Kindermans rekent af: "Dit was mijn Anderlecht niet meer"

384 stemmen
Kindermans rekent af:

RSC Anderlecht nam enkele maanden geleden afscheid van een clubboegbeeld. Zo werd de legendarische jeugdcoördinator Jean Kindermans aan de kant geschoven. In een uitgebreid gesprek met Het Laatste Nieuws doet hij nu zijn boekje open over dat veelbesproken vertrek.

Onder de Vanden Stock-dynastie was Anderlecht jarenlang een stabiele kracht aan de Belgische top. Al zou later blijken dat het die status niet altijd op even koosjere wijze kon verwerven. Nadat de club in 2017 werd overgenomen door Marc Coucke, brokkelde die status overigens aan een sneltempo weer af.

Het persooneelsverloop was ongezien, de financiële malaise werd steeds groter en op basis van de resultaten kon RSCA nauwelijks als topclub beschouwd worden. Na een zoveelste ingreep kwam het bestuur uiteindelijk in Deense handen. Dat bleek een goede zet op korte termijn: de resultaten mogen opnieuw gezien worden.

LEES OOK: Club Brugge reageert fors na nazigroet

Géén Anderlecht-DNA

Maar van een lange termijn-visie lijkt momenteel weinig sprake bij de Deense beleidsbepalers. En ook het zogenaamde 'Anderlecht-DNA', waarbij goede resultaten gelijkstaan aan goed voetbal, werd voorlopig overboord gekieperd. Ondanks beloftes van coach en bestuur, lijken enkel de resultaten te primeren.

Dat is één van de hoofdredenen waarom Kindermans zijn biezen pakte. "Ik heb Ánderlecht niet verlaten. Toen ik vertrok was het mijn Anderlecht niet meer", klinkt het. "Wat mijn Anderlecht was? Om de twee jaar kampioen spelen, aantreden in de Youth League, de betere jonge spelers naar de A-kern brengen. Ik weet ook: als er nieuwe mensen komen, komen er nieuwe accenten. Alleen... ."

Oubollig en te duur

Kindermans, die momenteel in een soortgelijke functie bij Antwerp FC aan de slag is, kreeg zelf dan weer het verwijt dat hij te 'oubollig' werkte en een te hoge vergoeding opstreek. "Daar kan je niets tegen doen. Helemaal niets", haalt hij de schouders op. "Mijn werk wordt over de grenzen gewaardeerd. En dan heb je mensen die dat in vraag stellen. Je kan je daar niet tegen verdedigen." Overigens zou Kindermans ook in de knoop hebben gelegen met niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute. Daarover wil hij echter niet uitweiden. "Daar praat ik niet over, da's voor mijn boek. Er was geen relatie, we maakten dus ook geen ruzie."

Denkt u dat Anderlecht op lange termijn de goede weg is ingeslagen?

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

31
31
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

37
37
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

62
62
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

392
392
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

236
236
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

121
121
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

118
118
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

67
67
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

183
183
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

164
164
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

475
475
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

568
568
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

296
296
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

547
547
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

449
449
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

627
627
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

278
278
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

87
87
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

269
269
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

313
313
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

172
172
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

408
408
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

260
260
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

692
692

Meer sportnieuws