CL-kalender Club: start tegen Dortmund, huiveringwekkend slot

door
CL-kalender Club: start tegen Dortmund, huiveringwekkend slot

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op de derby tegen Cercle Brugge van zondagmiddag, maar kijkt ongetwijfeld ook al uit naar midden september. Dan gaat immers de Champions League-campagne van start. En inmiddels werd ook het speelschema bekend gemaakt.

Blauw-Zwart was afgelopen donderdag met een uitgebreide delegatie naar het Grimaldi Forum in Monaco afgezakt voor de loting van de UCL. Die verliep helemaal anders dan in de voorbije jaren. Dat heeft natuurlijk alles te maken met de hervorming van de Europese competities. Zo wordt de traditionele groepsfase ingeruild voor één klassement met alle deelnemers, de zogenaamde 'League Phase'.

LEES OOK: Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

Zware tegenstanders

De top 8 daarin plaatst zich rechtstreeks voor de 1/8ste finales. Nummers 9 tot en met 24 werken eerst een tussenronde af. Alle deelnemers aan de zogenaamde 'League Phase' zullen een achttal wedstrijden afwerken. De helft daarvan voor eigen volk, de andere helft op verplaatsing. Om te bepalen welke ploegen mekaar treffen, werd tijdens de loting gebruik gemaakt van een zogenaamde 'supercomputer'.

Die koppelde Club meteen aan een klepper van formaat: Manchester City. Vervolgens kwam Borussia Dortmund uit de trommel. Daarnaast kruist de Belgische kampioen de degens met twee Italiaanse giganten: Juventus (T) en AC Milan (U). Met Celtic FC, Sporting CP en Sturm Graz treffen de Bruggelingen ook nog eens drie landskampioenen en als 'toetje' volgde Premier League-revelatie Aston Villa.

Topmatchen in januari

De Belgische titelverdediger, die hoopt om de tussenronde te bereiken, staat dus voor een zware campagne. Zondag werd ook het speelschema bekend gemaakt. Zo start Blauw-Zwart met een thuismatch tegen Dortmund. Vervolgens wacht meteen een cruciaal duel op Sturm Graz. Eind oktober en begin november wachten dan weer AC Milan en Aston Villa. Het kalenderjaar wordt afgesloten met een trip naar Celtic en thuismatch tegen Sporting.

Door de hervormingen werden wel twee extra wedstrijden aan de nu al overvolle kalender toegevoegd. Dat werd door de UEFA opgelost door de League Phase door te trekken tot eind januari. En daarin wachten voor Club nog twee erg lastige opdrachten. Op één week tijd vormen Juventus (T) en Manchester City (U) immers de tegenstanders van dienst. Club moet dus hopen dat het tegen dan al de nodige punten binnen heeft.

Met dit programma moet Club kunnen doorstoten ...

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

60
60
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

26
26
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

32
32
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

32
32
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

102
102
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

64
64
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

19
19
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

166
166
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

204
204
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

51
51
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

114
114
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

365
365
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

59
59
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

273
273
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

220
220
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

86
86
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

78
78
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

212
212
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

107
107
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

86
86
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

138
138
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

417
417
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

42
42
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

171
171

Meer sportnieuws