TRANSFERUURTJE: 'Club vreest last-minute vertrek, drukte op Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest last-minute vertrek, drukte op Anderlecht'

In de grootste Europese landen is de zomerse mercato inmiddels gesloten. Maar ploegen uit België en andere kleinere competities kunnen wel nog enkele dagen transfers afronden. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht heeft de prestigetransfer van zijn zomermercato afgerond. Zo werd de terugkeer van Leander Dendoncker zaterdag bevestigd. De middenvelder/verdediger wordt gehuurd van Aston Villa, Paars-Wit wist ook een afkoopclausule af te dwingen. Afwachten of er nog meer versterking zal volgen, de komst van een extra doelman en nieuwe spelmaker is nog steeds niet uitgesloten. Aan uitgaande zijde werd Kristian Arnstad dan weer verpatst aan het Deense Aarhus GF.

Volgens Nederlande bronnen is een last-minute vertrek van Andreas Skov Olsen, die op de radar staat bij Feyenoord, bij Club Brugge niet uitgesloten. Al is van een eventueel akkoord vooraslnog geen sprake. Maxim De Cuyper blijft sowieso wel aan boord ondanks interesse uit het buitenland. De vleugelback verlengde zelfs zijn contract tot medio 2028. Maar de kans is klein dat hij die overeenkomst ook uitdoet. Indien hij zijn goede prestaties bevestigt, zet de 23-jarige binnen een jaartje normaal gezien wel een stapje voorwaarts. "Nog een jaar presteren en bevestigen, dat is de bedoeling", vertelt hij bij Het Laatste Nieuws.

Standard heeft offensief weinig weelde en de club zoekt daarom nog naar een aanvaller. De club heeft volgens SudPresse een bod neergelegd bij de Canadese club Montréal Impact, waar ze Ibrahim Sunusi willen huren met aankoopoptie. Daarnaast wordt opnieuw gespeculeerd over een verhuis van Arnaud Bodart naar Union SG. Al lijkt zo'n deal op dit moment vrij onwaarschijnlijk.

KRC Genk dreigt naast een last-minute aanwinst te grijpen. Bob Faesen, clubwatcher bij HLN, meldt dat Yaimar Medina dan toch niet de overstap maakt naar Racing. De 19-jarige linksachter moest de doublure gaan worden van Joris Kayembe. Dat zal dus niet gaan gebeuren, want dit weekend zouden de onderhandelingen zijn afgesprongen. De kans is dus zeer groot dat Genk geen extra linksachter gaat aantrekken. 

Bij AA Gent heeft men op de valreep nog een uitgaande transfer afgerond. Sunderland heeft Ahmed Abdullahi immers nog weten te strikken in de laatste uren van de transfermarkt in Engeland. Dat is een zeer lucratieve deal geweest, want Gent verdient maar liefst 3 miljoen euro aan de transfer. De 20-jarige Nigeriaanse aanvaller maakte twee jaar geleden transfervrij de overstap van HB Abuja en was vooral bij Jong Gent actief.

KV Kortrijk heeft coach Freyr Alexandersson van nog een extra aanwinst voorzien. De Kerels maakten immers de komst van Roko Simic bekend. De 20-jarige Kroaat lag de voorbije seizoenen onder contract bij RB Salzburg, maar werd overgenomen door Cardiff City. De Welshe ploeg laat de aanvaller nu eerst ervaring opdoen bij de zusterclub uit West-Vlaanderen. Het gaat om een huurdeal van één seizoen.

Buitenland

Daags na het verstrijken van de Engelse transferdeadline, heeft Chelsea FC alsnog een last-minute deal aangekondigd. Zo werd de huurdeal, mét aankoopverplichting, van Jadon Sancho afgerond. Chelsea zal in totaal inclusief bonussen 30 miljoen euro op tafel leggen voor de definitieve komst van Sancho, waardoor Manchester United alsnog een fors verlies moet slikken. In 2021 betaalden ze immers nog 85 miljoen om hem voor de neus van half Europa bij Borussia Dortmund weg te kapen.

Samuel Mbangula is één van de grootste sensaties tijdens de competitiestart in de Serie A. Juventus twijfelt dan ook niet na de topprestaties van de 20-jarige buitenspeler. Volgens journalist Nicolo Schira is de Italiaanse topclub aan het onderhandelen met de entourage van de jonge Belg voor een verlenging van zijn contract tot 2029. Mbangula kan zijn handtekening zetten onder een flink verbeterde verbintenis.

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

3
3
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

29
29
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

35
35
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

177
177
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

24
24
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

12
12
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

325
325
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

352
352
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

68
68
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

277
277
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

237
237
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

171
171
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

36
36
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

281
281
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

136
136
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

351
351
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

246
246
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

283
283
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

261
261
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

405
405
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

68
68
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

186
186
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

156
156

Meer sportnieuws