Kindermans rekent af: "Dit was mijn Anderlecht niet meer"

384 stemmen
Kindermans rekent af:

RSC Anderlecht nam enkele maanden geleden afscheid van een clubboegbeeld. Zo werd de legendarische jeugdcoördinator Jean Kindermans aan de kant geschoven. In een uitgebreid gesprek met Het Laatste Nieuws doet hij nu zijn boekje open over dat veelbesproken vertrek.

Onder de Vanden Stock-dynastie was Anderlecht jarenlang een stabiele kracht aan de Belgische top. Al zou later blijken dat het die status niet altijd op even koosjere wijze kon verwerven. Nadat de club in 2017 werd overgenomen door Marc Coucke, brokkelde die status overigens aan een sneltempo weer af.

Het persooneelsverloop was ongezien, de financiële malaise werd steeds groter en op basis van de resultaten kon RSCA nauwelijks als topclub beschouwd worden. Na een zoveelste ingreep kwam het bestuur uiteindelijk in Deense handen. Dat bleek een goede zet op korte termijn: de resultaten mogen opnieuw gezien worden.

LEES OOK: Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Géén Anderlecht-DNA

Maar van een lange termijn-visie lijkt momenteel weinig sprake bij de Deense beleidsbepalers. En ook het zogenaamde 'Anderlecht-DNA', waarbij goede resultaten gelijkstaan aan goed voetbal, werd voorlopig overboord gekieperd. Ondanks beloftes van coach en bestuur, lijken enkel de resultaten te primeren.

Dat is één van de hoofdredenen waarom Kindermans zijn biezen pakte. "Ik heb Ánderlecht niet verlaten. Toen ik vertrok was het mijn Anderlecht niet meer", klinkt het. "Wat mijn Anderlecht was? Om de twee jaar kampioen spelen, aantreden in de Youth League, de betere jonge spelers naar de A-kern brengen. Ik weet ook: als er nieuwe mensen komen, komen er nieuwe accenten. Alleen... ."

Oubollig en te duur

Kindermans, die momenteel in een soortgelijke functie bij Antwerp FC aan de slag is, kreeg zelf dan weer het verwijt dat hij te 'oubollig' werkte en een te hoge vergoeding opstreek. "Daar kan je niets tegen doen. Helemaal niets", haalt hij de schouders op. "Mijn werk wordt over de grenzen gewaardeerd. En dan heb je mensen die dat in vraag stellen. Je kan je daar niet tegen verdedigen." Overigens zou Kindermans ook in de knoop hebben gelegen met niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute. Daarover wil hij echter niet uitweiden. "Daar praat ik niet over, da's voor mijn boek. Er was geen relatie, we maakten dus ook geen ruzie."

Denkt u dat Anderlecht op lange termijn de goede weg is ingeslagen?

Meest recent

Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

20
20
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

305
305
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

399
399
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

88
88
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

192
192
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

344
344
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

191
191
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

347
347
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

134
134
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

71
71
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

470
470
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

264
264
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1432
1432
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

73
73
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

123
123
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

57
57
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

477
477
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

422
422
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

326
326
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

368
368
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

66
66
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

252
252
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

119
119
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

525
525
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

176
176

Meer sportnieuws