Club Brugge definitief vertrokken? Hayen geeft antwoord

door
Club Brugge definitief vertrokken? Hayen geeft antwoord

Ondanks een moeizame start van het seizoen, kan Club Brugge de eerste interland-break met een gerust gemoed aanvatten. Zo maakte Blauw-Zwart zondag indruk in de derby tegen Cercle Brugge: 3-0-zege. Stilaan komt de motor bij de landskampioen op toerental.

De titelverdediger begon met de nodige verwachtingen aan het nieuwe seizoen. Maar in de eerste weken stelden de Bruggelingen teleur. In de Supercup werd met 1-2 verloren van bekerwinnaar Union SG. Vervolgens werd aan de competitie begonnen met een teleurstellende 1 op 9.

Een crisis hing dan ook in de lucht, de positie van coach Nicky Hayen werd zelfs al in vraag gesteld. Club reageerde echter met een gevleide thuiszege tegen Antwerp. Vervolgens werd ook nipt gewonnen op Dender. Maar echt overtuigen deed de landskampioen niet in beide duels.

LEES OOK: Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Kippenvel bij Hayen

Dat was zondag wél het geval in de derby. Het duurde een tijdje alvorens Club onder stoom kwam, vervolgens trok het de match helemaal naar zich toe. De 'thuisploeg' zag zelfs nog twee doelpunten afgekeurd worden en botste meermaals op een uitstekende Cercle-doelman Warleson.

Hayen was achteraf dan ook tevreden. "Of dit de perfecte zondag was voor ons? Grotendeels wel", klonk het bij Sporza. "De start was nog een beetje aarzelend, maar na de 1-0 kwamen we los en speelden we een referentiematch. Dit is het voetbal dat we met Club 90 minuten willen spelen. Met meer efficiëntie hadden we meer kunnen scoren, maar dit was een namiddag om kippenvel van te krijgen."

Definitief vertrokken?

De vraag is nu of Club definitief vertrokken is. Dat zal in ieder geval nodig zijn, na de interland-break staat een moordend wedstrijdschema op het programma met ook nog de start van de Champions League-campagne. "Eén zwaluw maakt de lente niet", blijft Hayen ietwat voorzichtig. "Maar dit is de weg waarop we willen bouwen. Met vertrouwen lukt veel, maar we moeten lef blijven tonen zonder angst te hebben om te verliezen."

Club is voldoende gewapend om te strijden op drie fronten ...

Meest recent

Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

39
39
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

114
114
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

133
133
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

453
453
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

402
402
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

35
35
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

345
345
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

109
109
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

112
112
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

222
222
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

110
110
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

62
62
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

234
234
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

128
128
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

184
184
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

246
246
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

340
340
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

20
20
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

433
433
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

59
59
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

217
217
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

350
350
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

71
71
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

212
212
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

274
274

Meer sportnieuws