Deadline in zicht: dé prioriteit bij elke JPL-topclub

door
Deadline in zicht: dé prioriteit bij elke JPL-topclub

Nu de transfermarkt in de meeste landen gesloten is kan men zich in de Belgische bestuurskamer vooral nog toeleggen op eventueel inkomend verkeer. Hoewel de meeste topclubs al een vrij drukke zomer achter de rug hebben staat er nagenoeg overal nog wel iets op de verlanglijst. Een stand van zaken nu de tijd stilaan begint te dringen.

Ter herinnering: Belgische ploegen hebben nog tot 6 september om vers bloed in huis te halen. Teams die onze eer op het Europese toneel verdedigen spelen liefst wel nog iets korter op de bal, want twee dagen eerder moeten de spelerslijsten al worden ingediend. Vooral voor Anderlecht, Club Brugge en AA Gent nadert de deadline stilaan dus met rasse schreden. Al is er ook bij Antwerp en KRC Genk haast mee gemoeid willen ze nog zaakjes doen in de late uurtjes van de transfermarkt.

Club Brugge: sleutel bij Skov Olsen

Club schoot niet in paniek na de mislukte competitiestart. Terecht, zo blijkt intussen. Van de nieuwkomers drukken voorlopig wel enkel Gustaf Nilsson en Christos Tzolis hun stempel, maar in Westkapelle heeft men vertrouwen in het geleverde werk. Dévy Rigaux liet er bij de samenstelling van de selectie, die opnieuw een bomvol schema tegemoet gaat, dan ook geen gras over groeien: de kersvers TD is al weken klaar met zijn huiswerk en mag nu dus rustig achteroverleunen. Tenzij er nog iets beweegt op uitgaand gebied.

Nicky Hayen hoopt vurig dat hij nog op post blijft, maar in de Brugse derby nam Andreas Skov Olsen wie weet afscheid in stijl. Feyenoord zou bereid zijn om erg ver te gaan voor de Deense linkspoot. Mocht de deal nog worden afgerond voor middernacht, wanneer de mercato in Nederland haar deuren onherroepelijk sluit, moet de landskampioen in allerijl op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Met alleen Tzolis, Ferran Juglà, Michal Skoras en Chemsdine Talbi als opties wordt de spoeling er anders toch vrij dunnetjes.

RSC Anderlecht: all-in voor Eriksen

De bleke vertoning tegen Union zette andermaal in de verf dat Leander Dendoncker niet alles zal oplossen. Paars-Wit heeft een schrijnend gebrek aan creativiteit. Of, zoals een opvallend scherpe Brian Riemer vaststelt, kwaliteit aan de bal. Een boodschap aan het adres van Jesper Fredberg dat er absoluut nog nood is aan een iemand om de lakens uit te delen op het middenveld? Een nieuwe nummer 10 blijft alleszins de prioriteit van de CEO Sports, die nog steeds probeert om Christan Eriksen naar het Lotto Park te lokken.

Behalve een spelverdeler lijkt ook een winger echter geen overbodige luxe. Bij voorkeur een spurtbom zoals Francis Amuzu: Riemer deed tevens zijn beklag over het tekort aan diepgang. Net als de zoektocht naar een doelman, minder hoogdringend dankzij Colin Coosemans, blijkt dat dossier evenwel wat op de achtergrond beland. Nochtans zijn de alternatieven gering op de flanken, te meer nu Thorgan Hazard in de ziekenboeg vertoeft en Nilson Angulo door de mand valt. Op rechts heeft Anders Dreyer zelfs geen back-up.

Extra mankracht is dus meer dan welkom om de drukkere kalender het hoofd te bieden. Toch gaan de Brusselaars, waar alle posities voorts wel grotendeels dubbel bezet zijn, all-in voor Eriksen. Fredberg spaart de rest van zijn gelimiteerd budget, tot hiertoe louter besteed aan defensieve aanwinsten, voor een grote prestigetransfer en drukt daarom niet door voor pakweg de peperdure Silas. De kans lijkt alsmaar groter dat er verder niks meer bijkomt en Riemer dus kan fluiten naar versterking in het offensief compartiment.

KAA Gent: vervanger voor Hong

Arnar Vidarsson vraagt drie transferperiodes om zijn stempel te drukken, maar met zes nieuwkomers deed de sportief directeur toch meteen goed zijn best. Hoewel er behalve een resem overbodige pionnen ook een handvol sterkhouders de Planet Group Arena verlieten is het gevolg een wel erg ruime kern, zelfs voor een ploeg die ambities koestert op drie fronten. Al hoeft ze na het vertrek van Daisuke Yokota, Matias Fernandez-Pardo en Ismaël Kandouss wat Wouter Vrancken betreft niet meer te worden afgeslankt.

