TRANSFERUURTJE: 'Club vreest last-minute vertrek, drukte op Anderlecht'

577
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest last-minute vertrek, drukte op Anderlecht'

In de grootste Europese landen is de zomerse mercato inmiddels gesloten. Maar ploegen uit België en andere kleinere competities kunnen wel nog enkele dagen transfers afronden. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht heeft de prestigetransfer van zijn zomermercato afgerond. Zo werd de terugkeer van Leander Dendoncker zaterdag bevestigd. De middenvelder/verdediger wordt gehuurd van Aston Villa, Paars-Wit wist ook een afkoopclausule af te dwingen. Afwachten of er nog meer versterking zal volgen, de komst van een extra doelman en nieuwe spelmaker is nog steeds niet uitgesloten. Aan uitgaande zijde werd Kristian Arnstad dan weer verpatst aan het Deense Aarhus GF.

Volgens Nederlande bronnen is een last-minute vertrek van Andreas Skov Olsen, die op de radar staat bij Feyenoord, bij Club Brugge niet uitgesloten. Al is van een eventueel akkoord vooraslnog geen sprake. Maxim De Cuyper blijft sowieso wel aan boord ondanks interesse uit het buitenland. De vleugelback verlengde zelfs zijn contract tot medio 2028. Maar de kans is klein dat hij die overeenkomst ook uitdoet. Indien hij zijn goede prestaties bevestigt, zet de 23-jarige binnen een jaartje normaal gezien wel een stapje voorwaarts. "Nog een jaar presteren en bevestigen, dat is de bedoeling", vertelt hij bij Het Laatste Nieuws.

Standard heeft offensief weinig weelde en de club zoekt daarom nog naar een aanvaller. De club heeft volgens SudPresse een bod neergelegd bij de Canadese club Montréal Impact, waar ze Ibrahim Sunusi willen huren met aankoopoptie. Daarnaast wordt opnieuw gespeculeerd over een verhuis van Arnaud Bodart naar Union SG. Al lijkt zo'n deal op dit moment vrij onwaarschijnlijk.

KRC Genk dreigt naast een last-minute aanwinst te grijpen. Bob Faesen, clubwatcher bij HLN, meldt dat Yaimar Medina dan toch niet de overstap maakt naar Racing. De 19-jarige linksachter moest de doublure gaan worden van Joris Kayembe. Dat zal dus niet gaan gebeuren, want dit weekend zouden de onderhandelingen zijn afgesprongen. De kans is dus zeer groot dat Genk geen extra linksachter gaat aantrekken. 

Bij AA Gent heeft men op de valreep nog een uitgaande transfer afgerond. Sunderland heeft Ahmed Abdullahi immers nog weten te strikken in de laatste uren van de transfermarkt in Engeland. Dat is een zeer lucratieve deal geweest, want Gent verdient maar liefst 3 miljoen euro aan de transfer. De 20-jarige Nigeriaanse aanvaller maakte twee jaar geleden transfervrij de overstap van HB Abuja en was vooral bij Jong Gent actief.

KV Kortrijk heeft coach Freyr Alexandersson van nog een extra aanwinst voorzien. De Kerels maakten immers de komst van Roko Simic bekend. De 20-jarige Kroaat lag de voorbije seizoenen onder contract bij RB Salzburg, maar werd overgenomen door Cardiff City. De Welshe ploeg laat de aanvaller nu eerst ervaring opdoen bij de zusterclub uit West-Vlaanderen. Het gaat om een huurdeal van één seizoen.

Buitenland

Daags na het verstrijken van de Engelse transferdeadline, heeft Chelsea FC alsnog een last-minute deal aangekondigd. Zo werd de huurdeal, mét aankoopverplichting, van Jadon Sancho afgerond. Chelsea zal in totaal inclusief bonussen 30 miljoen euro op tafel leggen voor de definitieve komst van Sancho, waardoor Manchester United alsnog een fors verlies moet slikken. In 2021 betaalden ze immers nog 85 miljoen om hem voor de neus van half Europa bij Borussia Dortmund weg te kapen.

Samuel Mbangula is één van de grootste sensaties tijdens de competitiestart in de Serie A. Juventus twijfelt dan ook niet na de topprestaties van de 20-jarige buitenspeler. Volgens journalist Nicolo Schira is de Italiaanse topclub aan het onderhandelen met de entourage van de jonge Belg voor een verlenging van zijn contract tot 2029. Mbangula kan zijn handtekening zetten onder een flink verbeterde verbintenis.

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

13
13
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

28
28
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

30
30
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

22
22
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

97
97
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

74
74
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

40
40
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

50
50
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

14
14
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

214
214
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

64
64
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

118
118
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

90
90
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

106
106
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

93
93
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

325
325
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

69
69
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

340
340
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

303
303
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

237
237
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws