Kindermans rekent af: "Dit was mijn Anderlecht niet meer"

384
Kindermans rekent af:

RSC Anderlecht nam enkele maanden geleden afscheid van een clubboegbeeld. Zo werd de legendarische jeugdcoördinator Jean Kindermans aan de kant geschoven. In een uitgebreid gesprek met Het Laatste Nieuws doet hij nu zijn boekje open over dat veelbesproken vertrek.

Onder de Vanden Stock-dynastie was Anderlecht jarenlang een stabiele kracht aan de Belgische top. Al zou later blijken dat het die status niet altijd op even koosjere wijze kon verwerven. Nadat de club in 2017 werd overgenomen door Marc Coucke, brokkelde die status overigens aan een sneltempo weer af.

Het persooneelsverloop was ongezien, de financiële malaise werd steeds groter en op basis van de resultaten kon RSCA nauwelijks als topclub beschouwd worden. Na een zoveelste ingreep kwam het bestuur uiteindelijk in Deense handen. Dat bleek een goede zet op korte termijn: de resultaten mogen opnieuw gezien worden.

LEES OOK: STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Géén Anderlecht-DNA

Maar van een lange termijn-visie lijkt momenteel weinig sprake bij de Deense beleidsbepalers. En ook het zogenaamde 'Anderlecht-DNA', waarbij goede resultaten gelijkstaan aan goed voetbal, werd voorlopig overboord gekieperd. Ondanks beloftes van coach en bestuur, lijken enkel de resultaten te primeren.

Dat is één van de hoofdredenen waarom Kindermans zijn biezen pakte. "Ik heb Ánderlecht niet verlaten. Toen ik vertrok was het mijn Anderlecht niet meer", klinkt het. "Wat mijn Anderlecht was? Om de twee jaar kampioen spelen, aantreden in de Youth League, de betere jonge spelers naar de A-kern brengen. Ik weet ook: als er nieuwe mensen komen, komen er nieuwe accenten. Alleen... ."

Oubollig en te duur

Kindermans, die momenteel in een soortgelijke functie bij Antwerp FC aan de slag is, kreeg zelf dan weer het verwijt dat hij te 'oubollig' werkte en een te hoge vergoeding opstreek. "Daar kan je niets tegen doen. Helemaal niets", haalt hij de schouders op. "Mijn werk wordt over de grenzen gewaardeerd. En dan heb je mensen die dat in vraag stellen. Je kan je daar niet tegen verdedigen." Overigens zou Kindermans ook in de knoop hebben gelegen met niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute. Daarover wil hij echter niet uitweiden. "Daar praat ik niet over, da's voor mijn boek. Er was geen relatie, we maakten dus ook geen ruzie."

Denkt u dat Anderlecht op lange termijn de goede weg is ingeslagen?

Meest recent

Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

5
5
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

37
37
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

83
83
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

28
28
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

211
211
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

28
28
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

39
39
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

80
80
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

205
205
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

22
22
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

69
69
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

119
119
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

16
16
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

56
56
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

355
355
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

214
214
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

183
183
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

195
195
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

94
94
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

53
53
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

131
131
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

89
89
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

72
72
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

147
147

Meer sportnieuws