'Antwerp zet eindsprint in met grote transferprioriteit'

door
'Antwerp zet eindsprint in met grote transferprioriteit'

Antwerp FC bleef zondagnamiddag op een 1-1-gelijkspel steken tegen AA Gent en blijft zo achter met een povere 7 op 18. Extra versterking is dan ook welgekomen voor de Great Old. Zo staat vooral een nieuwe spits bovenaan het wensenlijstje.

Als gevolg van de financiële restricties, ontstond deze zomer een heuse leegloop bij Antwerp. Succescoach Mark van Bommel trok de poorten van de Bosuil een jaartje eerder dan voorzien achter zich dicht. Vervolgens werden verschillende spelers te gelde gemaakt.

Jongens als George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp en Alhassan Yussuf werden voor de nodige miljoenen verkocht, terwijl de huurbeurten van Owen Wijndal en Chidera Ejuke geen vervolg kregen. Vorige week vertrok ook Mandela Keita. De middenvelder trok naar Parma FC voor eens slordige 15 miljoen euro.

LEES OOK: Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

Nieuwe spits nodig

Daar tegenover hield Antwerp zijn uitgaven op de transfermarkt relatief beperkt. Financieel gezien lijkt het dus een geslaagde zomer. Maar de sportief gezien is de aderlating natuurlijk groot. Op bepaalde posities is de spoeling in de selectie wel heel erg dun geworden.

Vooral in de spits zijn de opties zeer beperkt. Naast Vincent Janssen blijft er geen volwaardig alternatief over. En daar hoopt voor het sluiten van de transferperiode nog verandering in te brengen. Door het gebrek aan Europees voetbal heeft RAFC in principe ook tot vrijdag om middernacht om een spits te strikken.

Beperkte middelen

Al zal dat niet evident worden. Aanvallende aanwinsten hebben doorgaans een hoger prijskaartje en de financiële middelen blijven zeer beperkt. "Iedereen weet dat spelers concurrentie nodig hebben om mekaar te pushen - zeker als je ambitieus bent. We hebben nog enkele dagen. De wil is er, nu moeten de mogelijkheden er ook zijn. We zullen proberen om jongens binnen te halen met de nodige kwaliteiten. Want ook dat is belangrijk", aldus coach Jonas De Roeck bij Het Laatste Nieuws.

Met de huidige kern moet Antwerp mee kunnen doen voor de top 4 ...

Meest recent

Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

1
1
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

19
19
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

9
9
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

135
135
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

133
133
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

67
67
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

229
229
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

40
40
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

112
112
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

180
180
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

330
330
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

129
129
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

71
71
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

59
59
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

66
66
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

155
155
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

146
146
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

387
387
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

82
82
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

35
35
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

144
144
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

168
168
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

73
73
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

796
796

Meer sportnieuws