CL-kalender Club: start tegen Dortmund, huiveringwekkend slot

door
CL-kalender Club: start tegen Dortmund, huiveringwekkend slot

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op de derby tegen Cercle Brugge van zondagmiddag, maar kijkt ongetwijfeld ook al uit naar midden september. Dan gaat immers de Champions League-campagne van start. En inmiddels werd ook het speelschema bekend gemaakt.

Blauw-Zwart was afgelopen donderdag met een uitgebreide delegatie naar het Grimaldi Forum in Monaco afgezakt voor de loting van de UCL. Die verliep helemaal anders dan in de voorbije jaren. Dat heeft natuurlijk alles te maken met de hervorming van de Europese competities. Zo wordt de traditionele groepsfase ingeruild voor één klassement met alle deelnemers, de zogenaamde 'League Phase'.

LEES OOK: Stats voorspellen: déze Belgische club overleeft in UCL

Zware tegenstanders

De top 8 daarin plaatst zich rechtstreeks voor de 1/8ste finales. Nummers 9 tot en met 24 werken eerst een tussenronde af. Alle deelnemers aan de zogenaamde 'League Phase' zullen een achttal wedstrijden afwerken. De helft daarvan voor eigen volk, de andere helft op verplaatsing. Om te bepalen welke ploegen mekaar treffen, werd tijdens de loting gebruik gemaakt van een zogenaamde 'supercomputer'.

Die koppelde Club meteen aan een klepper van formaat: Manchester City. Vervolgens kwam Borussia Dortmund uit de trommel. Daarnaast kruist de Belgische kampioen de degens met twee Italiaanse giganten: Juventus (T) en AC Milan (U). Met Celtic FC, Sporting CP en Sturm Graz treffen de Bruggelingen ook nog eens drie landskampioenen en als 'toetje' volgde Premier League-revelatie Aston Villa.

Topmatchen in januari

De Belgische titelverdediger, die hoopt om de tussenronde te bereiken, staat dus voor een zware campagne. Zondag werd ook het speelschema bekend gemaakt. Zo start Blauw-Zwart met een thuismatch tegen Dortmund. Vervolgens wacht meteen een cruciaal duel op Sturm Graz. Eind oktober en begin november wachten dan weer AC Milan en Aston Villa. Het kalenderjaar wordt afgesloten met een trip naar Celtic en thuismatch tegen Sporting.

Door de hervormingen werden wel twee extra wedstrijden aan de nu al overvolle kalender toegevoegd. Dat werd door de UEFA opgelost door de League Phase door te trekken tot eind januari. En daarin wachten voor Club nog twee erg lastige opdrachten. Op één week tijd vormen Juventus (T) en Manchester City (U) immers de tegenstanders van dienst. Club moet dus hopen dat het tegen dan al de nodige punten binnen heeft.

Met dit programma moet Club kunnen doorstoten ...

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

113
113
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

114
114
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

144
144
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

248
248
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

212
212
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

72
72
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

501
501
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

61
61
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

143
143
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

462
462
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

145
145
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

244
244
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

163
163
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

168
168
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

377
377
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

536
536
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

127
127
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

699
699
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

333
333
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

222
222
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

347
347
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

288
288
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1097
1097
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

491
491
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

341
341

Meer sportnieuws