TRANSFERUURTJE: 'Club vreest last-minute vertrek, drukte op Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest last-minute vertrek, drukte op Anderlecht'

In de grootste Europese landen is de zomerse mercato inmiddels gesloten. Maar ploegen uit België en andere kleinere competities kunnen wel nog enkele dagen transfers afronden. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht heeft de prestigetransfer van zijn zomermercato afgerond. Zo werd de terugkeer van Leander Dendoncker zaterdag bevestigd. De middenvelder/verdediger wordt gehuurd van Aston Villa, Paars-Wit wist ook een afkoopclausule af te dwingen. Afwachten of er nog meer versterking zal volgen, de komst van een extra doelman en nieuwe spelmaker is nog steeds niet uitgesloten. Aan uitgaande zijde werd Kristian Arnstad dan weer verpatst aan het Deense Aarhus GF.

Volgens Nederlande bronnen is een last-minute vertrek van Andreas Skov Olsen, die op de radar staat bij Feyenoord, bij Club Brugge niet uitgesloten. Al is van een eventueel akkoord vooraslnog geen sprake. Maxim De Cuyper blijft sowieso wel aan boord ondanks interesse uit het buitenland. De vleugelback verlengde zelfs zijn contract tot medio 2028. Maar de kans is klein dat hij die overeenkomst ook uitdoet. Indien hij zijn goede prestaties bevestigt, zet de 23-jarige binnen een jaartje normaal gezien wel een stapje voorwaarts. "Nog een jaar presteren en bevestigen, dat is de bedoeling", vertelt hij bij Het Laatste Nieuws.

Standard heeft offensief weinig weelde en de club zoekt daarom nog naar een aanvaller. De club heeft volgens SudPresse een bod neergelegd bij de Canadese club Montréal Impact, waar ze Ibrahim Sunusi willen huren met aankoopoptie. Daarnaast wordt opnieuw gespeculeerd over een verhuis van Arnaud Bodart naar Union SG. Al lijkt zo'n deal op dit moment vrij onwaarschijnlijk.

KRC Genk dreigt naast een last-minute aanwinst te grijpen. Bob Faesen, clubwatcher bij HLN, meldt dat Yaimar Medina dan toch niet de overstap maakt naar Racing. De 19-jarige linksachter moest de doublure gaan worden van Joris Kayembe. Dat zal dus niet gaan gebeuren, want dit weekend zouden de onderhandelingen zijn afgesprongen. De kans is dus zeer groot dat Genk geen extra linksachter gaat aantrekken. 

Bij AA Gent heeft men op de valreep nog een uitgaande transfer afgerond. Sunderland heeft Ahmed Abdullahi immers nog weten te strikken in de laatste uren van de transfermarkt in Engeland. Dat is een zeer lucratieve deal geweest, want Gent verdient maar liefst 3 miljoen euro aan de transfer. De 20-jarige Nigeriaanse aanvaller maakte twee jaar geleden transfervrij de overstap van HB Abuja en was vooral bij Jong Gent actief.

KV Kortrijk heeft coach Freyr Alexandersson van nog een extra aanwinst voorzien. De Kerels maakten immers de komst van Roko Simic bekend. De 20-jarige Kroaat lag de voorbije seizoenen onder contract bij RB Salzburg, maar werd overgenomen door Cardiff City. De Welshe ploeg laat de aanvaller nu eerst ervaring opdoen bij de zusterclub uit West-Vlaanderen. Het gaat om een huurdeal van één seizoen.

Buitenland

Daags na het verstrijken van de Engelse transferdeadline, heeft Chelsea FC alsnog een last-minute deal aangekondigd. Zo werd de huurdeal, mét aankoopverplichting, van Jadon Sancho afgerond. Chelsea zal in totaal inclusief bonussen 30 miljoen euro op tafel leggen voor de definitieve komst van Sancho, waardoor Manchester United alsnog een fors verlies moet slikken. In 2021 betaalden ze immers nog 85 miljoen om hem voor de neus van half Europa bij Borussia Dortmund weg te kapen.

Samuel Mbangula is één van de grootste sensaties tijdens de competitiestart in de Serie A. Juventus twijfelt dan ook niet na de topprestaties van de 20-jarige buitenspeler. Volgens journalist Nicolo Schira is de Italiaanse topclub aan het onderhandelen met de entourage van de jonge Belg voor een verlenging van zijn contract tot 2029. Mbangula kan zijn handtekening zetten onder een flink verbeterde verbintenis.

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

42
42
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

28
28
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

117
117
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

120
120
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

124
124
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

382
382
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

286
286
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

460
460
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

432
432
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

562
562
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

130
130
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

493
493
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1078
1078
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

715
715
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

229
229
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

435
435
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

305
305
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

587
587
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

951
951
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

332
332
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

820
820
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

657
657
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

349
349
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

38
38
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

99
99

Meer sportnieuws