Die eerste werd in Duitsland gestald wegens de toegenomen concurrentie voorin. Toch speurt AA Gent naar verluidt naar een opvolger voor Fernandez-Pardo. Een polyvalente aanvaller dus, mogelijk ook omdat Andri Gudjohnsen niet overtuigt. Wie wél zeker nog vervangen moet worden is Hyun-seok Hong. Het middenveld van de Buffalo’s is net als de overige linies goed gestoffeerd, maar een echte spelmaker ontbreekt. Links achterin werd met Tiago Araujo reeds geanticipeerd op een last-minute exit van Archie Brown.

KRC Genk: concurrent voor Kayembe

Samen met Club niet alleen de winnaar van het afgelopen weekend maar ook van de zomer: de kassa rinkelde luider dan ooit in Genk, dat met vijf aanwinsten niet eens zo verzwakt lijkt. Het voornaamste verlies is Bilal El Khannouss, voor wie het net zoals voor Maarten Vandevoordt binnenshuis al een opvolger had klaarstaan. Ook in de defensie rekenen de Limburgers deels op hun eigen jeugd om de schoenen van Mark McKenzie te vullen. Al mag er wel nog wat bij mocht ook Carlos Cuesta andere oorden opzoeken.

Afwachten dus of Dimitri de Condé op jacht moet naar een centrale verdediger. Vast staat alleszins dat een linksback om Joris Kayembe het vuur aan de schenen te leggen momenteel zijn aandacht opeist. Een deal met Yaimar Medina sprong op de valreep af. Zelfs zonder een Europees ticket baadt Thorsten Fink elders wel in weelde. Net zoals Zakaria El Ouahdi lijkt Tolu Arokodare gewoon op post te zullen blijven, maar mocht hij alsnog naar Turkije verhuizen komt een diepe spits ineens met stip bovenaan te staan.

Antwerp: back-up voor Janssen

In vergelijking met de voorgaande jaren is het tot slot ook op de Bosuil bijzonder stil. Net als Genk heeft Antwerp geen midweekmatchen voor de boeg. Vermits de middelen er tegenwoordig een pak beperkter zijn hoeft Jonas De Roeck daarom niet overal over een volwaardige wisseloptie te beschikken. Zo zit hij nogal krap in de centrale verdedigers, en is er ook links achterin en op het middenveld voorlopig vrij weinig overschot. Het ziet er echter niet naar uit dat daar straks nog verandering in komt. Een beredeneerde gok.

Wél nog gezocht in Deurne-Noord: een back-up voor Vincent Janssen. Na het vertrek van George Ilenikhena blijft het wachten op een spits. Gaat de Great Old terug voor een jong exemplaar, of haalt het nóg een portie ervaring in huis? Benieuwd ook welk bedrag het nog wil en kan spenderen. Indien mogelijk mag er toch ook nog wat geld worden opzijgelegd voor een linksachter, centrale verdediger, middenvelder en misschien zelfs nog een flankaanvaller. Al zal wellicht geen enkele van die vacatures ingevuld geraken.

AD

POLL: Wie heeft nog het meest nood aan versterking?

Meest recent

'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

8
8
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

57
57
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

105
105
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

180
180
'Antwerp all-in: Ulderink neemt risico tegen Anderlecht'

Na de fraaie vier op zes tegen KRC Genk barst Antwerp plots weer van het vertrouwen. Een lijn die ...

110
110
Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

169
169
'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

91
91
'Kassa kassa in Genk: toptransfer in stroomversnelling'

Na nagenoeg een heel seizoen op kop te hebben gestaan is KRC Genk plots op achtervolgen aangewezen ...

279
279
'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

176
176
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

524
524
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

198
198
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

57
57
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

450
450
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

116
116
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

227
227
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

322
322
Milicevic pareert vernietigende aanval Vanhaezebrouck

AA Gent werkt donderdagnamiddag de loodzware verplaatsing naar Club Brugge af. Daags voordien sprak ...

192
192
Vuurwerk op Montjuïc! Yamal antwoordt héérlijk na wereldgoals Inter

In de Champions League werd woensdag de tweede heenmatch van de halve finales afgewerkt. FC ...

54
54
Jan Mulder bekent kleur: "Ik hoop dat zij kampioen worden"

De Champions' Play-Offs draaien op volle toeren, donderdag wordt speeldag zeven alweer op gang ...

2257
2257
'Heibel bij Real Madrid: grote naam dient vertrekwens in'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

173
173

Meer sportnieuws