Kindermans rekent af: "Dit was mijn Anderlecht niet meer"

384 stemmen
Kindermans rekent af:

RSC Anderlecht nam enkele maanden geleden afscheid van een clubboegbeeld. Zo werd de legendarische jeugdcoördinator Jean Kindermans aan de kant geschoven. In een uitgebreid gesprek met Het Laatste Nieuws doet hij nu zijn boekje open over dat veelbesproken vertrek.

Onder de Vanden Stock-dynastie was Anderlecht jarenlang een stabiele kracht aan de Belgische top. Al zou later blijken dat het die status niet altijd op even koosjere wijze kon verwerven. Nadat de club in 2017 werd overgenomen door Marc Coucke, brokkelde die status overigens aan een sneltempo weer af.

Het persooneelsverloop was ongezien, de financiële malaise werd steeds groter en op basis van de resultaten kon RSCA nauwelijks als topclub beschouwd worden. Na een zoveelste ingreep kwam het bestuur uiteindelijk in Deense handen. Dat bleek een goede zet op korte termijn: de resultaten mogen opnieuw gezien worden.

LEES OOK: Club-aanwinst imponeert: "Geweldig hem hier te hebben"

Géén Anderlecht-DNA

Maar van een lange termijn-visie lijkt momenteel weinig sprake bij de Deense beleidsbepalers. En ook het zogenaamde 'Anderlecht-DNA', waarbij goede resultaten gelijkstaan aan goed voetbal, werd voorlopig overboord gekieperd. Ondanks beloftes van coach en bestuur, lijken enkel de resultaten te primeren.

Dat is één van de hoofdredenen waarom Kindermans zijn biezen pakte. "Ik heb Ánderlecht niet verlaten. Toen ik vertrok was het mijn Anderlecht niet meer", klinkt het. "Wat mijn Anderlecht was? Om de twee jaar kampioen spelen, aantreden in de Youth League, de betere jonge spelers naar de A-kern brengen. Ik weet ook: als er nieuwe mensen komen, komen er nieuwe accenten. Alleen... ."

Oubollig en te duur

Kindermans, die momenteel in een soortgelijke functie bij Antwerp FC aan de slag is, kreeg zelf dan weer het verwijt dat hij te 'oubollig' werkte en een te hoge vergoeding opstreek. "Daar kan je niets tegen doen. Helemaal niets", haalt hij de schouders op. "Mijn werk wordt over de grenzen gewaardeerd. En dan heb je mensen die dat in vraag stellen. Je kan je daar niet tegen verdedigen." Overigens zou Kindermans ook in de knoop hebben gelegen met niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute. Daarover wil hij echter niet uitweiden. "Daar praat ik niet over, da's voor mijn boek. Er was geen relatie, we maakten dus ook geen ruzie."

Denkt u dat Anderlecht op lange termijn de goede weg is ingeslagen?

Meest recent

Spalletti brengt cruciale update over transfer Openda

Juventus was dit weekend te gast in België, want zaterdagavond kwam het op bezoek bij Standard. ...

1
1
'Genk zet zich schrap voor nieuw Karetsas-offensief'

KRC Genk haalde deze zomer al stevig uit op de transfermarkt door 10,5 miljoen euro neer te tellen ...

36
36
'Club grijnst na nieuwe wending in dossier Tresoldi'

Er blijkt bij Club Brugge nog heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe seizoen, want van zijn ...

147
147
Standard slaagt er niet in te stunten tegen Juventus

Standard werkte zaterdagavond de galawedstrijd van zijn voorbereiding af. Op Sclessin kregen de ...

64
64
Thibaut Courtois trekt aandacht met mysterieuze foto

Alsof een trouwfeest nog niet genoeg was, trok Thibaut Courtois later op de avond naar een van de ...

54
54
'Union heeft volgende uitgaande knaltransfer beet'

Union lijkt een week voor de start van zijn seizoen klaar voor de dienst. Het zette in zijn laatste ...

62
62
'Real haalt meteen weer keihard uit: persoonlijk akkoord'

Bij Real Madrid pakten ze deze zomer al uit met een stevig transferoffensief, want na twee jaar ...

47
47
Henry komt met zéér straffe uitspraak over Tzolis

Christos Tzolis heeft deze week eindelijk zijn droomtransfer afgerond. De Griekse winger trok na ...

91
91
Grote clash: Van Gucht zet Vannieuwkerke stevig onder druk

Na weken waarin Ruben Van Gucht vooral om andere redenen de aandacht trok, krijgt de populaire ...

79
79
'Real dropt weer transferbom: akkoord over Rodri'

Na twee tegenvallende seizoenen zonder prijs is het Real Madrid menens om straks weer met succes aan ...

74
74
'Union neemt afscheid van zeldzame flop'

Union maakte de voorbije seizoenen indruk met de consistentie in zijn prestaties, ondanks dat het ...

22
22
Week voor Supercup: Club verliest wéér, knappe zege Union

Binnen iets minder dan een week gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen alweer van start met de ...

192
192
Club Brugge plant stuntdeal met Braziliaanse dribbelkoning

Club Brugge kijkt naar Brazilië voor versterking. Blauw-zwart heeft miljoenen klaar voor een ...

781
781
'Naar Antwerp? Stengs heeft nieuwe club gekozen'

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

223
223
"Van Bommel? Hij stond ook bij ons op het lijstje"

Mark van Bommel tekende voor amper twee jaar bij de Belgische bond. Niet echt een project voor de ...

112
112
'Cercle Brugge stunt met transfer bij Manchester City'

Cercle Brugge beseft dat het nood heeft aan versterking. De Bruggelingen hebben daarom besloten om ...

105
105
Haalt Anderlecht nog ex-spelers terug in huis?

Bij RSC Anderlecht haalde Tim Borguet Guillaume Gillet terug naar Neerpede. Hij werd er trainer van ...

422
422
Extra optie voor Van Bommel? Belgische parel maakt indruk

Olympique Lyon heeft mogelijk een uitstekende zaak gedaan op de transfermarkt. Zij haalden Julien ...

184
184
Oefenmatchen: OHL, Cercle onderuit, STVV speelt gelijk

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. Cercle Brugge, Zulte Waregem, KV ...

62
62
'Club Brugge verliest Onyedika: clubs vinden akkoord'

Club Brugge gaat nog een sterkhouder verliezen. Raphael Onyedika trekt weldra de deur achter zich ...

648
648
'Rol Vandenhaute bekend, Alderweireld moét kiezen'

Wouter Vandenhaute is de hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp FC, Toby Alderweireld stapt ook mee ...

885
885
Kana ziet goede evolutie: "Dàt is Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde verdienstelijk in en tegen Hammarby. Maar meer ook niet. Marco Kana kijkt al ...

280
280
'STVV dreigt volgende sterkhouder te verliezen'

STVV lijkt zich mogelijk op te maken voor een mogelijke wissel onder de lat. Hoewel er nog geen ...

146
146
Lierse SK klaar op de transfermarkt? Van den Abbeel oordeelt

Lierse SK is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club uit de Challenger Pro ...

73
73
Rondje België: 'Rigaux in gesprek, Okereke terug naar JPL'

Dévy Rigaux gaat de kern van Feyenoord flink moeten uitdunnen. Er zijn véél te ...

184
184

Meer sportnieuws