'Antwerp zet eindsprint in met grote transferprioriteit'

441 stemmen
'Antwerp zet eindsprint in met grote transferprioriteit'

Antwerp FC bleef zondagnamiddag op een 1-1-gelijkspel steken tegen AA Gent en blijft zo achter met een povere 7 op 18. Extra versterking is dan ook welgekomen voor de Great Old. Zo staat vooral een nieuwe spits bovenaan het wensenlijstje.

Als gevolg van de financiële restricties, ontstond deze zomer een heuse leegloop bij Antwerp. Succescoach Mark van Bommel trok de poorten van de Bosuil een jaartje eerder dan voorzien achter zich dicht. Vervolgens werden verschillende spelers te gelde gemaakt.

Jongens als George Ilenikhena, Jurgen Ekkelenkamp en Alhassan Yussuf werden voor de nodige miljoenen verkocht, terwijl de huurbeurten van Owen Wijndal en Chidera Ejuke geen vervolg kregen. Vorige week vertrok ook Mandela Keita. De middenvelder trok naar Parma FC voor eens slordige 15 miljoen euro.

LEES OOK: Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Nieuwe spits nodig

Daar tegenover hield Antwerp zijn uitgaven op de transfermarkt relatief beperkt. Financieel gezien lijkt het dus een geslaagde zomer. Maar de sportief gezien is de aderlating natuurlijk groot. Op bepaalde posities is de spoeling in de selectie wel heel erg dun geworden.

Vooral in de spits zijn de opties zeer beperkt. Naast Vincent Janssen blijft er geen volwaardig alternatief over. En daar hoopt voor het sluiten van de transferperiode nog verandering in te brengen. Door het gebrek aan Europees voetbal heeft RAFC in principe ook tot vrijdag om middernacht om een spits te strikken.

Beperkte middelen

Al zal dat niet evident worden. Aanvallende aanwinsten hebben doorgaans een hoger prijskaartje en de financiële middelen blijven zeer beperkt. "Iedereen weet dat spelers concurrentie nodig hebben om mekaar te pushen - zeker als je ambitieus bent. We hebben nog enkele dagen. De wil is er, nu moeten de mogelijkheden er ook zijn. We zullen proberen om jongens binnen te halen met de nodige kwaliteiten. Want ook dat is belangrijk", aldus coach Jonas De Roeck bij Het Laatste Nieuws.

Met de huidige kern moet Antwerp mee kunnen doen voor de top 4 ...

Meest recent

'Plan Club Brugge onder druk: transferwending Tresoldi'

Met zijn doelpunt in de supercup toonde Nicolo Tresoldi zich bij de start van het nieuwe seizoen ...

76
76
'Transferbom Romelu Lukaku: gesprekken al opgestart'

Nu zijn makelaar heeft aangegeven dat hij zeker geen tweede viool wil gaan spelen bij SSC Napoli, ...

306
306
Union heeft oude bekende beet: transferdetails bekend

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele deal Anderlecht, Club pusht bij Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

251
251
‘Antwerp heeft beet: medische tests voor aanvallend geweld'

Royal Antwerp FC gaat hard deze zomermercato. En aanvallend is er nog geweld op komst. Na de komst ...

156
156
‘Standard wil nog uitpakken met bekende naam’

Standard Luik leek klaar op de zomermercato, maar nu komt journalist Sacha Tavolieri nog met een ...

124
124
Chambaere reageert op woeste Club-fans: “Klootzakje spelen”

Union SG pakte de eerste prijs van het seizoen door na strafschoppen te winnen van Club Brugge. De ...

123
123
Zulte troeft resem clubs af voor nieuw goudhaantje

Zulte Waregem heeft met Zalan Atrok (20) mogelijk een nieuw goudhaantje in huis gehaald. Tegen ...

157
157
Antwerp-fans verbazen in Engeland: “Nog nooit gezien”

Royal Antwerp FC ging in de oefenwedstrijd tegen Millwall met 1-0 onderuit, maar de supporters ...

209
209
Club Brugge ziet wéér toptalent vertrekken

Club Brugge incasseert deze zomermercato. Niet alleen in de A-kern dreigen er na Christos Tzolis nog ...

152
152
'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

298
298
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

299
299
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

48
48
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

730
730
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

556
556
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

1315
1315
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

672
672
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

202
202
Nu of nooit voor dure Club Brugge-aankoop

Bij Club Brugge moet er nog veel gebeuren om de ploeg sterker te maken. Er is nood aan heel wat ...

526
526
'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

109
109
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

258
258
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

438
438
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

526
526
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

568
568
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

353
353

Meer sportnieuws