'Anderlecht incasseert harde optater op transfermarkt'

door
'Anderlecht incasseert harde optater op transfermarkt'

RSC Anderlecht pakte zaterdag uit met de terugkeer van Leander Dendoncker. In de komende dagen zal moeten blijken of daar nog meer last-minute versterking zal bij komen. Eén van de andere toptargets moest inmiddels geschrapt worden. 

Paars-Wit eindigde vorig seizoen op de derde plaats. Ondanks het in extremis verspelen van de landstitel was men toch tevreden over de progressie die gemaakt werd ten opzichte van een seizoen eerder, toen het slechts elfde werd. Maar het bleek voor de Brusselaars niet evident om daarop voort te bouwen.

In het tussenseizoen zag RSCA immers verschillende spelers vertrekken. Zeno Debast werd aan Sporting CP verkocht, het aflopende contract van Kasper Schmeichel werd niet verlengd en ook de huurbeurten van Thomas Delaney en Federico Gattoni kregen geen vervolg. Enkel Jan Vertonghen besloot wel bij te tekenen.

LEES OOK: Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Focus op achterhoede

Bijgevolg lag de focus van CEO Sports Jesper Fredberg vooral op het versterken van de achterhoede. Met Jan-Carlo Simic, Mathias Jørgensen en Thomas Foket werden drie extra defensieve krachten gestrikt. Ludwig Augustinsson werd dan weer definitief overgenomen van Sevilla FC na zijn huurbeurt van vorig seizoen.

Met Dendoncker komt daar nu ook een controlerende middenvelder bij, die eventueel ook in de defensie kan depanneren. Ondertussen werd echter geen enkele offensieve aanwinst gestrikt. Dat lijkt nochtans geen overbodige luxe. Een flankaanvaller bijvoorbeeld, zeker gezien de blessuregevoeligheid van Francis Amuzu.

Silas te duur

RSCA verkende weliswaar de markt voor zo'n profiel. Vanuit Duitsland werd bijvoorbeeld gewag gemaakt van interesse in Silas Katompa Mvumpa, die op huurbasis kon vertrekken bij VfB Stuttgart. Maar volgens La Dernière Heure is die deal nu toch weer van de baan. Anderlecht zou nochtans een huurvoorstel met aankoopoptie hebben neergelegd. Maar de voorwaarden die Stuttgart stelde, lagen te hoog en dus trok Paars-Wit zich terug. De sportieve leiding wil geen gekke dingen doen voor een positie die niet als prioritair wordt bestempeld.

Anderlecht moet sowieso nog een offensieve aanwinst halen ...

Meest recent

Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

20
20
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

7
7
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

47
47
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

136
136
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

67
67
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

56
56
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

322
322
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

56
56
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

281
281
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

163
163
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

286
286
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

401
401
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

251
251
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

210
210
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

292
292
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

372
372
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

360
360
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

312
312
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

476
476
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

657
657
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

251
251
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

47
47
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

72
72
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

351
351
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

173
173

Meer sportnieuws