In extremis vuurwerk bij Ajax, CL-transfer voor Cobbaut

119
In extremis vuurwerk bij Ajax, CL-transfer voor Cobbaut

Afgelopen vrijdag sloot de transferperiode in de grootste Europese competities, maar in heel wat landen kunnen de clubs enkele dagen langer doorgaan met het afronden van deals. Zo heeft Elias Cobbaut een opvallende nieuwe ploeg gevonden. Ajax staat dan weer op punt om stevig te cashen.

LEES OOK: Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Bergwijn naar Saudi-Arabië

Ondanks de bedroevende prestaties van vorig seizoen, heeft Ajax een behoorlijk kalme transferperiode achter de rug aan inkomende zijde. Dat heeft vooral met de boekhouding van de Amsterdammers te maken. Zo moest er eerst serieus verkocht worden om extra versterking te kunnen halen. Vlak voor het verstrijken van de Nederlandse deadline gaat de club alsnog flink cashen.

Verschillende bronnen bevestigen namelijk dat Steven Bergwijn op punt staat om naar Al-Ittihad te vertrekken. De Saudische topclub wil absoluut nog een extra aanvaller en klopte onder meer tevergeefs aan bij Leandro Trossard. Nu zou men zijn uitgekomen bij Bergwijn. De Nederlandse international heeft zelf alvast zijn zinnen gezet op deze lucratieve overgang.

Ajax, dat zo'n 20 miljoen euro én bonussen kan vangen, is in grote lijnen rond met Saudi's. Maar de Amsterdammers willen volgens Voetbal International eerst zicht hebben op een vervanger alvorens alle lichten op groen worden gezet. Wat dat betreft is het vizier gericht op Kamaldeen Sulemana (Southampton). Al wordt het een race tegen de klok om de deals rond te krijgen. In Nederland gaat de mercato om middernacht op slot.

Cobbaut naar landskampioen

Ook in Tsjechië kunnen de clubs nog transfers doen en dat is een goede zaak voor Elias Cobbaut. De Belgische verdediger maakt namelijk de definitieve overstap van FC Parma naar Sparta Praag. Die club legde vorig seizoen nog beslag op de Tsjechische landstitel en plaatste zich via de voorrondes inmiddels ook voor de vernieuwde Champions League. 

Cobbaut, die tot medio 2027 tekende, mag zich dus opmaken voor duels met onder meer Manchester City, Internazionale en Atlético Madrid. Vorig seizoen speelde de 26-jarige verdediger nog op huurbasis bij KV Mechelen, de club waar hij destijds ook doorbraak. Hij was eveneens enkele seizoenen bij Anderlecht actief, maar dat was geen groot succes.

Wat is volgens u de sterkste competitie op dit moment?

Meest recent

Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

0
0
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

22
22
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

59
59
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

46
46
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

44
44
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

455
455
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

66
66
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

98
98
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

63
63
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

29
29
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

305
305
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

346
346
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

314
314
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

289
289
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

72
72
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

329
329
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

110
110
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

127
127
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

309
309
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

199
199
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

60
60
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

198
198

Meer sportnieuws