TRANSFERUURTJE: 'Club vreest last-minute vertrek, drukte op Anderlecht'

577
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest last-minute vertrek, drukte op Anderlecht'

In de grootste Europese landen is de zomerse mercato inmiddels gesloten. Maar ploegen uit België en andere kleinere competities kunnen wel nog enkele dagen transfers afronden. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht heeft de prestigetransfer van zijn zomermercato afgerond. Zo werd de terugkeer van Leander Dendoncker zaterdag bevestigd. De middenvelder/verdediger wordt gehuurd van Aston Villa, Paars-Wit wist ook een afkoopclausule af te dwingen. Afwachten of er nog meer versterking zal volgen, de komst van een extra doelman en nieuwe spelmaker is nog steeds niet uitgesloten. Aan uitgaande zijde werd Kristian Arnstad dan weer verpatst aan het Deense Aarhus GF.

Volgens Nederlande bronnen is een last-minute vertrek van Andreas Skov Olsen, die op de radar staat bij Feyenoord, bij Club Brugge niet uitgesloten. Al is van een eventueel akkoord vooraslnog geen sprake. Maxim De Cuyper blijft sowieso wel aan boord ondanks interesse uit het buitenland. De vleugelback verlengde zelfs zijn contract tot medio 2028. Maar de kans is klein dat hij die overeenkomst ook uitdoet. Indien hij zijn goede prestaties bevestigt, zet de 23-jarige binnen een jaartje normaal gezien wel een stapje voorwaarts. "Nog een jaar presteren en bevestigen, dat is de bedoeling", vertelt hij bij Het Laatste Nieuws.

Standard heeft offensief weinig weelde en de club zoekt daarom nog naar een aanvaller. De club heeft volgens SudPresse een bod neergelegd bij de Canadese club Montréal Impact, waar ze Ibrahim Sunusi willen huren met aankoopoptie. Daarnaast wordt opnieuw gespeculeerd over een verhuis van Arnaud Bodart naar Union SG. Al lijkt zo'n deal op dit moment vrij onwaarschijnlijk.

KRC Genk dreigt naast een last-minute aanwinst te grijpen. Bob Faesen, clubwatcher bij HLN, meldt dat Yaimar Medina dan toch niet de overstap maakt naar Racing. De 19-jarige linksachter moest de doublure gaan worden van Joris Kayembe. Dat zal dus niet gaan gebeuren, want dit weekend zouden de onderhandelingen zijn afgesprongen. De kans is dus zeer groot dat Genk geen extra linksachter gaat aantrekken. 

Bij AA Gent heeft men op de valreep nog een uitgaande transfer afgerond. Sunderland heeft Ahmed Abdullahi immers nog weten te strikken in de laatste uren van de transfermarkt in Engeland. Dat is een zeer lucratieve deal geweest, want Gent verdient maar liefst 3 miljoen euro aan de transfer. De 20-jarige Nigeriaanse aanvaller maakte twee jaar geleden transfervrij de overstap van HB Abuja en was vooral bij Jong Gent actief.

KV Kortrijk heeft coach Freyr Alexandersson van nog een extra aanwinst voorzien. De Kerels maakten immers de komst van Roko Simic bekend. De 20-jarige Kroaat lag de voorbije seizoenen onder contract bij RB Salzburg, maar werd overgenomen door Cardiff City. De Welshe ploeg laat de aanvaller nu eerst ervaring opdoen bij de zusterclub uit West-Vlaanderen. Het gaat om een huurdeal van één seizoen.

Buitenland

Daags na het verstrijken van de Engelse transferdeadline, heeft Chelsea FC alsnog een last-minute deal aangekondigd. Zo werd de huurdeal, mét aankoopverplichting, van Jadon Sancho afgerond. Chelsea zal in totaal inclusief bonussen 30 miljoen euro op tafel leggen voor de definitieve komst van Sancho, waardoor Manchester United alsnog een fors verlies moet slikken. In 2021 betaalden ze immers nog 85 miljoen om hem voor de neus van half Europa bij Borussia Dortmund weg te kapen.

Samuel Mbangula is één van de grootste sensaties tijdens de competitiestart in de Serie A. Juventus twijfelt dan ook niet na de topprestaties van de 20-jarige buitenspeler. Volgens journalist Nicolo Schira is de Italiaanse topclub aan het onderhandelen met de entourage van de jonge Belg voor een verlenging van zijn contract tot 2029. Mbangula kan zijn handtekening zetten onder een flink verbeterde verbintenis.

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

4
4
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

16
16
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

36
36
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

73
73
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

299
299
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

173
173
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

82
82
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

30
30
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

117
117
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

28
28
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

148
148
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

387
387
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

48
48
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

421
421
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

177
177
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

188
188
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

573
573
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

160
160
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

170
170
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

781
781
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

193
193
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

113
113
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

159
159
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38

Meer sportnieuws