Club Brugge definitief vertrokken? Hayen geeft antwoord

door
Club Brugge definitief vertrokken? Hayen geeft antwoord

Ondanks een moeizame start van het seizoen, kan Club Brugge de eerste interland-break met een gerust gemoed aanvatten. Zo maakte Blauw-Zwart zondag indruk in de derby tegen Cercle Brugge: 3-0-zege. Stilaan komt de motor bij de landskampioen op toerental.

De titelverdediger begon met de nodige verwachtingen aan het nieuwe seizoen. Maar in de eerste weken stelden de Bruggelingen teleur. In de Supercup werd met 1-2 verloren van bekerwinnaar Union SG. Vervolgens werd aan de competitie begonnen met een teleurstellende 1 op 9.

Een crisis hing dan ook in de lucht, de positie van coach Nicky Hayen werd zelfs al in vraag gesteld. Club reageerde echter met een gevleide thuiszege tegen Antwerp. Vervolgens werd ook nipt gewonnen op Dender. Maar echt overtuigen deed de landskampioen niet in beide duels.

LEES OOK: Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Kippenvel bij Hayen

Dat was zondag wél het geval in de derby. Het duurde een tijdje alvorens Club onder stoom kwam, vervolgens trok het de match helemaal naar zich toe. De 'thuisploeg' zag zelfs nog twee doelpunten afgekeurd worden en botste meermaals op een uitstekende Cercle-doelman Warleson.

Hayen was achteraf dan ook tevreden. "Of dit de perfecte zondag was voor ons? Grotendeels wel", klonk het bij Sporza. "De start was nog een beetje aarzelend, maar na de 1-0 kwamen we los en speelden we een referentiematch. Dit is het voetbal dat we met Club 90 minuten willen spelen. Met meer efficiëntie hadden we meer kunnen scoren, maar dit was een namiddag om kippenvel van te krijgen."

Definitief vertrokken?

De vraag is nu of Club definitief vertrokken is. Dat zal in ieder geval nodig zijn, na de interland-break staat een moordend wedstrijdschema op het programma met ook nog de start van de Champions League-campagne. "Eén zwaluw maakt de lente niet", blijft Hayen ietwat voorzichtig. "Maar dit is de weg waarop we willen bouwen. Met vertrouwen lukt veel, maar we moeten lef blijven tonen zonder angst te hebben om te verliezen."

Club is voldoende gewapend om te strijden op drie fronten ...

Meest recent

Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

47
47
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

20
20
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

43
43
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

154
154
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

51
51
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

58
58
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

50
50
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

90
90
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

117
117
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

142
142
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

317
317
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

201
201
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

103
103
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

253
253
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

89
89
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

92
92
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

345
345
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

166
166
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

277
277
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

669
669
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

117
117
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

537
537
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

217
217
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

165
165

Meer sportnieuws