'Anderlecht incasseert harde optater op transfermarkt'

1372 stemmen
'Anderlecht incasseert harde optater op transfermarkt'

RSC Anderlecht pakte zaterdag uit met de terugkeer van Leander Dendoncker. In de komende dagen zal moeten blijken of daar nog meer last-minute versterking zal bij komen. Eén van de andere toptargets moest inmiddels geschrapt worden. 

Paars-Wit eindigde vorig seizoen op de derde plaats. Ondanks het in extremis verspelen van de landstitel was men toch tevreden over de progressie die gemaakt werd ten opzichte van een seizoen eerder, toen het slechts elfde werd. Maar het bleek voor de Brusselaars niet evident om daarop voort te bouwen.

In het tussenseizoen zag RSCA immers verschillende spelers vertrekken. Zeno Debast werd aan Sporting CP verkocht, het aflopende contract van Kasper Schmeichel werd niet verlengd en ook de huurbeurten van Thomas Delaney en Federico Gattoni kregen geen vervolg. Enkel Jan Vertonghen besloot wel bij te tekenen.

LEES OOK: 'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

Focus op achterhoede

Bijgevolg lag de focus van CEO Sports Jesper Fredberg vooral op het versterken van de achterhoede. Met Jan-Carlo Simic, Mathias Jørgensen en Thomas Foket werden drie extra defensieve krachten gestrikt. Ludwig Augustinsson werd dan weer definitief overgenomen van Sevilla FC na zijn huurbeurt van vorig seizoen.

Met Dendoncker komt daar nu ook een controlerende middenvelder bij, die eventueel ook in de defensie kan depanneren. Ondertussen werd echter geen enkele offensieve aanwinst gestrikt. Dat lijkt nochtans geen overbodige luxe. Een flankaanvaller bijvoorbeeld, zeker gezien de blessuregevoeligheid van Francis Amuzu.

Silas te duur

RSCA verkende weliswaar de markt voor zo'n profiel. Vanuit Duitsland werd bijvoorbeeld gewag gemaakt van interesse in Silas Katompa Mvumpa, die op huurbasis kon vertrekken bij VfB Stuttgart. Maar volgens La Dernière Heure is die deal nu toch weer van de baan. Anderlecht zou nochtans een huurvoorstel met aankoopoptie hebben neergelegd. Maar de voorwaarden die Stuttgart stelde, lagen te hoog en dus trok Paars-Wit zich terug. De sportieve leiding wil geen gekke dingen doen voor een positie die niet als prioritair wordt bestempeld.

Anderlecht moet sowieso nog een offensieve aanwinst halen ...

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

108
108
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

62
62
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

27
27
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

139
139
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

26
26
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

37
37
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

178
178
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

544
544
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

169
169
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

70
70
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

432
432
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

208
208
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

533
533
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

505
505
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

481
481
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

358
358
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

194
194
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

591
591
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

267
267
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1041
1041
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

327
327
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

671
671
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

479
479
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws