Burgess op de bank, Anderlecht zonder Verschaeren

270
Burgess op de bank, Anderlecht zonder Verschaeren

Daags na de kwalificatie voor de Europa League, wil RSC Anderlecht zijn goede reeks in eigen land doortrekken. Maar het zal geen cadeaus krijgen op het veld van Union SG, dat zelf nood heeft aan een goed resultaat. Ref Nicolas Laforge fluit de derby in het Dudenpark om 18u30 op gang.

In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisteams aan beide zijden. Bij de thuisploeg volgde deze zomer wederom een heuse exodus. Naast coach Blessin vertrokken ook verschillende sterkhouders. En daar dreigt Union nu een tol voor te betalen. Met 8 op 15 is de competitiestart voorlopig geen groot succes.

Een zege tegen de stadsgenoot kan de perceptie echter veranderen. Daarvoor kan coach Pocognoli opnieuw rekenen op defensieve steunpilaar Burgess, hij begint wel nog op de bank. In de basiself dan ook geen grote verrassingen. Het is onder meer uitkijken naar wat Aït El-Hadj en Sadiki kunnen tegen hun opleidingsclub.

LEES OOK: Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

Geen Verschaeren en Ashimeru

Anderlecht kan op zijn beurt tevreden zijn over de eerste weken van het seizoen. Naast de Europese kwalificatie werd in eigen 10 op 12 gepakt, waardoor RSCA vlot meedraait bovenaan het klassement. Voetballend gezien moet het wel nog een pak beter. Wat dat betreft hoopt coach Riemer zondag al stappen te zetten.

Hij kan wel nog geen beroep doen op kersvers topaanwinst Dendoncker. Met Simic, Jørgensen en Augustinsson beginnen wel drie andere aankopen in de basis, Foket moet dan toch op de bank starten ten voordele van Sardella. Op het middenveld neemt Leoni het plekje van Ashimeru in, Angulo houdt Verschaeren op de bank.

Wie wint?

Meest recent

'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

48
48
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

11
11
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

91
91
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

26
26
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

17
17
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

77
77
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

86
86
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

50
50
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

40
40
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

46
46
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

55
55
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

304
304
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

56
56
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

48
48
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

133
133
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

85
85
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

140
140
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

173
173
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

66
66
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

75
75
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

375
375
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

1011
1011
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

105
105
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

30
30
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

202
202

Meer sportnieuws