'Antwerp vreest doemscenario in slot transferperiode'

door
'Antwerp vreest doemscenario in slot transferperiode'

De Belgische ploegen kregen nog enkele dagen respijt, maar ook hier zit de transferperiode er eerstdaags alweer op. Antwerp FC hoopt daar alvast van gebruik te maken om extra versterking te strikken. Maar het is allerminst zeker dat die nog zal volgen.

Als gevolg van de financiële restricties, ontstond deze zomer een heuse leegloop bij Antwerp. Succescoach Mark van Bommel trok de poorten van de Bosuil een jaartje eerder dan voorzien achter zich dicht. Vervolgens werden verschillende spelers te gelde gemaakt.

Jongens als George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp en Alhassan Yussuf werden voor de nodige miljoenen verkocht, terwijl de huurbeurten van Owen Wijndal en Chidera Ejuke geen vervolg kregen. Vorige week vertrok ook Mandela Keita. De middenvelder trok naar Parma FC voor eens slordige 15 miljoen euro.

LEES OOK: Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Nieuwe spits nodig

Daar tegenover hield Antwerp zijn uitgaven op de transfermarkt relatief beperkt. Financieel gezien lijkt het dus een geslaagde zomer. Maar de sportief gezien is de aderlating natuurlijk groot. Op bepaalde posities is de spoeling in de selectie wel heel erg dun geworden.

Vooral in de spits zijn de opties zeer beperkt. Naast Vincent Janssen blijft er geen volwaardig alternatief over. En daar hoopt voor het sluiten van de transferperiode nog verandering in te brengen. Door het gebrek aan Europees voetbal heeft RAFC in principe ook tot vrijdag om middernacht om een spits te strikken.

Géén enkele garanties

Vanuit Italië wordt dan weer gewag gemaakt van interesse in de transfervrije Davy Klaassen. Maar er is anderzijds ook een doemscenario mogelijk waarbij Antwerp helemaal niemand meer aantrekt. Volgens Het Laatste Nieuws zal Antwerp zeker proberen zich te versterken, er zijn echter geen garanties dat dit ook zal lukken.

Analist Patrick Goots vreest eveneens dat coach Jonas De Roeck wel eens met lege handen zou kunnen achterblijven. "Het viel mij tijdens de laatste persconferentie op dat De Roeck rekening houdt met een scenario zónder versterkingen. In dat geval zal hij zich nog meer de haren uit het hoofd krabben", klinkt het bij GvA.

Zonder extra versterking mag Antwerp de top zes vergeten ...

Meest recent

'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

12
12
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

17
17
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

17
17
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

54
54
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

57
57
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

73
73
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

14
14
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

94
94
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

109
109
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

108
108
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

241
241
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

150
150
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

181
181
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

276
276
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

38
38
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

144
144
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

99
99
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

157
157
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

580
580
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

330
330
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

168
168
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

364
364
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

383
383
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

132
132
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

376
376

Meer sportnieuws