TRANSFERUURTJE: 'Club vreest last-minute vertrek, drukte op Anderlecht'

577 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest last-minute vertrek, drukte op Anderlecht'

In de grootste Europese landen is de zomerse mercato inmiddels gesloten. Maar ploegen uit België en andere kleinere competities kunnen wel nog enkele dagen transfers afronden. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht heeft de prestigetransfer van zijn zomermercato afgerond. Zo werd de terugkeer van Leander Dendoncker zaterdag bevestigd. De middenvelder/verdediger wordt gehuurd van Aston Villa, Paars-Wit wist ook een afkoopclausule af te dwingen. Afwachten of er nog meer versterking zal volgen, de komst van een extra doelman en nieuwe spelmaker is nog steeds niet uitgesloten. Aan uitgaande zijde werd Kristian Arnstad dan weer verpatst aan het Deense Aarhus GF.

Volgens Nederlande bronnen is een last-minute vertrek van Andreas Skov Olsen, die op de radar staat bij Feyenoord, bij Club Brugge niet uitgesloten. Al is van een eventueel akkoord vooraslnog geen sprake. Maxim De Cuyper blijft sowieso wel aan boord ondanks interesse uit het buitenland. De vleugelback verlengde zelfs zijn contract tot medio 2028. Maar de kans is klein dat hij die overeenkomst ook uitdoet. Indien hij zijn goede prestaties bevestigt, zet de 23-jarige binnen een jaartje normaal gezien wel een stapje voorwaarts. "Nog een jaar presteren en bevestigen, dat is de bedoeling", vertelt hij bij Het Laatste Nieuws.

Standard heeft offensief weinig weelde en de club zoekt daarom nog naar een aanvaller. De club heeft volgens SudPresse een bod neergelegd bij de Canadese club Montréal Impact, waar ze Ibrahim Sunusi willen huren met aankoopoptie. Daarnaast wordt opnieuw gespeculeerd over een verhuis van Arnaud Bodart naar Union SG. Al lijkt zo'n deal op dit moment vrij onwaarschijnlijk.

KRC Genk dreigt naast een last-minute aanwinst te grijpen. Bob Faesen, clubwatcher bij HLN, meldt dat Yaimar Medina dan toch niet de overstap maakt naar Racing. De 19-jarige linksachter moest de doublure gaan worden van Joris Kayembe. Dat zal dus niet gaan gebeuren, want dit weekend zouden de onderhandelingen zijn afgesprongen. De kans is dus zeer groot dat Genk geen extra linksachter gaat aantrekken. 

Bij AA Gent heeft men op de valreep nog een uitgaande transfer afgerond. Sunderland heeft Ahmed Abdullahi immers nog weten te strikken in de laatste uren van de transfermarkt in Engeland. Dat is een zeer lucratieve deal geweest, want Gent verdient maar liefst 3 miljoen euro aan de transfer. De 20-jarige Nigeriaanse aanvaller maakte twee jaar geleden transfervrij de overstap van HB Abuja en was vooral bij Jong Gent actief.

KV Kortrijk heeft coach Freyr Alexandersson van nog een extra aanwinst voorzien. De Kerels maakten immers de komst van Roko Simic bekend. De 20-jarige Kroaat lag de voorbije seizoenen onder contract bij RB Salzburg, maar werd overgenomen door Cardiff City. De Welshe ploeg laat de aanvaller nu eerst ervaring opdoen bij de zusterclub uit West-Vlaanderen. Het gaat om een huurdeal van één seizoen.

Buitenland

Daags na het verstrijken van de Engelse transferdeadline, heeft Chelsea FC alsnog een last-minute deal aangekondigd. Zo werd de huurdeal, mét aankoopverplichting, van Jadon Sancho afgerond. Chelsea zal in totaal inclusief bonussen 30 miljoen euro op tafel leggen voor de definitieve komst van Sancho, waardoor Manchester United alsnog een fors verlies moet slikken. In 2021 betaalden ze immers nog 85 miljoen om hem voor de neus van half Europa bij Borussia Dortmund weg te kapen.

Samuel Mbangula is één van de grootste sensaties tijdens de competitiestart in de Serie A. Juventus twijfelt dan ook niet na de topprestaties van de 20-jarige buitenspeler. Volgens journalist Nicolo Schira is de Italiaanse topclub aan het onderhandelen met de entourage van de jonge Belg voor een verlenging van zijn contract tot 2029. Mbangula kan zijn handtekening zetten onder een flink verbeterde verbintenis.

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

10
10
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

29
29
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

156
156
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

30
30
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

205
205
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

119
119
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

135
135
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

321
321
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

228
228
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

558
558
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

406
406
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

438
438
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

329
329
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

142
142
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

130
130
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

58
58
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

172
172
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

392
392
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

571
571
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

98
98
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

349
349
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

476
476
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

463
463
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

383
383
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

345
345

Meer sportnieuws