstaande vrijdag komen ook de Rode Duivels in actie in hun Nations League-duel tegen Israël. Analist Hein Vanhaezebrouck mist echter één speler in de selectie van bondscoach Domenico Tedesco.

Het Europese kampioenschap draaide uit op een grote teleurstelling voor zowel Tedesco als de nationale ploeg in zijn geheel. Desondanks bleef de bondscoach, die in het voorjaar al zijn contract verlengd had tot medio 2026, toch aan boord. Vrijdag gaf hij op zijn persconferentie wel meer uitleg over het mislukte EK.

Daarbij nam Tedesco de schuld grotendeels op zichzelf en zette hij zijn spelers uit de wind. Afwachten of dat de goede tactiek was. Vervolgens maakte hij de selectie bekend voor de komende duels. En daarin ontbraken toch enkele vaste krachten. Onder meer Yannick Carrasco, Leandro Trossard en Axel Witsel ontbreken.

LEES OOK: Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Vernieuwingsoperatie

Ook Romelu Lukaku is afwezig, maar daar vroeg hij zelf om na een aanslepende transfersoap. Daar tegenover kregen heel wat jongeren hun kans. Julien Duranville en Arne Engels kunnen bijvoorbeeld hun eerste cap versieren. Jongens als Koni De Winter, Maxim De Cuyper en Arthur Vermeeren komen in aanmerking voor meer speelminuten.

Er is dus wel degelijk sprake van een vernieuwingsoperatie met oog op de komende WK-cyclus. Volgens Vanhaezebrouck ontbreekt echter nog een naam in deze selectie. Maandagavond in Extra Time brak hij namelijk een lans voor Charles Vanhoutte, de steunpilaar op het middenveld van vicekampioen Union SG.

Cruciale kracht in de schaduw

Vanhoutte is niet de meest spectaculaire speler, maar levert bijzonder nuttig werk op in zowel balbezit als balverlies. En daar zouden de grote namen bij de Duivels van kunnen profiteren. "Hij moet naar de nationale ploeg", is Vanhaezebrouck duidelijk. "Maar niemand zal dat vinden want hij is niet zo'n spectaculaire, technische speler. Ik meen het: steek hem in de nationale ploeg en volgens mij gaat hij er nooit meer uit."

Vanhoutte verdient zijn kans bij de Duivels ...

Meest recent

'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

1
1
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

150
150
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

77
77
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

90
90
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

191
191
Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

De sportieve leiding van Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet. Verschillende sterkhouders ...

425
425
'Kompany en co hard: international zonder pardon doorgestuurd'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

116
116
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

36
36
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

58
58
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

50
50
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

468
468
Échte reden voor clash tussen Lukaku en Napoli onthuld

Romelu Lukaku werd opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

214
214
Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

137
137
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

466
466
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

284
284
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

112
112
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

180
180
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

214
214
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

260
260
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

322
322
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

744
744
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

206
206
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

161
161
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

538
538

Meer sportnieuws