In extremis vuurwerk bij Ajax, CL-transfer voor Cobbaut

door
In extremis vuurwerk bij Ajax, CL-transfer voor Cobbaut

Afgelopen vrijdag sloot de transferperiode in de grootste Europese competities, maar in heel wat landen kunnen de clubs enkele dagen langer doorgaan met het afronden van deals. Zo heeft Elias Cobbaut een opvallende nieuwe ploeg gevonden. Ajax staat dan weer op punt om stevig te cashen.

LEES OOK: Cercle stelt nieuwe T1 voor: lot De Wulf ook bekend

Bergwijn naar Saudi-Arabië

Ondanks de bedroevende prestaties van vorig seizoen, heeft Ajax een behoorlijk kalme transferperiode achter de rug aan inkomende zijde. Dat heeft vooral met de boekhouding van de Amsterdammers te maken. Zo moest er eerst serieus verkocht worden om extra versterking te kunnen halen. Vlak voor het verstrijken van de Nederlandse deadline gaat de club alsnog flink cashen.

Verschillende bronnen bevestigen namelijk dat Steven Bergwijn op punt staat om naar Al-Ittihad te vertrekken. De Saudische topclub wil absoluut nog een extra aanvaller en klopte onder meer tevergeefs aan bij Leandro Trossard. Nu zou men zijn uitgekomen bij Bergwijn. De Nederlandse international heeft zelf alvast zijn zinnen gezet op deze lucratieve overgang.

Ajax, dat zo'n 20 miljoen euro én bonussen kan vangen, is in grote lijnen rond met Saudi's. Maar de Amsterdammers willen volgens Voetbal International eerst zicht hebben op een vervanger alvorens alle lichten op groen worden gezet. Wat dat betreft is het vizier gericht op Kamaldeen Sulemana (Southampton). Al wordt het een race tegen de klok om de deals rond te krijgen. In Nederland gaat de mercato om middernacht op slot.

Cobbaut naar landskampioen

Ook in Tsjechië kunnen de clubs nog transfers doen en dat is een goede zaak voor Elias Cobbaut. De Belgische verdediger maakt namelijk de definitieve overstap van FC Parma naar Sparta Praag. Die club legde vorig seizoen nog beslag op de Tsjechische landstitel en plaatste zich via de voorrondes inmiddels ook voor de vernieuwde Champions League. 

Cobbaut, die tot medio 2027 tekende, mag zich dus opmaken voor duels met onder meer Manchester City, Internazionale en Atlético Madrid. Vorig seizoen speelde de 26-jarige verdediger nog op huurbasis bij KV Mechelen, de club waar hij destijds ook doorbraak. Hij was eveneens enkele seizoenen bij Anderlecht actief, maar dat was geen groot succes.

Wat is volgens u de sterkste competitie op dit moment?

Meest recent

Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

12
12
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

81
81
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

95
95
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

53
53
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

50
50
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

16
16
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

175
175
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

41
41
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

139
139
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

344
344
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

271
271
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

106
106
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

92
92
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

238
238
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

399
399
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

167
167
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

386
386
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

142
142
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

193
193
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

185
185
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

250
250
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

680
680
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

172
172
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

303
303
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

75
75

Meer sportnieuws