CL-kalender Club: start tegen Dortmund, huiveringwekkend slot

door
CL-kalender Club: start tegen Dortmund, huiveringwekkend slot

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op de derby tegen Cercle Brugge van zondagmiddag, maar kijkt ongetwijfeld ook al uit naar midden september. Dan gaat immers de Champions League-campagne van start. En inmiddels werd ook het speelschema bekend gemaakt.

Blauw-Zwart was afgelopen donderdag met een uitgebreide delegatie naar het Grimaldi Forum in Monaco afgezakt voor de loting van de UCL. Die verliep helemaal anders dan in de voorbije jaren. Dat heeft natuurlijk alles te maken met de hervorming van de Europese competities. Zo wordt de traditionele groepsfase ingeruild voor één klassement met alle deelnemers, de zogenaamde 'League Phase'.

LEES OOK: Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

Zware tegenstanders

De top 8 daarin plaatst zich rechtstreeks voor de 1/8ste finales. Nummers 9 tot en met 24 werken eerst een tussenronde af. Alle deelnemers aan de zogenaamde 'League Phase' zullen een achttal wedstrijden afwerken. De helft daarvan voor eigen volk, de andere helft op verplaatsing. Om te bepalen welke ploegen mekaar treffen, werd tijdens de loting gebruik gemaakt van een zogenaamde 'supercomputer'.

Die koppelde Club meteen aan een klepper van formaat: Manchester City. Vervolgens kwam Borussia Dortmund uit de trommel. Daarnaast kruist de Belgische kampioen de degens met twee Italiaanse giganten: Juventus (T) en AC Milan (U). Met Celtic FC, Sporting CP en Sturm Graz treffen de Bruggelingen ook nog eens drie landskampioenen en als 'toetje' volgde Premier League-revelatie Aston Villa.

Topmatchen in januari

De Belgische titelverdediger, die hoopt om de tussenronde te bereiken, staat dus voor een zware campagne. Zondag werd ook het speelschema bekend gemaakt. Zo start Blauw-Zwart met een thuismatch tegen Dortmund. Vervolgens wacht meteen een cruciaal duel op Sturm Graz. Eind oktober en begin november wachten dan weer AC Milan en Aston Villa. Het kalenderjaar wordt afgesloten met een trip naar Celtic en thuismatch tegen Sporting.

Door de hervormingen werden wel twee extra wedstrijden aan de nu al overvolle kalender toegevoegd. Dat werd door de UEFA opgelost door de League Phase door te trekken tot eind januari. En daarin wachten voor Club nog twee erg lastige opdrachten. Op één week tijd vormen Juventus (T) en Manchester City (U) immers de tegenstanders van dienst. Club moet dus hopen dat het tegen dan al de nodige punten binnen heeft.

Met dit programma moet Club kunnen doorstoten ...

Meest recent

De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

33
33
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

30
30
Maguire anti-held United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

14
14
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

103
103
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

69
69
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

92
92
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

87
87
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

114
114
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

196
196
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

47
47
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

224
224
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

491
491
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

174
174
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

377
377
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

86
86
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

131
131
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

129
129
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

341
341
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

64
64
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

245
245
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

185
185
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

373
373
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

78
78
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

204
204
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

203
203

Meer sportnieuws