CL-kalender Club: start tegen Dortmund, huiveringwekkend slot

door
CL-kalender Club: start tegen Dortmund, huiveringwekkend slot

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op de derby tegen Cercle Brugge van zondagmiddag, maar kijkt ongetwijfeld ook al uit naar midden september. Dan gaat immers de Champions League-campagne van start. En inmiddels werd ook het speelschema bekend gemaakt.

Blauw-Zwart was afgelopen donderdag met een uitgebreide delegatie naar het Grimaldi Forum in Monaco afgezakt voor de loting van de UCL. Die verliep helemaal anders dan in de voorbije jaren. Dat heeft natuurlijk alles te maken met de hervorming van de Europese competities. Zo wordt de traditionele groepsfase ingeruild voor één klassement met alle deelnemers, de zogenaamde 'League Phase'.

LEES OOK: Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

Zware tegenstanders

De top 8 daarin plaatst zich rechtstreeks voor de 1/8ste finales. Nummers 9 tot en met 24 werken eerst een tussenronde af. Alle deelnemers aan de zogenaamde 'League Phase' zullen een achttal wedstrijden afwerken. De helft daarvan voor eigen volk, de andere helft op verplaatsing. Om te bepalen welke ploegen mekaar treffen, werd tijdens de loting gebruik gemaakt van een zogenaamde 'supercomputer'.

Die koppelde Club meteen aan een klepper van formaat: Manchester City. Vervolgens kwam Borussia Dortmund uit de trommel. Daarnaast kruist de Belgische kampioen de degens met twee Italiaanse giganten: Juventus (T) en AC Milan (U). Met Celtic FC, Sporting CP en Sturm Graz treffen de Bruggelingen ook nog eens drie landskampioenen en als 'toetje' volgde Premier League-revelatie Aston Villa.

Topmatchen in januari

De Belgische titelverdediger, die hoopt om de tussenronde te bereiken, staat dus voor een zware campagne. Zondag werd ook het speelschema bekend gemaakt. Zo start Blauw-Zwart met een thuismatch tegen Dortmund. Vervolgens wacht meteen een cruciaal duel op Sturm Graz. Eind oktober en begin november wachten dan weer AC Milan en Aston Villa. Het kalenderjaar wordt afgesloten met een trip naar Celtic en thuismatch tegen Sporting.

Door de hervormingen werden wel twee extra wedstrijden aan de nu al overvolle kalender toegevoegd. Dat werd door de UEFA opgelost door de League Phase door te trekken tot eind januari. En daarin wachten voor Club nog twee erg lastige opdrachten. Op één week tijd vormen Juventus (T) en Manchester City (U) immers de tegenstanders van dienst. Club moet dus hopen dat het tegen dan al de nodige punten binnen heeft.

Met dit programma moet Club kunnen doorstoten ...

Meest recent

'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

73
73
"Nooit meegemaakt" - Mourinho verbaast met favoriet ex-club

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

45
45
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

25
25
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

71
71
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

192
192
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

44
44
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

125
125
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

65
65
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

458
458
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

282
282
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

260
260
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

256
256
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

496
496
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

268
268
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

52
52
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

171
171
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

90
90
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

568
568
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

170
170
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

104
104
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

177
177
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

60
60
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

435
435
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

523
523
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

151
151

Meer sportnieuws